DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rješenje za Dioki sutra, za »3. maj« u četvrtak

ZAGREB SDP će čuvati postojeći hrvatski socijalni model, koji nisu izmislili ni HDZ ni SDP. Brodogradnju, radno zakonodavstvo, besplatno školstvo branimo kao socijalni model. No, nijedna vlada nije riješila problem brodogradnje, dočekao nas je i mi ćemo ga riješiti, mada nikad nije postojao teži zadatak za socijaldemokrate – izjavio je premijer Zoran Milanović na stranačkom skupu.
– Brod je hrvatski kulturni proizvod, veliki brod s velikom magnitudom, no taj brod mora početi zarađivati novac, a 20 godina nosio je samo gubitak. Moramo okrenuti trend – rekao je Milanović.
Na stranačkom skupu SDP-a ministar financija Slavko Linić nije želio davati nikakve izjave, bježao je od novinara i najavio da će u četvrtak na sjednici Vlade izaći s rješenjem.
I visokopozicionirani izvor u Milanovićevoj vladi tvrdi da rješenje za »3. maj« postoji, a da će naznake biti izložene u četvrtak.
– Uprava »3. maja« ima zadatak restrukturirati tvrtku, dati u privatizaciju sve djelatnosti koje nisu core business, neke i ugasiti ako praktički ne proizvode, a onda će se naći novi partner za privatizaciju konsolidirane tvrtke, i to domaći, kao što je i DIV za Brodosplit. Nije u pitanju novac, nego znanje i ljudi, a Hrvatska ima domaću pamet. Do 1. srpnja 2013. godine i ulaska u EU sve će biti riješeno, »3. maj« konsolidiran i privatiziran – rekao nam je taj izvor.
Milanović je progovorio i o Diokiju, rekavši da je empatičan, da ga boli gledati te ljude, »ali moramo biti principijelni i odlučni: presedane nećemo stvarati«, rekao je. Rješenje za Dioki bit će objavljeno u ponedjeljak.
Tridesetak Diokijevih radnika je prosvjed preselilo na Diokijev kolosijek, kojim se služi Janaf. Tamo su sa svojih 14 lokomotiva-cisterni blokirali prugu, zbog čega Janaf još uvijek ne može iz 36 vagona istovariti derivate pristigle iz Austrije, namijenjene pumpama OMV-a. Radnici očekuju da će Janaf vrlo skoro, uz sudski nalog i uz pomoć policije, doći maknuti Diokijeve prazne cisterne s pruge, čemu se oni, najavljuju, neće opirati.
Na kolosijeku na Žitnjaku je i Darko Erjavec, radnik kojeg je iznervirani mladi vozač u petak ozlijedio. Erjavec je u petak navečer otpušten iz KBC-a Rebro s napuknućem bedrene kosti i »šancovim« ovratnikom.

T. T., B. M. P.

Priča se po pogonu da se Žitnjak gasi…
Znači i dionica ništa…. [bye]

p2.sem

Glavni argument Vlade da ne želi pomoći Diokiju je "privatna tvrtka".

Znači sve privatne tvrtke u RH su tvrtke drugoga reda, tvrtke koje imaju obveze prema državi, ali ne i prava, tvrtke koje hrane državni aparat, ali za uzvrat nemogu ništa očekivati.

Privatne tvrtke su očito hrvatski geto koji služi za muženje državnih potreba, a traje dok traje.

Vlada RH stalno ponavlja i očekuje nekakav nalet stranih investicija u RH, a nikako da shvate kako te potencijalni strani investitori promatraju koliko ima domaćih investitora u vlastitoj zemlji.
Kako domaćih investitora nema, a nema jer su privatni investitori drugoga reda, onda strani investitori s pravom pitaju ; kako ću ja uspjeti, ako domaći ne vide prespektivu ?

Naravno osim monopola ( banke, HT, INA…)

A da mi damo otkaz našem ministru gospodarstva? Pa ipak je on samo naš zaposlenik i trebao bi zastupati gospodarstvo. A on cijelo vrijeme samo plače za bmw-om i nekakvim crnim torbama. Ježi ga, žao nam je, tko je jamio, jamio, radnici nisu dobili ni lipu.


Diokičari hrabro! Borit ćemo se do posljednjeg atoma snage!
Ako i malo sumnjate otiđite do odlučnih radnika koji danonočno čuvaju SVOJ kolosjek i odmah će vam biti jasno!! Ovaj puta NEMA uzmaka. Tražimo svoja prava i do njih ćemo doći na bilo koji način. Ne ustručava se nitko od nas reći Čačiću da bi morao birati riječi kada govori o DIOKIJU. On je samo službenik u Lijepoj našoj, kojem su građani iste dali povjerenje da njom na zadovoljstvo svih nas, uspješno upravlja.

