DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zanima me iz čije će se imovine isplatiti plaće za radnike DINA PETROKEMIJE ?

najnovije vijesti – oprezna doza optimizma

http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/313144/je-li-ovo-pocetak-sretnog-kraja-za-dioki/

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

@ravenus, probaj neko drugo piće

Kad je ovaj Kovačević ovoliko zadovoljan, radi li se možda i o mogućnosti dobivanja plina i pokretanju proizvodnje i u Zagrebu ?

vid'la žaba...

Plaće će se isplatiit.
Ljudi će konačno pronaći svoj mir.
Prestat će bit psihotični i bolesni.
To je važno za sigurnost svih u blizini.
Nekome je konačno došlo iz stražnjice u glavu. Naravno, ne pred kamerama i mikrofonima.
Takvi se poslovi ne ugovaraju javno.
I kad je sve bilo sjajno, nije se to ugovaralo javno.
Velka je to lova.
Danas čujem, da se nema etana.
Neću imenovati izvor, ko ni oni, svoj.
Kad bi svi vi, koji se nečem nadate, prestali divljati sa kupovinom, možda bi svima bilo lakše.
Ovako ćete prolongirati rješenje, jer će se čekati da se iskrcate.
Važno je onima, koji imaju udjela, da izvuku što je više moguće.
HEP je dobio što je htio (a nije platio), banke su ušle u vlasništvo (mada im to nije cilj), mali će se boriti da se naplate, a zemljište će biti svima jamstvo.
Tuga.
Proizvodnje nema nigdje.
Ni od koga.
Nema ni potrebe.
Trgovina je zakon.
Sve se brzo odigra.
Je.eš plin. Kome to još treba.
Pa, kupit ćemo od njih.
Danas su me mnogi uvjeravali, da etana nema dovoljno.
Bezuspješno.
Nisam stručnjak, i ne znam koliko ga je potrebno, da bi bilo dosta, ali znam, da su oni koji su projektirali postrojenja sredinom sedamdesetih vodili računa o količinama.
Do prije par godina, nije se iskorištavalo ni pedeset posto projektiranog kapaciteta.
Procjene su ipak bile, malo dugoročnije.
Sad nam govore da su bile krive.
Procjenjivalo se, dok je INA bila naša.
Više nije.
Vrijedi li naš plin više, od jedne vozačke dozvole?
Bojim se, da ne.
Volio bi da griješim.
Lakše je, s.ebat nas 300 nego razvlastiti jednog bahatog koji voli brzo vozit.
Daj bože da griješim.,

gotovo je i ovo mučenje kod najsmrdljivijeg kanala na planetu, idemo doma obitelji sa radosnim vijestima(dobičemo plače) , trgovci dionicama trljaju ruke, ježić dobio 1% nečeg (bolje nego 75% ničeg), banke povrat uloženog, INA HEP HŽ svoja potraživanja , pa čini mi se da u ovih 5 dana pakla kod pruge cijela hrvatska postala država blagostanja.
Nešto mi tu smrdi (nije kanal) nadam se da sam u krivu.
pozdrav diokijevcima
P.S. mogli su to riješiti davno prije

…prva stvar je ima li INA dovoljno etana za nastavak prizvodnje postrojenja na žitnjaku …
…druga stvar je hoće li se pokrenuti LNG terminal na omišlju…
…a treća i najbitnija za male dioničare je na koji će se način izvršiti pretvorba potraživanja u vlasničke udjele…
…jedini razlog za neštampanje novih dionica je zaštita malih dioničara od obezvređivanja njihovih udjela …ako ježiću ostaje simbolični 1% udijela možda postoji mogućnost da vjerovnici otkupe(dug) ježićeve dionice po prosječnoj cijene u zadnjih 3 mjeseca a to bi bilo recimo oko 35 kuna tj. vjerovnici bi manji dio dugova pretvorili u vlasnički udio to bi bilo oko 100 mil kuna..
… nova uprava treba osigurati nastavak poslovanja tj. INA treba osigurati etan …a s LNG tj. prodajom zemljišta ( baratalo se s cifrom od 80-tak mil eura) DIOKI bi drastično smanjio dugovanja …onda jel moguće ovakav rasplet..

