DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vaš link

I ovo je rješeno [thumbsup]


Ne znam da li je to baš pozitivno…
Ćaćić će napraviti sve da "trampi" svoju izloženost u mađarskom pravosuđu za INU i sl.
Da, da, znam da je parvosuđe neovisno (barem deklarativno), ali ipak…
A ako nam INA (MOL) presuđuje – ne piše se dobro…
Radije bih ovdje vidio neki zaokret…
Ionako su Mađari već ratificirali sporazum pristupanju EU.
Treba tu malo povuć ručnu na državnoj razini.
Pa taman Čaćić odgovarao za svoje…
Ne želim biti taoc ičijeg privatnog problema.
Ako ja snosim posljedice, neka tako bude i drugima (Čaćić).
Sve ostalo je teška demagogija.

A i neš stručnjaka do Ferenčaka…

Da li je Dina stvarno deblokirana ili se neko samo igra sa živcima radnika?

Meni sve ovo govori da je dogovor već postignut,samo se čeka neka formalnost, zašto se toliko šuti, nema nigdje nikakve informacije

Netko bi nešto ali to nešto također drugi netko ne da ili ne da pod uvjetima pod kojim bi prvi to preuzeo.
Ovaj prvi netko ako ne preuzme to nešto onda će morati omogućiti ovom drugom sirovinu za to nešto a onda će direktno priznati da je suodgovoran zašto nešto ne radi.
Isti taj netko bi stavio svoj potpis za nešto na Krku no netko to ne da jer kako god okreneš ovaj prvi netko je nepouzdan partner a Krk će biti tamo dolje i slijedećih 100 godina pa će ovaj drugi netko od toga imati velike koristi.


Meni sve ovo govori da je dogovor već postignut,samo se čeka neka formalnost, zašto se toliko šuti, nema nigdje nikakve informacije

Netko bi nešto ali to nešto također drugi netko ne da ili ne da pod uvjetima pod kojim bi prvi to preuzeo.
Ovaj prvi netko ako ne preuzme to nešto onda će morati omogućiti ovom drugom sirovinu za to nešto a onda će direktno priznati da je suodgovoran zašto nešto ne radi.
Isti taj netko bi stavio svoj potpis za nešto na Krku no netko to ne da jer kako god okreneš ovaj prvi netko je nepouzdan partner a Krk će biti tamo dolje i slijedećih 100 godina pa će ovaj drugi netko od toga imati velike koristi.
[/quote]
Hoćeš reći da ovaj kolega Yusifi Ayyubov, koji će se obratiti Skupu i predstaviti plan pokretanja proizvodnjese prenaglio ili ipak zna nešto što mi ne znamo?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Meni sve ovo govori da je dogovor već postignut,samo se čeka neka formalnost, zašto se toliko šuti, nema nigdje nikakve informacije

Netko bi nešto ali to nešto također drugi netko ne da ili ne da pod uvjetima pod kojim bi prvi to preuzeo.
Ovaj prvi netko ako ne preuzme to nešto onda će morati omogućiti ovom drugom sirovinu za to nešto a onda će direktno priznati da je suodgovoran zašto nešto ne radi.
Isti taj netko bi stavio svoj potpis za nešto na Krku no netko to ne da jer kako god okreneš ovaj prvi netko je nepouzdan partner a Krk će biti tamo dolje i slijedećih 100 godina pa će ovaj drugi netko od toga imati velike koristi.
[/quote]
Hoćeš reći da ovaj kolega Yusifi Ayyubov, koji će se obratiti Skupu i predstaviti plan pokretanja proizvodnjese prenaglio ili ipak zna nešto što mi ne znamo?
[/quote]

Taj netko je treći netko – Azer zna da će prije ili kasnije Dini prodavati plin bilo u tekućem (LNG) bilo u plinovitom stanju (IAP) – može on taj plin prodavati i sebi u CHP na Krku – vrlo sposoban trgovac koji prodaje svoju robu – plin.
Onaj prvi netko tu mogćnost ima na Žitnjaku ali kao što vidimo on to ne želi vidjeti.
Njemu je njegov veliki brat izvadio oba oka pa pa su sada ko dva oko u glavi – veliki brat ima dva oka a prvi netko nema ni jedno oko.

Azer bi trebao biti, ako se ja ne varam, iz tvrtke kojoj je dioki ostao duzan za etilen. Sada bi oni trebali uci u vlasnicku strukturu a Dina bi radila doradu polietilena za njih. Nema nekih mistifikacija.

Četvrti netko bi mogao biti ovaj iz Orlean Investa – Volpi.
Čudno kako mu se riječka veza i bliski suradnik zove kao predsjednik sindikata u Dini.


3k po toni etana? Mislim da bi ina bila presretna s takvom cijenom…

Na danasnjem sastanku Ine i nase uprave isti zatrazise 4 kune po toni etana.Nakon ovog prijedloga nasa uprava nije od soka znala pronaci izlazna vrata.Lokaciji Zitnjak crno se pise.