Ja bih to malo preformulirao – umjesto atoma snage koristite glavu i borite se za:
– svaki m3 etana i propana iz Ivanića – to je NAŠ plin a ne Inin ili Molov
– svaki m2 zemljišta na Žitnjaku i Krku
– svaki m pruge na Žitnjaku jer JANAF NEMA PRAVO SLUŽNOSTI u korist čestiće 6915/17 nego je pravo služnosti na česticama 6915/59 i 6915/60 osnovano u korist čestice 6744/1 a koja je u vlasništvu Ine.
– za istinu o prodaji zemljišta JANAF-u – ja tu prodaju nazivam PLJAČKA Diokija od strane JANAF-a.

Hrvatska je izuzetno bogata plinom – jedni od najbogatiji u Europi – a natječaj za koncesije na kopnu i moru kreće do 6. mjeseca ove godine. Stoga ne dajte da se pogasi piroliza – nek radi s minumumom ali neka radi!

Sretno!

Gle Savo,nadam se da je tebi jasno šta će bit sa DIOKI-jem kad se ugase Etilen i Polietilen.

Ovi ostali pogoni su jednostavno mizerni,nasprem ovih.Pa mi smo dnevno proizvodili 200 tona visoko kvalitetne sirovine,jedino se od nje mogla raditi medicinska plastika.Zarada je bila 1 milion eura dnevno.Plin se dovodi plinovodom,i odmah šalje u Polietilen,a to je ona proizvodnja sa 100% efikasnosti.

Na Krk se sirovina uvozi,sigurno znas da je Etan hlapljiv plin,znaci postoje gubici kod prijenosa,zato se i odustalo od povezivanja Žitnjaka i Krka zeljeznicom.

Taj plin u Molvama je naš,ne trebaš nam pricat,al KAD INA NE DA!! Mađari nas uništavaju,jer znaju da ako zatvore Žitnjak bitku su dobili.

Na koji način prisilit INU da plin pusti,jer PLINA IMA?? Sve mi je izvjesnije da će doć to toga da će sutra izać naslov: ŽITNJAK SE GASI,INA NE PRISTAJE NA ISPORUKU PLINA.

p2.sem

dolazi još jedna hladna i vjetrovita noć kraj najsmrdljivijeg kanala u državi, misle valjda da će nas smrad rastjerati, e pa neće ,neka dođu ujutro čekamo ih
Pozdrav diokijevcima ma gdje god bili.
Vidimo se ujutro!!!!


Gle Savo,nadam se da je tebi jasno šta će bit sa DIOKI-jem kad se ugase Etilen i Polietilen.

To je moguće u samo jednom scenariju a to je POLITIČKA, a ne racionalna ekonomska odluka!

Ta politička odluka bi se sastojala da se državnim firmama omogući bavljenjem skladištenja na Žitnjaku iako Izvješća o sigurnosti upućuju na vrlo visoki rizik ukoliko JANAF i INA skladište derivate i UNP.

Izmeđuostalog – iz sigurnosnih razloga – blokirajte prugu jer skladištenje derivata na Žitnjaku je vrlo opasno za postrojenja Diokija ali i za cijeli Žitnjak.
Posebice ukoliko im se odobri proširenje do 200k tona!

Terminal im je bezvrijedan sve dok na lokaciji postoji i radi Dioki!!!!!

[/quote]

Terminal im je bezvrijedan sve dok na lokaciji postoji i radi Dioki!!!!!
[/quote]
Ovo ti je kljcno! DIOKI ako se provode ova politicka odluka da se ne isporuci plin,neće još dugo radit…
Jer DIOKI je,odnosno ovi pogoni,su napravljeni baš zbog Molva,a bez plina SVEMU JE KRAJ i ove dionice neće doć do 100kn nema ŠANSE!

p2.sem

Iz Dnevnika Nove TV jučer:

Dioki – Drama traje

http://masterchef.novatv.hr/multimedia/iz-dnevnika-dioki-drama-traje.html

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Osim sprdnje sa trenutnom situacijom u Dioki-ju, u vidu karikature Nika Titanika na zadnjoj stranici, situacije koja s pravom prerasta u tragediju, u jučerašnjem tiskanom izdanju 24 sata objavljen je tek jedan mali članak o Diokiju, na približno 1/8 stranice, čiji sadržaj ovdje donosim u cijelosti.

Nažalost, u tiskanom izdanju 24 sata, nije ostalo puno mjesta za Dioki nakon naslovnice i punih 10 stranica o duboko ukorijenjenoj, redovito prakticiranoj i uveliko proširenoj pedofiliji kod naših dragih popina-lopina.

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Jutarnji list o Dioki-ju jučer i danas:

slike su visoko-rezolucijske tako da možete čitati kompletne članke

*Najiscrpniji u izvještavanju o Dioki-ju preko vikenda je bio Novi list, jučer ima podugačake članke na nekoliko stranica koje ću također ovdje uskoro objaviti

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

New Report

Close