DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ma najvecu stetu cemo imat mi koji radimo u firmi.

Nama otkazi,pogoni u rezaliste,a na Žitnjak HŽ Cargo,spremnici za LNG,kontenjeri…

Šta ti sada odjednom pada na pamet – ko da si prolupao malo!
Proda se kolosjek HŽ Cargu i eto nevolje umjesto da se osmjehneš od uha do uha.
HŽ Cargo ne će stati na tome jer komadić pruge bez zemljišta im ništa ne vrijedi.
Da se ne namjeravaju centrirati na Žitnjaku ne bi ni kupovali prugu.
Na žitnjaku Dioki ima dovoljno zemljišta i nekretnina za regionalni Logistički centar – to je odlično za Dioki – riješava se neoperativne imovine.

S druge strane HŽ Cargo je neki dan potpisao ugovor o suradnji s RCA – dakle od sada Dioki ima dodatni dobavni pravac za neophodne sirovine – iz Austrije se može dobavljati i etilen i stiren i sve ostalo.
[/quote]

Ovaj put moram se složiti sa Savom, i kako vrijeme odmiče nekako sam sve više sklon razmišljanju da će se ipak sva proizvodnja nastaviti na obje lokacije. Nema mi ama baš nikakve logike da se radnike nije do sad poslalo na burzu pa da se sad to odluči nakon toliko mjeseci, ali da sve to preeeedugooo traje to je istina, o šteti koja je nastala da i ne pričam, osim financijske za firmu i radnike velika je "šteta" i na ljudima (psihička)…

Vezano za dobavu etilena iz Austrije vagon cisternama????

Ako može Savo malo pojašnjenje te tvrdnje, odkud Austriji etilen, koliko stane u jednu vagon cisternu etilena, gdje bi se iskrcavala i na koji način, dali se uopče smije prevoziti etilen u vagon cisternama…?
malo sam skeptičan da je to izvedivo. Savo razuvjeri me kvalitetnim argumentima.

[/quote]

Sorry – preko Austrije – ako su HŽ Cargo i RCA potpisali ugovore nema razloga da se npr etilen ne vozi željeznicom do Zagreba – upravo željeznički promet etilenom je najsigurniji a RCA ima za to logističke kapacitete tj cisterne.

Odakle etilen Austriji – Burghausen je na samoj granici Bavarska – Austrija a upravo se završava Ethylen-Pipeline Sud (EPS) koji će povezati Ludwigshafen s Burghausenom.
http://www.icis.com/Articles/2011/12/02/9513721/german-ethylene-pipeline-start-up-set-for-mid-2012-after-court-ruling.html

O.K. a na koji način bi se vršio prekrcaj u Dioki-u, po meni bez određene (malo veće) rekonstrukcije to za sada nije moguće?

Potrebno je 14 cisterni etilena za Žitnjak,kad prijevozda 2 cisterne se izgube jer on ishlapi…
To jednotsvno nije profitabilno,max. bi se mogle dovuc 2 ili 3 cisterne.

Problem je u tome,i zato sam ja skeptican jer ovisimo o Liniću i Čačiću,o poštenju ove Vlade i banaka.
A jesu li nam do sad pokazali da im možemo vjerovati?

p2.sem

Zaboravio si reći 14 cisterni etilena dnevno.
Kako bi to išlo kad već mjesecima ne možete dovući
na žitnjak ni jednu cisternu stirena!?
Petrokemija na cisterne?
Malo morgen,
To neće ići gospodo,
pišite kući propalo,
to nigdje u svijetu nema!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Da,14 cisterni dnevno.
Ma to su nebuloze,kakve cisterne,znalo se ponekad s Krka dovlačit kada je falilo,ili se dolje slat’ i dizala se kosa na glavi svima koji su radili na tome. Jer je bilo incidenata po prugama.

Meni nije jasno,ako se planira proizvodnja pokrenjut,zasto se s MOl-om nije islo na sud,jer u ugovoru je definirano koliko etana ima,i na to se moglo pozvat’?

Previse tu toga smrdi…

p2.sem


O.K. a na koji način bi se vršio prekrcaj u Dioki-u, po meni bez određene (malo veće) rekonstrukcije to za sada nije moguće?

Pa imaš već kriogeni spremnik etilena V-501 – 1800 tona kapaciteta.
A može se iskrcavati na stirenskom pretakalištu.
Potreban je samo kriogeni cjevovod do kriogenog spremnika.


@jman

Tebi je izgleda puno toga sklono hlapljenju.
Gubitak je minimalan isto kao kod transporta LNG-a.

Ima logike da se Austrijanci žele utaboriti na Žitnjaku pa sav ovaj cirkus je rezultat odnosa OMV – MOL.
HGAA je uložila velike novce u Dioki i neće to tako lako ispustiti iz ruku.
Nisu ni LNG terminal željeli čak ni pregovarati i razgovarati a to znači samo jedno – Adria LNG će graditi svoj terminal.


@Insider007

Jeftinije je dopeljati Eilen željeznicom iz npr Schvechata nego iz Pančeva kamionima.
Tako se to svugdje radi – pogledaj i koje su tarife tj cijene.

Ma gradit’ će šta?
Oduzmu im koncesiju i mogu ovce tamo uzgajat….

