DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bolji bi razlog zatvaranja DIOKI-ja bio dolazak vanzemaljaca,nego ekonomska neisplativost.

Bolje da je to izjavio Čačić nego netko tko se razumije u posao!
Ovo je kompozicija C2+ komponente iz Molva u tonama na bazi 4mjeseca.

METHANE 538,21
ETHANE 21.331,19
PROPANE 11.883,22
i-BUTANE 4.636,06
n-BUTANE 5.398,07
i-PENTANE 4.289,68
n-PENTANE 2.989,46
C6+ 2.195,47
NITROGEN 26,64

Dakle godišnje se proizvede oko 3x više no što je prikazano iznad.

I da to izjavi dok u pogon pušta EOR projekt za koji se treba godišnje osigurati oko 400.000 tona CO2 iz Molva – malo manje od ukupno proizvedene količine, I tako slijedećih 12 godina.
Dakle računa se da će CO2 biti dovoljno za slijedećih 12 godina – slijedom toga ima i C2+ komponente skupa s etanom dovoljno za bar toliko godina.

Čačiću neide kako je isplanirao s LNG terminalom a i HEP je otpao iz kombinacija za LNG pa je očito – stoga što je to sve u njegovu resoru provalio i ostao živ!

nešto se drugo ovdje valja, tj. vezana trgovina

DIOKI-ZG ide INA-i, a Vladi LNG-DIOKI-Krk

kad se veliki namire, a to bi trebalo biti brzo, mali dolaze na red


nešto se drugo ovdje valja, tj. vezana trgovina

DIOKI-ZG ide INA-i, a Vladi LNG-DIOKI-Krk

kad se veliki namire, a to bi trebalo biti brzo, mali dolaze na red

pa meni se sve više čini da ovo nikamo ne vodi.. najbolje bi bilo za sve da krene proizvodnja.. ali očito ina neće ni uči u vlasničku strukturu jer da ona oče uči u strukturu nebi odugovlačila jer šta se više odugovlači i dug firme u kojoj bi trebala biti vlasnik je veći šta vjerovatno nikome ne odgovara pa ni njima samima… Meni se čini da je ova vlada totalno nesposobna za bilo šta.. puno riječi a do sad nisu ništa napravili nego digli cijene svemu i to je sve šta im uspjeva.. Optimist sam ali svaki dan mi sve više izgleda da će se ovdje dogoditi podjela malo meni malo tebi a radnicima k…. Sve se na kraju svelo na politiku i odluke donose ljudi koji uopće ne znaju ništa o diokiu…

idući tjedan će bit bolje...

Ministar Čaćić zna samo gaziti ljude, mislim da će mu radnici Dioki-ja konačno stati na kraj?

Zanima me samo, nakon svega ovog hoćemo li se i dalje dati *ebati u mozak?

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

top 10 promjena, niko nije prodavao a brčić i dalje dokupljuje…

7. BRČIĆ GORAN (20476836201) 23.878 +1960

idući tjedan će bit bolje...


nešto se drugo ovdje valja, tj. vezana trgovina

DIOKI-ZG ide INA-i, a Vladi LNG-DIOKI-Krk

kad se veliki namire, a to bi trebalo biti brzo, mali dolaze na red

A vidjet ćemo i tu mogućnost – nije nelogična obzirom da je Ina vlasnik sirovina za Žitnjak.
Jedna mogućnost je da uzme Žitnjak a druga je da da sirovinu ili čitavi Etan proda Diokiju.
Sada taj isti etan Ina prodaje kao prirodni plin po cca 3,5kn/m3 – uz tu cijenu je Žitnjak extra isplativ.
Čudna uzjava koja se poklopila s izguravanjem HEP-a iz vlasničke strukture u kojem su Čačićevi ljudi i najavama ulaska Ine u vlasničku strukturu Diokija u kojem neće imati Čačić solo rolu. A svrbi ga i taj LNG – svi bi ga a on ne zna kako doći u poziciju da diktira.
Možda polako pucaju odnosi u koaliciji obzirom da je Linić uz Dioki i vrlo kritičan prema Ini a Čačić tu radi otklon pa s ovakvom izjavom pokušava naljutiti Linića.

A za pokretanje Krka – neka se on tu ne gura – to nije niti njegov kvart niti njegov resor.

