DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sava: "Ina će morati ili kupiti postrojenja, ili će morati isporučiti sirovinu i plin po ekonomskim cijenama i dostatnim količinama ili će Vlada morati izuzeti iz Ine sav plinski business a što su već odavno morali učiniti."

To će biti kad na vrbi rodi grožđe…. Dioki će otići u stečaj kao i ostale firme, bez ikakvog pardona, lokacija žitnjak će se zatvoriti i tako poput avetinje stajati godinama dok ne počne rasti šišpražje…
tako će biti, ja sam ti rekao a ti si misli…

Mislim da si potpuno promašio cilj – jedno je iznositi vlastite želje a drugo je pozabaviti se činjenicama.
A ćinjenice su:

1. Da je država preuzela plinski business od Ine kao što je to trebala po dioničarskom ugovoru ovoda vjerojatno ne bi bilo
2. Dioki je oko 0,6% BDP-a Hrvatske a riješavati to na takav način kao što bi ti želio je suludo
3. Hipoteke na operativnom imovinom dakle postrojenja na Žitnjaku i Krku kao i Kjac, Ćuf i Piros – sve je na Hypo a oni zasigurno neće odugovlačiti s prodajom – Hypu je nuđeno da hipotekarske kredite zamjeni za keš u u omjeru 2:3 a ostalo kao udio – odbili bez pardona.
4. Što se tiče šipražja to je nemoguće – bilo je planova da se pogasi Žitnjak i otvori spalionica otpada, čakj su se i prezentacije održavale, no ta opcija je također van svake pameti.
5. Ina ide u rekonstrukcije RN Siska – bez industrije polimera u Downstreamu je skoro pa nemoguća misija bilo kakav ozbiljan zahvat koji bi opravdao ulaganje.

Dakle na državi tj ministarstvima je da urede odnose između Država – Ina – Dioki na najbolji mogući način.

Ako su svi prihvatili model restrukturiranja – pa i HEP jer imamo Ugovor i nove duplo niže cijene – onda je više no jasno da će priča završiti uspješno.




Današnji sastanak u ministarstvu nažalost nije dao pozitivne rezultate za Dioki.Ina i dalje ostaje pri svojim stavovima i neće isporučinati etan Diokiju.Krajnje vrijeme je da radnici poduzmu radikalne mjere i prestanu vjerovati u bajke koje im plasiraju iz vlade i uprave.

Da li možda znaš tko je pregovarao?
[/quote]

Svi su se složili glede plana poslovanja i restrukturiranja kompanije po načelu pretvaranja potraživanja u udjele na način da se smanji Udio Dioki Holding AG-a.
Svi osim Ine.

Ini ne odgovara da profitabilan business ostane u Diokiju.
No neko riješenje će se morati dogovoriti.

S Inom pregovaraju ministarstva a polazište su planovi Uprave koje su već prihvatili svi vjerovnici.

Ina će morati ili kupiti postrojenja, ili će morati isporučiti sirovinu i plin po ekonomskim cijenama i dostatnim količinama ili će Vlada morati izuzeti iz Ine sav plinski business a što su već odavno morali učiniti.

[/quote]

ko su to svi koji su se složili sa zamjenom potraživanja za udjele u društvu?

Niti BANKE, niti HEP niti INA zasad nisu dali napismeno takav stav, samo manji domaći vjerovnici. To što se pristanci daju po ručkovima i večerama nema ama baš nikakvu težinu dok se to ne stavi na papir i ne potpiše. Do tog trenutka su to priče za malu djecu.

Profitabilan business?!?

Pa netk je ovdje očito lud, DIOKI Grupa ima 2 MILIJARDE duga. Očito sam zaspao na tom predavanju na kojem se takva društva stavljaju u kategoriju profitabilnih.

INA ništa ne mora niti je država može na nešto prisiliti, odnosi su lijepo uređeni ugovorom o kupoprdaji INA-e i po njemu država nema skoro nikakvog manevarskog prostora za pritiske. Ostalo je predstava za mase.



