DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Oduvjek smo znali da biti clan sindikata imas iza sebe netkoga tkome je obaveza da se bori za nasa radnicka prava i nasu zastitu.Nasi sindikati u sto smo se uvjerili ,kroz sve ovo vrijeme imaju samo jednu obavezu BORBU ZA SVOJ OSOBNI INTERES.Ovih dana jos jednom smo se uvjerili kako sindikati stite zaposlenike u pitanju kolektivnih godisnjih odmora.Koje oni to zakone i prava radnika stite kada pojedini rukovoditelji svoje radnike salju na godisnje odmore BEZ ODLUKE UPRAVE I BEZ RJESENJA ZA GODISNJI ODMOR.Dragi moji DRUGOVI vi stitite rukovodioce a ne onoga za koga ste postavljeni i od koga ubirete clanarinu.OCIGLEDNO JE OD KOGA IMATE VECU OSOBNU KORIST.SRAMITE SE PAVELICI RUMENOVICI SLOBODANI DOSEGNULI STE DNO DNA.Sve moje radne kolege(CAST IZNIMKAMA)zabite glavu u pjesak i pokazite svima da nas sa razlogom smatraju stokom sitnog zuba.

Niste dobili sve napisao sam skoro sve!Vi u zagrebu ste valjda malo vise informirani nego mi na krku,jeli se dogovara sta oko vjerovnika,zna li se otprilike kada sta koliko ce tko uci jer mi na krku smo zakinuti za informacije?Kada se misli napravit skupstina i postavit normalne ljude u upravu da se vise napokon krene i ne bacaju floskule iduci tjedan?Što se tice pogona u zg i krku i sam znas da je potrebno barem 15 do 20 dana za pokretanje i remont,znaci prije 15.6.nemoramo niti ocekivat nista veliki Pozdrav

Vama na Krku se smiješe dobri milijunčići za zemljište – malo se strpite jer kaže se strpljen – spašen!
Ostatkom bi se pokrenuo i Zagreb i Krk.
Svi razgovori pa i Milanović . Orban su inspirirani LNG terminalom.
To je srce energetske sigurnosti a i iizvor bez granica sirovina za kompleks na Krku.


Niste dobili sve napisao sam skoro sve!Vi u zagrebu ste valjda malo vise informirani nego mi na krku,jeli se dogovara sta oko vjerovnika,zna li se otprilike kada sta koliko ce tko uci jer mi na krku smo zakinuti za informacije?Kada se misli napravit skupstina i postavit normalne ljude u upravu da se vise napokon krene i ne bacaju floskule iduci tjedan?Što se tice pogona u zg i krku i sam znas da je potrebno barem 15 do 20 dana za pokretanje i remont,znaci prije 15.6.nemoramo niti ocekivat nista veliki Pozdrav

OPROSTI! Vi ste do sada vjerovali i jos uvjek vjerujete vasim sindikalnim vodjama.Trazite informacije vasih sindikalnih vodja.Vasi sindikalci kao i do sada sve znaju oni razgovaraju iza ledja sa Jezicem.Nezaobilazite njih,podrzavali ste ih do sada i ostanite im vjerni i u buduce, u dobru i zlu.Vrati se par stranica napisano ti je za skupstinu i to je sve sto mi znamo.

Na sutrašnji važni povjesni datum (Dan pobjede) istječe mandat privremenom presjedniku uprave Diokija koji je svoim dolaskom obećao puno toga a realizacija obećanja čista nula.Svi mi radnici se dobro sjećamo Ježićevih obećanja o pronalaženju strateških partnera i potpisivanju svih mogućih radničkih zahtjeva a pritom držao figu u džepu , a sada nam isto obećava Dolezil pa tako već par dana nema vremena da potpiše obećani Aneks na Kolektivni ugovor pa šta mislite koja je tu poveznica i dali je ima.

Vidim, i dalje nitko od radnika nije pokrenuo stečaj…


Nije floskula,pogledaj si malo iskaze sa suđenja Sanaderu…
I odjednom su ovi iz MOL-a sretno sto Linić i Čačić ulaze u NO?

Mi smo bili osuđeni na propast kad je MOL preuzeo INU,konstantno nam se smanjivala kolicina etana,prije 4 godine imali smo 200t dnevno,znaci max.a sljedece vec to krece drasticno padat,dok oni kreću gradit svoj LDPE u Slovačkoj.

