DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svi gubici su već ukalkulirani u cijenu dionice što znači da pokretanjem prozvodnje nakon očito završenog restrukturiranja (čitaj: dogovora najvećih), slijedi uzlet – tko sada prodaje, može samo debelo požaliti, plahima i uplašenima nije za dati trgovanje dionicama


……Materie prime che attualmente arrivano dalla Francia (Arkema) e dalla Croazia (Dioki)…..
…..in questi giorni sono iniziate le prove di avviamento, in vista dello start-up vero e proprio, previsto il prossimo 15 maggio…..
http://www.polimerica.it/index.php/home/archvio/14-pvc/10383-pvc-ravenna-scalda-i-motori

Planira pokrenuti Ravennu preko Krka!

Bit će za plaće – valjda!

A i Čačić mi je malo čudan – on bi nešto badava – 10 milijuna kuna – a onda prodao 10X skuplje! Teško da će na to pristati.

…..On je dodao da su za 50% suvlasništva u tom projektu zainteresovani mnogi strani partneri, među najizglednijima mađarski i ruski, ali i kineski i američki.

"Gde god je ministar Čačić bio u radnoj poseti dali su mu do znanja da su zainteresovani za LNG terminal, budući da je i tržište gasom opet živnulo", kažu i drugi Čačićevi saradnici.

http://www.bizlife.rs/vest.asp?id=39906&n=Hrvatska-vi%C5%A1e-ne-%C4%8Deka-Adria-LNG-konzorcijum

Pomalo mi je nevjerovatno da INA kupi postrojenja?
Pa toliko nas vremena zadržavaju,ne daju plin,da nije njih odavno smo mogli raditi….

I sad odjednom da oni kupe Etilen i Polietilen…isto tako Vidonije je rekla da su im nudili pogone za 1kn,pa ovi nisu htjeli niti čut…

p2.sem


Pomalo mi je nevjerovatno da INA kupi postrojenja?
Pa toliko nas vremena zadržavaju,ne daju plin,da nije njih odavno smo mogli raditi….

I sad odjednom da oni kupe Etilen i Polietilen…isto tako Vidonije je rekla da su im nudili pogone za 1kn,pa ovi nisu htjeli niti čut…

Zašto ti je to nevjerojatno?
Etan u Ivaniću je faktički pogašen zbog PJ Etilen na Žitnjaku – jedno bez drugoga ne može.
U tom povezivanju će se iznaći riješenje.
Jedno od slijedećih:

1. Dioki preuzima Etan
2. Ina preuzima Etilen na Žitnjaku
3. Država preuzima Molve i Etan u Ivaniću.

Za HR je treća opcija najbolja jer postojeće kapacitete koji daleko nadmašuju sadašnje potrebe mogu ustupiti na korištenje budućim koncesionarima što u konačnici uvelike smanjuje investicije koncesionara.

No u izvješću se napominje da će Dioki kao društvu nastaviti poslovati u nekom novom obliku a to bi onda po meni značilo ono pod 2.

Ja ti kažem ono što znam,INI su se pogoni nudili,nisu htjeli niti čut!
Tko ih sad može prisliti na to? Sumnjam da Čačić i Linić to mogu izvest’ i to jako brzo…

zato ti kazem da mi je ovo prilicno nevjerovatan scenarij…

p2.sem

Kolega jman istina ja sam slušao Vidoniju kada je rekla da Ini nude Etilen i PE za 1kunu , ali nije rekla da u to ide i dug prema Ini i sva ostala zaduženja tih pogona a to je puno više i od vrijednosti istih.


Kolega jman istina ja sam slušao Vidoniju kada je rekla da Ini nude Etilen i PE za 1kunu , ali nije rekla da u to ide i dug prema Ini i sva ostala zaduženja tih pogona a to je puno više i od vrijednosti istih.

Istina nije,i ima smisla zasto su ovi odbili,ali dugorocno gledano nema tog duga kojeg rad tih dvaju pogona ne može pokrit…

p2.sem

Dapače slažem se ta dva pogona su stalno imali profitabilnu proizvodnju ali kao što tada nisam vjerovao riječima od Vidonije tako sada nevjerujem u Dolezilovu sposobnost odnosno u njegovo poštenje.Ja nemogu vjerovati da itko pametan može zatvoriti najbolje pogone koji prerađuju domaću sirovinu i pritom kompletna proizvodnja se izveze, a kud se okreneš sve pršti od patrijotizma i zaklinjanja u odanost i ljubav prema svetoj nam državi.

Ako oni pogase ova dva pogona nema sanse da im se njihova politika ispuni,linic.je rekao da ce dioki radit,e pa onda neka ispuni to obecanje.imat ce i novaca i industriju.

p2.sem

Normalno da će radit jer kako bi se banke naplatile, pa nebi ušle u vlasništvo da ne misle naplatiti dug , a to mogu samo ako dioki radi,ak se poveca njegova vrijednost pa da prodaju skuplje svoje udjele

Milim da banke ulaze u vlasništvo da bi očuvale svoj kapital koje su ovdje spržile, konsolidirat će Dioki i onda ga preprodat. Vjerujem da će očuvati proizvodnju, tako je i obećano, samo što to ide sporije od očekivanog (kako bi Čačić u svojoj hiperaktivnosti volio samo što ga drugi ne mogu pratiti, a i moraju poštivati procedure, za razliku od njega bombardera), dakle ono što smo očekivali danas 45. Dolezilov dan dogodit će se 31. 5. , a nije ni to daleko, samo da se više sve riješi.

vid'la žaba...

Evo,ovaj tjedan se odrzao sastanak u Dini!Odluceno je da se prodaje zemljiste Čuf predvideno za LNG terminal,kazu bit ce za sve place i pokretanje proizvodnje.vjerovnici se izjasnjavaju za 10 ak dana,zivi bili pa vidjeli.Koliko je cuf u vlasnistvu dine to je nepoznanica ali ako je drzava zainteresirana za lng trebalo bi se to brzo realizirati.

New Report

Close