Sava: "Ina će morati ili kupiti postrojenja, ili će morati isporučiti sirovinu i plin po ekonomskim cijenama i dostatnim količinama ili će Vlada morati izuzeti iz Ine sav plinski business a što su već odavno morali učiniti."

To će biti kad na vrbi rodi grožđe…. Dioki će otići u stečaj kao i ostale firme, bez ikakvog pardona, lokacija žitnjak će se zatvoriti i tako poput avetinje stajati godinama dok ne počne rasti šišpražje…
tako će biti, ja sam ti rekao a ti si misli…

Mislim da si potpuno promašio cilj – jedno je iznositi vlastite želje a drugo je pozabaviti se činjenicama.
A ćinjenice su:

1. Da je država preuzela plinski business od Ine kao što je to trebala po dioničarskom ugovoru ovoda vjerojatno ne bi bilo
2. Dioki je oko 0,6% BDP-a Hrvatske a riješavati to na takav način kao što bi ti želio je suludo
3. Hipoteke na operativnom imovinom dakle postrojenja na Žitnjaku i Krku kao i Kjac, Ćuf i Piros – sve je na Hypo a oni zasigurno neće odugovlačiti s prodajom – Hypu je nuđeno da hipotekarske kredite zamjeni za keš u u omjeru 2:3 a ostalo kao udio – odbili bez pardona.
4. Što se tiče šipražja to je nemoguće – bilo je planova da se pogasi Žitnjak i otvori spalionica otpada, čakj su se i prezentacije održavale, no ta opcija je također van svake pameti.
5. Ina ide u rekonstrukcije RN Siska – bez industrije polimera u Downstreamu je skoro pa nemoguća misija bilo kakav ozbiljan zahvat koji bi opravdao ulaganje.

Dakle na državi tj ministarstvima je da urede odnose između Država – Ina – Dioki na najbolji mogući način.

Ako su svi prihvatili model restrukturiranja – pa i HEP jer imamo Ugovor i nove duplo niže cijene – onda je više no jasno da će priča završiti uspješno.
[/quote]
Sve je to točno i ispravno napisano,ali dok je god RJ i sadašnja uprava na čelu firme šipražje je na našu a i žalost Hrvatske najbliže rješenje.Ne znam samo dokle država čitaj Linić može to trpiti.

pixma

Neznam zašto se već ne prestane sa glupim vjerovanjima u isprazna pregovaranja sa RJ . Jedini problem Diokija su dugovi vjerovnicima koji su nastali isključivom krivicom RJ . Da bi vjerovnici pristali na dogovor o pokretanju proizvodnje mora se RJ maknuti iz vlasničke strukture, a to je jedino moguće stečajem.


Tjekom ova dva mjeseca Dioki je iz razloga vansudskog namirenja"otpustio" 29 601 i trenutno posjeduje 278,266 dionicu. Ima li tko od vas informaciju o ukupnoj vrijednosti koja je potrebna za namiru ovog zaloznog naloga za od strane RBA
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/qoaHmGRip7DHVBD7n6kDYg==.pdf

Pozdrav


Zanimljivo… s obzirom da je samo jedna nova osoba u top 10, a nije tesko uci u top 10, tko kupuje te dionice?

Robert Ježić i njegovi poltroni u Dioki-ju, upravi, rukovodećim pozicijama i sindikatima već dvije godine ne čine ništa, ispravak, učinili su nešto, upropastili su tvrtku do kraja!

Kroz to vrijeme propustili su sve ozbiljne prilike za spas tvrtke, nikada nikakav ozbiljan plan nije niti napravljen, do sada su samo sustavno ignorirali probleme, varali sve sudionike i dan danas nemaju pojma što će s Dioki-jem.

Dvije godine varaju i podje*avaju hrvatsku javnost, svoje poslovne partnere, svoje dobavljače, sve vjerovnike i svoje radnike. Obmana traje već dvije godine ali će se uskoro na njihovu žalost i žalost ostalih završiti.