Nemoj ti meni o etilenu,ipak ja radim u tom pogonu. Moguce je dovest par cisterni,al kompletnu sirovinu od 150t je nemoguce!

p2.sem


Ma gradit’ će šta?
Oduzmu im koncesiju i mogu ovce tamo uzgajat….

Nemoj ti meni o etilenu,ipak ja radim u tom pogonu. Moguce je dovest par cisterni,al kompletnu sirovinu od 150t je nemoguce!

Koju koncesiju će to oduzeti – nisu im dali nikakvu koncesiju jer da jesu ista bi bila upisana u registru koncesija,
Nema je upisane dakle nema tu nikakve koncesije pa se ništa ne može ni oduzeti.

A što se tiče dovoza sirovina – može se dovesti što se god hoće ako hoće.

No – interesantnije je što to hoće HŽ Cargo na Žitnjaku – hoće li upariti prugu i zemljište?



Ma gradit’ će šta?
Oduzmu im koncesiju i mogu ovce tamo uzgajat….

Nemoj ti meni o etilenu,ipak ja radim u tom pogonu. Moguce je dovest par cisterni,al kompletnu sirovinu od 150t je nemoguce!

Koju koncesiju će to oduzeti – nisu im dali nikakvu koncesiju jer da jesu ista bi bila upisana u registru koncesija,
Nema je upisane dakle nema tu nikakve koncesije pa se ništa ne može ni oduzeti.

A što se tiče dovoza sirovina – može se dovesti što se god hoće ako hoće.

No – interesantnije je što to hoće HŽ Cargo na Žitnjaku – hoće li upariti prugu i zemljište?
[/quote]

10.04. Zaprimljena je zabilježba broj Z-19425/12 na 6915/60
Temeljem Sporazuma o osiguranju novčane tražbine zasnivanjem založnog prava na nekretnini od 06. 04. 2012. god., solemniziranog po javnom bilježniku Vlasti Zajec pod br. OV-4122/12 dana 06. 04. 2012. god., uknjižuje se pravo zaloga u iznosu od 5.843.544,62 KN, sa troškovima, te ostalim uvjetima iz Sporazuma, za korist: HŽ CARGO D.O.O. MIHANOVIĆEVA BR. 12, ZAGREB 5.843.544,62 KN

Isti dan zaprimljen je Podnesak: Z-19313/2012 na 6915/1
Sadrzaj prijedloga: UPIS PLOMBE U ZKUL 23699 KO GRAD ZAGREB
1. 6915/1 TVORNIČKO DVORIŠTE 301.775 m2

Može biti da je nešto vezano s drugim – tj kolosjek s 301.775m2 zemljišta?

Do petka 18.5 će se znat konačan stav vjerovnika jel se ide radit ili na burzu.
Linić je obećao da će DIOKI radit’,ali ako to bude vez dva glavna pogona to vise nije to.
U novinama će pisat DIOKI SPAŠEN,POKRENUTA PROIZVODNJA, a daleko vise ce u oci upast 350 otkaza i gašenje lokacije,jer u u planu pokretanja proizvodnje navedeno da se EPS prodaje Turcima,a DOKI sam ne može.A za pokretanje ta dva pogona da rade samostalno treba oko 16milijuna.

Tako da dioničari i radnici,molite da nesto opali Linića i Čačića po glavi,pa da shvate da im petrokemija treba.Inače imate će te kontenjere i rezervoare na Žitnjaku,a ne više DIOKI.

p2.sem


Do petka 18.5 će se znat konačan stav vjerovnika jel se ide radit ili na burzu.
Linić je obećao da će DIOKI radit’,ali ako to bude vez dva glavna pogona to vise nije to.
U novinama će pisat DIOKI SPAŠEN,POKRENUTA PROIZVODNJA, a daleko vise ce u oci upast 350 otkaza i gašenje lokacije,jer u u planu pokretanja proizvodnje navedeno da se EPS prodaje Turcima,a DOKI sam ne može.A za pokretanje ta dva pogona da rade samostalno treba oko 16milijuna.

Tako da dioničari i radnici,molite da nesto opali Linića i Čačića po glavi,pa da shvate da im petrokemija treba.Inače imate će te kontenjere i rezervoare na Žitnjaku,a ne više DIOKI.


Eto,opet se u ovoj firmi spominje nekakav petak 18.05,na taj dan ce reci kao i na sve moguce petke prije ovog.Vjerovnici se jos nisu izjasnili jer se nemogu dogovorit tko ce koliko ukrast i rasprodat,neznam sve vise mi se ovaj ulazak vjerovnika ne svida i sve smrdi na brzu rasprodaju imovine i zemljista mozda se varam……Oni su mogli poslat sirovinu i prije dva mjeseca pa da mi radimo i zaradimo barem za svoje place,pa neka se oni dogovaraju jos 2 godine ako zele,zato ajmo opet cekat taj petak ili iduci tjedan u petak poslije utorka

Kamo srece da se varamo da je u pitanju brza rasprodaja imovine…. al bojim se da ovaj put imamo prvo,iz nekog čudnog razloga ovo se vec oduzilo na 4 mjeseca,a trebalo je biti 2 tjedna..

p2.sem

New Report

Close