DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

veliko se pitanje povlači što će biti sa malim dioničarira???



Kako doznaje Večernji list, tu zemlju trebao bi kupiti HEP, no o tome se neće pregovarati s Diokijem, već s Hypo bankom koja ima 60 milijuna eura vrijednu hipoteku nad tom parcelom. U Vladi se ipak nadaju kako neće morati potrošiti 60 milijuna eura, već pregovorima isposlovati znatno nižu cijenu. Kad kupi zemlju te ishodi dozvole, Vlada će potražiti strateškog partnera koji bi upravljao terminalom.

Znaci nista od novaca za DIOKI??

Drage kolege na ovaj način HEP(DRŽAVA) istiskuje banke i postaje većinski vlasnik DIOKI-a .
Drugim riječima dobiva DIOKI i LNG .
Koliko je značenje LNG-ia je suvišno više pisati a o vrijednosti DIOKI-a i koristi za državu još suvišnije

[/quote]
OBJAVA: 17.05.2012 / 10:00

Nakon što je konzorcij Adria odluku o ulaganju odgodio za 2014.
Hrvatska preuzima projekt gradnje terminala za plin na Krku
Vlada će samostalno krenuti u projekt, a nakon što dokumentacija bude spremna, naći će privatnog partnera koji bi uložio novac i operativno upravljao terminalom

…..Ipak, prikupljene dozvole i dokumentacija stranog konzorcija postat će praktički bezvrijedne ako LNG Hrvatska uspije od Diokija kupiti zemljište na kojem se terminal treba graditi. Kako doznaje Večernji list, tu zemlju trebao bi kupiti HEP, no o tome se neće pregovarati s Diokijem, već s Hypo bankom koja ima 60 milijuna eura vrijednu hipoteku nad tom parcelom. U Vladi se ipak nadaju kako neće morati potrošiti 60 milijuna eura, već pregovorima isposlovati znatno nižu cijenu. Kad kupi zemlju te ishodi dozvole, Vlada će potražiti strateškog partnera koji bi upravljao terminalom…..

Nakon što je HŽ Cargo otkupio zemljište na Žitnjaku isto će učiniti LNG Hrvatska na Krku.
A cijena bi mogla biti oko 300 – 350 milijuna kuna.
Uzeli su konzultanta, pa sada kad će biti…ali očito će biti jer je HEP i kogeneraciju na Krku uplanirao.
A možda se i u hodu dogovore s Adria LNG konzorcijem – iz manjeg terminala imaju kao i iz velikog uz 25% učešća!

Glede starta VCM-a – očekujmo pozitivan stav vlasnika – talijani čekaju odgovor!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-tajkun-gucerijev-svjedoci-u-korist-sanadera-jezic-mi-je-ukrao-novac/615675.aspx

Vratit će se Ježić tamo gdje i zasluzuje,u zatvor.

p2.sem


http://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-tajkun-gucerijev-svjedoci-u-korist-sanadera-jezic-mi-je-ukrao-novac/615675.aspx

Vratit će se Ježić tamo gdje i zasluzuje,u zatvor.

To što ti priželjkuješ ZASIGURNO neće omesti prodaju zemljišta na Krku kao i skori početak rada i Žitnjaka i Krka!
Malo je drugačija situacija nego prije nekoliko godina kada je RJ pritvoren, Belošević se navodno ubio a HEP i INA stavili ovrhe na račune s ciljem da se Dioki odvede u nekontrolirani stečaj.

Glede samog suđenja i površnom promatraču je jasno da je odbrana Sanadera učinila medvjeđu uslugu sebi dovođenjem LAŽNIH svjedoka tj ljudi koji pod prisegom LAŽU.

Negiraju sadržaj ugovora koje su potpisali, odrekli se potraživanja pismeno a novac su po najnovijem dali čovjeku kojega nikada nisu ni čuli ni vidjeli za posao da IZLOBIRA SAM SEBE – tj da im proda zemljište na Krku kojega je inače vlasnik Dioki. MIslim da to nema nikakvog smisla????



http://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-tajkun-gucerijev-svjedoci-u-korist-sanadera-jezic-mi-je-ukrao-novac/615675.aspx

Vratit će se Ježić tamo gdje i zasluzuje,u zatvor.

To što ti priželjkuješ ZASIGURNO neće omesti prodaju zemljišta na Krku kao i skori početak rada i Žitnjaka i Krka!
Malo je drugačija situacija nego prije nekoliko godina kada je RJ pritvoren, Belošević se navodno ubio a HEP i INA stavili ovrhe na račune s ciljem da se Dioki odvede u nekontrolirani stečaj.

