DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kaže se "ratne sjekire",

a po boju u Chromos……ak još rade….

ah da, a vatrenu vodu isto valja nabavit!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Bude li dobrih vijesti danas za nas male dionicare?
Vidim svi su u stanju pripravnosti, mozda je to dobar znak… [rolleyes]


konačno – jučer potvrdili HBOR i Vlada da će preuzeti rizike, vrijedi i za DIOKI

U slučaju velikih investicija HBOR će kreditirati i preuzeti rizik do 50 posto iznosa ukupnog kredita, a poslovna banka kreditirat će i preuzeti rizik od najmanje 50 posto iznosa ukupnog kredita.

Tiha voda brege valja – Linić će izvući Dioki ispod šapa Čačića, pomogao je preko HŽ Carga – slijedi s HBOR-om a u 7. mjesecu će biti prisilna nagodba silom zakona iako za najveće vjerovnike je to također rješenje jer oni nisu problem – jedva čekaju da se to riješi.

Nažalost Čačić je problem – ne želi da se Dioki pokrene jer je to za njegove interese ili interese čije zastupa PORAZ!

U tom pravcu idu i sve njegove izjave – želi nekome pogodovati a ja pretpostavljam se tu radi isključivo o mađarskom kapitalu.

a za Čačića vrijedi
oooodjaaaavi seee

… jer dok ekonomska sudbina hrvatske države i njene industrijske proizvodnje ovisi o MOLovoj milosti (točnije MOLovih odvjetnika i sudstva mađarske države, vlasnika INA-MOLa) prema potpredsjedniku Vlade hrvatske države pa ga ucjenjuju u pogledu ishoda suđenja za njegov PRIVATNI prometni udes, neće biti sreće za JAVNE interese, kao što je zatvaranje pitanje DIOKI-ja – pokretanja proizvodnje i plaćanja svih dugova bankama, državi i svima drugima …

… i tako je jedan čovjek koji ne želi biti u zatvoru, makar i zasluženo, za svoje taoce uzeo 400 radnika i 4 milijuna građana Hrvatske … do kada?

a za Čačića vrijedi
oooodjaaaavi seee

… jer dok ekonomska sudbina hrvatske države i njene industrijske proizvodnje ovisi o MOLovoj milosti (točnije MOLovih odvjetnika i sudstva mađarske države, vlasnika INA-MOLa) prema potpredsjedniku Vlade hrvatske države pa ga ucjenjuju u pogledu ishoda suđenja za njegov PRIVATNI prometni udes, neće biti sreće za JAVNE interese, kao što je zatvaranje pitanje DIOKI-ja – pokretanja proizvodnje i plaćanja svih dugova bankama, državi i svima drugima …

… i tako je jedan čovjek koji ne želi biti u zatvoru, makar i zasluženo, za svoje taoce uzeo 400 radnika i 4 milijuna građana Hrvatske … do kada?

Jednostavno je rješenje, Čačića se definitivno mora izgurati iz ove priče, jer je u sukobu interesa i ne može racionalno zastupati interese RH i u ovom slučaju Diokija. Dioki je izvoznik, s značajnim udjelom i MORA SE natjerati MOL da preuzme odgovornost za postupke koje je napravio kroz INU. Točno se vidi rezime Sanaderovih računa, Polančevovih potpisa i Šukerove šutnje i nezainteresiranosti, a sad i njihovu ulogu preuzima Čačić, sve ima svoje granice, pa i korupcija, jednom se mora podvući crta i zaustaviti ovo uništavanje hrvatske industrije. Mol se hvali s rezultatima Ine od kad su preuzeli upravljanje, a pozitivni rezultati su jedino zbog Sirije (usput i to su sad upropastili), Rusi su modernizirali rafineriju u Bosanskom Brodu, preotimaju pomalo Inino tržište u BiH, Molove rafinerije opskrbljuju i hrvatsko tržište i uništavaju Rijeku i Sisak… Valjda će doći jednom i koda nas taj trenutak da se netko sjeti napraviti nekakvu nacionalnu i energetsku strategiju. Zato radnici i Dine i Diokija puna podrška za uspješan početak proizvodnje, izvoza, i isplate plaća.


Mi u Liniča gledamo kao u nekog spasitelja,što i ima smisla,jer je on u DIOKI-ju skoro 10 godina.
Ježićev kum i tako dalje,izjavio je bio za VL da ga je Ježić razočarao kao poslovni čovjek jer je dopustio da ovakva firma propadne.