DAJ PET !!!


…prva stvar je ima li INA dovoljno etana za nastavak prizvodnje postrojenja na žitnjaku …
…druga stvar je hoće li se pokrenuti LNG terminal na omišlju…
…a treća i najbitnija za male dioničare je na koji će se način izvršiti pretvorba potraživanja u vlasničke udjele…
…jedini razlog za neštampanje novih dionica je zaštita malih dioničara od obezvređivanja njihovih udjela …ako ježiću ostaje simbolični 1% udijela možda postoji mogućnost da vjerovnici otkupe(dug) ježićeve dionice po prosječnoj cijene u zadnjih 3 mjeseca a to bi bilo recimo oko 35 kuna tj. vjerovnici bi manji dio dugova pretvorili u vlasnički udio to bi bilo oko 100 mil kuna..
… nova uprava treba osigurati nastavak poslovanja tj. INA treba osigurati etan …a s LNG tj. prodajom zemljišta ( baratalo se s cifrom od 80-tak mil eura) DIOKI bi drastično smanjio dugovanja …onda jel moguće ovakav rasplet..

Plina ima sigurno u dovoljnim kolicinama,ovo ti govorim sa 100% sigurnoscu!

p2.sem

Ma ima plina.
Nije to problem.
Pixica je locirala problem.
Svaka joj čast.
Bana smo odavno trebali okrenut kak treba.


Osim duga banke će preuzeti i nešto neoperativne imovine…..uklapa se!

Linić: Novac za plaće u Diokiju iz imovine tvrtke, a ne iz proračuna
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 22.03.2012. – 15:24:00
Zadnja izmjena: 22.03.2012. – 15:44:22
ZAGREB – Ministar financija Slavko Linić izjavio je danas da će se novac za plaće radnicima Diokija osigurati iz imovine te tvrtke, odnosno iz rezultata rada, te da ništa u tom dijelu neće ići iz državnog proračuna,.

Što se uklapa…?
Da će se novac za plaće pokriti iz imovine… dakle BV-a koji je na dan 31.12.2011. iznosio cca 226.000.000 kn… http://www.zse.hr/userdoc…in2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf
Da će se zatezne kamate za period od 01.01.2012.-20.03.2012. za dugove pokriti iz gornjeg BV-a…
Da je za plaće potrebno cca 40.000.000 kn – ako nam je parametar lanjski trošak za plaće za 1Q 2011 cca 45.000.000 kn…: http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/DIOK-fin2011-1Q-NotREV-K-HR.pdf
Da iznos zateznih kamata za dugove: http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/sjednice_i_odluke_vlade_rh/2012/17_sjednica_vlade_republike_hrvatske/17_8/ u periodu 01.01.2012.-20.03.2012. iznose cca 38.500.000 kn…

Da bi po osnovi gornjeg… novi BV tj. kapital i rezerve na dan 20.03.2012. mogao iznositi cca 147.500.000 kn ili cca 36,5 kn po dionici…

E ponovno pitanje svih pitanja… dali će 24% trenutnih dioničara dobiti tih možebitnih cca 36,5 kn po sadašnjoj dionici…?


Zamjena potraživanja za dionice društva ide na način da se ide u smanjenje temeljnog kapitala, emisiju novih dionica te nakon toga zamjena potraživanja za dionice po nominali od 10kn po dionici.

bojim se da si u pravu, i ja sam danas čuo za ovakav scenarij [undecid]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Zamjena potraživanja za dionice društva ide na način da se ide u smanjenje temeljnog kapitala, emisiju novih dionica te nakon toga zamjena potraživanja za dionice po nominali od 10kn po dionici.

bojim se da si u pravu, i ja sam danas čuo za ovakav scenarij [undecid]
[/quote]
Ja sam gledao sve vijesti, pročitao sve novine i portale pa nisam čuo za to, može link?

New Report

Close