DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uh konačno nešto pametno. Sad ćemo vidjeti čija majka crnu vunu prede [thumbsup]

http://www.jutarnji.hr/linic-i-cacic-u-ini-iako-je-premijer-tvrdio–ministre-necemo-stavljati-u-no-e/1011637/

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@golubv

Ovo je prva konkretna vijest dobra za Dioki,u ovome sa sindikatima, RJ i radnicima sam se pogubio. 1500 sastanaka, sve riješeno osim INA-e, a oni dalje sastanče li ga sastanče,bez ikakvog obračanja javnosti.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

E moj Savo,ništa se neće dimiti na žitnjaku kao ni u Omišlju,
još malo ističe kolektivni,a onda…………

poruka SAVIDRUGOM,
NEMOJ IZIGRAVAT SINDIKALISTU JER NEMAŠ POJMA,TI NITI NEZNAŠ ŠTO TO ZNAČI,
POZDRAVI PRIJATELJA,E DA,,,,,KAD ONDA ONO IDETE NA MOST????,
NEMOJ LAGAT VIŠE!!,GOTOVO JE!!!

I to da mi je vidjet da će se ići na most,moja je procjena da bi došlo između 50 i 70 ljudi od 320 koliko Dina ima (minus oni koji su prošli u ovih 5 mj.) ljudi se boje i svoje sjene,a kamo li da bi tako nešto napravili !


…Pokretanje proizvodnje u Zagrebu je potpuno nedostižan cilj, dok se utvrdi stvarna količina plina etana kojeg INA doista može isporučiti. Već danas treba inzistirati na potpisivanju novog kolektivnog ugovora. Bez proizvodnog lanca Etan -> Etilen -> Polietilen, lokacija Žitnjak neće dugo. Ako plina nema dovoljno, treba što prije napraviti plan poticajnih mjera, tj. isplate otpremnina za sve radnike od realizacije prodaje industrijskog kolosijeka te vatrogasne brigade i opreme te druge preostale imovine HŽ-u, INA-i, Janafu ili nekom drugom. PS linija (Doki i EPS) teško može opstati!……

Pa zar nije više dosta te priče ima plina – nema plina!

Plina – etana i propana – ima dovoljno, barem prema podatcima iz 2010. godine.
Dovoljno za PE2!
…Trenutna proizvodnja etanskog postrojenja temelji se na prosječnom ulazu od
400,00m3/dan tehnološkog plina, te oko 300 t tzv. C2+ tekuće frakcije iz postrojenja
CPS Molve III:
· 200.000 m3/dan plina za distribuciju,
· 130 t/dan etana,
· 88 t/dan propana,
· 63 t/dan butana,
· 75 t/dan prirodnog benzina s pentanima….

http://www.mzopu.hr/doc/Zastita_okolisa/Izvjesce_o_sigurnosti_INA_ETAN.pdf

[/quote]
A kada će krenuti – kada se odradi X-571C (58 MW) – preuzeta obaveza i mora se riješiti do 1.1.213. godine.

Ina je Diokiju ponudila i novu cijenu za isporuku etana, uvećanu čak za 300 posto u odnosu na dosadašnju! U Ini su nam potvrdili da Diokiju nude novu cijenu, koja je, napominju, sada po tržišnim uvjetima, no nisu željeli ulaziti u detalje o kolikom se poskupljenju radi
Vaš link

Živo me zanima kakvu cijenu etana Mol ima u Mađarskoj

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

DIOKI

Ježić našao partnera za Dioki, ali samo za pogon u Omišlju?
Autor/izvor: SEEbiz / Poslovni dnevnik
Datum objave: 06.03.2012. – 09:16:46

ZAGREB – Navodno su u tijeku pregovori o pokretanju proizvodnje za tvrtku iz Azerbejdžana, ali samo u pogonu Dine u Omišlju, dok situacija za zagrebačke proizvodne kapacitete Diokija postaje sve neizvjesnija.

…..U međuvremenu su započeli i pregovori o novom ugovoru za snabdijevanje Diokija, budući da postojeći uskoro, potkraj mjeseca istječe, a prema izvorima Poslovnog dnevnik Ina je Diokiju ponudila i novu cijenu za isporuku etana, uvećanu čak za 300 posto u odnosu na dosadašnju!….

http://hr.seebiz.eu/kemijska-industrija/jezic-nasao-partnera-za-dioki-ali-samo-za-pogon-u-omislju/ar-28455/

Tvrtka iz Azerbajdžana može biti SOCAR koja je i partner u turskom PETKIM-u!

