DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vidite kako Pavelić bar za javnost okreće ploču jer neki dan na sastanku u ministarstvu je predložijo da ostane ista uprava sa Vidonijom na čelu pošto nitko od vjerovnika nije ponudio svoje rješenje.Što se tiče Pavelića on je sa svakom upravom brzo našao zajednički jezik u svoju korist samo sada ima jedan veći problem a to je osipanje članstva pa je tako daleko pao ispod svg čarobnog broja od 170 i ako Dioki proradi morat će na radno mjesto.

Počeli smo i viceve pisati po forumu,čuj sad ovo,Pavelić će morati na svoje radno mjesto.

pixma

Ne bi SING privlacio radnike da se uclane u njega,a da se DIOKI-ju sprema stečaj.To je Inin sindikat,i mislim da je i sad već glavni u DIOKI-ju.Samo bi lud covjek ostao u Pavelićevom sindikatu,koji je za radnike napravio isto onoliko koliko i Ježić,znaci apsolutno nista…

p2.sem

@jman

Sve znaš pa mi malo pojasni – čije je ovih 40k m2 nekretnina na Kijcu, jesu li to neki apartmani.
O čem se radi?

Kolega jaman nemogu se sa Vama složiti da Pavelić i Ježić nisu ništa napravili za radnike. Pa tko ih je onda upropastio i ostavio bez prihoda a ako ovako nastave i bez radnih mjesta???

Kako to sve znate o svima a ne znate šta je ovih 40.000m2 građevina na Kijcu.
Je li to neko apartmansko naselje ili šta?

Prva vijest:

Slovnaft swung to a €44m ($58.7m) net loss in the fourth quarter of 2011, against a net profit of €18m in the same period a year before, as polymer margins fell, the Slovakia-based refiner and petrochemical producer said on Friday.
Druga vijest:
Hungarian petrochemicals producer TVK said on Friday its fourth-quarter net loss widened to forint (Ft) 8.4bn ($38.8m, €29.1m) in 2011, compared with Ft2.5bn in the same period a year earlier, on the back of falling demand for plastics.

Dvije petrokemije – direktni Diokijevi kompetitori sa proizvodnjom polietilena, a obje pod vlasništvom i ingerencijom MOL-a u zadnjem kvartalu 2011 napravile su gubitak.
TVK od 30 miliona eura, a Slovnaft od 40 miliona eura.

Gospodo draga, to je gubitak na jedan kvartal, znači da se razvuče na cijelu godinu bio bi ukupno godišnji gubitak od 300 miliona eura.

Gledajte ovako, ovdje nitko nije krao, ovdje imaju snažnu potporu vlasnika (MOL) i svojih država (Slovačka i Madžarska). Ovdje, neočekivano, nemaju konkurenta najbližeg cijeli taj kvartal???

Dioki je manji gubitak gospodo napravio time šta nije radio. Pitanje je kako dalje?

Dok su čelni ljudi sindikata Pavelić i slični, nema šanse da se učlanim.
Dok god su čelnici sindikata na plaći Uprave, nema tu borbe za radnika.
S obzirom da znam kako su bili organizirani i provedeni izbori za čelnike sindikata, ovakav "angažman" čelnika me uopće ne iznenađuje.

Mađarski MOL Q4 petchem gubitak udvostručuje se Ft8.1bn na godišnjoj razini
24 veljača 2012 01:33 [Izvor: IKIS vijesti]

LONDON (IKIS) – operativni gubitak MOL-ove petrokemijske podjele pogoršalo da forinte (FT) 8.1bn ($ 37m, 28m €) u četvrtom tromjesečju 2011 s integriranim petrokemijske marže udaranje novu povijesno najnižu razinu, Mađarski skupina, rekao je na petak.

Gubitak u odnosu na operativne gubitke Ft4.1bn u istom kvartalu prošle godine i Ft6bn u prethodnom kvartalu, dodaje se.

Integrirani petrokemijska marža bila ugrožena eura 177/tonne ($ 236/tonne) u četvrtom tromjesečju od € 213/tonne u trećem tromjesečju i kontrastu s 272/tonne eura zabilježenih u posljednjem kvartalu 2010.

MOL nije dao podatke za petrokemijsku prihoda od prodaje, ali je rekla da je u četvrtom tromjesečju petrokemijska volumen prodaje pao je na 360.000 tona od 367,000 tona godinu dana.

