DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bio je i Ježić na sastanku sa radnicima i Azerbejdžancima i obećao pokretanje proizvodnje u vrlo kratkom roku

Zanimljivo… pa sta se nije ovdje pisalo stalno da je u tijeku proces njegovog razvlascivanja? Kak on to sada obecaje pokretanje proizvodnje i sta ja znam sta?


Skida se s aska cijeli dan. Izgleda da ovaj put nema nazad. Treba raditi ljudi moji,od folozofiranja nema kruha.

Problem je jedino što RBA stalno rasprodaje i ne zna se (barem ja ne znam) koliko će to trajat. Doduše rasprodaju znatno inteligentnije od Filipovića kada je rasprodavao pa se i uz njihovo rasprodaju trenutno može nešto zaraditi, ali IMO potreban je oprez.

Jel trebam ja još šta pisat ovdje? Jel ostalo još išta nejasno?

Znaci ako Krk krene bude Žitnjak ce dobit svoje place? meni osobno je voda do grla i ako ne dobijem ubrzo koju kunu jedina mi je sansa štrik oko grede…
Jel ima sanse ikoju kunu od negdje dobit?


Dakle, gubitak po dionici samo ove godine iznosi 110 kn, dugoročne obveze cca 90 kn, a kratkoročne cca 250 kn. Izvrsno, ide to up up up ….


Jel trebam ja još šta pisat ovdje? Jel ostalo još išta nejasno?

Gubitak nije problem,gubitak nije dug. Dug nije problem jer se pretvara u vlasništvo. Ali vama dvojici nema spasa [cry]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Jel trebam ja još šta pisat ovdje? Jel ostalo još išta nejasno?

Nejasno je šta je pisac htio da kaže.




pozz svima evo jedna obavjest za lokaciju KRK !

U prilogu vam šaljem poziv za Skup radnika.

Molim sve kolegice i kolege da se odazovu Skupu radnika i da proslijede obavijest (usmeno, telefonski) koliko su god u mogućnosti, našim kolegama koji nemaju e-poštu. Pozdrav, Fredi.

Za: Svima
Od: Radničko vijeće
Datum: 15/02/2012.
Premed: Skup radnika

POZIV

Pozivaju se svi radnici da prisustvuju skupu radnika koji će se održati 17.02.2012. (petak) u 13.00 sati u radioni centralnog skladišta.

Dnevni red:
1. Upoznavanje sa predstavnikom strateškog partnera, g. Yusifi Ayyubov, koji će se obratiti Skupu i predstaviti plan pokretanja proizvodnje, te izlaganje Predsjednika Uprave g. M. Cvetrežnika o hodogramu trenutnih aktivnosti i planovima
2. Izvještaj sa zajedničkog sastanka R.V. i izvršnog odbora SRD-a održanog 14.02.2012. godine.
3. Izlaganje pomoćnika Direktora za proizvodnju g. R.Deše i pomoćnika Direktora za energetiku i servise g. P.Popovića o nastaloj šteti uslijed smrzavanja
4. Pravna tumačenja prava radnika Rukovoditelja pravne službe g. D.Krpana
5. Razno.

p.s
možda saznamo koji utorak ili možda petak krenu i isplate ?


Možda danas saznamo nešto više bar sa ove strane
[/quote]
Bio je i Ježić na sastanku sa radnicima i Azerbejdžancima i obećao pokretanje proizvodnje u vrlo kratkom roku
[/quote]
Jezer mu, apsolutno niti jedna info o ovome, šta je ovo, strateški, pokretanje proizvodnje,azerbejđanci, ništa nije važno, al zato Brangeline ili drugih nebitnih poluposlovnih kretenluka kolko oćeš

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Jel trebam ja još šta pisat ovdje? Jel ostalo još išta nejasno?

Nejasno je šta je pisac htio da kaže.

[/quote]
Nije nejasno sava. Čovjek je rekao da dionica ide u bunar i tako je i bilo.
Samo što se i on vjerojatno iznenadio koliko je taj bunar bio dubok. Svojevremeno je pričao kako će dioki i njemu biti interesantan kad dođe na 90 kuna (bili smo negdje na 120-130 ne sjećam se točno)
Ne znam da li kupovao po 90, ali ovo što se desilo je bila prava noćna mora, vjerujem da je i James ostao zabezeknut.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!