Dodajte k tome još Ježića kojem je buducnost firme bila sporedna stvar,jer novac je izvlacio dok je mogao,jednostavno nismo mogli dugo…
Linić je vlasnik DIOKI-ja i o njemu ovisi nasa buducnost…

Puno toga stoji no činjenica je i da je RJ pokrenuo projekt Adria LNG s E.ON-om inače do dana današnjeg ne bi bilo ništa jer je iz svega jasno da MOL-u nije u interesu jaka Ina – a slaba Ina slabi čitavu HR a za početak prvi je na udaru bio Dioki.

Milanović je obavio razgovore s Orbanom – ukoliko Mađari nisu zainteresirani za LNG terminal Čačić već ima već 4-5 novih ulagača a isto tako je izjavio da se nada da će još ovaj tjedan imati sve na stolu i da će Adria LNG ali i HR strana koja pretendira na 25%+ udjela donijeti neophodne odluke za FID i izdavanje lokacijske koja je spremna.

A to znači da je i lova za LNG zemljište spremna.

Sama činjenica da INA etan i propan isporučuje kao prirodni plin i time čini štetu DIONIČARIMA INE dovoljna je da se po Zakonu o trgovačkim društvima postavi pitanje osobne odgovornosti Uprave, Izvršnih direktora i NO za nastale štete – dakle kupi jednu dionicu Ine i kada Ina objavi poziv za skupštinu može tražiti izmjenu dnevnog reda i ubaciti točku o utvrđivanju materijalne odgovornosti kompletne Uprave i NO.


Sama činjenica da INA etan i propan isporučuje kao prirodni plin i time čini štetu DIONIČARIMA INE dovoljna je da se po Zakonu o trgovačkim društvima postavi pitanje osobne odgovornosti Uprave, Izvršnih direktora i NO za nastale štete – dakle kupi jednu dionicu Ine i kada Ina objavi poziv za skupštinu može tražiti izmjenu dnevnog reda i ubaciti točku o utvrđivanju materijalne odgovornosti kompletne Uprave i NO.

E kad bih ja imao love za kupiti tu jednu dionicu 🙁

Osim kako ti kažeš nastale štete za dioničare mislim da bi bilo dobro kad bi netko dokazao te tvrdnje da se u prirodnom plinu nalaze i ostale primjese, npr analizom uzoraka, te da se onda utvrdi dali takav sastav plina negativno utječe na opremu koja se pokreće tim i takvim plinom, mislim da bi, ako se dokaže da sastav prirodnog plina ne zadovoljava propisane standarde a da sa time ugrožava sigurnost korisnika takvog plina, takva informacija odjeknula kao bomba u medijima. Naravno sve uz preduvjet da to doista je tako i da se to može dokazati.

Jedan stručni monter centralnog grijanja na ovoj temi mogao bi nam to svima malo razjasniti, ili nekakav kemičar???

Etan je smeće,nusprodukt vađenja prirodnog plina,i INA nema gdje s njima pa rade ovo:
1.šalju 8% u mrežu,a dopusteno je 2% (ovo je ježić rekao na svjedočenju javno,ja sam to rekao novinarima DNEVNIKA NOVETV,ali su mi rekli kako to nece prenosit,SRAMOTA!)
2. spaljuju ga na baklju,što je enormna količina Co2,a gdje su sad zeleni? Ovo je isto Ježić javno rekao,sada im je zabranjeno,al postoje sumnje da se to još radi.
3. Turbo kompresorima šalju etan natrag u bušotine,i tako vade nesto nafte sto je ostalo,al etan se opet vraca,pa onda rade s njim isto ovo pod tockom 1. i 2.

Sve,samo kako ne bi nama isporucivali.

Što se tiče štete,plamenici u pećima nisu konstruirani da podnose tolike kolicine etana u smjesi! Vama dome vrlo brzo dođe do uništenja plamenika. Isto tako postoji velika mogucnost,zbog enormne zagađenosti plina tim etanom da se poveca konc. Co2 i time zastopaju se odvodni kanali i Co2 se vraca u prostoriju. Nedovano su u Petrokemiji crkla 2 kotla zbog toga,sto su oni INU obavijstili.