Pile trulu granu na kojoj sjede, ako treba i ja ću osobno lupiti nogom u tu trulu granu da R.J. i svi ostali s njim odu u tri p.m!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]





Današnji sastanak u ministarstvu nažalost nije dao pozitivne rezultate za Dioki.Ina i dalje ostaje pri svojim stavovima i neće isporučinati etan Diokiju.Krajnje vrijeme je da radnici poduzmu radikalne mjere i prestanu vjerovati u bajke koje im plasiraju iz vlade i uprave.

Da li možda znaš tko je pregovarao?
[/quote]

Svi su se složili glede plana poslovanja i restrukturiranja kompanije po načelu pretvaranja potraživanja u udjele na način da se smanji Udio Dioki Holding AG-a.
Svi osim Ine.

Ini ne odgovara da profitabilan business ostane u Diokiju.
No neko riješenje će se morati dogovoriti.

S Inom pregovaraju ministarstva a polazište su planovi Uprave koje su već prihvatili svi vjerovnici.

Ina će morati ili kupiti postrojenja, ili će morati isporučiti sirovinu i plin po ekonomskim cijenama i dostatnim količinama ili će Vlada morati izuzeti iz Ine sav plinski business a što su već odavno morali učiniti.

[/quote]

ko su to svi koji su se složili sa zamjenom potraživanja za udjele u društvu?

[/quote]

Dobavljači su Ina i HEP – sve ostalo je minorno i riješivo.
Banke su HAAB – 50% BANKARSKIH OBVEZA.

Ostalo ZABA i HBOR.

@sava

ili će Vlada morati izuzeti iz Ine sav plinski business a što su već odavno morali učiniti.

Znaš li nešto više o ovome?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Tjekom ova dva mjeseca Dioki je iz razloga vansudskog namirenja"otpustio" 29 601 i trenutno posjeduje 278,266 dionicu. Ima li tko od vas informaciju o ukupnoj vrijednosti koja je potrebna za namiru ovog zaloznog naloga za od strane RBA
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/qoaHmGRip7DHVBD7n6kDYg==.pdf

Pozdrav


Zanimljivo… s obzirom da je samo jedna nova osoba u top 10, a nije tesko uci u top 10, tko kupuje te dionice?
[/quote]
Kao da je neka ogromna količina protrgovana. Ja sam kupio 300 komada jer mislim da će vrijediti duplo isti dan kad proizvodnja krene. Znam da je rizik tu ali kako kaže ona stara, tko ne riskira…




Tjekom ova dva mjeseca Dioki je iz razloga vansudskog namirenja"otpustio" 29 601 i trenutno posjeduje 278,266 dionicu. Ima li tko od vas informaciju o ukupnoj vrijednosti koja je potrebna za namiru ovog zaloznog naloga za od strane RBA
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/qoaHmGRip7DHVBD7n6kDYg==.pdf

Pozdrav


Zanimljivo… s obzirom da je samo jedna nova osoba u top 10, a nije tesko uci u top 10, tko kupuje te dionice?
[/quote]
Kao da je neka ogromna količina protrgovana. Ja sam kupio 300 komada jer mislim da će vrijediti duplo isti dan kad proizvodnja krene. Znam da je rizik tu ali kako kaže ona stara, tko ne riskira…
[/quote]
isto razmišljam ..i tako će i biti..kao što sam već napisao – Linić i Čačić su dali obećanju izvući Diok i tako će i biti..jer Vlada se na ovom primjeru dokazuje

i? Kada ce stecaj? Tko ce ga pokrenuti, ina ili radnici? Ili cemo jos ovako sljedecih nekoliko mjeseci?

Uskok tvrdi da je Sanader primio mito kako bi Molu omogućio stjecanje upravljačkih prava u Ini iz koje je pritom trebalo izdvojiti nerentabilno plinsko poslovanje

I gdje je zapelo sa izdvajanjem "nerentabilnog plinskog poslovanja"?
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close