DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gospodin Čačić je rekao da je moguće da Dioki završi u stečaju i da je INA HRVATSKA kompanija, što se jasno može čuti iz audio zapisa. Ako je situacija takva onda doista ne vidim razlog da uprava Diokija ne učini sljedeće:

Zemljište je, navodi se, u posjedu tvrtke Ćuf Roberta Ježića, vlasnika Diokija, a osim što je opterećeno hipotekom, malo se vjerojatnim čini i da bi država pružila priliku najvećem Ininu dioničaru, mađarskom MOL-u, da olako dođe do te atraktivne lokacije.
Vaš link

Problem riješen, pošto se radi o privatnoj firmi za koju država nije odgovorna kako kaže ministar, onda se u ovo ministarstvo nema što petljati pogotovo što je moguće da će zemljište završiti u Inainim tj.hrvatskim rukama, jer INA je naša kompanija kaže ministar.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

I dok i vrapci na grani znaju da dioki neće raditi dok je R.J. vlasnik on se i dalje pravi blesav. Još je bivši ministar Popijač jasno i glasno rekao, Ježić mora van i sve se može riješiti za 10 minuta.

Toliko sam ogorčen svime u ovoj našoj državi da sam čak poželio da dioki ode u stečaj pa da dioki holding ag ili tko god već trenutno je većinski vlasnik ostane bez svega i završi u zatvoru baš kao i Pevec.
Toliko kriminala kao što ga ima u diokiju nije lako pronaći, nadam se samo da će netko i odgovarati za to i to ne samo pred bogom nego i pred narodom Hrvatske.



Ali Čačić izrijekom otklanja mogućnost da Dioki završi u stečaju – zašto, pa zato što navodi važnost i veličini kompanije, njen utjecaj na platnu bilancu i BDP.

Izrijekom otkloniti mogućnost stečaja znači reći: Dioki neće završiti u stečaju.

Inače, za sve dioničare Diokija, malo upozorenja što se može dogoditi nakon proglašenja stečaja:

[/quote]

Koliko se vidi iz izvješća Dioki je platio sve obveze po KTE za 2011. i to zatezne KTE.
Dug se prošle godine prema bankama i dobavljačima čak malo smanjio – i to se može provjeriti.
Dakle kako u stečaj s tvrtkom koja uredno plaća svoje obveze?

Nažalost tek manji broj malih banaka i vjerovnika se odlučio na ovrhu putem hipoteka – a sve kreditne obveze su osigurane hipotekama. Dakle neka se naplate ovrhama na nekretninama.
Dioki ima: Kijac dd – 611.000m2, Ćuf i Piros – 560.000m2, neoperativno na Žitnjaku – 400.000m2.
Ukupno oko 1.500.000m2 – procjenjena vrijednost 225 milijuna eura a po Ovršnom zakonu se ne može prodati ispod 1/2 vrijednosti pa ispada da je to minimalno 125 milijuna eura ili oko 900 milijuna kuna.
Dakle sve se to može riješiti – kako je država riješila s Industrogradnjom.




Ali Čačić izrijekom otklanja mogućnost da Dioki završi u stečaju – zašto, pa zato što navodi važnost i veličini kompanije, njen utjecaj na platnu bilancu i BDP.

Izrijekom otkloniti mogućnost stečaja znači reći: Dioki neće završiti u stečaju.

Inače, za sve dioničare Diokija, malo upozorenja što se može dogoditi nakon proglašenja stečaja:

[/quote]

Dakle kako u stečaj s tvrtkom koja uredno plaća svoje obveze?

[/quote]

hahahahahaha

s ovakvom tvrtkom- lako




Ali Čačić izrijekom otklanja mogućnost da Dioki završi u stečaju – zašto, pa zato što navodi važnost i veličini kompanije, njen utjecaj na platnu bilancu i BDP.

Izrijekom otkloniti mogućnost stečaja znači reći: Dioki neće završiti u stečaju.

Inače, za sve dioničare Diokija, malo upozorenja što se može dogoditi nakon proglašenja stečaja:

[/quote]

Koliko se vidi iz izvješća Dioki je platio sve obveze po KTE za 2011. i to zatezne KTE.
Dug se prošle godine prema bankama i dobavljačima čak malo smanjio – i to se može provjeriti.
Dakle kako u stečaj s tvrtkom koja uredno plaća svoje obveze?

