DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@jman

Ukoliko se ovaj gosn Tkalčić službeno imenuje,po meni znači da je to nova vlasnička struktura Dioki-ja. Međutim u svemu ovome je najbitnija normalna cijena plina koja garantira buduće normalno poslovanje i prihode kakva god struktura bila

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


A po ovim navodima iz Business.hr-a ova Uprava bi trebala ovaj tjedan se složit’… nadam se da ce se sve ovo ubrzat…

Jel ima kakva potvrda sa Krka,jel se ide u prosvjed?




@jman

Ukoliko se ovaj gosn Tkalčić službeno imenuje,po meni znači da je to nova vlasnička struktura Dioki-ja. Međutim u svemu ovome je najbitnija normalna cijena plina koja garantira buduće normalno poslovanje i prihode kakva god struktura bila

Ljudi malo strpljenja još. Pa nebi poslali šefa uprave i to ne bilo koga ako bi slali u stečaj. Koliko ja znam stečaj vodi stečajni upravitelj.

U Diokiju bit će meda i kobiljeg mlijeka u potocima [thumbsup]……………………………… [lol]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

Kakav profit? Pa Adriaoil duguje Diokiju 10 milijuna eura, a Dina duguje Adriaoilu za etilen itd. itd.

?????
Jesi li ti uopće pročitao izvješće za 4Q?
Kao da ti je žao glede PROFITA.
U 4Q Adriaoil SPA je odlično poslovala iako je cijela grupa u HR spavala zimski san.
Gubitci grupe su za 71 milijun manji od gubitaka Diokija pa je NORMALNO da je ta razlika rezultat PROFITA u nekim dijelovima Grupe.
Meni ispada da je Adriaoil SPA ostvario dobit od cca 30 milijuna kuna u 4Q.
Dobit je i RL ostvario prodajom dionica NL-a – oko 41 milijuna kuna.

Kakav profit? Pa Adriaoil duguje Diokiju 10 milijuna eura, a Dina duguje Adriaoilu za etilen itd. itd.

Ma nisi ti jedini koji voli pomalo okrenuti činjenice kako mu dgovara u nekom trenutku.

….Zamjera Vladi i što HEP mora jeftinom strujom pomagati Dioki, TLM i uvoznu struju plaćati 50 eura/MWh, a njima prodavati po 40 eura. …..

http://www.poslovni.hr/vijesti/dvojbene-investicije-i-nestrucna-uprava-198058.aspx

Dioki je uvjek plaćao cijene od 70eura na više pa sada ili čovjek ne zna po kojoj cijeni HEP prodaje struju Diokiju ili se nešto u međeuvremenu promijenilo pa je Dioki ušao u krug povlaštenih potrošača koji bi mu donio određene financijske benefite.

Ti si insider pa šta misliš – što je istina?

Ako Dioki proradi kao što je planirano što to znači za cijenu Dionice. Nisam radnica u Diokiju i nemam pojma u kakvom je stanju.
Znam da je politika odlučila da Dioki mora opstati, znam da su se banke složile jer se žele naplatiti.

Znači samo je jedna opcija otvorena, pokrenuti proizvodnju i nakon što firma ponovo stane na noge prodati Dioki i naplatiti se (banke i ostali vjerovnici)

Sad ono najvažnije. Kolika bi cijena Diok-r-a trebala biti da se svi naplate.

Nije neko stručno pitanje a nisam ni ja stručnjakinja,ja samo pokušavam malom lovicom kojun sam ubacila u bubanj zaraditi za najam stana. Hvala.

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)


Kakav profit? Pa Adriaoil duguje Diokiju 10 milijuna eura, a Dina duguje Adriaoilu za etilen itd. itd.

Ma nisi ti jedini koji voli pomalo okrenuti činjenice kako mu dgovara u nekom trenutku.

….Zamjera Vladi i što HEP mora jeftinom strujom pomagati Dioki, TLM i uvoznu struju plaćati 50 eura/MWh, a njima prodavati po 40 eura. …..

http://www.poslovni.hr/vijesti/dvojbene-investicije-i-nestrucna-uprava-198058.aspx

Dioki je uvjek plaćao cijene od 70eura na više pa sada ili čovjek ne zna po kojoj cijeni HEP prodaje struju Diokiju ili se nešto u međeuvremenu promijenilo pa je Dioki ušao u krug povlaštenih potrošača koji bi mu donio određene financijske benefite.

