DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


E moji radnici, samo vi čekajte od petka do petka, pa će rješenje samo od sebe doći…. Sava je lijepo objasnio troškove, zarade od strane Ine, koliki je izvoz, i svakako ima računa boriti se za svoju firmu, kako nas malih dioničara tako i vas radnika, zašto se stalno prepucavati na relaciji Zagreb – Krk, umjesto da se udružite, nađete nekog pametnog tko je upućen u proizvodnju, cijene, troškove, prihode, rashode i neka vas povede u borbu za vašu firmu, mi ćemo vam isto dati podršku i zajedno s vama boriti se da Dioki ponovno stane na svoje noge… Svima je jasno da vas Čačić neće spasiti, on gleda svoje interese, njemu mađarski mač visi nad glavom, i zato, kako on spašava sebe, tako i vi trebate spašavati sebe i svoje obitelji

Vlada drumom – Čačić šumom, tako se najjednostavnije može opisati njegova izjava.
FD NWE(€/mt) 22.02.2012. LDPE 1280-1285 EUR/t cijena LDPE na EU tržištu!

Pa sad izračunaj za LDPE koji je gap – uz 65k tona etana i cca 40 milijuna m3 plina za 50k tona LDPE!!!!
Etan se trenutno spaljuje a mogao bi se prodati po 3.000 kuna po toni.
Plin je za TG4 2,21 KUNA PO M3.

250 MILIJUNA KUNA ZARADA DIOKIJA SAMO NA LDPE!!!!!!
I to je po Čačiću neekonimčno.
MIslim da je to za Vrapče!!!!

Ukoliko nije neka druga igra u pitanju????

http://www.icis.com/Borealis/Article.asp?print=true&p=1&q=C1A1A68DC6B7D773AADBB1EEC1D5DFDE69B4C6D4DCB0E2AFD5D6D4B7E6&id=B283979D9979A4


E moji radnici, samo vi čekajte od petka do petka, pa će rješenje samo od sebe doći…. Sava je lijepo objasnio troškove, zarade od strane Ine, koliki je izvoz, i svakako ima računa boriti se za svoju firmu, kako nas malih dioničara tako i vas radnika, zašto se stalno prepucavati na relaciji Zagreb – Krk, umjesto da se udružite, nađete nekog pametnog tko je upućen u proizvodnju, cijene, troškove, prihode, rashode i neka vas povede u borbu za vašu firmu, mi ćemo vam isto dati podršku i zajedno s vama boriti se da Dioki ponovno stane na svoje noge… Svima je jasno da vas Čačić neće spasiti, on gleda svoje interese, njemu mađarski mač visi nad glavom, i zato, kako on spašava sebe, tako i vi trebate spašavati sebe i svoje obitelji


Čačić je jučer dao rijetku pametnu izjavu, da moramo izvoziti ili ćemo nestati. Ali nije mi jasno kako to misli postići ako pusti da propadnu velike industrije kao Dioki ili brodogradilišta. Mali privatni pogoni uglavnom nemaju kapitala ni znanja da razviju složenije proizvode koji jedini imaju izvoznu šansu.

Ovdje bi se po meni mogla odvijat dav scenarija –
1. Radnici na ulice jer ih svi već najmanje 2 mjeseca (od zadnjih sastanaka i potvrde RJ da je spreman prepustiti udio za dobrobit opstojnosti DIOKIja) i je..t sve po spisku ostalima dok se ne iznađe rješenje (inače će završit kao Dalmacijavino, Jadrankamen i x drugih)
2. Ako se nije desilo nikakvo restruktuiranje, RJ je još uvijek većinski. Pa ja bih na njegovom mjestu našao nekog šeika iz Dubaia, Azerbajđance (koji su hodočastili ovuda), Koreance (navodno su i oni bili u igri za proizvodnju) ili jednostavno XYZ s nekim parama i odjebo bih ove paradržavne nametnike. Pa da vidiš kako bi se stvari pokrenule…
A ovakvi tipovi kao Čaćić i sl. – katastrofa! Na otvaranju je investicije za podizanje kapaciteta plinskih polja (čitaj: trebalo bi bit i više etana), a on priča da nema ekonomske računice za DIOKI (koji je direktni potrošač etana).
Netko je tu lud?!
Ili ima svoje interese, a ne nacionalne…

rekao sam vam da 15.7 je stečaj proglašen

naj izgledniji kako sad stvari stoje

Ljudi pa mi smo na Balkanu, tko zna šta se krije iza toga, dok pojedinci daju ovakve izjave , možda odvjetnici, prijatelji, rodbina kupuju dionice pa se onda pojavi rješenje za sve.