Tijekom četvrtog tromjesečja, potražnja na tržištu naftnih derivata i za petrokemijska stavke ostao depresivnom, naročito u zemljama jugoistočne Europe, istaknuo MOL.

MOL je, također nafte i plina tvrtka, pretrpio cjelokupni četvrtom tromjesečju neto gubitak od Ft31bn, u usporedbi s neto dobiti od Ft36.1bn prije godinu dana, s neto prihod od prodaje su do 26% na Ft1.49 trilijuna.

"Nizvodno [što uključuje i MOL-petrokemijske poslovanje] dostavlja slabe performanse", rekao je predsjednik Uprave MOL-a Zsolt Hernadi.

"Ipak, očekujemo poboljšanje i planiraju neke odabrane investicije kao što smo učinili u prošlosti. Naš financijski položaj dodatno poboljšali tijekom 2011 osigurava solidnu osnovu za naše organskog rasta planova, štoviše, neprestano ocjenjuju potencijalne anorganske korake kao dobro. "

Evo zašto Zolt Hernadi oće zaklat Dioki.


Ne bi SING privlacio radnike da se uclane u njega,a da se DIOKI-ju sprema stečaj.To je Inin sindikat,i mislim da je i sad već glavni u DIOKI-ju.Samo bi lud covjek ostao u Pavelićevom sindikatu,koji je za radnike napravio isto onoliko koliko i Ježić,znaci apsolutno nista…


naravno da mu se ne sprema stečaj..Linić ga je obećao "izvući" i tako će i biti..jer na primjeru Diokija ova vlast dokazuje određene stvari

Toliko je optimizma-ko da su plaće sjele.
Jesu li?

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. DIOKI HOLDING AG (80628186533) 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. DIOKI D.D. (71451172026) (1/1) 280.181 6,93 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 155.100 3,84 Skrb. račun
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217) 69.740 1,73 Skrb. račun
5. FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 45.247 1,12 Osnovni račun
6. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN (38182927268)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 25.528 0,63 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 6.400 0,16 Skrb. račun
8. GOLUB SNJEŽANA (40320848696) 6.300 0,16 Osnovni račun
9. KBZ D.D. (70663193635) 4.560 0,11 Skrb. račun
10. KALMAR DANIEL (97747824536) 4.424 0,11 Osnovni račun
Ukupno: 90,70 +

Ako je vlada postavila svog čovjeka, a jeste, uskoro će biti zanimljive promjene u TOP 10

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@sava

Ne znam,niti me zanima,ja na ovom forumu govorim ono što čujem u firmi,i ono što mi je nekako najlogicnije.Ti se non stop bavis nekim zemiljištima,nekretninama,pa svima je jasno da toga ima puno,sam Čačić je rekao da je vrijednost Diokija jedan od glavnih razloga zasto firma vec nije u stecaju.Isto tako jasno ti je da je sva moguca DIOKi.jeva imovina pod hipotekom,Ježić firmu vise ne posjeduje,pa vidiš da Vlada imenuje Upravu.

Ono što bi svima nama trebalo biti u interesu je da se DIOKI vrati INI,jer je INA i stvorila DIOKI.Svi mi znamo kako je JR došao do firme,i na koji način je uništio firmu(zatvaranja pogona,pogotovo Održavanje i usluge,prodaja spremnika i još mnogo toga).A bez ovakve industrije mi kao država nemamo šta tražit’.

Braniš cijelo vrijeme Ježića,eto ja se ne mogu oteti dojmu da si u zadnje vrijeme sve tiši,jer ovo tvoje da je on pošten i da je žrtva,ne drzi vodu.Da je on pošten,da mu "prsti nisu u pekmezu" sad bi živjeli ko carevi i on i mi.Govorim ti da je njegovo vrijeme prošlo,on od DIOKI-ja nema ni D! sve je pod hipotekama.Po mom mišljenje(opet ti govorim,nisam neki tajni agent nego jednostavno osoba koja živi od ove firme,kojoj sam dao dobrih 20 godina života) ovo je najvjerovatnije zadnji put da se spominje ime firme kao DIOKI,nadam se da ce uskoro opet biti INA Nafta-plin.i moram reć da mi je jako drago zbog SING-a jer su se pokazali kao pravi sindikat koji brine za radnike,a Rumeni,Pavelić i ekipa mogu zajedno sa svojim najdrazim vođom laganini iz firme…

p2.sem

New Report

Close