Ti si insider pa šta misliš – što je istina?
[/quote]
Evo nešto i o Ininom plinu:
No predsjednica Uprave Miletić Plukavec ima posve drukčiju priču. Dioki je, napominje, treći najveći potrošač plina u Hrvatskoj, koji na mjesec potroši prirodnog plina i etana u ukupnoj vrijednosti oko 22 milijuna kuna, no najveći im je problem konstantno smanjenje količina isporučenog etana, ključne sirovine za proizvodnju etilena. Diokiju za održavanje normalne proizvodnje i pozitivno poslovanje treba 150-ak tona etana dnevno, zbog čega su potkraj prošloga tjedna Ini poslali pismeni prijedlog u kojem su iznijeli detaljan prijedlog načina povećanja isporuke etana iz Inina postrojenja u Ivanić Gradu, ali i neke vidove poslovne suradnje postupkom dorade za finalni proizvod LDPE, što je predstavljeno kao mogućnost dodatne zarade za Inu.
Navodi kako Ina nije prihvatila da se problem riješi dogovorom, nego je u „obračun“ s Diokijem krenula putem medija. Ona napominje kako Dioki u ovom trenutku plaća 40 posto veću cijenu prirodnog plina nego što to čine veliki potrošači u Mađarskoj. „Kada bismo mi plaćali cijenu plina kakvu plaćaju industrojski potrošači u Mađarskoj, naš bi dug prema Ini bio 100 milijuna manji“ upozorava Miletić Plukavec.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Sad ono najvažnije. Kolika bi cijena Diok-r-a trebala biti da se svi naplate.

….Kaže kako će nakon pristupanja Hrvatske u punopravno članstvo u Europskoj uniji inozemne tvrtke snažnije zakucati na vrata ove industrije. “To će se vjerojatno dogoditi. Ne samo zbog tržišta, nego i modernih tehnologija. Međutim, vjerujem da se naše tvrtke spremaju na to i da će ili postati njihove podružnice ili će im se, možda, pokušati suprotstaviti jačim investicijama u tom sektoru te tako probati samostalno opstati na tržištu”, ističe Feitl…….

Plastika i guma: snažnijom proizvodnjom po uvozu
http://www.privredni.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=3731&Itemid=2

Dioki je očito meta za preuzimanje br. 1 u Hrvatskoj.
Preuzmeš Dioki i kontroliraš business težak cca 6 milijardi kuna s respektabilnim potencijalom rasta.
Naravno da se energetika – proizvodnja struje i LNG terminal izvanredno uklapaju.


@TTT123

Kako to Geto govori o povlaštenoj cijeni a vi kao insajderi ni riječi o tome.
Ima li ili nema Dioki novi Ugovor s HEP-om i je li točan navod o 40 eura za MWh – to je skoro duplo manja cijena od dosadašnje.

….Kaže kako će nakon pristupanja Hrvatske u punopravno članstvo u Europskoj uniji inozemne tvrtke snažnije zakucati na vrata ove industrije. “To će se vjerojatno dogoditi. Ne samo zbog tržišta, nego i modernih tehnologija. Međutim, vjerujem da se naše tvrtke spremaju na to i da će ili postati njihove podružnice ili će im se, možda, pokušati suprotstaviti jačim investicijama u tom sektoru te tako probati samostalno opstati na tržištu”, ističe Feitl…….

Plastika i guma: snažnijom proizvodnjom po uvozu
http://www.privredni.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=3731&Itemid=2

Dioki je očito meta za preuzimanje br. 1 u Hrvatskoj.
Preuzmeš Dioki i kontroliraš business težak cca 6 milijardi kuna s respektabilnim potencijalom rasta.
Naravno da se energetika – proizvodnja struje i LNG terminal izvanredno uklapaju.

[/quote]

htio bi to i MOL preuzeti, pa zato i žele srozati cijenu.. [rolleyes]

Kao radnik Dioki-ja upravo ispunjavam poreznu prijavu za 2011. godinu i nalazim niz nelogičnosti kod našeg dragog poslodavca….

– podaci na IP obrassu o isplaćenim primanjima su jedno
– podaci o uplati na tekući račun su nešto drugo
– podaci o isplaćenim primanjima na platnim listama su nešto treće…

naravno sve troje nema nikakve veze jedno s drugim, ni drugo s trećim a kao trabalo bi se podudarati!

Podaci na papiru platnih lista za prosinac govore da su nam isplatili i Božićnicu! papir doista svašta trpi

Nešto ovdje u Dioki-ju smrdi naveliko, još će Državni Inspektorat i Porezna Uprava imati posla!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

da, da..o prezimanju se šuška

Nešto ovdje u Dioki-ju smrdi naveliko, još će Državni Inspektorat i Porezna Uprava imati posla!
Da su htjeli nešto napraviti mogli su davno prije,recimo od kada je RJ preuzeo DIOKI,ali tada bi veće glave padale.
Kad će lova i start?

pixma


Nešto ovdje u Dioki-ju smrdi naveliko, još će Državni Inspektorat i Porezna Uprava imati posla!
Da su htjeli nešto napraviti mogli su davno prije,recimo od kada je RJ preuzeo DIOKI,ali tada bi veće glave padale.
Kad će lova i start?

Kada je RJ i VCP ulazio u Dioki nije moglo a da DORH ne da zeleno svjetlo – HFP nije mogao prodati ni jednu dionicu a da za to nema odobrenje niza tijela i institucija, a i sada se moglo sve ponovnoprovjeriti.
Obzirom da se legalnost poslova nije dovela u pitanje, odakle ti ideja da nešto smrdi.
Možda bi bilo dobro da se pozabaviš osobnom higijenom, za početak!

New Report

Close