Obzirom da je EOR zahtjevan projekt na Etanu u Ivaniću znači li da se dosada zaustavljao zbog radova unutar postrojenja?
To bi značilo da nas netko sustavno dezinformira.


Ministar Čaćić zna samo gaziti ljude, mislim da će mu radnici Dioki-ja konačno stati na kraj?

Zanima me samo, nakon svega ovog hoćemo li se i dalje dati *ebati u mozak?

http://www.glasistre.hr/hrvatska/vijest/353242
[embarass]


Bolji bi razlog zatvaranja DIOKI-ja bio dolazak vanzemaljaca,nego ekonomska neisplativost.

UZ cijenu 3kn/kg za 65k tona etana bi se INI platilo 195 milijuna kuna.
Proizvelo bi se oko 50k tona LDPE – cijena oko 1.400us$/t – oko 420 milijuna kuna.
Sami LDPE pokriva troškove kompletne lokacije – struja, plin, voda. plaće…..


E sad bi trebalo uci u glavu svim sindikalistima da se nesmije vjerovati niti vladi niti nikome,najavljeno je za petak skup radnika hahahaha……tipa reci ce ako nam barem ne uplatite ostatak place za 12.mjesec napustit cemo pogone.Sad je sezona pred vratima i trebali bi se dici svi na noge i napustit pogone zablokirat ulaze a sta se tice radne obaveze mogu nas uhvatit sve za radnu obavezu….Sindikati cekamo vase opake akcije i cim skorije napustanje pogona jer ako tonemo idemo svi potonut muski i do kraja a ne opet vjerovat vladi da ce se stvari rjesit do kraja 6.mjeseca,

Kako navodi francuski list "Le Mond" velike sindikalne vođe na otoku Krku odlučile su stati na kraj ovim otezanjima, sa isplatom plaća od strane Uprave Diokija (jednostavno čovjek ne može više da prati silne obavijesti koje šalju u svojim biltenima ), na način da će svoje pristaše organizirati da zarade koju kintu od gostiju koji će ovo ljeto doći na Krk… Umjesto oskudno odjevenih djevojaka, na repertoaru će biti široka lepeza plavih bluza i bijelih šljemova… Zarada zajamčena, moglo bi se ipak nekom omaknuti da zaradi koju kunu ili još bolje neku stranu valutu…

http://bigbrowser.blog.lemonde.fr/2012/05/22/euro-2012-les-prostituees-ukrainiennes-se-preparent-a-lafflux-de-supporters/

Ma na kraju i DINI će ključ u bravu,jednostavno priča ne drži vodu.

Zbog razloga koji je samo Čačiću i njegovom Mađarskom odvjetniku jasan,zatvorio je DIOKI.
A za DINU se bori? Za nepovjerovat je da firma koja po informacijima koji se šalju ima i sirovinu i kupca,još ne radi????
Oprostite,al moj je zaključak da svima ide samo jedno,a to je cesta. I sve ovo je bila farsa,jedna bezobrazna igra ljudskim životima.

ŽIVJELA SOCIJALDEMOKRACIJA!!

p2.sem

E moji radnici, samo vi čekajte od petka do petka, pa će rješenje samo od sebe doći…. Sava je lijepo objasnio troškove, zarade od strane Ine, koliki je izvoz, i svakako ima računa boriti se za svoju firmu, kako nas malih dioničara tako i vas radnika, zašto se stalno prepucavati na relaciji Zagreb – Krk, umjesto da se udružite, nađete nekog pametnog tko je upućen u proizvodnju, cijene, troškove, prihode, rashode i neka vas povede u borbu za vašu firmu, mi ćemo vam isto dati podršku i zajedno s vama boriti se da Dioki ponovno stane na svoje noge… Svima je jasno da vas Čačić neće spasiti, on gleda svoje interese, njemu mađarski mač visi nad glavom, i zato, kako on spašava sebe, tako i vi trebate spašavati sebe i svoje obitelji

Čačić je jučer dao rijetku pametnu izjavu, da moramo izvoziti ili ćemo nestati. Ali nije mi jasno kako to misli postići ako pusti da propadnu velike industrije kao Dioki ili brodogradilišta. Mali privatni pogoni uglavnom nemaju kapitala ni znanja da razviju složenije proizvode koji jedini imaju izvoznu šansu.

p2.sem

New Report

Close