Ljudi pa mi smo na Balkanu, tko zna šta se krije iza toga, dok pojedinci daju ovakve izjave , možda odvjetnici, prijatelji, rodbina kupuju dionice pa se onda pojavi rješenje za sve.

male su šanse da netko kupuje dionice jer kako i sami vidite prometi su mizerni.. za top 10 je potrebno 4500kom šta i nije neka količina, jedini koji kupuje je taj brčić kakav on info ima to samo on zna!! Mi jesmo na balkanu i baš zato ljudi i ne vjeruju da će se ova firma spasit jer u 99% sličnih slučajeva sve su firme zna se kako završile…

idući tjedan će bit bolje...

DIOKI je jedan od prvih testova vladine gospodarske politike . Čačić to vrlo dobro zna . Njegove izjave poput jučerašnje su više dnevnopolitičke nego stvarno mišljenje a ponajmanje stav vlade .
Što se tiče dinice i malih dioničara zna se tko prodaje a tko kupuje . Ja osobno trgujem .


top 10 promjena, niko nije prodavao a brčić i dalje dokupljuje…

7. BRČIĆ GORAN (20476836201) 23.878 +1960



top 10 promjene

dioki -300
filipović -288
brčić +700

Za Filipovića se zna da je ulazio u ovu i neke druge dionice po političkoj liniji, tj. bio je izmanipuliran od HDZ-ovih predatora da ulaže svoj novac u njihove interesne sfere. Sada izlazi iz ove dionice ne zato što ne vjeruje u nju nego zato jer mu investiranje na burzi nije uža specijalnost, a pretpostavljam i da mu treba živi novac za primarnu firmu.

A tko je Goran Brčić? Tko je čovjek koji je u manje od mjesec dana kupio 7000 dionica Diokija?

To je preko 200.000 kuna, a ukupno ima oko pola milijuna kuna uloženih u ovu dionicu.

Da li bi itko tko nema neke pouzdane pozitivne informacije pojačavao ionako jaku poziciju u jednoj tako nesigurnoj firmi?

Tko je Goran Brčić?

Google kaže da postoji jedan niže rangirani HDZ-ovac u Istri (Buje). Ima li on para na bacanje? Čisto sumnjam.

Google također kaže da je jedan Goran Brčić bio (a možda je još uvijek) direktor tvrtke Publicis d.o.o. iz Zagreba. Djelatnost te tvrtke su Marketing, Istraživanje tržišta, Tržišne komunikacije. Direktoru je 2006. godine mjesečna plaća iznosila 57200 kuna.
Dakle ovaj gospodin G.B. bi mogao imati para za ulaganje na burzi. Da li ih ima u tolikim količinama da bi ih bez razmišljanja upumpavao u firmu koja ide u stečaj? Ne vjerujem. Prije bih rekao da čovjek zna što radi.

Svi gore navedeni podaci su dostupni na internetu, a moja nagađanja o identitetu i namjerama ulagača Gorana Brčića, su samo nagađanja i ne tvrdim da se tu radi o činjenicama.

Nikoga ne nagovaram na trgovanje dionicama Diokija, pa ni samog gospodina Gorana Brčića.

