DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"RESTRUKTURIRANJE U ROKU 30 DANA ILI STEČAJ.
Restrukturiranje znači da će vlada s bankama dogovoriti i, uz sudjelovanje HEP-a, do 31.3.2012. potpisati program restrukturiranja koji će uključiti isplatu zaostalih plaća svim radnicima te isplatu otpremnina za 320 radnika koje će se zbrinuti po kolektivnom ugovoru.
Vlada po riječima obojice ministara ovo zbrinjavanje drži prioritetnim.
INA ne da etan Diokiju i više nema odugovlačenja u pregovorima s INOM te će se pogoni Etilena i Polietilena na Žitnjaku zatvoriti. Nema sirovine – nema proizvodnje, riječi su ministra Linića.
Linić je rekao da će vlada naknadno INU natjerati drugim mjerama da proizvodi etan s tim da ga neće smjeti puštati u mrežu niti će ga smjeti ložiti na svojim postrojenjima pa neka INA vidi gdje će s etanom."

Žalosna je činjenica se se najbitniji i najvažniji zaključci programa restrukturiranja i planova države, stožera i uprave te ostalih strana saznaju posve jasno jedino ovdje na forumu ili neklm altrenativnim kanalima…

Neki su radnici danas na skupu u restoranu Pj Etilen posve opravdano komentirali prešućivanje vitalnih informacija i negodovali općom medijskom i inom blokadom prema radnicima od strane svih uključenih strana u ovoj krizi!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Linić je rekao da će vlada naknadno INU natjerati drugim mjerama da proizvodi etan s tim da ga neće smjeti puštati u mrežu niti će ga smjeti ložiti na svojim postrojenjima pa neka INA vidi gdje će s etanom.

To je dobra vijest,ostavlja se mogucnost ponovnog pokretanja proizvodnje na Etilenu! Jedino ona vraća dugove…

p2.sem


Evo za Dinu i sluzbeno…a vidjet cemo koju ce moc nad odlukama vezanim uz Zitnjak imat Cacic i Linic kad udju u nadzorni INE

Hrvatska elektroprivreda (HEP) i Ina deblokirale su račun Dina Petrokemije, tvrtke iz sastava Dioki grupe, potvrdili su danas iz te dvije kompanije iz kojih se doznaje i da je s Dina Petrokemijom potpisan sporazum o otplati dugovanja.
http://www.seebiz.eu/hep-i-ina-skinule-blokadu-s-racuna-dina-petrokemije/ar-28646/

Pozdrav


znači dionica uzlijeće žešće u 2 navrata: prvi – sutra, a drugi – 1.4.?

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-dioki-dobitnik-dana-posao-s-fiatom-podize-ad-plastik/ar-28634/: "…Jedan od dobitnika dana ipak je Dioki (ZSE:DIOK-R-A) kojeg je sve vjerojatnije državno spašavanje preko HEP-a podiglo čak 8,9 posto, na 28,80 kuna, uz 134 tisuće kuna prometa. "


znači dionica uzlijeće žešće u 2 navrata: prvi – sutra, a drugi – 1.4.?

zašto bi sutra trebala rasti? da se ti iskrcaš po naivnima koji nasjednu na tvoje drukanje?
tko zna što će na kraju biti i u kojem obliku….obećanja čitamo već 6 mjeseci, a sve samo navlačenja da se uvale drugima dionice kupovane zadnjih 10-15 dana

