DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

THE END!
Više nema niti pare na žitnjaku.

pixma



@sava

Ne znam,niti me zanima,ja na ovom forumu govorim ono što čujem u firmi,i ono što mi je nekako najlogicnije.Ti se non stop bavis nekim zemiljištima,nekretninama,pa svima je jasno da toga ima puno,sam Čačić je rekao da je vrijednost Diokija jedan od glavnih razloga zasto firma vec nije u stecaju.Isto tako jasno ti je da je sva moguca DIOKi.jeva imovina pod hipotekom,Ježić firmu vise ne posjeduje,pa vidiš da Vlada imenuje Upravu.

Ono što bi svima nama trebalo biti u interesu je da se DIOKI vrati INI,jer je INA i stvorila DIOKI.Svi mi znamo kako je JR došao do firme,i na koji način je uništio firmu(zatvaranja pogona,pogotovo Održavanje i usluge,prodaja spremnika i još mnogo toga).A bez ovakve industrije mi kao država nemamo šta tražit’.

Braniš cijelo vrijeme Ježića,eto ja se ne mogu oteti dojmu da si u zadnje vrijeme sve tiši,jer ovo tvoje da je on pošten i da je žrtva,ne drzi vodu.Da je on pošten,da mu "prsti nisu u pekmezu" sad bi živjeli ko carevi i on i mi.Govorim ti da je njegovo vrijeme prošlo,on od DIOKI-ja nema ni D! sve je pod hipotekama.Po mom mišljenje(opet ti govorim,nisam neki tajni agent nego jednostavno osoba koja živi od ove firme,kojoj sam dao dobrih 20 godina života) ovo je najvjerovatnije zadnji put da se spominje ime firme kao DIOKI,nadam se da ce uskoro opet biti INA Nafta-plin.i moram reć da mi je jako drago zbog SING-a jer su se pokazali kao pravi sindikat koji brine za radnike,a Rumeni,Pavelić i ekipa mogu zajedno sa svojim najdrazim vođom laganini iz firme…


ti i kolega @CIK13 zaista ne vidite preko plota?
SING će vam dati kruha…možeš zamislit ..dao nam je pozajmicu…
zdravo pameti!

JMAN,
slažem se sa tobom,samo kaj je sa radnicima u DINI?
Kaj oni šute?
Vjerovatno njihovi sindikati ili sindikat je pod utjecajem R.J,
sada će nama vrli sindikalista SAVODRUGI reći da proizvodnja počinje sutra……………….ha,ha


@

Je li bila plaća – jučer su s krka priprijetili oštrim mjerama ako se ne odblokira račun kako bi se isplatile plaće!



@

Je li bila plaća – jučer su s krka priprijetili oštrim mjerama ako se ne odblokira račun kako bi se isplatile plaće!

[/quote]
Ja stvarno neznam u čemu je tvoj problem,jel ozbiljno provociraš ili ti netko to sugerira.

pixma

@Sava

Moja lokacija je Žitnjak,i zadnje sto smo primili su ti neki bonovi od Todorića.

Osobno sam bio skeptičan oko nastavka proizvodnje,al nakon ovih događaja zadnjih dana,uvjeren sam u to da se bolji dani bliže za firmu,glavni razlog je taj što više nema( nadam se da su ovi navodi točni da Tkalčić dolazi na čelo) nesposobne uprave i nesposobnog vlasnika,koji nije bio u stanju ništa korisno i konkretno napraviti.

p2.sem


Bolje 5% od pola milijarde eura nego 100% od 1 milijun kuna!

RJ imao je i ima moju podršku u smislu odbrane od neutemeljenih optužbi za kriminal i
krađu.


E moj Savo, ide te matematika ko Stanlia i Olia!

zaprudjanec


….ovo je najvjerovatnije zadnji put da se spominje ime firme kao DIOKI,nadam se da ce uskoro opet biti INA Nafta-plin.i moram reć da mi je jako drago zbog SING-a jer su se pokazali kao pravi sindikat koji brine za radnike,a Rumeni,Pavelić i ekipa mogu zajedno sa svojim najdrazim vođom laganini iz firme…

Tko sretniji i zadovoljniji od dioničara Diokija!

