DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

top 10 promjene

dioki -300
filipović -288
brčić +700

idući tjedan će bit bolje...

vaša slobodna procjena kuda će cijena dionica ako se žitnjak zatvori a dina započne sa radom??????

22. svibanj 2012.| Danijela Jozić,VLM
Zbog kredita za Omblu HEP ne može ući u Dioki

Iako je Ina prije bila protiv ulaska u vlasništvo Diokija, navodno je sada promijenila stav, i to zbog uključivanja države u LNG projekt na Krku
http://www.poslovni.hr/vijesti/zbog-kredita-za-omblu-hep-ne-moze-uci-u-dioki-205234.aspx

To bi se s Inom poklopilo s ovim navodnim posjetom Ivaniću sutra.

Glede HEP-a – tko to tvrdi da postoje neka zakonita potraživanja prema Diokiju.
POstoje fakture od strane HEP-a koje su izgleda osporene jer ekspertiza Instituta Milana Vidmara je pokazala da je HEP oštetio Dioki a Hanžeković je nedavno i javno rekao da je tu Dioki u odličnom položaju.
Što se tiče ekspertize Instituta Hrvoja Požara nerelevantna je, jer taj Institut živi uglavnom od dotacija države pa su u sukobu interesa i kao takvi su nevjerodostojni.

"Što se tiče ekspertize Instituta Hrvoja Požara nerelevantna je, jer taj Institut živi uglavnom od dotacija države pa su u sukobu interesa i kao takvi su nevjerodostojni. "

I Institut Ruđer Bošković kao središnja znanstvena ustanova u RH živi od dotacija države pa nikome ne pada a pamet prozivati ih da su nevjerodostojni!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


"Što se tiče ekspertize Instituta Hrvoja Požara nerelevantna je, jer taj Institut živi uglavnom od dotacija države pa su u sukobu interesa i kao takvi su nevjerodostojni. "

I Institut Ruđer Bošković kao središnja znanstvena ustanova u RH živi od dotacija države pa nikome ne pada a pamet prozivati ih da su nevjerodostojni!

Zbog kredita za Omblu HEP ne može ući u Dioki

Iako je Ina prije bila protiv ulaska u vlasništvo Diokija, navodno je sada promijenila stav, i to zbog uključivanja države u LNG projekt na Krku

Iako je prošlo dva mjeseca otkako je Vlada na svojoj sjednici dala zeleno svjetlo za početak vlasničkog restrukturiranja posrnule petrokemijske industrije Dioki, i dalje nema službenih informacija da će se ono uskoro i provesti. Posljednja službena vijest stigla je iz samog Diokija kad je Leu Dolezilu, koji je 27. ožujka imenovan na mjesto predsjednika Uprave, i to na rok od 45 dana, mandat produljen do 31. svibnja.

Očito je da se iz nekog razloga s vlasničkim restrukturiranjem Diokija debelo kasni i da kočnica u tome više nije Robert Ježić, bivši vlasnik Diokija, za što ga se lani i početkom ove godine prozivalo. Ježić je u ožujku potpisao dokument prema kojem se odriče većinskog vlasništva u Diokiju te simbolički zadržava samo jedan posto u tvrtki. O tome da priča o vlasničkim promjenama u Diokiju ne ide glatko, govore i informacije koje je prošlog tjedna objavio Večernji list, a prema kojima je u vlasničkom vakuumu novac za plaće radnicima Diokija osiguran preko HŽ Carga. Ta tvrtka, koja je i sama gubitaš, nije imala spreman novac, nego se morala zadužiti kod Zagrebačke banke za 15,4 milijuna kuna. HŽ Cargo se nalazi na popisu potencijalnih tvrtki koje će na račun svojeg potraživanja od Diokija ući u njegovu vlasničku strukturu. Ono što dalje bode oči je to što je potraživanje tvrtke HŽ Cargo od Diokija zapravo vrlo malo: iznosi svega 1,2 milijuna kuna. Upravo je zato nejasno zašto je pored velikog HEP-a, koji od Diokija potražuje čak 175 milijuna …

Institut Milan Vidmar je proveo vještačenje i po tom vještačenju ne da je Dioki dužan HEP-u nego je ispalo obrnuto – HEP je oštetio Dioki za oko 80 milijuna kuna.

Institut Hrvoje Požar ne može biti relevantan budući da sve što radi radi za državu i državne firme – dakle ne ukazujem na nestručnost nego na sukob interesa!

Glede same kompozicije Adria LNG-a s Inom bi se dakle popunila do broja 8 ODNOSNO 7 jer je RWE odstupio.
Jedan član kompozicije je definitivno Dina Petrokemija!

Još nisi odgovorio čime to konkretno je EIHP u sukobu interesa. Prema tvojim razmišljanjima, više od milijun ljudi, koji rade i primaju plaću iz državnog proračuna u Republici Hrvatskoj (zdrastvo, školstvo, uprava, da ne nabrajam dalje) su samim time u sukobu interesa sa vlastitom zemljom? To je naravno totalna besmislica!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

http://teletekst.hrt.hr/?str=202-01

vid'la žaba...

zanimljivo…

jućer sam dobio info za Linića, a kak vidim ima tu malo žešće ekipe….
pa reći ću samo….ak mađar ne popusti, napunit ga etilenom i poslat u Madžarsku…he, he

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Održat će se konferencija za novinare, dakle neće danas pregovarati, sve je dogovoreno i danas bi trebala o tome biti upoznata javnost, čekamo…

vid'la žaba...

Ako popuše foru da etana nema,onda stvarno ključ u bravu i aj bok…

p2.sem

Evo prva vijest http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/195227/Iz-mrtvih-polja-Ina-ce-ponovo-vaditi-naftu.html

vid'la žaba...

Sam projekt ima i ekološku dimenziju jer će se njime u podzemlje utiskivati velike količine CO2 i tako smanjiti njihovo ispuštanje u atmosferu.

Mislim da ce etan pumpat u busotine… [undecid]

p2.sem

New Report

Close