Guranje etana u mrežu je kao da u Ferrari trpate lož ulje…

p2.sem



Sama činjenica da INA etan i propan isporučuje kao prirodni plin i time čini štetu DIONIČARIMA INE dovoljna je da se po Zakonu o trgovačkim društvima postavi pitanje osobne odgovornosti Uprave, Izvršnih direktora i NO za nastale štete – dakle kupi jednu dionicu Ine i kada Ina objavi poziv za skupštinu može tražiti izmjenu dnevnog reda i ubaciti točku o utvrđivanju materijalne odgovornosti kompletne Uprave i NO.

E kad bih ja imao love za kupiti tu jednu dionicu 🙁

Osim kako ti kažeš nastale štete za dioničare mislim da bi bilo dobro kad bi netko dokazao te tvrdnje da se u prirodnom plinu nalaze i ostale primjese, npr analizom uzoraka, te da se onda utvrdi dali takav sastav plina negativno utječe na opremu koja se pokreće tim i takvim plinom, mislim da bi, ako se dokaže da sastav prirodnog plina ne zadovoljava propisane standarde a da sa time ugrožava sigurnost korisnika takvog plina, takva informacija odjeknula kao bomba u medijima. Naravno sve uz preduvjet da to doista je tako i da se to može dokazati.

Jedan stručni monter centralnog grijanja na ovoj temi mogao bi nam to svima malo razjasniti, ili nekakav kemičar???

[/quote]

Dva puta mjesečno Plinacro mjeri na ulazu/izlazu u svoj sustav karakteristike plina kromatografima! Dakle informacije o sastavu plina su nedvojbene činjenice osim da se planski ide varati tako da se ostalih 28 dana isporučuje nešto drugo.
No i Ina je u svom kvartalnom izvješću iskazala veliki pad proizvodnje C2+ frakcije pa je do nedvojben dokaz da ta frakcija završava u plinskom sustavu. Dakle UMS Molve i UMS Etan.

I ne treba ti nikakav monter – prosječan srednjoškolac zna da npr sagorjevanje propana zahtjeva 5x više kisika no sagorjevanje metana.

A odgovornost takve Uprave i NO pa ako hoćeš i vodećeg društva tj MOLA je definirana Zakonom o trgovačkim društvima.


Etan je smeće,nusprodukt vađenja prirodnog plina,i INA nema gdje s njima pa rade ovo:
1.šalju 8% u mrežu,a dopusteno je 2% (ovo je ježić rekao na svjedočenju javno,ja sam to rekao novinarima DNEVNIKA NOVETV,ali su mi rekli kako to nece prenosit,SRAMOTA!)
2. spaljuju ga na baklju,što je enormna količina Co2,a gdje su sad zeleni? Ovo je isto Ježić javno rekao,sada im je zabranjeno,al postoje sumnje da se to još radi.
3. Turbo kompresorima šalju etan natrag u bušotine,i tako vade nesto nafte sto je ostalo,al etan se opet vraca,pa onda rade s njim isto ovo pod tockom 1. i 2.

Sve,samo kako ne bi nama isporucivali.

Što se tiče štete,plamenici u pećima nisu konstruirani da podnose tolike kolicine etana u smjesi! Vama dome vrlo brzo dođe do uništenja plamenika. Isto tako postoji velika mogucnost,zbog enormne zagađenosti plina tim etanom da se poveca konc. Co2 i time zastopaju se odvodni kanali i Co2 se vraca u prostoriju. Nedovano su u Petrokemiji crkla 2 kotla zbog toga,sto su oni INU obavijstili.

Guranje etana u mrežu je kao da u Ferrari trpate lož ulje…

Pa onda ih (INU) treba prisiliti (Vlada) da daju/prodaju nama ! Eh da nam je Ban Jelačić sada, riješio bi to po kratkom postupku!

manje je više, a više još više


I ne treba ti nikakav monter – prosječan srednjoškolac zna da npr sagorjevanje propana zahtjeva 5x više kisika no sagorjevanje metana.

ma lako za to nego dali to ugrožava sigurnost korisnika odnosno stanovništva?

a za analizu, pa uzorak se lako uzme na bilo kojem mjestu bilo koji dan i odnese se u ovlaštene laboratorije da naprave analizu

New Report

Close