Glede samog suđenja i površnom promatraču je jasno da je odbrana Sanadera učinila medvjeđu uslugu sebi dovođenjem LAŽNIH svjedoka tj ljudi koji pod prisegom LAŽU.

Negiraju sadržaj ugovora koje su potpisali, odrekli se potraživanja pismeno a novac su po najnovijem dali čovjeku kojega nikada nisu ni čuli ni vidjeli za posao da IZLOBIRA SAM SEBE – tj da im proda zemljište na Krku kojega je inače vlasnik Dioki. MIslim da to nema nikakvog smisla????

[/quote]
Ma sigurno da nece prodaju,jer Jezic je s DIOKI-jem zavrsio. Samo kada ce biti taj skori pocetak i sta ce od Zitnjaka ostat i hoce li uopce postojat,to je pravo pitanje…

p2.sem

vrijeme je da kolegi savi počnemo stavljati 100tice
on je postao malo žešće državotvoran!
[wink]

trebalo je samo da adeze sjaši. nadajmo se zauvijek

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


vrijeme je da kolegi savi počnemo stavljati 100tice
on je postao malo žešće državotvoran!
[wink]

trebalo je samo da adeze sjaši. nadajmo se zauvijek


Tebi i savi po stotica od mene! Ovaj put.




http://www.index.hr/vijesti/clanak/ruski-tajkun-gucerijev-svjedoci-u-korist-sanadera-jezic-mi-je-ukrao-novac/615675.aspx

Vratit će se Ježić tamo gdje i zasluzuje,u zatvor.

To što ti priželjkuješ ZASIGURNO neće omesti prodaju zemljišta na Krku kao i skori početak rada i Žitnjaka i Krka!
Malo je drugačija situacija nego prije nekoliko godina kada je RJ pritvoren, Belošević se navodno ubio a HEP i INA stavili ovrhe na račune s ciljem da se Dioki odvede u nekontrolirani stečaj.

Glede samog suđenja i površnom promatraču je jasno da je odbrana Sanadera učinila medvjeđu uslugu sebi dovođenjem LAŽNIH svjedoka tj ljudi koji pod prisegom LAŽU.

Negiraju sadržaj ugovora koje su potpisali, odrekli se potraživanja pismeno a novac su po najnovijem dali čovjeku kojega nikada nisu ni čuli ni vidjeli za posao da IZLOBIRA SAM SEBE – tj da im proda zemljište na Krku kojega je inače vlasnik Dioki. MIslim da to nema nikakvog smisla????

[/quote]
Ma sigurno da nece prodaju,jer Jezic je s DIOKI-jem zavrsio. Samo kada ce biti taj skori pocetak i sta ce od Zitnjaka ostat i hoce li uopce postojat,to je pravo pitanje…
[/quote]

Sve što se dogodilo zadnjih mjeseci je odlično i biti će još bolje obzirom na LNG, HŽ Cargo, početak rada i sl….da ne nabrajam.

A po mojoj slobodnoj procjeni sve što se loše dogodilo je iz razloga jednog jedinog – netko je još 2009. posumnjao da je RJ izvor informacija glede mita za upravljačka prava te se shodno tome čitavi sustav obrušio na Dioki.

– JANAF otima zemljište na Žitnjaku
– HEP odustaje od kupovine
– HEP blokira račun
– INA smanjuje isporuke sirovina
– INA podiže cijene plina u nebesa
– INA prekida isporuke
– INA blokira račun……………………………………..

Lako je provjeriti imenom i prezimenom TKO je odobrio ovakav scenario!

Sve ce se otkrit’ i to jako brzo,do sljedeceg tjedna i skupštine će se znat…

p2.sem

Ko ne idućeg onda već onog drugog, ili trećeg, ne znam sad malo sam se izgubil! Uglavnom krajem jednog tjedna! A da gurnu lovicu u medjuvremenu pa nek oni svoje igraju!?

zaprudjanec


Sve ce se otkrit’ i to jako brzo,do sljedeceg tjedna i skupštine će se znat…

kad je skupština??

idući tjedan će bit bolje...

trebala bi bit krajem mjeseca…
prvo je bio datum 19.5 predložen,ali nakon toga je odgođena na 26.5.
vidit cemo…

p2.sem

New Report

Close