DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/propao-pokusaj-mirenja-u-ini–sindikati-odlucuju-o-akcijama-206309.aspx

odlicno!

p2.sem

Gospodo iz Dine i Diokija gledajte i učite od ovih iz INE. Oni će u štrajk jer im je samo najavljena mogućnost smanjenja prava. Mi u Diokiju nemamo nikakva prava, nemamo plaće, zatvaraju nam pogone, šalju ljude na burzu….E Inaši, svaka čast vašem sindikatu.

Postovani radnici diok-a , razumjem da vam je tesko i da se bez placa borite za golu egzistenciju vec mjesecima ali dajte okrenite pilu malo na drugu stranu i trazite od sindikata da u svojim zahtjevima ne isticu pitanje place u prvom planu. Evo i jucer na dnevniku rtl-a i sindikalni vodje na krku i sindikalni vodje u zagrebu samo o tome govore…nema novaca…blokirani racuni…nema isplate…molimo barem jednu…a nitko da trazi od vlasnika..vlade..pokretanje proizvodnje i da demantira cacica i njegovu izjavu kako je pokretanje zitnjaka neisplativo..cak tu njegovu izjavu i spominju u pismu kao "ohrabrujucu" za dioki..!!!! ma sramota od sindikata
U rh ima preko 80 tisuca ljudi koji rade i ne primju placu…Vas drustvo…obican gradjanin jos dozivljava i kao privatnu firmu koja je duzna preko milijardu kuna i sad radnici jos traze od vjerovnika da im se isplati placa ?…
Imate statisticki podatak o padu industrijske proizvodnje..padu bdp-a i ako je tocna cinjenica da dioki i dina mogu zaradjivat…ako je istina da imate zagarantirano trziste i izvoz…pa dajte na sva zvona…neka mediji objavljuju podatak koliko drzava i drustvo gubi svaki dan s time sto dioki stoji i trazite od vlade objasnjenje zasto se proizvodnja ne pokrece…Ako cacic nije u pravu pa sta ceka … uprava… sindikat sa izjavom koja to demantira..?!…Toliko vam mediji posvecuju paznje ali tema je samo o placama…to je nazalost samo vas problem i dok ljudi ne cuju da vasom propascu svi gube nece vas ozbiljno shvacat.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://www.jutarnji.hr/hrvati–definirajmo-sto-je-uprava–aldott–uprava–to-sam-ja–/1031947/

dovoljno je da vidis sliku i sve ti je jasno

p2.sem

Zanimljiva je ova danasnja caciceva izjava…moze se protumacit i kao alibi za buduce odluke ali i kao zeleno svjetlo za neke koje on osobno mozda nije…

”Naglasio je da je SDP u Vladi i vladajućoj koaliciji većinska i najodgovornija stranka, da je HNS strateški partner bez kojega se ne može odlučivati, ali koji u konačnici ne odlučuje…

http://www.business.hr/dogadjaji/cacic-zadnji-trenutak-je-za-promjene

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan u pravu si 100% , ali što se čudiš kada je ovdje nekolicina sama izjavila dajte nam plaće pa da odemo svaki na svoju stranu, tipično hrvatski ali nisu ni toliko radnici krivi koliko je sam zakon o radu koji dozvoljava toliko sisanje poslodavca
Znam da se monogima neće ova rečenica svidit , i da velika većina radnika ne gleda tako ali ima vas i puno koji samo ćekate krivi korak i paše vam da što duže bude ova gungula i nije to samo problem kod vas u firmi nego i u svim ostalima
Zamolio bi svakoga od vas da se stavi u poziciju vlasnika i ove cijele situacije, dali bi ste dali sve plaće pa tek onda pokretali proizvodnju , nebi garant jel,postoji mogučnost da svi odu pa vam onda i đabe proizvodnja kada nema ko proizvodit
jedno od riješenja koje nitko nije predlagao a po meni bi bilo ok je da se pokrene proizvodnja i da vam ona bude svakako prioritet u pregovaranju i da dogovor s vjerovnicima bude samo u tom smjeru da omoguće novac za materiju potrebnu za proizvodnju, a pošto su vam dužni šest plaća da u sljedečih šest mjeseci vama isplačuju mjesečno dvije plaće i skrajem godine ste na nuli , plačeni za sav svoj rad i nerad proteklog razdoblja. Tim načinom imate od čega bit plačeni
Možete vi bit kruti i principjelni ,zahtijevat i ucijenjivat al ak para nema , zaboravi. Definitivno se mora malo smekšat i kako se veli " morat će se dat još malo guze".

