DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Daj ne pričaj gluposti Sava, 2.000 tona stirena ti je oko 45 vagon cisterni, Doki i EPS bi odavno radili da toga ima. Tank za stiren u Doki-ju je prazan! Znaš li ti koliko je to 45 vagon cisterni ili lupaš bezveze?

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Sve oko Dioki-ja je puno kontraverzi…

Večinski vlasnik koji to nije.
Vodeći izvoznik koji to nije.
Profitalna postrojenja koji to nisu.
Partner drugim tvrtkama koji to nije.

Partnerski odnosi znače plaćanje računa, a ne sustavno obmanjivanje i potkradanje drugih!

Robert Ježić već je u travnju 2010. znao što se zbiva u Dioki-ju, a ništa poduzeo nije u međuvremenu, muzao je kravu dok nije crkla!

Vidonija vjerojatno nije uspjela produžiti kolektivni ugovor i zato odlazi. Svi lopovluci imaju svoj kraj.Ima mnogih koji su to već uvidjeli a oni drugi neka počnu uzimati apaurine, s*anje tek dolazi!

Jeste li se zapitali što će biti kada don Ivo jednog dana izađe iz zatvora? Gdje će biti Ježić? Svijet je jako mali i mislim da nema te rupe gdje će se on moći sakriti….

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Savo pobogu. Ako je i od tebe, previše je.
Očito ima i etilena i stirena, a ne radi se jer se nekome ne da raditi.

Nije se na Žitnjaku osjetio miris stirena već dugo. To ti ja garantiram.

I jel to Etilen u rekonstrukciji pa ne radi? haha

Kolega Insider,imate pravo,ali isto tako morate znati da je u državnom interesu da DIOKI radi,Ježić nas je unistio,i to nas je unazadio za jednu generaciju,ali dok postoji politička volja da se firma pokrene i izvoz nastavio,DIOKI će se spasiti.

Mislim da nam je velika nada izjava Čaćića da DIOKI nastavlja sa radom,sutra je sve na Ježiću,valjda je toliko mudar(iako da se donese ovakva odluka ne treba ti neka pretjerana inteligencija) da pristane na program restrukturiranja,jer inače stečajem gubi sve.

Stvar je poprilično jednostavna i sve se zna. INA je još davno prije izjavila da plina ima,al ne za Ježića.Pa ako sutra dođe do promjene Uprave karte ce se posloziti i vidit cemo o čemu INA priča.Svima je javno rečeno šta ona radi s etanom kad ga ne prodaje DIOKI-ju.Spaljuje ga na baklju i šalje u mrežu(što se protivi svim europskim normama i zakonima).Mađari svoju petrokemiju imaju na benzin,njima se etan ne šalje,i Vlada INU mora prisiliti da ga nastavi slat DIOKI-ju,jer u ovom slučaju DIOKI bi postao državna firma.

Da nije ovakva kriza,da država nema novaca,naša firma bi se davno zatvorila i nitko ne bi trepnuo u ovoj državi da nas se spasi,jer jbg privatna ste tvrtka.Ali u ovo vrijeme kad državi trebaju devize,izvoz i radna mjesta,njima je u interesu i to velikom da mi nastavimo radit i izvozit u njihovom vlasništvu.

Zato sutra očekujem od tog sastanka jako puno,i da ova agonije napokon prestane.

To je kompanija koja ima dobru tehnologiju, dobar proizvod i kvalitetne ljude, i sigurno je da će nastaviti s proizvodnjom, ustvrdio je Čačić.
[thumbsup]

p2.sem

Dragi vjerovnici, upravo i Ježiću! Dajte nam H I T N O bar jednu plaću da preživimo to vaše restrukturiranje!!!

Dragi moji Diokijevci, vama očito nije jasno što se dešava. Ja od sutrašnjeg sastanka ne očekujem baš ništa. Treba zbrojit dva i dva. Stvari stoje ovako: Linić i Čačić su jasno i glasno rekli da ako se ne riješi restrukturiranje do 31.03. država će pokrenuti stečaj. Zašto država želi proglasiti stečaj? Zato što 10.04. u nadzorni odbor INE dolaze Linić i Čačić i onda bi odgovornost za plin bila na njima. Da je u interesu države da mi radimo, čekao bi se nihov ulazak u NO INE. Očito da vlada želi restrukturirati firmu tako da radi samo Dina. Zbog toga je i dat rok do 31.03. Zna li netko tko dolazi u upravu?


