DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako ježić daje svojih cca 3 milijuna dionica radi podmirenja cca 1,5 milijarde dugova, ispalo bi da su od njega preuzeli dionice po enormnih 500 kn po dionici što je suludo!
zato po meni ide novda serija dionica i to toliko velika da će udio Ježića spasti na 1%…a sad izračunajte sami kolika je to količina novih dionica

p.s. ovo je samo moje mišljenje temeljem dostupnih informacija


Sve pet kolega Sava …moja je opaska bila za one kojima nije jasno kako ce se naplatit milijardu i nesto duga iz 75% dionica…te koliko bi ih onda jos trebalo izdat…te koliko ce onda vrijedit…itd.

Pozdrav

POkušavam objektivno prenijeti što pročitam i čujem.
Debt/Equity Swap čisti bilance i dužnika i vjerovnika – to je u osnovi čitave akcije.

ako je toliko sigurno da se debt-equity proveden na uštrb ježićevih dionica ,zašt ne raste cijena jučer i danas?

mislim da je sveukupni dug toliki da će se ipak morati nekako drugačije cijela priča riješiti,da li razdvajanjem krka i zagreba ili prodajom nekih dijelova kroz chop shop ili ogromnom dokapitalizacijom,di bi i država pala na 25 posto.
koliko sam shvatio dug je 170 milijuna samo direktno državi a bankama 750 m.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Spas za Dioki, a za Dalmacijavino stečaj

Osim o sudbini pet hrvatskih brodogradilišta, Vlada je na sjednici u četvrtka odlučivala o budućnosti Diokija i Dalmacijavina

Nikolina Plavčić
Objavljeno 22.3.2012

Vlada je na sjednici u četvrtak donijela i odluku o restrukturiranju Diokija prema kojoj će se potraživanja vjerovnika pretvoriti u vlasničke udjele, a potom slijedi isplata plaća radnicima.

Obveze Diokija, na dan 31. prosinca 2011., iznosile su 1,172 milijarde kuna. Od toga je dug prema bankama bio 785 milijuna kuna, a ostalim vjerovnicima 387 milijuna kuna. Među vjerovnicima su i državne tvrtke poput HEP-a i HŽ-a.

Nismo nikada rekli i nismo se ponašali kao da nas se situacija u Diokiju ne tiče, rekao je premijer Zoran Milanović, ‘važna nam je sudbina radnika’. Međutim, dodao je, postoje zakonska ograničenja koja ‘nam onemogućuju miješanje u vlasništvo te ne možemo obećavati isplatu plaća u privatnim tvrtkama’.

Potpredsjednik Vlade i ministar gospodarstva Radimir Čačić je prije nekoliko dana na novinarsko pitanje što će biti s Diokijem odgovorio: „To je privatna tvrtka. Zašto to mene pitate?“. Potom je postigao dogovor s vjerovnicima, a onda u medijima radnike Diokija, ali i Dalmacijavina nazvao neradnicima.

"Dioki je jedna od velikih hrvatskih tvrtki i jedan od najvećih izvoznika, ali i tvrtka sa značajnim problemima, koji nisu od jučer, a mi smo se kao nova Vlada s njima suočili. Nismo prouzrokovali probleme jer nismo bili prisutni u vlasničkoj strukturi te svako prozivanje Vlade na odgovornost je neprimjereno", izjavio je Čačić na sjednici Vlade.

Dosadašnji većinski vlasnik Diokija Robert Ježić potpisao je u srijedu sporazum kojim prestaje biti većinski vlasnik te tvrtke, a njegov vlasnički udio smanjuje se na 1 posto.

Zamjena potraživanja za dionice društva ide na način da se ide u smanjenje temeljnog kapitala, emisiju novih dionica te nakon toga zamjena potraživanja za dionice po nominali od 10kn po dionici.


Radimir Čačić je u emisijna radiju izjavio mrtav hladan kako on nije obećao 2 plaće radnicima i pokretanje proizvodnje. Naglasio je kako je to PRIVATNA firma i država nema namjeru davati plaće zaposlenicima privatnih firmi. Izjavio je kako je to velika firma sa velikm dugovima i problemima za koje je krivac loš management. Smatra kako DIOKi neće u stečaj, ali to nije isključeno budući su i veće firme otišle u stečaj.