Bez Žitnjaka nema Diokija,Dini sama po sebi ne moze opstati,ipak je to kupnja plina koji se dovozi tankerima,a ne kao Žitnjak gdje plin dolazi iz Molva.

Isto tako tu dolazimo do raspodjele racuna na DININ i DIOKI-jev gdje je jezic dizao kredite na racun lokacije žitnjak i tako doveo do toga da Žitnjak jedini ispašta zbog toga.Mislim da je svima jasno da je DINA prakticki neprofitabilan pogon( u odnosu na Žitnjak),jer je cak i INA kad ju je gradila to kasnije proglasila promasenom investicijom.

Žitnjak nece propast jer da je tome istina,vec bi svi radnici zavrsili na burzi a pogoni bi nestali.Etilen je pogon koji sam sebe uzdrzava,receno vam je da OD ETILENA nema profitabilnijeg postrojenja,i sve ovo sto INA radi je u cilju da se Ježić otjera.Iz Ine je receno da plina ima za Žitnjak,ali ne i za Ježića…

Ne želim da mislite da sam pljujem po Krku,NE! samo vam govorim,onima koji govore da se Žitnjaku lose pise,Žitnjak ce doc pod INU,jer ga je INA i izgradila,i u interesu je Vlade,Ine da se Žitnjak ocuva,a što se Ježića tice,koliko sam cuo od radnika(nzm jel tocno,samo prenosim) da je on trazio od radnika da mu se uplacuje određeni novac mjesecno,u naknadu da on ode… DOK JE JEŽIĆA DIOKI ĆE STAJAT! a to nece biti jos dugo,jer uzmite u obzir da je sada SING najbrojini sindikat u DIOKI-ju,a to je sindikat INE.tako da je Rumenovicevom i Pavelicevom haračenju po firmi dosao kraj.

I pitanje kolegama s KRK,di ste bili kada je bilo najteze? Kada smo ista firma,zasto niste glasa pustili?
IPAK JE VAMA VELIKI GAZDA DRAG. [angry]

p2.sem


Četvrti netko bi mogao biti ovaj iz Orlean Investa – Volpi.
Čudno kako mu se riječka veza i bliski suradnik zove kao predsjednik sindikata u Dini.


Četvrti netko bi mogao biti ovaj iz Orlean Investa – Volpi.
Čudno kako mu se riječka veza i bliski suradnik zove kao predsjednik sindikata u Dini.

http://www.jutarnji.hr/sport/
Ovaj s cvikama je Mišković, bliski suradnik Volpia.
Je li što u rodu s sindikalcem iz Dine?
Ne mislim da Volpi dolazi samo zbog HNK Rijeke – obzirom na business kojim se bavi cilj mu je vjerojatno nafta, plin i petrokemija u riječkom bazenu.

Glede cijene etana tu će selomiti koplja no ako Ina traži 4k kuna po toni ispada da su totalno izgubuli kompas. Cijena bi mogla biti 130dolara po toni koliko je po Platsu, ali realnije je da se izderivira iz cijene prirodnog plina koju plaća Petrokemija korigirano za ogrijevnu vrijednost.
To bi onda bilo oko 2.400,00 kuna po toni.
Sve ostalo – ponavljam – je nastavak Inine politike destrukcijepojedinih gospodarskih subjekata u HR.
Danas Dioki – sustra netko treći – s tim definitivno treba završiti.



Četvrti netko bi mogao biti ovaj iz Orlean Investa – Volpi.
Čudno kako mu se riječka veza i bliski suradnik zove kao predsjednik sindikata u Dini.


Četvrti netko bi mogao biti ovaj iz Orlean Investa – Volpi.
Čudno kako mu se riječka veza i bliski suradnik zove kao predsjednik sindikata u Dini.

http://www.jutarnji.hr/sport/
Ovaj s cvikama je Mišković, bliski suradnik Volpia.
Je li što u rodu s sindikalcem iz Dine?
Ne mislim da Volpi dolazi samo zbog HNK Rijeke – obzirom na business kojim se bavi cilj mu je vjerojatno nafta, plin i petrokemija u riječkom bazenu.

Glede cijene etana tu će selomiti koplja no ako Ina traži 4k kuna po toni ispada da su totalno izgubuli kompas. Cijena bi mogla biti 130dolara po toni koliko je po Platsu, ali realnije je da se izderivira iz cijene prirodnog plina koju plaća Petrokemija korigirano za ogrijevnu vrijednost.
To bi onda bilo oko 2.400,00 kuna po toni.
Sve ostalo – ponavljam – je nastavak Inine politike destrukcijepojedinih gospodarskih subjekata u HR.
Danas Dioki – sustra netko treći – s tim definitivno treba završiti.

[/quote]
Iskreno se nadam da će netko iz vlade danas objasniti neke stvari INA-i,jer ovo je uništavanje ionako jadnog hrvatskog izvoza zbog MOL-a. Kako može biti tolika razlika za cijenu plina između DIOKI-ja i PTKM?!

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close