DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A što sa 350 otkaza od ponedjeljka?

@Aprimorac

RJ nema ništa s Diokijem – pravi gazda je u Klagenfurtu ili Bežu budući da je tamo Austrijska Vlada koja upravlja HAAB-om!
I što više natežu manje će dobiti, bojim se.

Danas ti je kod Josipovića bio Heinz Fischer!!!!
Zašto njega brine tko ne isplaćuje plaće u HR i kome to HR baca klipove pod noge ako se ne radi o austrijskom kapitalu!!!!!

.."Mi moramo osigurati da investicije budu brze i efikasne i da se biznis obavlja bez ikakvih zapreka. Investitor mora isplaćivati plaće i plaćati poreze, ali država ne smije bacati balvane pred investitore", naglasio je hrvatski predsjednik. …..

Ma odakle te informacije da se spremaju otkazi? Koga ce otpustit? jel vama jasno da se za DIOKI ne mogu ljudi samo tako pokupiti sa burze,pogoni su kompleksna stvar,potrebno je iskustvo za rad na njima,ako krenu otpustanja i ono malo radnika,onda tek nece biti nista od proizvodnje…

p2.sem

Zašto nitko ne odgovara na pitanje što sa otkazima? A svi to znaju. I sindikati i stožer. To je poznato još od 11. mjeseca i svi to ignoriraju. Valjda će ignorirati sve dok ih ne pozovu po radnu knjižicu.

Jel vama ljudi jasno da se samo čeka da vam istekne kolektivni pa da bez plača i otpremnine odete posramljeni i gole guze na burzu? Zašti nikad nitko nije spomenuo zakonske zatezne kamate na neisplačene plače? Tek toliko o sindikatu i stožeru.

Čitam ovaj blog iz dana u dan i ne razumijem. Svađate se sa Savom prvim, drugim….pišete što treba država, što treba Čačić, što RJ. Svi ste iz Diokija, svi niste dobili plaču, gladne su vam obitelji, nemate za režije, kolektivni vam istiće, stižu ovrhe a vi svi brinete što netko drugi treba napraviti. Pitanje je što mi možemo napraviti sami za sebe.

Još jednom ponavljam neka RJ da zemljište za LNG terminal Ina-i, evo gosn ministar nas je prosvjetlio i rekao da je to HR kompanija, a to je uvjet za nastavak proizvodnje, i sve ostaje u HR rukama (skoro)

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Onda,kad će stećak lebowski,sutra,prekosutra,dej after tumoro?? Oćeš se ispričat ako neće?? Nemaš ti pojma prijatelju. A vidim i s onog drugog foruma su te protjerali [tongue]

S njim fakat neš ne šima.
Pa zar on stvarno misli da bi se INA mogla naganjati s cijenom kontra npr Gazproma ili nekog drugog iz branše.
Pa Gazprom je još 2002. za Dinu nudio oko 400 milijuna dolara a danas bi poduplao zbog svih silnih rekonstrukcija koje su izvedene ali i zbog potencijala lokacije, luke Sepen, koncesije….

A zar treba ponavljati – HAAB je najveći vjerovnik i hipotekarno se uknjižio na neprocjenjivoj imovini.

A HAAB je u vlasništvu austrijske države s intencijom prodaje a kao najozbiljniji kupc su – RUSI.

Zašto HAAB ne bi prodao najpovoljnijem ponuditelju – pa nisu oni dobrotvorna ustanova.
[/quote]
Prodati rusima u roku odma, naše ministre Dioki i izvoz ne zanima, njima je u interesu gradnja zatvora, bolnica i škola, a koga to oni trebaju zapošljavati, vjerojatno privatni sektor, moš mislit? Investicije u svrhu zapošljavanja novog kontingenta državnih parazita, da mi je samo znat od čega će se financirati, katastrofa

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Bas me zanima hoce li uopce ovi sa Krka,izaci na ulice?

Čekali su 9 mjeseci,vjerovali Gazdi,dok smo mi radili akcije da se stvar pokrene,govorili su da je samo njima bitno da dobiju svoje brodove a nas tko šiša,nisu u 9.mjeseci GLASA podigli protiv Ježića,a Žitnjak ih 20 godina financira,krediti su dizani na Žitnjak,a tako lako su pristajali na sve sto je Ježić im rekao u ovom periodu…

Poštovane kolege s Krka,svi smo na istoj grani,a vi ste nju zajedno sa svojim domacim mecenom i Velikim Gazdom pomalo lomili i lomili,i sad kad vam je voda došla do grla idete radit neke akcije,a gdje ste bili 31.1,gdje ste bili dok smo mi imali 2 samoinicijativa prosvjeda u krugu tvornice?? ,i mali ispravak netocnog navoda,plaće niste primili 3 mjeseca,a ne 6 koliko govorite.

