DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za večeras od mene još samo jedna poruka dragim diokijevcima koji sjede doma u svojim foteljama:
Dragi naši bljedoliki prijatelji i kolege, bit će vas jako lako prepoznati po bljedilu lica jer svi mi koji smo stajali danima uz naše heroje a sada stojimo uz naš kolosjek dobili već jako lijepu boju tena i izgledamo ko da smo se upravo vratili s godišnjeg odmora. Neki su čak i malo zagorili.


Osim sprdnje sa trenutnom situacijom u Dioki-ju, u vidu karikature Nika Titanika na zadnjoj stranici, situacije koja s pravom prerasta u tragediju, u jučerašnjem tiskanom izdanju 24 sata objavljen je tek jedan mali članak o Diokiju, na približno 1/8 stranice, čiji sadržaj ovdje donosim u cijelosti.

Nažalost, u tiskanom izdanju 24 sata, nije ostalo puno mjesta za Dioki nakon naslovnice i punih 10 stranica o duboko ukorijenjenoj, redovito prakticiranoj i uveliko proširenoj pedofiliji kod naših dragih popina-lopina.

Ma naći će se i oni u takvoj situaciji. Sit gladnom ne vjeruje.
Bitno da se mi borimo za naša prava i da imamo takve heroje… naša je savjest čista…
Naša bitka za DIOKI će još dugo trajat…

p2.sem

Novi list Subota 17.3.2012.

Borba na život ili smrt

Dramatična situacija na prosvjedu ispred Diokija

Radnike na rubu gladi odvozila hitna pomoć

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Veceras se Ježić pojavio na Žitnjaku,bio je sa deckima na pirolitickim pecima,razgovarali su oko pola sata.

Rekao je nama ovo: Žao mi je što ne radite,osjecam se odgovornim,Ina ne da plin,al ja im Krk neću dat…

Iz ovoga se vidi tko koci sve…


RJ daj im Krk. Ina je hrvatska firma:
"Ina je kompanija koja ima dva partnera, gotovo jednaka što se tiče vlasničkog udjela, ali oni nemaju ravnopravan tretman u upravljačkim pravima i to se mora korigirati. Način poslovanja i strategija kompanije mora kretati od toga da je to hrvatska kompanija koja brani interese svojih dioničara, Hrvatske i MOL-a
Vaš link

nakon toga možeš ih za svaki slučaj ukoparti istinom o načinu kupovanja INA-e na suđenju S. A evo kako vlada može rješiti odnose u INA-i za svaki slučaj:
Po njemu naprotiv, Vlada bi trebala istjerati MOL iz vlasništva u Ini. Čačić je po njemu trebao reći da će država Ini, u slučaju da se ne postigne dogovor, podići koncesijske naknade, neće im dati nove koncesije, da će im poslati inspekcije na benzinske crpke koje ne odgovaraju minimalnim tehničkim uvjetima i slično.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Glavni argument Vlade da ne želi pomoći Diokiju je "privatna tvrtka".

Znači sve privatne tvrtke u RH su tvrtke drugoga reda, tvrtke koje imaju obveze prema državi, ali ne i prava, tvrtke koje hrane državni aparat, ali za uzvrat nemogu ništa očekivati.

Privatne tvrtke su očito hrvatski geto koji služi za muženje državnih potreba, a traje dok traje.

Vlada RH stalno ponavlja i očekuje nekakav nalet stranih investicija u RH, a nikako da shvate kako te potencijalni strani investitori promatraju koliko ima domaćih investitora u vlastitoj zemlji.
Kako domaćih investitora nema, a nema jer su privatni investitori drugoga reda, onda strani investitori s pravom pitaju ; kako ću ja uspjeti, ako domaći ne vide prespektivu ?

Naravno osim monopola ( banke, HT, INA…)

Bravo Loris

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Veceras se Ježić pojavio na Žitnjaku,bio je sa deckima na pirolitickim pecima,razgovarali su oko pola sata.

Rekao je nama ovo: Žao mi je što ne radite,osjecam se odgovornim,Ina ne da plin,al ja im Krk neću dat…

Iz ovoga se vidi tko koci sve…


RJ daj im Krk. Ina je hrvatska firma:
"Ina je kompanija koja ima dva partnera, gotovo jednaka što se tiče vlasničkog udjela, ali oni nemaju ravnopravan tretman u upravljačkim pravima i to se mora korigirati. Način poslovanja i strategija kompanije mora kretati od toga da je to hrvatska kompanija koja brani interese svojih dioničara, Hrvatske i MOL-a
Vaš link

nakon toga možeš ih za svaki slučaj ukoparti istinom o načinu kupovanja INA-e na suđenju S. A evo kako vlada može rješiti odnose u INA-i za svaki slučaj:
Po njemu naprotiv, Vlada bi trebala istjerati MOL iz vlasništva u Ini. Čačić je po njemu trebao reći da će država Ini, u slučaju da se ne postigne dogovor, podići koncesijske naknade, neće im dati nove koncesije, da će im poslati inspekcije na benzinske crpke koje ne odgovaraju minimalnim tehničkim uvjetima i slično.

[/quote]

Ne znam baš da li je Čačiću u interesu bosti se s Mađarima. Robija je u pitanju kolega…


Terminal im je bezvrijedan sve dok na lokaciji postoji i radi Dioki!!!!!

Ovo ti je kljcno! DIOKI ako se provode ova politicka odluka da se ne isporuci plin,neće još dugo radit…
Jer DIOKI je,odnosno ovi pogoni,su napravljeni baš zbog Molva,a bez plina SVEMU JE KRAJ i ove dionice neće doć do 100kn nema ŠANSE!

Terminal im je inače bezvrijedan sve dok nemaju pravo služnosti na česticama 6915/59 i 6915/60 – za sada pravo služnosti je osnovano ISKLJUČIVO u korist Inina terminala na čestici 6744/1 – katastarska općina Grad Zagreb!

To što pričaš glede etana i propana – dakle sirovina za PE – isto se može reći i za Inu – bezvrijedna kompanija bez HR upstreama na moru i kopnu.
A to se također može peomijeniti iz sadašnje pozicije u neku novu na štetu Ine i Mola.

Milanović je progovorio i o Diokiju, rekavši da je empatičan, da ga boli gledati te ljude, »ali moramo biti principijelni i odlučni: presedane nećemo stvarati«, rekao je. Rješenje za Dioki bit će objavljeno u ponedjeljak.

Ajd da vidimo i to

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Koji ponedjeljak??? Toga smo se naslušali [angry]

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

Idući 🙂

Za utorak je najavljena i nova štrajkaška akcija. Radnici će pješice od Trga bana Jelačića krenuti prema Ministarstvu financija, a potom i prema Ministarstvu gospodarstva

Čuli smo da su premijer Zoran Milanović te ministri Slavko Linić i Radimir Čačić utvrdili neku koordinaciju vezano uz Dioki«, nadali su se u petak radnici među kojima se već ujutro prenio glas da je rad Hrvatskog sabora nakratko prekinut zbog njih.

»Hvala onima koji i na tom mjestu misle na nas«, poruka je štrajkaša koji od Vlade žele čuti ima li plina kojim bi tvrtka mogla nastaviti poslovanje ili plina za njih nema. Ponavljaju kako je njihova želja vrlo jednostavna – žele raditi i žele da im se isplate zarađene plaće. »Mi smo zadnji bastion radništva. Ako nas slome, slomili su i hrvatsku petrokemijsku industriju«, zaključuju radnici.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ako se danas nešto čudom ne dogodi, sutra kreću vesele akcije
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close