DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na sjednici Vlade RH 22.03.2012.godine donesen je zakljucak:
1.Zaduzuju se Minisatarstvo gospodarstva i Ministarstvo pomorstva,prometa i infrastrukture da naloze trgovackim drustvima Hrvatska elektroprivredad.d.,HZ Hrvatske zeljeznice holding d.o.o. i HZ Cargo d.o.o.da poduzmu sve potrebne radnje radi ukljucivanja u proces restrukturiranja trgovackog drustva DIOKI d.d.
2.Zaduzuje se Ministarstvo gospodarstva i Ministarstvo pomorstva,prometa i infrastrukture da o radnjama iz tocke 1. ovoga Zakljucka izvjeste Vladu Republike Hrvatske u roku od 7 dana od donosenja ovoga Zakljucka
PREDSJEDNIK Zoran Milanovic
Mi naivni zaposlenici povjerovasmo jos jednom nasoj Hrvatskoj Vladi prestasmo sa blokadom pruge i upravne zgrade.Zamoljeni da se stvori mir kako bi se date radnje i obaveze odvijale u normalnim uvjetima.Obecanjima o nasim svim zaostalim potrazivanjima dodjosmo do jedne place,dug od 2010 godine ostaje za neka bolja vremena.Mjesec dana je iza nas i mi vise nemamo strpljenja niti vjere jer sve ostaje samo na obecanjima.Dosli su neki novi muzicari ali su note ostale iste one stare po kojima su oni samo nastavili svirati.Krenimo vec sutra u nove akcije sazovimo sastanak stozera i postavimo nase konkretne odluke jer preputiti i cekati nekakva rjesenja novom privremenom predsjedniku uprave do sada za nas ostase samo obecanja.Ako…,Mozda…,Vidjet cemo…,Trebalo bi…,Biti ce ako…,i tako od danas do sutra.Nebudimo naivni ovome nema kraja.Nove akcije su pred nama drugog rjesenja nemamo a vrijenme curi.Pribrojite svim zaostalim placama jos treci,cetvrti mjesec a o proizvodnji da i nepricamo ovdje i lud mora jos jednom poluditi.

Zbog ovoga gore i današnjeg članka:
Otkup LNG projekta, posebno nakon nedavnog posjeta Čačića Rusiji, tumači se prvim korakom u deblokadi Diokija, koji u vlasništvu ima lokaciju predviđenu za smještaj LNG terminala. O njezinoj je prodaji kao spasonosnom rješenju za Dioki pregovarao i bivši vlasnik Robert Ježić, ali je traženih 80 milijuna eura bila previsoka cijena za Danka Končara.
i ovoga ovdje:
Vlada u četvrtak o Diokiju: radnici u Zagrebu i Omišlju još čekaju pet plaća,

, smatram da će se stvari početi događati vrlo brzo.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Vaš link

Evo da ne ispadne da nešto fantaziram citiram kolegu s komentara:

komifo18:27
23.04.12.
sigurno je išao s Hypo bankom srediti hipoteku na Lng zemljište.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

A gle,LNG je projekt koji jako dugo stoji u ladici,i pohvalno je sto je drzava otkupila dokumentaciju.Ali mislim da bi primarno bilo rijesit pitanje proizvodnje u DIOKI-ju. jer LNG treba čekat,i to dobre 4 godine.

A pokretanje proizvodnje im donosi novac,momentalno.i spašava industriju,te radna mjesta.
Ali o pokretanju proizvodnje,INI,DINI,HEP-u,HŽ-u se uopce ne govori.A ona mora biti broj 1.!

p2.sem

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Vlada-u-cetvrtak-o-Diokiju-radnici-u-Zagrebu-i-Omislju-jos-cekaju-pet-placa

Cetvrtak..petak..ponedjeljak..utorak…danas…sutra…drugi tjedan…show must go on….

