DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dragi narode i dalje je stanje vuci potegni, nista se nezna i nista se nije dogovorilo. Perspektiva firme velika ali problem je sta svi zele profit za sebe sto je i razumno ,ali nije razumno da su izgledi takvi da se moze "unistit" firmu (ne za velike nego za male dionicare) veliki vam uvjek isplivaju.
RJ se zeli povuc ali uz provizije, i nastavak poslovanja iz Italije kao sto sava zna da vec godinama tamo na sebe RJ ima firmu.
Savo cinjenice govore da si u pravu i istina je 95 posto tvojih postova, ali opet napominjem izgleda manjinski dionicari gube bar za sada.

Ima toga jos ali nije za javnost dok novinari ne otkriju ,ali i pravosudje ako se tko i usudi dirati u osine

Linić,na njega obratite pozornost.

p2.sem


industrijska proizvodnja pala po njima10% a samo oki participira oko 4% industrijske proizvodnje

to je najveća šansa DIOKIA da ga Linić što prije pokrene

Kakav dokument o Diokiju vlada može donijeti ako se svi ključni vjerovnici nisu usuglasili do zadnje decimale? Novi zaključak, odluku? Odluku o tome da podržava plan restrukturiranja Diokija koji je predložio Dolezil? I što s tom odlukom ako je npr. Hypo banka nezadovoljna svojom pozicijom u planu, ne zato što je protiv restrukturiranja, nego zato što hoće u svoju korist izmijeniti neke brojke i sada se cjenka s vladom… Gdje smo tu mi radnici? Dokle ćemo čekati? Nama hitno trebaju dvije stvari: konkretno rješenje i novci. To mi u Zagrebu čekamo od završetka remonta 15.9.2011. Prošlo je osam i po mjeseci bez proizvodnje. Sramota za nas radnike, za državu, za Inu, za političare iz bivše i ove vlade. Najbolje bi bilo da Linić ne samo da lamentira o tome kako je preslaba Inina i HEP-ova proizvodnja, nego da vlada potpuno zabrani vađenje plina i nafte iz svih hrvatskih bušotina i proizvodnju struje pa da sve to samo uvozimo kad ionako plaćamo po uvoznim cijenama, a naše resurse sačuvamo za neke buduće, pametnije generacije. Što će nam uopće riječka i sisačka rafinerija, što će nam kutinska Petrokemija, što će nam Dioki, što će nam domaće željezare kad svih njihovih proizvoda ima u izobilju na svjetskom tržištu. No od kojih ćemo para te proizvode kupovati ako u Hrvatskoj ništa ne proizvodimo? Pa da, Diokijevi proizvodi nam ionako ne trebaju jer su 90% išli u izvoz. A struju, benzin, plin? Kako ćemo ih plaćati? Od kredita, naravno! Tko će vraćati te kredite? Proizvodnja? Ne, ma kakvi, vraćat će ih rasprodaja svega preostalog što ova država još ima i tako fino sve do bankrota. Požurimo, uhvatimo Grčku!

@TTT123

Dobar komentar no zamjeram mu što je komentar prošlosti – Tko je se prvi osvrnuo na zanemarivanje HR strateških ciljeva – DIOKI!
Tko je se prvi pobunio zbog toga – DIOKI!
Tko je najviše nastradao – DIOKI!

No to je prošlost – plitika je uvidjela katastrofalne propuste i sada se pokušava stanje dovesti u red!
Pokreće se projekt LNG-a
Ina je napokon rasturila Molve i Etan i radi ono što je davno trebala napraviti – OPTIMIZACIJA tako da sve da hoćeš neko vrijeme neće biti Etana!
Ina radi na plinovodu Međimurje – Molve
Ina pokreće EOR
Pogledaj samo u EOJN koliko se toga pokrenulo u zadnjih 9 mjeseci u Ini.

Diokiju i Dini se omogućavaju jeftini HBOR-ovi krediti s kojima može ponovno na puteve stare slave i to je definitivna činjenica.
Kao i to da već sada mogu na Krku potpisati dugoročne ugovore za oba postrojenja.

Dakle – to su činjenice to je ono što znamo – ne znamo još puno toga što bi bilo od interesa za velike i male dioničare.
Npr kada govrimo o LNG-u ne znamo kakva je pozicija Dioplina – je li Dioplin rezultat dogovora Qatar ili Oman o dugoročnoj isporuci LNG-a jer eto Diokijevci su bili u Qataru i Omanu prije 2-3 godine i neki dogovori su se sklapali i potpisivali?

Samo neka Čačić danas ne spominje DIOKI…
Dok ne čujem izjavu Linića,ovoga ne shvaćam ozbiljno…

p2.sem

jel izašla neka vijest? neko je počeo grickati prodaju?

idući tjedan će bit bolje...

joj,joj kako netko nešto zna pa kupuje..


joj,joj kako netko nešto zna pa kupuje..

a puno je kupio [lol]


joj,joj kako netko nešto zna pa kupuje..

Možda je povezano s ČINJENICOM da je HŽ Cargo JUČER objavio poziv na natječaj za kredit od 15,4 milijuna kuna!!!!
Sve priče o plaćenom zemljištu išle su u smjeru da se sruši sporazum jer je nekom u cilju da se to ne kupi od strane HŽ Carga.
Sada je definitivno odobrena kupovina čini mi se!
No onda mi nije jasno odakle za plaće u Zagrebu?

Možda od najma lokomotiva?



joj,joj kako netko nešto zna pa kupuje..

Možda je povezano s ČINJENICOM da je HŽ Cargo JUČER objavio poziv na natječaj za kredit od 15,4 milijuna kuna!!!!
Sve priče o plaćenom zemljištu išle su u smjeru da se sruši sporazum jer je nekom u cilju da se to ne kupi od strane HŽ Carga.
Sada je definitivno odobrena kupovina čini mi se!
No onda mi nije jasno odakle za plaće u Zagrebu?

Možda od najma lokomotiva?
[/quote]
samo ću ti reći,da bi se sutra sva ova muka mogla isplatiti,ali kako mi je već muka od tog famoznog petka,drzim to sa velikom rezervom.

p2.sem

New Report

Close