skidam kapu kolegi borisu žajgaru-a i ostalim kolegama koji su mu dali podršku-sindikati i radnička vjeća sramite se,ako imalo imate karaktera i morala-podnesite ostavke na svoje pozicije.vaš način pregovaranja(pogodovanja upravi i RJ)nas je doveo,ne do ruba ponora,već duboko u njega-
Kolege na obje lokacije (koji ste još uvjek u sindikatu)isčlanite se iz sindikata-jer oni ne štite radnike injihova prava,već samo gledaju svoje osobne interese.Bio sam dugogodišnji član sindikata,ali sam se isčlanio,ne želim da me zastupaju dvolične osobe i lažovi.–25-godina sam radnik DINE U OMIŠLJU-NEKADA SAM TO S PONOSOM GOVORIO-SAD SE TO SRAMIM REĆI.Dozvolili smo da nas kriminalci unište. Ljut sam prvenstveno na sebe ,ai na svoje kolege iz DINE,u ovako teškoj situaciji nismo poduzeli ništa-i dalje slušamo laži naših sindikalnih vođa-i RJ.većina nas je dala više od pola života za ovu firmu,a sutra ćemo se naći na ulici bez da smo išta poduzeli,sram nas bilo–BORISE ti si ponos ove firme-pozdrav svima


…..
Što se tiče stečaja, vlada će pokrenuti stečaj nakon 1.4.2012. ako se do tada s bankama ne dogovori i ne potpiše spomenuti program restrukturiranja. Ako Hypo banka u stečajnom postupku preuzme u svoje vlasništvo založeno zemljište namijenjeno za LNG, vlada će donijeti odluku o drugoj lokaciji za LNG pa neka banka odluči dalje sama što će s tim zemljištem. Vlada će u stečaju nastojati u dogovoru s vjerovnicima izvršiti restrukturiranje, a ne likvidaciju Diokija……

Hypo se ne da vani, zato je i bio Predsjednik Austrije kod Josipovića neki dan – znaju što imaju u ruci i na ovaj ili neki drugi način drže stvar pod kontrolom!
Svi plinski putevi vode u Baumgarten i LNG terminal bi bio i de facto pod kontrolom Austrijanaca čime bi se ojačao OMV do megalomanskih razmjera budući da bi mogao ravnopravno sjediti s najvećim svjetskim trgovcima i dobavljačima LNG-a.

Kod nas se uopče ne spominje veza Hypo – OMV a to je realna opcija i za Dioki.
U tom kontekstu svaki krivi potez će iskoristiti da se ubace na tržište.
A braniti će se i stečene pozicije u Diokiju.

Tko kontrolira LNG na Krku kontrolira cijene plina u 5-6 država

http://www.poslovni.hr/vijesti/ina-ne-guramo-dioki-u-stecaj-da-bismo-pomogli-madarski-tvk-198869.aspx

Pa kog boga onda ne puste plin,ako im nije u interesu propast…??????

p2.sem

Bloomberg piše kako Hrvatska mora plaćati svoj rastući vanjski dug i oživjeti posrnulu ekonomiju.

http://hr.seebiz.eu/makroekonomija/fitch-vlada-mora-poduzeti-neke-akcije-u-prvoj-polovini-godine/ar-28651/

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Linić je rekao da će vlada naknadno INU natjerati drugim mjerama da proizvodi etan s tim da ga neće smjeti puštati u mrežu niti će ga smjeti ložiti na svojim postrojenjima pa neka INA vidi gdje će s etanom.

To je dobra vijest,ostavlja se mogucnost ponovnog pokretanja proizvodnje na Etilenu! Jedino ona vraća dugove…


Ovo je još najbolja vijest u zadnje vrijeme. Kolega, može link na izvor informacije?

Kolega Operater ja sam ti dao stotku… Sava ili neki drugi poltron i simpatizer nesposobnih sindikata te odavno posrnule uprave ti je dodijelio kolac, slikovito, kako kažu klinci u osnovnoj školi,

dok dijele te kolce, isti ti poltroni ne mogu objasniti što je sindikat EKN-a pod vodstvom kovinotokara Pavelića konkretno učinio za Dioki na Žitnjaku, odnosno neka se zapitaju koje je to nove vrijednosti, kao temeljni rezultat ljudskog rada njihov sindikalni vođa u Dioki-ju ostvario?

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

http://youtu.be/WXEeA4OPzoc

New Report

Close