Neka se nitko ne uvrijedi a pogotovo radnici jel nikoga nisam imao namjeru omalovažavat i znam da nemaju strpljenja, nebi ni ja najvjerojatnije imao, al nevidim drugog izlaza, i mičite sindikaliste ako vidite da guraju po svom izaberite drugog, pa bit će jedan pravi pa makar se svi izredali barem će te svi dobit neku pinku u đep neka vas sve podmičuje onda da šutite, a ne samo jednog

pepe7


… da, da, štrajtkat treba, a protiv INA-MOLa su dopuštene sve akcije, ako ne poštuje dogovoreno, tu bi i država trebala "stisnut" INA-MOL i onda, kada ne ispunjava ugovrene obaveze, pa i prema DIOKIJU:

Propalo mirenje u Ini, radnici najavili mogućnost štrajka

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/propalo-mirenje-u-ini-radnici-najavili-mogucnost-strajka/


u našoj maloj državi bi se mnoge stvari riješile za par dana kad bi se javnost organizirala i jednu-po-jednu izbojkotirala monopolske krininalne organizacije koje guše razvoj i uništavaju ostatak industrije.

U vremenu kad je ukinuta politička ekonomija sa fakulteta i vlast nema pojma kako da pokrene državu koja je u svakom pogledu uništena – to je jedini i najbrži način.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.



Nakon ovakvog pada BDP-a, hitno pokretanje DIOKI-a i sličnih projekata je apsolutna nužnost, bez toga ide cijela država do đavola… narod je već i previše nabrijan i ogorčen i mogla bi vlada odletjeti, a da ne odradi ni prvu godinu mandata!

Odlično no je li prekasno za ispravak pogrešaka iz prošlosti.
Bez ispravka biti će po onoj Andričevoj ……Svi smo mi mrtvi samo se redom sahranjujemo……

Temeljem odredaba Zakona o tržištu kapitala i slijedom upita Zagrebačke burze od 21.05.2010. godine,
Dioki d.d., Žitnjak bb, Zagreb daje slijedeće
PRIOPĆENJE ZA JAVNOST
Dana 21. svibnja 2010. godine pokrenut je postupak prisilne naplate dugovanja društva Dioki d.d. prema društvu Ina d.d. za isporučeni etan te prema Prirodnom plinu d.o.o. za isporučeni prirodni plin.
Dioki poduzima aktivnosti kako bi tijekom narednih nekoliko dana osigurao podmirivanje
aktiviranih instrumenata osiguranja plaćanja te stvorio uvjete za normalno odvijanje svih
poslovnih procesa društva.
Zbog gotovo dvostrukog povećanja cijene prirodnog plina, do kojeg je došlo zbog novog načina izračuna te niza drugih elemenata poput uključenja nekih nerealnih i nepostojećih troškova u samu cijenu plina, Dioki nije prihvatio prijedlog novog ugovora društva Prirodni plin. Istovremeno, Ina Diokiju konstanto smanjuje isporuke etana, koji je osnovna sirovina za proizvodnju etilena i polietilena, što dovodi do porasta potrošnje energenata te je time Dioki dvostruko ucijenjen.
Naime, INA-MOL svoj novi izračun cijene plina temelji na tzv. ̋ruskoj formuli ̋ koja regulira cijenu plina u odnosu na druge energente na tržištu uz nove dodatne troškove, koji u konačnici terete krajnjeg kupca.
Cijena plina, izračunata temeljem trenutnih parametara na tržištu po predloženoj ruskoj formuli, kreće se oko 2,07 kn/m3, a predviđanja su da će ista i dalje rasti. U tu formulu ukalkulirani su i troškovi dograničnog transporta plina kroz europske transportne sustave što predmnijeva da ukupan kapacitet prirodnog plina koji se isporučuje Diokiju kao povlaštenom kupcu dolazi iz inozemstva tj. Rusije. Pritom je u potpunosti ignorirana činjenica da 2/3 godišnje potrošnje plina u Hrvatskoj dolazi iz domaće proizvodnje (INA). U
situaciji kada ne postoji ni pravna ni faktična mogućnost za povlaštene kupce prirodnog plina da promijene opskrbljivača prirodnog plina neodrživo je da određivanje cijene tog energenta bude prepušteno volji Prirodnog plina koji na tržištu nema konkurenciju.
Dioki je višemjesečnim pregovorima pokušavao riješiti nastale probleme, ali se INA Grupa oglušila na prijedloge, koristeći svoj monopolistički položaj na tržištu. Dioki je ponudio ugovor sa cijenom plina od 1,41 kn/m3, što sukladno odluci Vlade RH predstavlja povećanje od 20% u odnosu na prošlu godinu, te je spreman platiti do sada isporučeni plin po istoj cijeni do kraja 2010. godine, za što je kao jamstvo bio spreman založiti i dio imovine. Usprkos svim jamstvima koja su nuđena za vraćanje duga i suprotno dogovoru postignutom 14. svibnja na sastanku u MINGORP-u, INA (MOL) i dalje ne želi dogovor te je započela proces prisilne naplate duga i najavila obustavu isporuke etana i prirodnog plina Diokiju.
U slučaju da dođe do obustave isporuke etana i prirodnog plina, Dioki će nastaviti redovito
poslovanje, a poremećaji u proizvodnji su mogući samo u dijelu proizvodnje koja ovisi o Ininim sirovinama.
http://zse.hr/default.aspx?id=30718
[/quote]
http://www.ina.hr/UserDocsImages/investitori/objave/2012/FR%20Grupa%20Q1%202012-HRV.pdf

Izvješeće Ine za 1Q2012 – proizvodnja plina na kopnu rasla 18,6% u odnosu na isti period 2011. iako je realno trebala pasti za nekoliko postotaka!
To je najbolji dokaz ZAŠTO je Dioki došao u probleme i zašto je postao slučaj i tko je odgovoran za to.
800 radnika ne radi u Diokiju a zbog katastrofalne energetske politike vjerojatno ih je u ostalim kompanijama u HR 10-ak tisuća ostalo bez posla – ne po uredima nego u INDUSTRIJI!

