DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ova agonija je pokazala da radnike se ne može srušit,divim se dečkima koji gladuju,koji su sad u bolnici,jer su skrenuli pogled na sebe i na DIOKI,koji je usprkos Ježićevoj izjavi da je DIOKI čista privatizacija,doveden do propasti baš tom nazovi čistom privatizacijom.

Da ti RJ nije bilo ne bi se ulagalo preko 1 milijarde kuna, životarilo bi se a i činjenica je da bi dug bio puno manji – možda i cijelik 100 milijuna eura.
No kolega dragi – dug prema bankama je u ovom trenutku pojas ta spasavanje.
Zamisli u kakvij situaciji bi bio Dioki da se nije ulagalo o eskalirale cijene sirovina i plina od Ine te cijena struje – takav scenario je potopio dobar5 dio HR gospodasrva.
Rekli bi – staro, stara tehnologija, neobučeni ljudi – pa i nije štet.
Svi bi na burzu!!!!

Vidonija je izjavila da ima crno na bijelo – 500 milijuna kuna duga u dionice a 800 milijuna neoperativne imovine vjerovnicima!

evo mene opet: ima li netko neku procjenu koliko će dionica vrijediti nakon sutrašnjeg (ili nekog drugog dana) dogovora. Ne bih htio biti prebrz na okidaču.

Insider007, može još jedan odgovor, popravni?


evo mene opet: ima li netko neku procjenu koliko će dionica vrijediti nakon sutrašnjeg (ili nekog drugog dana) dogovora. Ne bih htio biti prebrz na okidaču.

Insider007, može još jedan odgovor, popravni?

http://hr.seebiz.eu/kemijska-industrija/robert-jezic-spreman-sam-izaci-iz-vlasnicke-strukture-diokija-nadam-se-dogovoru-u-petak/ar-29452/

Evo ja ću kad nitko neće. Za početak 80 do 120 onda praćenje situacije i ako ide sve kak treba idemo na 200. [proud]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Veceras se Ježić pojavio na Žitnjaku,bio je sa deckima na pirolitickim pecima,razgovarali su oko pola sata.

Rekao je nama ovo: Žao mi je što ne radite,osjecam se odgovornim,Ina ne da plin,al ja im Krk neću dat…

Iz ovoga se vidi tko koci sve…

p2.sem


Veceras se Ježić pojavio na Žitnjaku,bio je sa deckima na pirolitickim pecima,razgovarali su oko pola sata.

Rekao je nama ovo: Žao mi je što ne radite,osjecam se odgovornim,Ina ne da plin,al ja im Krk neću dat…

Iz ovoga se vidi tko koci sve…


Sad se barem ne moramo više ničemu nadati.Kupi prnje i na burzu,samo je pitanje sa čime.

pixma



Veceras se Ježić pojavio na Žitnjaku,bio je sa deckima na pirolitickim pecima,razgovarali su oko pola sata.

Rekao je nama ovo: Žao mi je što ne radite,osjecam se odgovornim,Ina ne da plin,al ja im Krk neću dat…

Iz ovoga se vidi tko koci sve…


Sad se barem ne moramo više ničemu nadati.Kupi prnje i na burzu,samo je pitanje sa čime.
[/quote]
Ma polako,dugo smo izdrzali,moramo jos malo 🙂
Nema vraćanja dugova bez Žitnjaka,a Ježić može što hoće,ako mu država pokrene stecaj gubi sve…
Bio sam tamo kad je ovo rekao,i nitko mu od nas ne vjeruje,previse je puta gluposti valjao…

p2.sem

Zanimljivo je kako se isti osjeća odgovornim pred nekolicinom ljudi a kad je masa ljudi u pitanju, onda daje petama vjetra, ni jedanput se nije udostojao zadnjih tjedana obratiti se ljudima a i onda kad je imao priliku, imao je knedlu u grlu

Vidonija priča jednu te istu priču dok se sastanak za sastankom mjesecima odvija, bez dnevnog reda i bez ikakve stvarne koristi

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Zanimljivo je kako se isti osjeća odgovornim pred nekolicinom ljudi a kad je masa ljudi u pitanju, onda daje petama vjetra, ni jedanput se nije udostojao zadnjih tjedana obratiti se ljudima a i onda kad je imao priliku, imao je knedlu u grlu

Vidonija priča jednu te istu priču dok se sastanak za sastankom mjesecima odvija, bez dnevnog reda i bez ikakve stvarne koristi

Zašto misliš da RJ nebi nastavio proizvodnju ?