Kako drhtave ruke prodaju ovo zlato, a kasnije……



E moji radnici, samo vi čekajte od petka do petka, pa će rješenje samo od sebe doći…. Sava je lijepo objasnio troškove, zarade od strane Ine, koliki je izvoz, i svakako ima računa boriti se za svoju firmu, kako nas malih dioničara tako i vas radnika, zašto se stalno prepucavati na relaciji Zagreb – Krk, umjesto da se udružite, nađete nekog pametnog tko je upućen u proizvodnju, cijene, troškove, prihode, rashode i neka vas povede u borbu za vašu firmu, mi ćemo vam isto dati podršku i zajedno s vama boriti se da Dioki ponovno stane na svoje noge… Svima je jasno da vas Čačić neće spasiti, on gleda svoje interese, njemu mađarski mač visi nad glavom, i zato, kako on spašava sebe, tako i vi trebate spašavati sebe i svoje obitelji

Vlada drumom – Čačić šumom, tako se najjednostavnije može opisati njegova izjava.
FD NWE(€/mt) 22.02.2012. LDPE 1280-1285 EUR/t cijena LDPE na EU tržištu!

Pa sad izračunaj za LDPE koji je gap – uz 65k tona etana i cca 40 milijuna m3 plina za 50k tona LDPE!!!!
Etan se trenutno spaljuje a mogao bi se prodati po 3.000 kuna po toni.
Plin je za TG4 2,21 KUNA PO M3.

250 MILIJUNA KUNA ZARADA DIOKIJA SAMO NA LDPE!!!!!!
I to je po Čačiću neekonimčno.
MIslim da je to za Vrapče!!!!

Ukoliko nije neka druga igra u pitanju????

http://www.icis.com/Borealis/Article.asp?print=true&p=1&q=C1A1A68DC6B7D773AADBB1EEC1D5DFDE69B4C6D4DCB0E2AFD5D6D4B7E6&id=B283979D9979A4

[/quote]

Ako su nam u Vladi svi stručni ala Čačić – jao nama.
Za njegove političke instalacije u javnim firmama – jao nama.
Ne samo danas, sutra….nego jao nama slijedećih 20 godina jer na toliko će se godina EOR provoditi.

UŽAS!!!!!
Pa ima li tko u ovoj državi da se javno obračuna s takvim i sličnim stavovima?

Čačić je mali milijon puta izjavio da smo mi privatna firma,da on s nama nema veze,ovo ono.
nakon toga donesu odluku da će uć u DIOKI,i kažu da to nisu mogli javno govorit,i da im je stalo do radnika,na što Čačić s odobravanjem klima glavnom. Scena s sjednice mi se urezala u pamćenje.

Nakon toga HŽ otkupi zemljište od nas za 15mil iako su i sami gubitaši i zbog cega su morali dizat kredit.
Mi od toga dobijemo neku crkavicu.Nakon toga MOL izjavi da hoće LNG,otvaraju se radovi na novim(starim) naftnim i plinskim poljima,koja su puna etana,a on daje izjavu DIOKI NIJE ISPLATIV!

Znači 9 mjeseci nas drža kao pse na lancu,mlatretiraju nas,štrajkali smo glađu,prosvjedovali i da sve to na kraju završi sa otkazima i mozda stečajem? Samo budali bi ovaj scenario pao na pamet.

Oni taj etan koji budu vadili van mogu jedino slat u SISAK pa s njim ložit kotlove,a toliko kotlova nema ni rafinerija u Saudijskoj Arabiji.

p2.sem

Čačićeva izjava je u kontradiktornosti s odlukom Vlade od prije cca 2 mjeseca – nakon te odluke su se trebale i provesti neke aktivnosti – neke su i provedene a na neke se još čeka.

Čačićeva izjava nije u skladu tih odluka i tih aktivnosti.

A posebna priča je isplativost Žitnjaka – ta njegova izjava jednostavno ne drži iako – ponavljam – ako netko ima druge planove na Žitnjaku – najjednostavnije je baciti ovakvu spiku.
No matematika ga demantira.

U trenutku kada Dina potpiše ugovor s talijanima – Dina može financirati Žitnjak.

Ma tko će znat šta taj mamlaz misli..

ali jedno je sigurno,mi se nismo makli s mjesta,od onog gdje smo bili u 9.mj. NIGDJE!

p2.sem

New Report

Close