DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlada RH želi da Dioki opstane to je sigurno.
Međutim danas na vijestima su javili o otpuštanju 1/2 radnika i zatvaranja 2 pogona.
Dug Diokia je 7 puta veći od kapitala.

Pretpostavka kroz interese HEP-a ili INE

HEP ili INA mogu pregovarati samo u smislu preuzimanja dugova odnosno udjela u vlasništvu, a gdje dug mogu kompenzirati do 70% jer 30% mora ostati u novčanim potraživanjima.

Koliko mogu vrednovati dionicu u kompenzaciju za dug ?


Vlada RH želi da Dioki opstane to je sigurno.
Međutim danas na vijestima su javili o otpuštanju 1/2 radnika i zatvaranja 2 pogona.
Dug Diokia je 7 puta veći od kapitala.

Pretpostavka kroz interese HEP-a ili INE

HEP ili INA mogu pregovarati samo u smislu preuzimanja dugova odnosno udjela u vlasništvu, a gdje dug mogu kompenzirati do 70% jer 30% mora ostati u novčanim potraživanjima.

Koliko mogu vrednovati dionicu u kompenzaciju za dug ?


30 godina Dioki radi, na jednom dođe mađar i kaže da nema etana, doduše neslužbeno, baš me zanima što su rekli vladi, gdje je isti nestao i zašto. Bilo bi zanimljivo da vlada koja bi trebala biti vjerodostojna kaže što im je INA rekla

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Kako se hrabro rušila cijena Diokija a kako se sramežljivo diže [proud]. Država ulazi u vlasništvo preko Hep-a a možda i Ine a neki bi van sa burek zaradom. Neka, bar će imati tko kupovati na 70 [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Stav većina je taj da se ipak čeka taj 31. ožujka pošto nismo u opciji očito raditi i dogovoriti se s Inom. Dakle, dva pogona idu na zatvaranje, a 320 ljudi idu na zbrinjavanje, idu na burzu. Ostali što mogu raditi – radit će. Dakle, čekamo taj plan restrukturiranja", istaknuo je Kovačić.

Zašto Kovačiću, reci jasno i glasno? Koji pogoni su u pitanju? Što vam je INA rekla?
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


… danas na vijestima su javili o otpuštanju 1/2 radnika i zatvaranja 2 pogona.
Dug Diokia je 7 puta veći od kapitala.

najlogičnije je da DIOKI ode u stečaj i da onda netko kroz stečajni postupak otkupi cijelu firmu s radnicima i nastavi proizvodnju, a ne da kupuje firmu čiji su dougovi enormni i da onda vraća tuđe dugove.
dioničari bi naravno u stečaju sve izgubili, ali bi barem firma opstala i bez dugova nastavila proizvodnju, a radnici nastavili raditi [thumbsup]

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje, niti za kupoprodaju dionica ili drugih financ.-instrumenata!

"Mol odnosno Uprava Ine, osim nesmiljenog unutrašnjeg restrukturiranja, ne ispunjava svoje zadaće, a jedna od primarnih je osigurati dovoljne količine sirovina i energenata, vodeći računa da koristi nacionalno blago Hrvatske u koje ugrađen rad i znanje generacija hrvatskih radnika", napominje se.

http://www.poslovni.hr/vijesti/mol-kljastri-stratesko-i-nacionalno-blago-198808.aspx [proud] [proud]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

7. ožujak 2012.
"Mol kljaštri strateško i nacionalno blago"

Samostalni sindikat radnika u djelatnosti energetike, kemije i nemetala (EKN) podržava namjeru Vlade RH da u Nadzorni odbor Ine imenuje Radimira Čačića i Slavka Linića, priopćeno je danas iz Sindikata.

Došlo iz guzice u glavu a to što smo samo u poljednje 3-4 godine sanirali Inu tj. MOL milijardama – a biti će toga još izgleda – pojeo vuk kenjca.

Svi zaboravili plinsku krizu, neplaćanje poreza, neulaganje u istraživanje u HR i stvaranje latentne energetske krize kroz nedostatak energenata i stalne gospodarske krize zbog visoke cijena energenata, netransparentne cijene plina i ostalih energenata……..S T V A R N O S M O J A D N I!!!!!

Najveća odgovornost u državi može i mora biti politička odgovornost – te obzirom da nismo Kinezi koji to riješavaju metkom u potiljak – predlažem da se vratimo unatrag 40-50 godina bar na 1-2 godine dana i da se to riješi kako se inače riješavalo.
Goli Otok ili majka zemljica!

I dakle da ponovim – politička odgovornost ove Vlade je velika već sada i veliki je uteg za buduće odnose. Ukoliko to ne znaju riješiti moraju se suočiti s vlastitom odgovornosti.
Jer Ina jest bit će i mora ostati politika sve dok se hrani našim plinom i naftom!


Najveća odgovornost u državi može i mora biti politička odgovornost – te obzirom da nismo Kinezi koji to riješavaju metkom u potiljak – predlažem da se vratimo unatrag 40-50 godina bar na 1-2 godine dana i da se to riješi kako se inače riješavalo.
Goli Otok ili majka zemljica!

Prvi stanovnik nakon dr. Ive trebao bi biti R.J.

A da ll netko može komentirati mogućnost od nas građana RH kad bi podigli kaznene prijave protiv naprimjer Ive Sanadera, Damira Polančeca, Ivana Šukera (apsolutno postoji i njegova odgovornost, jer je sam izjavio da nije uopće čitao dokumente koje je potpisivao, te da je glasao ne u interesu odgovorne osobe institucija RH već na temelju odluke Ive Sanadera, kako bi sačuvao svoju funkciju bez obzira što je bio svjestan da čini štetu RH) i drugih odgovornih za predaju domaćih plinskih nalazišta Molu koji je onda zlouporabio taj izdajnički akt vrhuške iz HDZ-a te sad sustavno izvlači enormnu dobit iz prirodnih resursa Republike Hrvatske, usput uništavajući hrvatsku industriju i radna mjesta.

Mislim da prvo treba proučiti ugovor s MOL-om tj.vidjeti koja su prava i obveze strateškog partnera. Na osnovu toga mislim da se mađare može dotući da će moliti za izlazak iz INA-e

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Mislim da prvo treba proučiti ugovor s MOL-om tj.vidjeti koja su prava i obveze strateškog partnera. Na osnovu toga mislim da se mađare može dotući da će moliti za izlazak iz INA-e

pa u tome i je problem šta je ugovor sa MOL-om očito sastavljen od strane MOL-a a ove naše budale ga nisu ni čitale nego samo potpisale i pobrale proviziju.. ja još nisam čuo ni za jednu stavku iz tog ugovora koja je išla u korist INA-e .. i svako malo pročitam nešto novo iz tog ugovora nakon čega pomislim da bi te koji su to potpisali trebalo odmah pred zid bez suđenja!!!

idući tjedan će bit bolje...

Kada sam ulazio u ovu dionicu, na pameti mi je bilo jedino da je Dioki proizvođač i izvoznik. Dionice više nisu toliko bitne, jednostavno ne mogu vjerovati što se ovdje dopušta INA-i i kako se do kraja uništava ovaj mizeran hrvatski izvoz

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close