NAdalje,svo ovo odugovlačenje i ove Čačićeve izjave o neisplativosti pogona u ZG,samo produbljuju krizu.
DIOKI bez 320 ljudi i 2 glavna pogona vise nije respaktabilna firma.DINA će raditi samo preradu sirovine za daljnje firme,koje ce onda to plasirat na tržište.tu je novac puno manje.
EPS I DOKI kao samostalna firma mogu radit ali treba dosta novaca ulupat da se to ostavari.
Znači bez etana,zbog kojeg je DIOKI osnovan NEMA PRAVOG IZVOZA I PROIZVODNJE!! i to Linić zna!

Samo se nadam da je u toj njihovoj borbi Linić jači od Čačića,možda već danas čujemo nešto.
Iz nekog razloga maknuli su nas sa sjednica gdje je trebalo biti objavljeno da se pogoni gase.

Ovaj su se tjedan u Dini stalno iščekivale neke važne vijesti , čekao se sastanak u Vladi, a LD je prijetio ostavkom ako se odmah nešto ne poduzme. Tjedan je prošao, a nije se dogodilo ništa. U Vladi ništa, ostavka ništa, plaće ništa… Kakvo iznenađenje. Ali zato se javio sindikalac i objasnio da oni redovito održavaju sastanke, da odlično surađuju sa upravom i da više ne šalju informacije mailom da ih netko nebi proslijedio novinarima. I poslali su Vladi otvoreno pismo : ako (navodno – do srijede) ne bude isplaćena bar jedna plaća , spremni su za radikalne mjere. Inače u četvrtak je praznik, a petak će svi živi spojiti sa vikendom, pa će te radikalne mjere ipak morati malo pričekati A i postali smo pohlepni – tražimo cijelu jednu plaću!


Ajmo i ovaj petak dočekat,imam neki osjecaj da bi se moglo nesto dogoditi… [huh]

Prijatelju moj koliko je takvih petaka vec bilo.Nisu to osjecaji to je nasa stvarnost i svakodnevnica sa kojom mi zaposlenici DIOKI-ja i DINE zivimo vec jako dugo.Nije da bi se nesto moglo dogoditi negoli je davno trebalo da se je dogodilo.Poslije ovog petka dolazi iduci petak a gdje smo mi zaposlenici NIGDJE.Vrijeme je davno vec proteklo.Sto znamo vise danas negoli jucer,naprotiv znamo jos MANJE!

POZDRAV ! IZGLEDA DA SU SE SINDIKATI PROBUDILI IZ DUBOKOG SNA. Zamjerka je što opet "PROSE" minimalno jednu plaću, a to nije način da se sačuva ljudsko dostojanstvo. Zaključak: ako te gospoda iz vlade 100 puta pljune i slaže , ni ti 101-vi put te ne će početi poštivati !


Ovaj su se tjedan u Dini stalno iščekivale neke važne vijesti , čekao se sastanak u Vladi, a LD je prijetio ostavkom ako se odmah nešto ne poduzme. Tjedan je prošao, a nije se dogodilo ništa. U Vladi ništa, ostavka ništa, plaće ništa… Kakvo iznenađenje. Ali zato se javio sindikalac i objasnio da oni redovito održavaju sastanke, da odlično surađuju sa upravom i da više ne šalju informacije mailom da ih netko nebi proslijedio novinarima. I poslali su Vladi otvoreno pismo : ako (navodno – do srijede) ne bude isplaćena bar jedna plaća , spremni su za radikalne mjere. Inače u četvrtak je praznik, a petak će svi živi spojiti sa vikendom, pa će te radikalne mjere ipak morati malo pričekati A i postali smo pohlepni – tražimo cijelu jednu plaću!

Da , baš su se polakomili ! Znaš ovo me podsjeća na scenu iz" OLIVER TWISTA ", KAD MALI SERONJA KAŽE ( MOLIM JOŠ , pa dobije batine), tako i ovi naši Sindikalci ("molimo minimalno jednu plaću, jer znate šest ste nam dužni ..") ŽALOSNO !

sindikat ima pravo izabrati način svoje borbe, i neka je radikalniji, to u ovoj situaciji ima i smisla i šanse

… da, da, štrajtkat treba, a protiv INA-MOLa su dopuštene sve akcije, ako ne poštuje dogovoreno, tu bi i država trebala "stisnut" INA-MOL i onda, kada ne ispunjava ugovrene obaveze, pa i prema DIOKIJU:

Propalo mirenje u Ini, radnici najavili mogućnost štrajka

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/propalo-mirenje-u-ini-radnici-najavili-mogucnost-strajka/

New Report

Close