Jel trebam ja još šta pisat ovdje? Jel ostalo još išta nejasno?

Nejasno je šta je pisac htio da kaže.

[/quote]
Nije nejasno sava. Čovjek je rekao da dionica ide u bunar i tako je i bilo.
Samo što se i on vjerojatno iznenadio koliko je taj bunar bio dubok. Svojevremeno je pričao kako će dioki i njemu biti interesantan kad dođe na 90 kuna (bili smo negdje na 120-130 ne sjećam se točno)
Ne znam da li kupovao po 90, ali ovo što se desilo je bila prava noćna mora, vjerujem da je i James ostao zabezeknut.
[/quote]

Pa ti si se bar naspavao i mogao si temeljitije pregledati izvješće – no šta možemo, i u najboljem izvješću se mogu naći loše strane kao što se može i u lošem izvješću naći nešto dobra.

4Q je – ako izuzmemo gubitke na NL-u daleko bolje no što se moglo očekivati.
Uostalo imaš i porez na dobit od 8.358.190,00 kuna – i logično jer Dioki dd je u 4Q iskazao 167m gubitka a Grupa 96m gubitka, dakle netko u Grupi je ostvario dobit od oko 71m kuna.
U samo jednom kvartalu – i to s teretom vrlo visokih zateznih kamata i u situaciji kada kompanije u HR nisu radile.
Kada se maknu zatezne kamate i počme raditi uz regularne cijene sirovina i energije može se dakle očekivati solidna deveterocifrena dobit kvartalno.

Nije ni čudo što su Austrijanci odbili naknadu u novcu za svoje kredite od cca 52 milijuna eura.
Očito misle da će puno bolje proći u nagodbama koje slijede i da im je bolje konvertirati potraživanja u dionce i nekretnine.

Zna netko mozda kakvi su planovi za sljedeci tjedan ? ima li kakvih zakazanih sastanaka?

p2.sem


Kako mudro skrivaš izvore svojih informacija? daj taj link di si vidio te cijene? Naravno, murdo prešučuješ.

Ha, da si barem ti u pravu, ja bi bio bogat čovjek. Ali nisi, žao mi je.

Liepo sam ti rekao gdje možeš naći cijene – ICIS – Platts…..
Evo o LDPE – friško za drugi mjesec!

Europe PE spot prices up by 20% since December

13 February 2012 12:45 [Source: ICIS news]

By Linda Naylor

Europe PE spot up by 20% since DecemberLONDON (ICIS)–European polyethylene (PE) spot prices are up by 20%, and more in some cases, since their low in December as reduced output, high feedstock costs and expectations of a further increase in the March ethylene contract price affect availability and sentiment, sources said on Monday.

Low density polyethylene (LDPE) prices in particular have soared since their mid-December low of €1,030/tonne ($1,355/tonne) FD (free delivered) NWE (northwest Europe), below the headline ethylene contract price of €1,080/tonne FD NWE.
They are currently trading at a minimum of €1,260/tonne with some business done as high as €1,320/tonn
http://www.icis.com/Articles/2012/02/13/9531770/europe-pe-spot-prices-up-by-20-since-december.html

Dakle nisam te muljao s cijenom od 9.500,00 kuna po toni.
Uz cijenu etana 2.400,00 po toni, propana 2.200,00 i plina od 2,13 kuna po m3 otvara se dobar prostor.

CIK13
Ina ima dovoljno etana i propana u Ivaniću za PE2.

Niti ranijih godia iz Ivanića nije dolazilo dovoljno etana razliku za puni kapacitet odnosno rekordnu proizvodnju koja je rađena predhodnih godina se uvozila kratko vrijeme iz Pančeva.Prošli tjedan na razgovoru Diokijeve uprave sa Inom o isporuci plina nije došlo do dogovora zbog cijene koju je Ina postavila sramotno visoko i time dala do znanja da za Dioki nema isporuke dok je u vlasništvu RJ.Nadam se da je sada i radnicima Dine jasno da od njihovog starta nema ništa do jučer je bila kriva blokada HEPA kada je ona navodno dogovorena sada se ne smije kršiti embargo na trgovinu EU sa Iranom i tako to ide u nedogled.

New Report

Close