E Liniću sjeti se koliko si novaca "dobio" od DIOKI-ja.
Samo to,i mi ćemo radit’….

p2.sem

MrStecaj, 02.06.2012. u 22:25
Lucijan u pravu si 100% , ali što se čudiš kada je ovdje nekolicina sama izjavila dajte nam plaće pa da odemo svaki na svoju stranu, tipično hrvatski ali nisu ni toliko radnici krivi koliko je sam zakon o radu koji dozvoljava toliko sisanje poslodavca
Znam da se monogima neće ova rečenica svidit , i da velika većina radnika ne gleda tako ali ima vas i puno koji samo ćekate krivi korak i paše vam da što duže bude ova gungula i nije to samo problem kod vas u firmi nego i u svim ostalima
Zamolio bi svakoga od vas da se stavi u poziciju vlasnika i ove cijele situacije, dali bi ste dali sve plaće pa tek onda pokretali proizvodnju , nebi garant jel,postoji mogučnost da svi odu pa vam onda i đabe proizvodnja kada nema ko proizvodit
jedno od riješenja koje nitko nije predlagao a po meni bi bilo ok je da se pokrene proizvodnja i da vam ona bude svakako prioritet u pregovaranju i da dogovor s vjerovnicima bude samo u tom smjeru da omoguće novac za materiju potrebnu za proizvodnju, a pošto su vam dužni šest plaća da u sljedečih šest mjeseci vama isplačuju mjesečno dvije plaće i skrajem godine ste na nuli , plačeni za sav svoj rad i nerad proteklog razdoblja. Tim načinom imate od čega bit plačeni
Možete vi bit kruti i principjelni ,zahtijevat i ucijenjivat al ak para nema , zaboravi. Definitivno se mora malo smekšat i kako se veli " morat će se dat još malo guze".

Neka se nitko ne uvrijedi a pogotovo radnici jel nikoga nisam imao namjeru omalovažavat i znam da nemaju strpljenja, nebi ni ja najvjerojatnije imao, al nevidim drugog izlaza, i mičite sindikaliste ako vidite da guraju po svom izaberite drugog, pa bit će jedan pravi pa makar se svi izredali barem će te svi dobit neku pinku u đep neka vas sve podmičuje onda da šutite, a ne samo jednog

Ova ucjena koju spominjes: "place nema ako ne pokrenete proizvodnju" je modalitet poslovanja ove firme i jos jedan razlog zasto treba zatvorit firmu. Neka firma izvoli isplatit SVE place, a onda je legitimno pravo svakog radnika dali ce ostat radit u firmi ili otici.
A ako firmi budu falili kadrovi za pokretanje proizvodnje neka raspišu na MojPosao i na HZZ natječaje…i onaj tko želi radit neka radi. Ako se ne nađe nitko, će se zatvorit i bit će nešto drugo. Nitko nije bogom dan, pa tako ni DIOKI. A za isplatit te mizerije love ima i modaliteta ima…
Bojim se da su ispucali sve kredite. Krali su od:
1. dobavljača sirovine
2. dobavljača materijala i rezervnih djelova
3. INE
4. HEPA
5. Na kraju i od vlastitih radnika
A ti ako vjerujes u ovu firmu slobodno ostani i "daj jos malo guze ovoj upravi", a druge pusti da biraju. Da je pošten RJ bi napravio isto što npr. ameri u željezari,ili vlada u Kraljevici -> ako nema proizvodnje i posla podjelio ljudima otkaze uz otpremnine propisane Kolektivnim ugovorom…nego tjera ljude da sami daju otkaze i time ne koštaju firmu ništa (čak ni naknadu za neiskorišteni godišnji ne isplaćuje nego su morali potpisat neki radnici da se odriču toga)… I sad se još usuđuje ucjenjivat… Ima Ježića juniora, upravu i neka pokreću si proizvodnju…

Mr. Stečaj

Da i btw. stariji radnici (50+) teško da će negdje otići, jedino ovo malo mladih što je još ostalo bi mogli zbrisat – ali to je njihovo pravo da biraju. Kao što je i tvoje pravo da prodaš dionice…

Mr. Stečaj

Previranja u INI vode i rješenju za DIOKI:

http://image.dnevnik.hr/media/document//60629307.pdf

New Report

Close