Daj ne pričaj gluposti Sava, 2.000 tona stirena ti je oko 45 vagon cisterni, Doki i EPS bi odavno radili da toga ima. Tank za stiren u Doki-ju je prazan! Znaš li ti koliko je to 45 vagon cisterni ili lupaš bezveze?

http://zse.hr/userdocsimages/financ/DIOK-fin2011-1Y-NotREV-N-HR.pdf

Ako je to kako ti kažeš šta je onda na zalihama?
Toliku vrijednoost mogu imati po mojoj slobodnoj procjeni puni spremnici!

Uostalom, više nisu u pitanju samo naše plače. Tko će nas skinuti sa crnih lista gdje smo došli zhvaljujući RJ? Tko će platiti zatezne kamate na naše plače, na neplačene račune? Tko će platiti opemene banaka? Stižu ovrhe, sudski troškovi ovrha su i po 1.000 kuna, tko će to platiti? I na kraju, tko će platiti i kojim iznosom to što na Božić moja obitelj nije imala što jesti? Tko će platiti naš uskrsni doručak? I tko i kako misli platiti naše zdravlje i živce i sramotu što nemamo vlastitoj djeci što dati za ručak? Eto moji Diokijevci, ima nas 430 i zanima me jako tko će mi dati odgovor na moja pitanja. Ne zanimaju me dionice, zanima me kako kupiti pola kruha. Za mlijeko već odavno nemam. I da sad dobijemo plaču, što to vrijedi? Već odavno je banka ukinula dozvoljeni minus, ostao je samo nedozvoljeni. Gdje su sindikati? Gdje je ljudskost, solidarnost? Gdje je nestao čovjek?

Kolosjek je pod hipotekom, zaboravite na prodaju i otpremnine iz kolosjeka, gdje je lova od Novog lista? prodan je i Glas Slavonije a nismo dobili ni lipe! Kaže RJ da je onih 5 milijona eura od Sanadera na našem računu. E onda će ih stvarno netko vidjeti jer na računu nema ni lipe. Da su i bili na ačunu koji je u blokadi, već bi se netko HEP ili INA davno naplatili…….

I nije mi uopće jasno kako smo nakon prosvjeda pred ministarstvom i njohovog obećanja da će proizvodnja krenuti za 7 dana uopće stigli do otkaza 340 zaposlenika i zatvaranja etilena i polietilena?
Nek mi netko to objasni, molim vas.

Odlaskom Vidonije radnici Diokija nisu ništa izgubili a niti neku veliku korist dobili.Najveći dobitak za Dioki bio bi odlazak R Ježića odnosno njegovo razvlašćenje i to bi bilo najbolje i najefikasnije restrukturiranje i garancija za opstanak.Gašenjem dvaju najpotentnih pogona u Dioki grupi znači i gašenje ovakove petrokemiske industrije u Hrvatskoj,a ujedno i legalizacija pljačke koju je učini HDZ i R Ježić.S.Linić misli da će slanjem na burzu 320 buntovnih radnika kupiti mir što vjerovatno i hoće jer u ovoj državi stalno se pomaže kriminal na uštrb poštenih ljudi.


Savo pobogu. Ako je i od tebe, previše je.
Očito ima i etilena i stirena, a ne radi se jer se nekome ne da raditi.

Nije se na Žitnjaku osjetio miris stirena već dugo. To ti ja garantiram.

I jel to Etilen u rekonstrukciji pa ne radi? haha

A šta je onda na zalihama sirovina?
http://zse.hr/userdocsima…in2011-1Y-NotREV-N-HR.pdf

I kada me već vučeš za jezik – koji ste generator pare ukinuli?
Na Energani ili na Etilenu?
Jedan vam je višak a i za to su već odavna projekti napravljeni.
Čak je bila i studija o dislokaciji u Sisak!