Nažalost tek manji broj malih banaka i vjerovnika se odlučio na ovrhu putem hipoteka – a sve kreditne obveze su osigurane hipotekama. Dakle neka se naplate ovrhama na nekretninama.
Dioki ima: Kijac dd – 611.000m2, Ćuf i Piros – 560.000m2, neoperativno na Žitnjaku – 400.000m2.
Ukupno oko 1.500.000m2 – procjenjena vrijednost 225 milijuna eura a po Ovršnom zakonu se ne može prodati ispod 1/2 vrijednosti pa ispada da je to minimalno 125 milijuna eura ili oko 900 milijuna kuna.
Dakle sve se to može riješiti – kako je država riješila s Industrogradnjom.
[/quote]

Kume, da ti nacrtam:

Knjigovodstvena vrijednost Peveca : cca 2,4 milijarde kuna
Likvidacijska vrijednost Peveca: cca 500 milijuna kuna

Razlika: cca 1,9 milijardi kuna

Svi trgovački centri su prešli u vlasništvo banaka, a dobavljači su naplatili 15% potraživanja.

Pevec danas radi.

A kod Diokija je upitno može li uopće raditi. Profitabilno.

I što onda ostaje dioničarima?

Jedna velika nula.





Ali Čačić izrijekom otklanja mogućnost da Dioki završi u stečaju – zašto, pa zato što navodi važnost i veličini kompanije, njen utjecaj na platnu bilancu i BDP.

Izrijekom otkloniti mogućnost stečaja znači reći: Dioki neće završiti u stečaju.

Inače, za sve dioničare Diokija, malo upozorenja što se može dogoditi nakon proglašenja stečaja:

[/quote]

Koliko se vidi iz izvješća Dioki je platio sve obveze po KTE za 2011. i to zatezne KTE.
Dug se prošle godine prema bankama i dobavljačima čak malo smanjio – i to se može provjeriti.
Dakle kako u stečaj s tvrtkom koja uredno plaća svoje obveze?

Nažalost tek manji broj malih banaka i vjerovnika se odlučio na ovrhu putem hipoteka – a sve kreditne obveze su osigurane hipotekama. Dakle neka se naplate ovrhama na nekretninama.
Dioki ima: Kijac dd – 611.000m2, Ćuf i Piros – 560.000m2, neoperativno na Žitnjaku – 400.000m2.
Ukupno oko 1.500.000m2 – procjenjena vrijednost 225 milijuna eura a po Ovršnom zakonu se ne može prodati ispod 1/2 vrijednosti pa ispada da je to minimalno 125 milijuna eura ili oko 900 milijuna kuna.
Dakle sve se to može riješiti – kako je država riješila s Industrogradnjom.
[/quote]

Kume, da ti nacrtam:

[/quote]

Sebi si crtaj što god hoćeš – nemoj manipulirati činjenicama.
Drži se ćinjenica, Zakona i propisa.

Pa tko god hoće neka pokrene ovrhu – je li to netko nekome brani!
Nije i niti će – neka se svatko naplati a nama što ostane.

A ostati će sasvim dovoljno!
Krk će navek biti dolje i LNG terminal i 4-5 vrlo profitabilnih postrojenja.


Nije i niti će – neka se svatko naplati a nama što ostane.

A ostati će sasvim dovoljno!
Krk će navek biti dolje i LNG terminal i 4-5 vrlo profitabilnih postrojenja.

Dioki u stečaj, Ina preuzme imovinu u nastavi poslovati, i to s dobiti. Win-win scenarij, Ina je hrvatska tvrtka, nastavlja se izvoz itd.

Bas me zanima hoce li uopce ovi sa Krka,izaci na ulice?

Čekali su 9 mjeseci,vjerovali Gazdi,dok smo mi radili akcije da se stvar pokrene,govorili su da je samo njima bitno da dobiju svoje brodove a nas tko šiša,nisu u 9.mjeseci GLASA podigli protiv Ježića,a Žitnjak ih 20 godina financira,krediti su dizani na Žitnjak,a tako lako su pristajali na sve sto je Ježić im rekao u ovom periodu…

Poštovane kolege s Krka,svi smo na istoj grani,a vi ste nju zajedno sa svojim domacim mecenom i Velikim Gazdom pomalo lomili i lomili,i sad kad vam je voda došla do grla idete radit neke akcije,a gdje ste bili 31.1,gdje ste bili dok smo mi imali 2 samoinicijativa prosvjeda u krugu tvornice?? ,i mali ispravak netocnog navoda,plaće niste primili 3 mjeseca,a ne 6 koliko govorite.

