DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U Dini….VCM je uvijek bio gubitaš .

U DINI, u jugi nije bilo zime . Onda su došli, i "kupili " za male pare…pa sve razjebali . Ali, gospodo, pa nije svih 800 ljudi radilo na porti pa nisu imali pojma da kola idu nizbrdo …samo ih nije bilo briga dok plaća stiže, iako nije zarađena .

ZAŠTO niste reagirali ranije ? ZAŠTO niste reagirali ranije ?

I sada bi gospoda digli pola regije u zrak ? Znači, ako pomorci ne dobiju plaću, onda će prijetiti potapanjem broda ispred Bola ? Ili će se nasukati na Bačvicama i isprazniti tankove ?

Mora postojati način da se prijetnja otkloni .

A što se tiče skidanja s računa…nitko ne misli što je s dioničatima, koji su uložili više love i gube daleko više neko tih 5-6 plaća ? Oće oni tužiti radnike što ne rade kao crnci pa nisu produktivniji ?


Radnici rade onoliko koliko im se osigura sirovine za proizvodnju.Dionice ste kupovali iako ste iz svih kvartalnih obračuna vidjeli da je DIOKI gubitaš,ali ne,nadali ste se jeftino kupiti pa čekati vladu da uleti s lovom i uzeti vrhnje.Lako je pljuvati i tuđim k….m gloginje mlatiti!

pixma

Nisam kupovao, samo ukazujem na više kutova gledanja . Cijelu proteklu godinu se govori o neisplaćivanju plaća, Ježić još nije bio u zatvoru, radnici su također bili svjesni kamo to ide .

ma…da ne nastavljam bespotrebno prepucavanje, ovdje je situacija teža jer se traži ljudska požrtvovnost u osiguravanju opasnih pogona po svaku cijenu, i tu treba, i tu JE TREBALA država reagirati ranije i spriječiti prijetnju koja je nastala . ALi u Vladi su glupani kojima je moguće odnijeti žito ispred nosa, premjestiti nadzorni centar Jadrana na papiru pa se ministar ispričava da nema vremena čitati sve odluke…MA OTKAZ MU TREBA DATI ODMAH i poslati ga na portu, tu će naučiti čitat…takvi nemaju pojma o procesima u DINI, tu se slažem s dina-šima, i skidam im kapu na održavanju sustava sigurnim, ALI, nema načina da prijetnjama SVI radnici dobiju plaću od države .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Ja predlažem da ti "CRUMARIXE"–RASPRODAŠ SVE SVOJE MUKOM STEČENE DIONICE,I UPLATIŠ RADNICIMA DIOKIA BAREM JEDNU PLAĆU,PA TI OBEĆAVAM DA TEBI ZA LJUBAV NEĆEMO NAPUSTITI DINU

Da.
Lako je nama pišati niz vjetar, kad nosimo gaće na štapu.
Dioničarima je teško.
Pa tko ti kaže da i mi nismo dioničari, još od prvog dana kada je to bilo moguće.
NIsmo zato manje radili, naprotiv.
Ali, što jedan lud zahebe, tisuće pametnih ne popravi.
Ko je pokrao? Zna (li) se


Ja predlažem da ti "CRUMARIXE"–RASPRODAŠ SVE SVOJE MUKOM STEČENE DIONICE,I UPLATIŠ RADNICIMA DIOKIA BAREM JEDNU PLAĆU,PA TI OBEĆAVAM DA TEBI ZA LJUBAV NEĆEMO NAPUSTITI DINU

Nažalost, tu ne mogu pomoći.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Nadam se da će nakon sutrašnjeg napuštanja DINE od strane radnika-vlast ove države ,pa i naši općinski vlastodršci,konačno uvidjeti koliko je opasan i zahtjevan posao operatera u petrokemiji,i da te ljude treba cjeniti i poštivati a naročito platiti njihov rad -jer ti ljudi svaki dan nose veliko breme odgovornosti

ti ljudi su radnu obavezu imali jedino za vrijeme rata, povučeni su sa ratišta da bi ovoj državi svojim radom pridonosili ogromnu količinu deviza,-a država se sad samo tako odriče tih ljudi,i prepušta ih na milost i nemilost kriminalaca

Mislim da je svima nama u interesu jedna stvar,i dioničarima i radnicima!
A to je da firma radi,tako svi možemo lijepo živjeti!
Jer dionice ove firme idu doslovno u nebo,ako se pokrene proizvodnja,jer firma ima sjajan kapacitet i perspktivu,ali samo sa novom Upravom.

Sva ova vasa prepucavanja su cista glupost,sigurno je i dioničarima koji nisu radnici jasno da se mi sad borimo za to,za naše plaće,i za našu firmu.

Osobno dionice nemam,ali Vama dionice nece vrijedit niti lipe ako se stvari ne rijese! Pogotovo,opet kao papagaj napominjem,ako se Žitnjak zatvori i ako INA ne da plin.

Petrokemija od uvozne sirovine ne može kvalitetno funkcionirati.Svaka država koja ima naftnu ima i petrokemijsku industriju,TO JE BIT SVEGA!

Zato prestanite pričat gluposti po forumu,kad su stvari kristalno jasne,bez proizvodnje nema dionica!

A ljudima koji ne rade u DIOKI-ju,pa se pitaju zasto smo sutili iako su nam se plaće snizavale: Ljudi moji mi smo radili kod privatnika,koji je bio toliko moćan da nitkom nije plaćao niti sirovinu,niti radnike.Radili smo u firmi gdje su sindikati potkupljeni,a onaj tko je dignuo glas automatski je zavrsio na ulici.Nije to državna firma da si zasticen ko bubreg u loju! Namjerno pricam u proslom vremenu,jer se nadam da će država uć,i nastavit proizvodnju… Mi smo svoju kalvariju sa Ježićem i plaćenicima prošli…

Nama na Žitnjaku u 1.mjeseca je bilo zabranjeno zucnut,a ovima na KRK-u i dandanas! Zato Crumarix ne laprdaj!

p2.sem

Vaš link
Vaš link
Vaš link
Vaš link

Vidite li sličnost s Diokijem, ali Dioki je privatna firma, za sada,PTKM i INA-u je vlada rješila

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Napokon je netko objavio pitanja koja svi postavljaju već više od godinu dana….

Čitam i ne vjerujem. Kako se neki bune na temu "ugrožavanja" života. A nitko ovih šest mjeseci ne pita za ugrožene živote radnika Diokija i Dine!!!!!!

Svih šest mjeseci su ugroženi naši životi i naša egzistencija i to nikog nije briga.

Valjda je sad panika jer su postali svjesni da su ugrožene nečije vile i vikendice. I brinu ih cijene dionica a to što se dešava gladnim radnicima nije bitno.

Pa kakav su to bezosjećajni narod postali Hrvati?!?!

Kad su nas primili u siječnju rekli su nam da smo im veliki i važni i da se od našeg rada u proračun slijeva oko 300 milijuna kuna te da će nam pomoć
Vaš link

Inace za kompletan vladin udio u PTKM država bi navodno trebala dobiti 300 milja.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

ajmo se malo ostaviti laprdanja i spremajmo se na prosvjede.

Ima na biranje Zagreb ili Omišalj…pošaljimo poruke našim egzekutorima!

New Report

Close