A da je prodaja postrojenja na Žitnjaku jedna od mogućnosti za Inu to sam ti već popriličito davno sugerirao.

Ili će dati sirovine ili će otkupiti postrojenja.

Glede plaća – moje info su da već više od tjedan dana lova je spremna no nisu se stekli uvjeti tj HEP i Ina i dalje su blokirali – valjda je takav običaj pregovaranja u HR, drže ti cijev na čelu i prst na okidaču!
Jučer je bio dan D da se dignu blokade i isplate plaće i šta ima loše priupitati dečje na Krku kako je cijela priča završila.

Plaća na Krku nije bila,a niti će ni biti.Svi radnici nisu dobili još ni cjelu plaću za 9 mjesec.Ovdje su radnici toliko naivni da ih može sram bit !!!

Markovina je nadalje rekao da su Jadranska ulaganja pokazala veliki interes za Brodotrogir zbog atraktivne lokacije za jahte i megajahte te njihovo održavanje. Trenutačno je jedan tanker za prijevoz kemikalija u gradnji, a drugi na opremnoj obali u fazi primopredaje. Dvije novogradnje čekaju na dobivanje vladinih jamstava. Tek nakon Brodotrogira postoji interes i za 3. maj koji ima 4 ugovorena broda i za Kraljevicu. Objedinjavanje ova tri brodogradilišta pod jednu upravu, smatra Markovina, čini se pametnom idejom. Trenutačno se, dodaje, razgovara o kupnji LNG terminala vrijednih 1,1 milijarda eura, a sve s planom da se u poslu s plinom osigura 3. maju posao gradnje tehnološki složenijih brodova za prijevoz ukapljenog plina. To se čini dobrom idejom i time bi se smatra Markovina, ujedno završila kriza i za Dioki.

http://www.poslovni.hr/vijesti/moguc-je-stecaj-pet-velikih-brodogradilista-osim-uljanika–197879.aspx

Plaće nisu još uvijek isplaćene zbog još uvijek blokiranog računa!
U očekivanju svog razrješenja sa mjesta predsjednika uprave HEP-a, Begović nije htio baš ništa poduzimati po tom pitnju iako je pred petnaestak dana dobio nalog ministarstva gospodarstva da bude kooperativan u slučaju DIOKI-a i DINA.
Sasda je konačno smijenjen, neka mu je sa srećom….
Sada se vidi da je bilo nerealno očekivati da će se odmah po promjeni vlasti stvari početi pozitivno razvijati. Jednostavno treba malo vremena…

Ma Krk je posebna priča,al uzmite ovako Ježić je uz sebe vezao sindikate,Pavelić,Rumeni i ekipa,svi su oni odani Ježiću.Spomenut cu samo dva prosvjeda koje su radnici sami organizirali,još tamo na jesen u krugu tvornice.Pavelić je pred Ježićem rekao citiram:" Gospodine Ježiću,ja ne znam odakle ovi ljudi,oni nisu moji oni su od Rumenog." na to je Rumeni odgovorio:" Gospodine,ovo nisu ni moji." tako je donekle isao razgovor,a da ne spominjem strah od toga da izgovori gazdino ime na TV.u. Ljudi moji to vam je cijela srž problema za sve one koji govore kako su radnici nesposobni nesto pokrenuti.Jer sindikat je taj koji moja stvari pokrenuti,a Ježić se tu dobro pokrio.Isto tako nikad necu zaboraviti njegov izraz lica poslije prosvjeda 31.1.[proud]

Da nije bilo gospođe iz SING-a,vjerujte mi odavna se ovdje ne bi ništa pisalo.Mi na Žitnjaku smo prešli u SING,prosvjedovali smo,Rumeni i Pavelić su proslost,pokazali su svoje pravo lice.

A Krk,da se vratim,očito još sanjaju o tome da će im Ježić,kao njihov domaći tamo pomoć,iako ih je opet kao sve nas preveslao sa ovim investitorima.Moraju se trgnut,i krenut u neki prosvjed,da neka se vidi da su i oni dio DIOKI-ja,a ne sjedit i čekat,jer sigurno od svojih sindikalista koji su odani vođi nece imati nikakve koristi.

p2.sem

New Report

Close