Dajte objasnite tim ljudima što se iscrpljuju da to rade kako bi netko ovdje masno zaradio, a to oni neće biti sigurno !
Ovako se sve svodi na RJ koji je u zamci izgleda, a sjene to koriste.



Dva puta sam večeras pogleda HTV emisiju s RJ i gostima.
Puno toga mi nije jasno ;
1. Čačić je rekao da je DIOKI privatna tvrtka i što on ima s time
2. HEP je taj koji je ugušio DIOKI više od INE za sada
3. HEP nadzire Vlada
4. Vlada hebe DIOKI u prijevodu, svjesno do iscrpljenja
5. ZAŠTO?????????????????????????
Zašto RJ ne povuče novac iz Švicarske banke i isplati ljudima plaću ?
Zašto ako izvlaste RJ onda DIOKI može raditi ?
Kakve veze ima vlasnik odnosno najveći dioničar ili RJ sa dugovima DIOKIA ?
Zašto onda Vlada nije sebe izvlastila iz Đakovštine ili brodogradilišta ?
Ima ovdje puno dvostrukih mjerila.
Koliko sam ja razumio RJ-a, on se odriče vlasništva samo da sve ovo prestane, a netko jako dobro to koristi da DIOKI samo tako preotme.
Zar nitko ne postoji ovdje tko je dobar s onim dečkima koji se ubijaju iscrpljivanjem da im objasni kako njihovi postupci samo koriste prljavim igrama ???????


Malo činjenica za razmotriti:
1. MOL kontrolira INA-u, to je jasno zar ne?
2. Ježić je većinski vlasnik DIOKI-ja
3. Ježić svjedoči protiv Sanadera i tvrdi da je MOL korumpirao Sanadera da bi dobili kontrolu nad INA-om.
4. To je mrlja za MOL, Mađarsku, pa čak i za EU.
5. DIOKI ovisi o sirovini koju dobija iz INA-e

Je li sad malo jasnije? Nije? Onda da povežemo ove gornje točke. MOL ima problema s Ježićem koji je vlasnik DIOKI-ja. DIOKI ne može funkcionirati bez sirovine koju mu dobavlja INA. INA je pod kontrolom MOL-a. Dakle MOL tjera DIOKI u propast pomoću INA-e, ne bi li izvršili pritisak na Ježića da pazi što priča na sudu.
Možda zvuči kao teorija urote, ali meni izgleda poprilično logično.

Gopisani scenarije je plod promišljenja autora ovih redaka, koji uzgred budi rečeno, nema materijalne dokaze kojima bi potkrijepio teoriju.

[/quote]
Zaboravio si na još jednu bitnu a istinitu činjenicu!
Ustvari nekoliko.
Bez INE nema DIOKIJA.
Trenutnom vladinom doglavniku No.1 Čačiću sudi se u Mađarskoj zbog upletenosti u smrt dvoje ljudi.
Mislite li da će osoba u takvoj poziciji pritiskati INU=MOL=mađarsku državu?
Mađarska država usprkos svojoj gospodarskoj nekompetentnosti uspjela je sačuvati MOL i glavnu mađarsku banku u svojim rukama.
Jedina nada da hrvatska država spasi INU i izvlasti MOL je da se na sudu kao istinito pokaže i dokaže Ježićevo svjedočenje o podmićivanju Sanadera od strane MOLA.
Procesi Čačiću u Mađarskoj i Sanaderu u Hrvatskoj paralelno će se odvijati s tim da će se Čačićev vjerojatno završiti ubrzo nakon Sanaderovog kako god on završio.
Oba procesa trajat će još barem 6 mjeseci.
Ako Čačić politički krene pritiskati INU=MOL, MOL će jednostavno proslijediti pritisak na mađarsko pravosuđe.
Neovisnost pravosuđa u Hrvatskoj i Mađarskoj objesite mačku o rep.
Čačić je bitan dio koalicije i SDP ga neće tjerati da namjerno radi na korist vlastite štete.
Ima li snage hrvatska država u danim okolnostima ranije prerezati stvar i pritisnuti INU=MOL da krene u vlasničko restrukturiranje DIOKIJA i u isporuku etana DIOKIJU?
Nema i ima.
Nema jer nema muda da se to obavi na političkoj razini.
Ima ako se ide po zakonu, a to znači neizbježan stečaj DIOKIJA po uzoru na PEVEC.