I da ovaj Yagub Eyyubov nije onaj isti koji je na Krku nedavno bio?
http://pda.trend.az/en/2002128.html


Uostalom, više nisu u pitanju samo naše plače. Tko će nas skinuti sa crnih lista gdje smo došli zhvaljujući RJ? Tko će platiti zatezne kamate na naše plače, na neplačene račune? Tko će platiti opemene banaka? Stižu ovrhe, sudski troškovi ovrha su i po 1.000 kuna, tko će to platiti? I na kraju, tko će platiti i kojim iznosom to što na Božić moja obitelj nije imala što jesti? Tko će platiti naš uskrsni doručak? I tko i kako misli platiti naše zdravlje i živce i sramotu što nemamo vlastitoj djeci što dati za ručak? Eto moji Diokijevci, ima nas 430 i zanima me jako tko će mi dati odgovor na moja pitanja. Ne zanimaju me dionice, zanima me kako kupiti pola kruha. Za mlijeko već odavno nemam. I da sad dobijemo plaču, što to vrijedi? Već odavno je banka ukinula dozvoljeni minus, ostao je samo nedozvoljeni. Gdje su sindikati? Gdje je ljudskost, solidarnost? Gdje je nestao čovjek?

U potpunosti se slažem,našli smo se u jako teskoj situaciji,i meni je samom tako.

Al ono što ja govorim cijelo vrijeme,sama DINA i ova dva pogona na Žitnjaku su mizerna svota novaca koji se dobiju izvozom.To znaju u Čaćić i Linić.

Meni nije jasno kako je nekom u interesu lansirat takve informacije o otkazima u Etilenu i Polietilenu,a zna se šta INA radi s plinom.I tu dolazimo do te ljudske solidarnosti koja je u DIOKI-ju iscezla.

Puno smo toga prošli u ovih pola godine koliko proizvodnja stoji,uvjeren sam da će se sutra postić dogovor,a zašto?

Pa koliko god mi govorili da je Čaćić bahat,arogantan,on je daleko od nesposobnog covjeka,kakav je nažalost nas zadesio( ježić).On zna da INA plin pustit mora,jer ona njega uništava,spaljuje sirovinu vrijednu 2 milijarde kn.Je,pod hipotekom je sva imovina,ali uz dogovor banaka,sve se to riješi.

Podsjecam vas na izjavu Linića,vezano uz Krk i LNG.Ako Hypo aktiviria založno pravno na zemljište,Vlada će od Krka odustat,pa to onda zemljiste postaje bezvrijedno! Nisam kao Sava,neću vam bacat neke brojke i šta ja znam,radnik sam kao i Vi,isto imam djecu,neplaćene račune,al koristeći bar malo zdrav razum shvatit ce te da stecaj ili propast DIOKI-ja nitkom ne donosi nikakav novac.

Zasto je baš rok 31.3.? E pa po nekom mom razmisljanju,on nema nikakve veze sa 10.4. i sjednicom NO INE.jednostavno su u Vladi odlucili da se agonije prekine.Same pripreme za pokretanje pogona su dugotrajne,i pogon ne bi startao do kraja 4.mj sigurno,a da ne spominjem koliko treba da se blokade skinu.Svima Vam je jasno da je sutra DAN D! Imamo skup u 8 u sali,dođite svi i neka se vidi tko je firmu stvorio i tko je jedini sposoban radit u njoj.JEŽIĆ TO NIJE!!

I JOŠ PO 100-TI PUT,ČAĆIĆ JE REKAO: DIOKI ĆE RADIT(NIJE MISLIO NA DINU,NIJE MISLIO NA 2 MIZERNA POGONA NA ŽITNJAKU) NEGO NA CJELOVITI DIOKI SA PJ ETILENOM I POLIETLENOM!! JER JEDINO JE TAKO MOGUĆE VRAĆANJE DUGOVA I JEDINO TAKO SE MOGU VJEROVNICI ZADOVOLJITI.
PROPAST DIOKIJA NITKOM,ALI AMA BAS NITKOM NE PAŠE!!

p2.sem

New Report

Close