DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Piši kući,propalo je…..DIOKI ide u stečaj !

Kolega ako imate nekakav dokaz za ovu vašu tvrdnju molim da postate. U suprotnom odgovarate za eventualne poteze labilnih malih dioničara.

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)

WWW123, 29.02.2012. u 14:01
Piši kući,propalo je…..DIOKI ide u stečaj !

Stečaj nemora i neće značit propalo….
Ako postoje ozbljni ugovori, a čak i ako postoji tržišna perspektiva za DIOKIJEV proizvod – A POSTOJI onda stečajna uprava može pokrenut proizvodnju i zaposlit minimalno osoblje za realizirat tu proizvodnju. Kao što su napravili sa ostalim firmama.

zigzag, 29.02.2012. u 14:12
rekli su prije mjesec dana 3 ministra vlade da će u roku tjedan dana biti isplaćene 2 plaće radnicima DIOKI-a i da će biti pokrenuta proizvodnja. papir trpi svašta moj Savo, ti to dobro znaš i koristiš.

Da rekli su.
Uprava i RJ su davno dobili papire koje su trebali potpisat i do stečaja ne bi došlo. Oni te papire potpisali nisu iako je RJ stalno govorio da "što se mene tiče nema nikakvih zapreka", a kad je trebalo uzet kemijsku i potpisat – bome nije.
Za sada ostaje nada da če stečajni postupak biti kao u VL, Transadriji i da će DIOKI nastavit barem mininamlu proizvodnju. Jer tržište za DIOKI POSTOJI.
Samo da prestanu držat ljude za taoce tamo.

Navodno danas u 16h je sastanak Ine i ljudi iz ministarstva gdje će se donijeti odluka o budućnosti Diokija.Ako današnji sastanak ne urodi plodom onda je stvarno krajnje vrijeme da radnici zatraže stečaj sa preustrojem, jer je to jedini način da se RJ razvlasti a samim tim i pokrene proizvodnja.


Navodno danas u 16h je sastanak Ine i ljudi iz ministarstva gdje će se donijeti odluka o budućnosti Diokija.Ako današnji sastanak ne urodi plodom onda je stvarno krajnje vrijeme da radnici zatraže stečaj sa preustrojem, jer je to jedini način da se RJ razvlasti a samim tim i pokrene proizvodnja.

Prije par dana Geto iz TEHNOS-a je neizravno potvrdio da je HEP Opskrba potpisala Ugovor s Diokijem pod znatno povoljnijim uvjetima no što je bilo do sada – dakle ne bi trebalo biti nekih problema postići dogovor s Inom, također pod povoljnijim uvjetima no do sada.
Dan prije ili kasnije nebitno – bitno je da su dugoročni i povljniji.

I sada kada se ponovno očekuje pad BDP-a brzo olovku u ruke i vidi koliko bi Dioki s svojih 500-600 milijuna kvartalno doprinio rastu BDP-a.

Ako je navod kolege točan,onda je to to. Mislim da ce se danas postic dogovor jer INI DIOKI treba,pa nisu ludi da etan bacaju na baklju,umjesto da ga nama daju da prerađujemo.Jedina prepreka u svemu je JR jer je jedan od kolega vec gore naglasio da kad je trebalo potpisati,nije htio.Mislim da ce danasnji sastanak,ako ga bude rezultirati novom upravom,i konačim rjesenjem.

Jer treba imati na umu da vlada ipak ima utjecaj na inu( vidjelo se na Siriji) i da su u Vladi rekli da im DIOKI treba.

Dakako,ako se pojave neke informacije napisite… bit cemo vam zahvalni [smiley]

p2.sem

Ako se danas postigne dogovor sa Inom sa tim neće biti riješeni problemi Diokija . Ina može nastaviti sa isporukom etana ali šta to znači kada Hep nedaje dovoljno struje a i još uvjek je vlasnik Ježić. Zadnjih par dana ništa se ne govori o švercerima iz Azerbedžana šta je sa njihovim brodovima punim etilena jesu li i oni otišli na kavu sa Končarom mlađim,Čermakom i svim ostalim koji su se u zadnje vrijeme družili sa Ježićem.

Slažem se kolega,al ima par netocnih navoda u tvom postu.

1. HEP i banke su pristale na restrukturiranje,znaci HEP ce isporucivati struju,on nije niti bio problem.

2. Price o tome kako je JEžić vlasnik su davna proslost,mislim vlasnik je firme kojoj je sva imovina pod hipotekom i gdje proizvodnje nema.Vec sam govorio kako se po firmi prosirila informacija da je Uprava dala odrijesene ruke INI.Pa se onda pojavila vijest u novinama da Vlada planira svog covjeka postavit’.Po svemu ovome Ježić sa DIOKI.jem malo veze ima.On je svoje,a i nase,davno prokockao.

3.Krk,šverceri… ma to je jedna velika bajka,koja je zavrsila kako je zavrsila,prevarom radnika i to je to .Brodovi sa etilenom mislim da nikada nisu ni krenuli,očajnicki pokusaj Ježića da jos kupi vremena,samo mi nije jasno zasto.Al o njegovim moralnim vrijednostima se sve vec zna.

Slazem se u ovom da problemi nece biti rijeseni,al bit’ ce onaj glavni.Žitnjaku treba jedino plin,mi smo bez sirovine i INE ništa.Onda ostaju samo problemi koji se mogu lakocom rijesit…. Ali Ina je kljucna i cekamo vijesti sa toga sastanka,on ce jako puno otkriti…

p2.sem

Današnji sastanak u ministarstvu nažalost nije dao pozitivne rezultate za Dioki.Ina i dalje ostaje pri svojim stavovima i neće isporučinati etan Diokiju.Krajnje vrijeme je da radnici poduzmu radikalne mjere i prestanu vjerovati u bajke koje im plasiraju iz vlade i uprave.


Današnji sastanak u ministarstvu nažalost nije dao pozitivne rezultate za Dioki.Ina i dalje ostaje pri svojim stavovima i neće isporučinati etan Diokiju.Krajnje vrijeme je da radnici poduzmu radikalne mjere i prestanu vjerovati u bajke koje im plasiraju iz vlade i uprave.

Da li možda znaš tko je pregovarao?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

zigzag, 29.02.2012. u 20:17
Današnji sastanak u ministarstvu nažalost nije dao pozitivne rezultate za Dioki.Ina i dalje ostaje pri svojim stavovima i neće isporučinati etan Diokiju.Krajnje vrijeme je da radnici poduzmu radikalne mjere i prestanu vjerovati u bajke koje im plasiraju iz vlade i uprave.

Ok onda jedino što preostaje je 01.03. pravac Trgovački sud Zagreb i dati prijedlog za pokretanje stečaja.
I nadat se da će stečajna uprava vidjet potencijal za plasman DIOKIJEVIH proizvoda i da će se ipak odlučit za pokretanje pogona (barem jednog).
A ako je proizvodnja neprofitabilna onda – likvidacija firme.

Koji su to stavovi?

p2.sem

New Report

Close