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Vaš link

Evo da ne ispadne da nešto fantaziram citiram kolegu s komentara:

komifo18:27
23.04.12.
sigurno je išao s Hypo bankom srediti hipoteku na Lng zemljište.

HGAA iz Klagenfurta je najveći Diokijev kreditor s oko 65 milijuna eura i naravno da je Austriji važno da se riješi pitanje restrukturiranja duga – a već su odbili ponudu da ga zamjene za 2/3 keša a ostalo u dugoročne.
Očito procjenjuju da će puno bolje proći s dionicama.

HGAA je nedavno prodala AluFlexPack i TLM-TVP pa ne sumnjam da i za dionice Diokija već imaju kupca.
A Austrija bi ove godine trebala završiti s restrukturiranjem i prodajom HGAA.

zašto cijena ove dionice ide u nebo?

prvo, u novoj redistribuciji vlasništva to ide svima u prilog, netko je govorio da nakon preuzimanja DIOKIJA od strane banaka slijedi rasprodaja – ali ona je najmanje u interesu novim vjerovnicima – koji će još naći dodatna sredstva (prije svega HAAB i RBA) da se krene u proizvodnju i tako podigne vrijednost (dramatično diskontiranih) dionica koje se preuzeli na ime duga (bolju priliku nisi mogli ni zamisliti – da novčani dug pretvore u more dionica koje će potom sami podizati, tako su dvostruko zaradili …)

drugo, rusi su zainteresirani za kupnju HAAB, pa bi ovo mogla biti vezana trgovina na duži rok

treće, Vlada RH koordinira ove poslove, jer joj je i samoj u interesu da naplati svoja potraživanja (i prema HEP-u, dakako), zaposli ljude i ponovo zadobije birače (riječki lobi igra važnu ulogu u svemu tome)

četvrto, Vladi je u interesu da uz pomoć Ježića (Linićevog dragog prijatelja, ne samo Sanaderovog) stalno diskreditira INA-u, sada kada više nije „naša“ …

… a našlo bi se dobrih razloga još podosta …

… zato tko je dionice kupio (ili nedajbože „jamio“) – kupio neka ih ne prodaje nego nek kupuje još (dok se to još isplati) …

… iako razumije se, ima nestrpljivih (a posebno svi želimo da se radnicima isplate sve plaće!) …

… za kraj agonije trebalo je vremena, jer je i problem i rješenje složeno, ali kada krene, krenut je odjedanput, u nebo! …

Ako je istina ovo što piše Novi list, onda su nas i ovaj tjedan opet lagali , opet neće biti isplate , opet čekamo četvrtak i važan sastanak , opet sindikati briljiraju i umiruju Upravu izjavama da ići u prosvjede nema smisla, opet prolazi još jedan tjedan , a mi smo i dalje tamo gdje smo bili prošle jeseni. Ima li kraja ovom odvratnom igrokazu?

Ali , nema frke – 1.9. se otvara džamija u Rijeci i na otvaranje je pozvan katarski emir. To je jaaaaako dobra vijest za Dinu i Dioki, jel tako Savo? Možda nam zaostatke isplate u katarskim rialima. A moći ćemo zajedno i proslaviti godišnjicu zaustavljanja pogona.

RBA više ne prodaje? još da je znati hoće li Filipović još prodavati na ovim razinama?? iako je to sve manje bitno ako se riješi nova vlasnička struktura i krene proizvodnja

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Kinezi žele proširiti Rijecku luku na Krk

Neslužbeno, Rumenović razmišlja o ostavci na čelno mjesto NO. S obzirom da još ništa konkretno nije učinio otkad je na tom mjestu, važnost i potreba ostavke je dvojbena? Kako bi rekao narod, pojeo vuk magare, nikom ništa

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Kinezi žele proširiti Rijecku luku na Krk

Drugim riječima – Svi traže svoje mjesto pod suncem na Krku!

Hoćli nam financiski izvještaj dotući cjenu dionice duboko u jarak

New Report

Close