Što se tiče cijene etana, propana…..referentna cijena mora biti cijena prirodnog plina.
To je stvar Vlade – etan, propan, butan…sve se mora bazirati na cijeni prirodnog plina!


DIOKI

Ježić našao partnera za Dioki, ali samo za pogon u Omišlju?
Autor/izvor: SEEbiz / Poslovni dnevnik
Datum objave: 06.03.2012. – 09:16:46

ZAGREB – Navodno su u tijeku pregovori o pokretanju proizvodnje za tvrtku iz Azerbejdžana, ali samo u pogonu Dine u Omišlju, dok situacija za zagrebačke proizvodne kapacitete Diokija postaje sve neizvjesnija.

…..U međuvremenu su započeli i pregovori o novom ugovoru za snabdijevanje Diokija, budući da postojeći uskoro, potkraj mjeseca istječe, a prema izvorima Poslovnog dnevnik Ina je Diokiju ponudila i novu cijenu za isporuku etana, uvećanu čak za 300 posto u odnosu na dosadašnju!….

http://hr.seebiz.eu/kemijska-industrija/jezic-nasao-partnera-za-dioki-ali-samo-za-pogon-u-omislju/ar-28455/

Tvrtka iz Azerbajdžana može biti SOCAR koja je i partner u turskom PETKIM-u!

Što se tiče cijene etana, propana…..referentna cijena mora biti cijena prirodnog plina.
To je stvar Vlade – etan, propan, butan…sve se mora bazirati na cijeni prirodnog plina!


Da sam na mjestu vlade naplatio bi im ja ovih 300% povećanja, svakodnevnim raznoraznim inspekcijama, kamatama na neplaćeni porez tako da bi se promjenila priča u roku odma.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


DIOKI

Ježić našao partnera za Dioki, ali samo za pogon u Omišlju?
Autor/izvor: SEEbiz / Poslovni dnevnik
Datum objave: 06.03.2012. – 09:16:46

ZAGREB – Navodno su u tijeku pregovori o pokretanju proizvodnje za tvrtku iz Azerbejdžana, ali samo u pogonu Dine u Omišlju, dok situacija za zagrebačke proizvodne kapacitete Diokija postaje sve neizvjesnija.

…..U međuvremenu su započeli i pregovori o novom ugovoru za snabdijevanje Diokija, budući da postojeći uskoro, potkraj mjeseca istječe, a prema izvorima Poslovnog dnevnik Ina je Diokiju ponudila i novu cijenu za isporuku etana, uvećanu čak za 300 posto u odnosu na dosadašnju!….

http://hr.seebiz.eu/kemijska-industrija/jezic-nasao-partnera-za-dioki-ali-samo-za-pogon-u-omislju/ar-28455/

Tvrtka iz Azerbajdžana može biti SOCAR koja je i partner u turskom PETKIM-u!

Što se tiče cijene etana, propana…..referentna cijena mora biti cijena prirodnog plina.
To je stvar Vlade – etan, propan, butan…sve se mora bazirati na cijeni prirodnog plina!


Da sam na mjestu vlade naplatio bi im ja ovih 300% povećanja, svakodnevnim raznoraznim inspekcijama, kamatama na neplaćeni porez tako da bi se promjenila priča u roku odma.
[/quote]
U nadzorni odbor INA-e ulaze Čačić i Linić . [thumbsup]

……U Ini su nam potvrdili da Diokiju nude novu cijenu, koja je, napominju, sada po tržišnim uvjetima, no nisu željeli ulaziti u detalje o kolikom se poskupljenju radi. Pojašnjavaju kako etan nije sirovina, nego energent, te da nema pravnog osnova da se Dioki privilegira u isporuci etana, posebice u situaciji kada su im količine etana kojima raspolažu ograničene……
http://www.poslovni.hr/vijesti/jezic-bi-s-novim-partnerom-samo-omisalj-198637.aspx

Odlično ako u Ini etan i propan smatraju energent.
Ogrijevna vrijednost etana je 52MJ/KG a prirodnog plina oko 46mj/kg.
Stoga bi cijena kilograma etana trebala biti oko 2,4 kunr po kilogramu!!!!

http://danas.net.hr/novac/page/2012/03/06/0292006.html



3k po toni etana? Mislim da bi ina bila presretna s takvom cijenom…

Na danasnjem sastanku Ine i nase uprave isti zatrazise 4 kune po toni etana.Nakon ovog prijedloga nasa uprava nije od soka znala pronaci izlazna vrata.Lokaciji Zitnjak crno se pise.
[/quote]
Evo posta od prije 15 dana, ako je ovo istina, onda se zna koliko MOL traži da bi shebao Diokijevu proizvodnju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close