DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Upravo na vijestima;
planovi ;

smanjenje temeljnog kapitala DIOK-a i ulazak HEP-a u vlasničku strukturu, a čime bi vjerovatno Ježića izvlastili iz vlasničke strukture, nadaju se u sindikatu……

Da i Hep ušao u vlasničku strukturu….a kasnije tko zna…

ovo samo što nije…hmm [wink]

A BALVANA!!! :) :) :)


Upravo na vijestima;
planovi ;
smanjenje temeljnog kapitala DIOK-a i ulazak HEP-a u vlasničku strukturu, a čime bi vjerovatno Ježića izvlastili iz vlasničke strukture, nadaju se u sindikatu……

ako se ide u smanjenje temeljnog kapitala (opet) meni laiku to govori da će se nominalna cijena dionice spustiti, ako se malo vratimo na priče po kuloarima to bi trebala biti cijena od 10kn, ispravite me ako griješim???

naravno sve to pod uvjetom da dioki ne završi u stečaju



Upravo na vijestima;
planovi ;
smanjenje temeljnog kapitala DIOK-a i ulazak HEP-a u vlasničku strukturu, a čime bi vjerovatno Ježića izvlastili iz vlasničke strukture, nadaju se u sindikatu……

ako se ide u smanjenje temeljnog kapitala (opet) meni laiku to govori da će se nominalna cijena dionice spustiti, ako se malo vratimo na priče po kuloarima to bi trebala biti cijena od 10kn, ispravite me ako griješim???

naravno sve to pod uvjetom da dioki ne završi u stečaju

[/quote]

Šta si ti – pretvaraš se da si radnik a u biti si špekulant!

I zašto bi se smanjivalo – pa Dioki može slijedećih 5 godina revalorizacijama povećavati vrijednost kompanije.

A ako RJ prepušta svoj dio novim dioničarima zašto bi se emitirale nove dionice i smanivala vrijednost kompanije.
U ovom trenutku – ako govoriš o 10 kuna – postojeći dioničari bi za jednu dionicu dobili 20 komada.
Tako je iz bilanci, tako je po ZTT-u – ne moš mimo Zakona!




Upravo na vijestima;
planovi ;
smanjenje temeljnog kapitala DIOK-a i ulazak HEP-a u vlasničku strukturu, a čime bi vjerovatno Ježića izvlastili iz vlasničke strukture, nadaju se u sindikatu……

ako se ide u smanjenje temeljnog kapitala (opet) meni laiku to govori da će se nominalna cijena dionice spustiti, ako se malo vratimo na priče po kuloarima to bi trebala biti cijena od 10kn, ispravite me ako griješim???

naravno sve to pod uvjetom da dioki ne završi u stečaju

[/quote]

Šta si ti – pretvaraš se da si radnik a u biti si špekulant!

I zašto bi se smanjivalo – pa Dioki može slijedećih 5 godina revalorizacijama povećavati vrijednost kompanije.

A ako RJ prepušta svoj dio novim dioničarima zašto bi se emitirale nove dionice i smanivala vrijednost kompanije.
U ovom trenutku – ako govoriš o 10 kuna – postojeći dioničari bi za jednu dionicu dobili 20 komada.
Tako je iz bilanci, tako je po ZTT-u – ne moš mimo Zakona!
[/quote]

A šta si ti molim te, osim najobičnijeg lažova?

Tu pred par sati tvrdiš: "RJ nije većinski vlasnik Dioki holdinga!!!"

I čovjek pred sudom danas kaže: "Ja sam 100%-tni vlasnik Dioki Holdinga."

I šta si ti?
Molim te odgovori mi.

Postoji li kakva mogucnost da se nakon ovih svih iskaza prisili INU da pusti plin? Pa da nastavimo radit sa 6 pogona?

p2.sem


Postoji li kakva mogucnost da se nakon ovih svih iskaza prisili INU da pusti plin? Pa da nastavimo radit sa 6 pogona?

Danas je Ježić objasnio zašto nema etana. Ina ga miješa s plinom i prodaje kućanstvima kao plin za grijanje i kuhanje, ako sam dobro razumio.



Postoji li kakva mogucnost da se nakon ovih svih iskaza prisili INU da pusti plin? Pa da nastavimo radit sa 6 pogona?