Ma od tog vašeg "štrajka" nece biti nista,jer ste se nažalost u ovom trenutku pokazali da ste isti kao i Ježić.pokunjenih glava ste ga slusali kako prodaje maglu o nekim tankerima,a na spomen Žitnjaka,istog tog Žitnjaka koji vas je izgradio,samo ste odmicali glavom.

Jako hrabro!! [angry]

p2.sem

Onda,kad će stećak lebowski,sutra,prekosutra,dej after tumoro?? Oćeš se ispričat ako neće?? Nemaš ti pojma prijatelju. A vidim i s onog drugog foruma su te protjerali [tongue]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Onda,kad će stećak lebowski,sutra,prekosutra,dej after tumoro?? Oćeš se ispričat ako neće?? Nemaš ti pojma prijatelju. A vidim i s onog drugog foruma su te protjerali [tongue]

S njim fakat neš ne šima.
Pa zar on stvarno misli da bi se INA mogla naganjati s cijenom kontra npr Gazproma ili nekog drugog iz branše.
Pa Gazprom je još 2002. za Dinu nudio oko 400 milijuna dolara a danas bi poduplao zbog svih silnih rekonstrukcija koje su izvedene ali i zbog potencijala lokacije, luke Sepen, koncesije….

A zar treba ponavljati – HAAB je najveći vjerovnik i hipotekarno se uknjižio na neprocjenjivoj imovini.

A HAAB je u vlasništvu austrijske države s intencijom prodaje a kao najozbiljniji kupc su – RUSI.

Zašto HAAB ne bi prodao najpovoljnijem ponuditelju – pa nisu oni dobrotvorna ustanova.


Bas me zanima hoce li uopce ovi sa Krka,izaci na ulice?

Čekali su 9 mjeseci,vjerovali Gazdi,dok smo mi radili akcije da se stvar pokrene,govorili su da je samo njima bitno da dobiju svoje brodove a nas tko šiša,nisu u 9.mjeseci GLASA podigli protiv Ježića,a Žitnjak ih 20 godina financira,krediti su dizani na Žitnjak,a tako lako su pristajali na sve sto je Ježić im rekao u ovom periodu…

Poštovane kolege s Krka,svi smo na istoj grani,a vi ste nju zajedno sa svojim domacim mecenom i Velikim Gazdom pomalo lomili i lomili,i sad kad vam je voda došla do grla idete radit neke akcije,a gdje ste bili 31.1,gdje ste bili dok smo mi imali 2 samoinicijativa prosvjeda u krugu tvornice?? ,i mali ispravak netocnog navoda,plaće niste primili 3 mjeseca,a ne 6 koliko govorite.

Ma od tog vašeg "štrajka" nece biti nista,jer ste se nažalost u ovom trenutku pokazali da ste isti kao i Ježić.pokunjenih glava ste ga slusali kako prodaje maglu o nekim tankerima,a na spomen Žitnjaka,istog tog Žitnjaka koji vas je izgradio,samo ste odmicali glavom.

Jako hrabro!! [angry]

Zapitajte se kolega kako bi ste se vi ponašali da ste kojim slučajem s Krka i da ste radnik u Dini umjesto na Žitnjaku?


I dok i vrapci na grani znaju da dioki neće raditi dok je R.J. vlasnik on se i dalje pravi blesav. Još je bivši ministar Popijač jasno i glasno rekao, Ježić mora van i sve se može riješiti za 10 minuta.

Toliko sam ogorčen svime u ovoj našoj državi da sam čak poželio da dioki ode u stečaj pa da dioki holding ag ili tko god već trenutno je većinski vlasnik ostane bez svega i završi u zatvoru baš kao i Pevec.
Toliko kriminala kao što ga ima u diokiju nije lako pronaći, nadam se samo da će netko i odgovarati za to i to ne samo pred bogom nego i pred narodom Hrvatske.

Točno da je to Popijać rekao ali to dokazuje da DIOKI je dobra firma ali da politici smeta gazda . To je kao da kažeš da susjed ima dobru kuću ako je meni daruje inače ne vrijedi mu pišljiva boba . Ako je to u redu onda je Popijač i politika u pravu .
Ja mislim da nije jer uloga politike je da pomaže lakšem i boljem poslovanju a ne mjenjanju gazda po svojoj volji . Svi znamo da je to dosad na žalost bila praksa a ovo je rezultat . Onaj tko to i dalje zagovara igra prljavu igru ili sam sebi skaće u stomak .

New Report

Close