Ministar je, nakon INA-e, oprao ruke od DIOKI-a.

Od ponedjeljka bi trebali krenuti poslovno uvjetovani otkazi za cca 300-ak radnika, osim ako se ne desi čudo u stilu svevišnjega.

Jeli vam to kolega Obicni info kao i ovaj nedavni o stecaju i otkazima…?

svi smo mi Crobex


Zamjena potraživanja za dionice društva ide na način da se ide u smanjenje temeljnog kapitala, emisiju novih dionica te nakon toga zamjena potraživanja za dionice po nominali od 10kn po dionici.

Rečenicu s trebao početi s tekstom ….U mom selu na čobanskoj burzi…..

"Zamjena potraživanja za dionice društva u mom selu na čobanskoj burzi ide na način da se ide u smanjenje temeljnog kapitala, emisiju novih dionica te nakon toga zamjena potraživanja za dionice po nominali od 10kn po dionici."

No „Ovaca“ je puno, a čobana malo, konstatirala je bivša premijerka Jaca – pa stoga trkom za ovcama ili ovnom kakvim!

U skladu s 1. točkom dnevnog reda o osnivanju Agencije za Investicije i konkurentnost!!

Cacic also said that to diversify energy sources, Croatia remained committed to building a liquefied natural gas terminal (LNG) in the northern Adriatic.

The Adria LNG consortium, comprising Germany’s E.ON-Ruhrgas , Austria’s OMV , France’s Total and Slovenia’s Geoplin, has a concession for building a terminal on the northern Adriatic island of Krk.

They have pushed back the final investment decision until 2013, citing falling demand for gas on the European markets, but Cacic said Croatia could not wait.

"They’ve had enough time to move on and we now have to see with them how to handle the concession, since there has been no progress with this project," Cacic said.

Osim duga banke će preuzeti i nešto neoperativne imovine…..uklapa se!

Linić: Novac za plaće u Diokiju iz imovine tvrtke, a ne iz proračuna
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 22.03.2012. – 15:24:00
Zadnja izmjena: 22.03.2012. – 15:44:22
ZAGREB – Ministar financija Slavko Linić izjavio je danas da će se novac za plaće radnicima Diokija osigurati iz imovine te tvrtke, odnosno iz rezultata rada, te da ništa u tom dijelu neće ići iz državnog proračuna,.

Meni se to čini "piši kući,propalo je",nećemo mi vidjeti plaće još duuuuuuuuuuuuugo !!! i to nije pesimizam,već realizam !



Zamjena potraživanja za dionice društva ide na način da se ide u smanjenje temeljnog kapitala, emisiju novih dionica te nakon toga zamjena potraživanja za dionice po nominali od 10kn po dionici.

Rečenicu s trebao početi s tekstom ….U mom selu na čobanskoj burzi…..

"Zamjena potraživanja za dionice društva u mom selu na čobanskoj burzi ide na način da se ide u smanjenje temeljnog kapitala, emisiju novih dionica te nakon toga zamjena potraživanja za dionice po nominali od 10kn po dionici."

No „Ovaca“ je puno, a čobana malo, konstatirala je bivša premijerka Jaca – pa stoga trkom za ovcama ili ovnom kakvim!
[/quote]
e, ovaj post ćemo zapisat u bookmarks pa ga se sjetit kad bude prigodno.

vrijeme će pokazati da li se varam , ali evo u kratko:dioki će dobiti plaće ali će radnici večinom ostati bez radnih mijesta, dina neće dobiti sve plaće ( možda dobiju jednu ) i robi će im se još gadno napiti krvi , na kraju će završiti u stečaju. a svima vama koji mislite da će te preko noći zaraditi na ovoj dionici preporućam da odigrate BINGO , imat će te više šanse . POZDRAVLJAM SVE RADNIKE , koji su zbog politike , krađe i kriminala pretvoreni u jadnike !

New Report

Close