Ma od tog vašeg "štrajka" nece biti nista,jer ste se nažalost u ovom trenutku pokazali da ste isti kao i Ježić.pokunjenih glava ste ga slusali kako prodaje maglu o nekim tankerima,a na spomen Žitnjaka,istog tog Žitnjaka koji vas je izgradio,samo ste odmicali glavom.

Jako hrabro!! [angry]


Pa šta se vi purgeri bunite,pa vi ste u "metropoli",nije valjda da očekujete nešto od provincijalaca sada kad je frka.Vi imate sve poluge društva u svojim rukama,pa onda valjda imate i tih radnih mjesta koliko god hoćete,kad provincijalci dolaze raditi kod vas,lijepo si nađite novi posao i stvar je rješena 🙂


Jel vama ljudi jasno da se samo čeka da vam istekne kolektivni pa da bez plača i otpremnine odete posramljeni i gole guze na burzu? Zašti nikad nitko nije spomenuo zakonske zatezne kamate na neisplačene plače? Tek toliko o sindikatu i stožeru.

Imam baš jedno pitanje, jer mi stari radi kod u diokiju, i meni to što pišeš isto djeluje najvjerojatniji scenario, znači da imate jako malo vremena da se trgnete i uzmete stvari u ruke…
Međutim, baš sam čitao sada zakon o radu i naišao na ovaj članak, koji vam ipak ide na ruku:

Članak 262.

Ako kolektivnim ugovorom nije drukčije određeno, nakon isteka roka na koji je sklopljen kolektivni ugovor, u njemu sadržana pravna pravila kojima se uređuje sklapanje, sadržaj i prestanak radnog odnosa i dalje se primjenjuju do sklapanja novoga kolektivnog ugovora, kao dio prethodno sklopljenih ugovora o radu.

Što će reći i nakon 31.-og ovog mjeseca mislim i nadam se da će te imati pravo na otpremnine, sada možda ti znaš nešto više, tj. kakve su točke u njemu?? Tj. hoćete li se moći pozvati na ovaj članak i nakon isteka istog ostvarivati prava iz njega u slučaju otkaza??


Ma odakle te informacije da se spremaju otkazi? Koga ce otpustit? jel vama jasno da se za DIOKI ne mogu ljudi samo tako pokupiti sa burze,pogoni su kompleksna stvar,potrebno je iskustvo za rad na njima,ako krenu otpustanja i ono malo radnika,onda tek nece biti nista od proizvodnje…

To je apsolutno točno da ne mogu doći radnici s burze i voditi pogone.
Međutim, većina nas ne zna što se iza brda valja. Ako je plan zatvoriti Žitnjak, onda su otkazi logična stvar. A da se Žitnjak planira zatvoriti-bilo je govora još negdje 2006. Pametni ljudi su znali reći da uvijek treba jednim okom tražiti druge poslove jer Dioki neće još dugo. E pa, to vrijeme je stiglo.

Već sam prije pisao da nije realno očekivati da Žitnjak starta-što zbog ozbiljnog odljeva kadra, što zbog minimalno 50 milijuna eura koje treba upumpati da bi se krenulo. Nije samo stvar Ine ili HEP-a.
Ne znam tko ima tu lovu i tko ju je spreman dati u ovim okolnostima. Ali najlakše je reći da nas je uništila INA. Gospodo iz uprave, niste vodili firmu kako treba, niste znali upravljati i i doveli ste ju tu gdje je sada. A radnici su krivi što su šutili. Nisu ni oni amnestirani krivnje.


Jel vama ljudi jasno da se samo čeka da vam istekne kolektivni pa da bez plača i otpremnine odete posramljeni i gole guze na burzu? Zašti nikad nitko nije spomenuo zakonske zatezne kamate na neisplačene plače? Tek toliko o sindikatu i stožeru.

Pa kaži nam što je to što trebamo napraviti sami za sebe. Organiziraj nešto, povedi! Mislim da je svim radnicima dosta ove neizvjesnosti i željni su akcije.

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

New Report

Close