Danas je Ježić objasnio zašto nema etana. Ina ga miješa s plinom i prodaje kućanstvima kao plin za grijanje i kuhanje, ako sam dobro razumio.
[/quote]

To smo znali i prije,samo mene zanima jeli moguce da se INU sad prisili da da plin.Jer je javno rečeno sta ona radi s njim??

p2.sem




Postoji li kakva mogucnost da se nakon ovih svih iskaza prisili INU da pusti plin? Pa da nastavimo radit sa 6 pogona?

Danas je Ježić objasnio zašto nema etana. Ina ga miješa s plinom i prodaje kućanstvima kao plin za grijanje i kuhanje, ako sam dobro razumio.
[/quote]

To smo znali i prije,samo mene zanima jeli moguce da se INU sad prisili da da plin.Jer je javno rečeno sta ona radi s njim??
[/quote]
Zanimljivo je i da je Ježić na pitanje o poslovanju Diokija s Inom kazao da je tvrtka jedini kupac etana u državi, te da Ina etan, kad ga ne prodaje Diokiju (kao što je to sada) pušta u distributivnu mrežu i miješa ga s prirodnim plinom, što je upitno, ili ga spaljuje kao višak
Vaš link

Dakle za Dioki je etan 300% skuplji u 40% manjoj količini da nikako ne može raditi pozitivno, a oni ga spaljuju i time svjesno oštečuju svoje poslovanje,a 45% hrvatske INA-e o tome šuti. Ako ovo nije materijal za državno odvjetništvo onda doista ne znam što je.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Čelnik EKN-a Ivan Tomac očekuje od sutrašnje sjednice Nadzornog odbora imenovanje nove Uprave i povlačenje većinskog vlasnika Diokija Roberta Ježića.

"Imamo naznake da će doći do promjene Uprave i smanjivanja temeljnog kapitala. Time bi se otklonile dvojbe da Robert Ježić diktira uvjete preuzimanja i da traži neku svoju poziciju. Sada imamo pravi trenutak da uključivanjem države, odnosno HEP-a u vlasničku strukturu, da se stvaraju pretpostavke da Dioki, pored svih igara, može preživjeti traume koje sada doživljava. Ali sve ovisi opet koliko je snažna politika i naš utjecaj da zaštitimo strateške interese RH", rekao je Tomac.

Vaš link

Na forumu sam se dosta naslušao da INA ne da plin zbog RJ i ekipe, sačekajmo sutra da vidimo hoće li INA roditi etan njegovim izlaskom.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

da, to bas i mene zivo zanima





Postoji li kakva mogucnost da se nakon ovih svih iskaza prisili INU da pusti plin? Pa da nastavimo radit sa 6 pogona?

Danas je Ježić objasnio zašto nema etana. Ina ga miješa s plinom i prodaje kućanstvima kao plin za grijanje i kuhanje, ako sam dobro razumio.
[/quote]

To smo znali i prije,samo mene zanima jeli moguce da se INU sad prisili da da plin.Jer je javno rečeno sta ona radi s njim??
[/quote]
Zanimljivo je i da je Ježić na pitanje o poslovanju Diokija s Inom kazao da je tvrtka jedini kupac etana u državi, te da Ina etan, kad ga ne prodaje Diokiju (kao što je to sada) pušta u distributivnu mrežu i miješa ga s prirodnim plinom, što je upitno, ili ga spaljuje kao višak
Vaš link

Dakle za Dioki je etan 300% skuplji u 40% manjoj količini da nikako ne može raditi pozitivno, a oni ga spaljuju i time svjesno oštečuju svoje poslovanje,a 45% hrvatske INA-e o tome šuti. Ako ovo nije materijal za državno odvjetništvo onda doista ne znam što je.
[/quote]

A valjda bi se sad trebalo početi klupko otpetljavati i sad bi napokon moralo sve doći na svoje jer više nema povratka, MOL-u prijeti gubitak kompletnog ulaganja u INU ako nastavi opstruirati sudski postupak, a valjda će i naš vrli premijer sa svojom pratnjom koja ga je u stopu slijedila odmarširati u hotel preko željezničke pruge. Jer ako sad državno odvjetništvo i nova vlast nemaju snage prisiliti MOL da poštuje zakonske odredbe i pravila ponašanja u RH, onda će i oni vrlo brzo izgubiti vjerodostojnost, a novi svjetski rat kuca na vrata, tako da se svašta može očekivati.

Zato gospoda draga iz Vlade RH i DORH-a počnite napokon štititi interese ove države i njenih građana.

New Report

Close