Hrvatska vlada je najavila da nakon 31.03.2012. pokreće stečaj DIOKIJA.
Očito je da od sutrašnjeg sastanka neće biti ništa jer državi do 31.03.2012. nije u interesu išta poduzimati. Dogovorit će se novi sastanak i nakon njega opet novi kako bi se ispunilo vrijeme do pokretanja stečaja.

Hrvatska vlada preko svojih tvrtki ovako i onako ulazi u vlasništvo DIOKIJA ali preko stečaja s preustrojem to radi jednostavnije za ključne ljude u koji čine tu vladu a to su Čačić i Linić.

p.s. iz svega navedenog i svih današnjih pojavljivanja Ježića u medijima vidljivo je da je Ježiću u interesu restrukturiranje prije stečaja jer u stečaju on gubi sve. Ali MOL i hrvatska vlada ne žele Ježića u svom društvu….

..za njih je svemir bio park, a oni vrtlari zaduženi za brigu o njemu. Ali vrtlari moraju i plijeviti...

Sada je kristalno jasno da mađarski MOL želi uništiti DIOKI kako bi kasnije mađarski TVK (koji je u vlasništvu MOL-a) preuzeo:
a) DIOKIJEVE kupce
b) dio sirovina (plina) koji je koristio DIOKI.
I da ostvari te ciljeve mađarski MOL koristi INU kao polugu gdje ima većinska upravljačka prava. A ova priča sa da ne žele dati plin jer im se Ježić svojim svjedočenjem zamjerio nije vjerojatna. Mađari se jednostavno bore za sebe i svoje. To nas je Sanader prodao.
I riješenje za DINU nije odvajanje od DIOKIJA. Ovo je sada situacija da ili plivamo ili tonemo zajedno. Ako je HR vlada odlučila da za cijenu ulaska u EU mora popustiti mađarima u uništavanju DIOKIJA onda nema puno šanse da će država stati iza DIOKIJA, jer je DIOKIJEVA žrtva u korist TVK-a dio dogovora vezanog za ulazak Hrvatske u EU. Onda neka radnici DIOKIJA se prijave i traže u Mađarskoj posao.


Veceras se Ježić pojavio na Žitnjaku,bio je sa deckima na pirolitickim pecima,razgovarali su oko pola sata.

Rekao je nama ovo: Žao mi je što ne radite,osjecam se odgovornim,Ina ne da plin,al ja im Krk neću dat…

Iz ovoga se vidi tko koci sve…

zanimljive rijeci od covjeka koji se odavno odrekao diokia i nema nista s njim



evo mene opet: ima li netko neku procjenu koliko će dionica vrijediti nakon sutrašnjeg (ili nekog drugog dana) dogovora. Ne bih htio biti prebrz na okidaču.

Insider007, može još jedan odgovor, popravni?

http://hr.seebiz.eu/kemijska-industrija/robert-jezic-spreman-sam-izaci-iz-vlasnicke-strukture-diokija-nadam-se-dogovoru-u-petak/ar-29452/

Evo ja ću kad nitko neće. Za početak 80 do 120 onda praćenje situacije i ako ide sve kak treba idemo na 200. [proud]
[/quote]

a mozda i na 500, nemoj biti skroman

New Report

Close