DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ina ponovno gomila dugove prema državi pa ne bi bilo loše da država – kao jednu od opcija – prebije dug s Etanom u Ivaniću pa s tim dokapitalizirati Dioki.

Nema postrojenja u Diokiju koje nije isplativo – no ako je plin skuplji 50% no u Mađarskoj to je problem.
Ako ti Ina uskrati ugovorene količine etana – 40 k tona u zadnje 3 godine – to je problem.
Samo etilenski lanac može pokriti sve troškove na lokaciji Žitnjak uz ispunjenje gore navedenih uvjeta.
Je li to pproblem?

Dobro bi bilo izuzeti i Molve i Etan.
Država se sprema na raspisivanje koncesija -14 polja u Slavoniji, Međimurju.
Ukoliko izuzme ta dva postrojenja mogla bi potaknuti i velike kompanije da se uključe u natječaj ako im omogući nediskriminirajući pristup ovimpostrojenjima.
I jedno i drugo postrojenje ima višestrko veće kapacitete no što se sada koristi.
Ako s tim dokapitalizira Dioki i stekne 70-ak posto dobiva ono štoje s Inom izgubila.
[/quote]

Ovo bi riješenje osiguralo i zemljište na Krku za LNG i termocentralu.
Vlada bi takvim riješenjem stavila plin pod kontrolu.
Danas je u Vijeću EU razgovor upravo na tu temu – LNG na Krku je po isplativosti i prioritetu na 6. mjestu između 50-ak projekata.
Hrvatski predstavnici na Vijeću EU za transport, telekomunikacije i energetiku

13.02.2012. 15:16
Hrvatsku će predstavljati Tamara Obradović Mazal, zamjenica ministra gospodarstva i Alen Leverić, pomoćnik ministra za industriju, energetiku, i rudarstvo.
http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=2435


Sve od navedenog, sve iz Diokija je preskupo. Jeftiniji ti je strani etpresak nego domaće zrnje.

A gle, ak se sve proda znači da nije preskupo. Nema tu neke mudrosti.

@ winger

jbg. zao mi je sto je tako ispalo, nisi jednini koji je tu izgubio lovu (a i na burzi opcenito). Mogu ti reci samo ono sto i sam znas – forum nije mjesto na kojem ces donositi investicijske odluke, jer kojekakvi likovi koji pisu – pisu iz raznih motiva, plemenitost nije jedan od njih.

No nikad ne znas, za lovu za koju si prodao, mozda ces moci kupiti 2-3 puta vise dionica u nekoj blizoj buducnosti, iako ta lova nije velika, kako kazes. Uglavnom, treba znati i kada pregristi govno, sto duze covjek ceka, vise se uvali.

@ Mister

nema veze za lovu. Došlo po jednoj osnovi otišlo po drugoj. Nije me Savo natjerao niti na kupnju niti na prodaju. kako i sam kažeš držao sam dok nisam odlučio pregristi

Žao mi je jedino da vodi rasprava kako to sigurno vrijedi više i mislim si kad će biti kraj lupetanju.

Šta nekome ko je ušao iznad npr 200kn znači da ova dionica sutra vrijedi puta 3??
Znači da je izgubio samo pola uloga jer će narasti sa 33 na 100kn.

A čovjek druka li druga još od vremena kad je vrijedilo i preko 600kn.
Mogu shvatiti da imaš krivu procjenu koji put ali ovo je već apsurd.

Mogu si samo zamisliti koliko je love Savo izgubio jer cijelo vrijeme dokupljuje obzirom na predviđeni rast [smiley]




Ina ponovno gomila dugove prema državi pa ne bi bilo loše da država – kao jednu od opcija – prebije dug s Etanom u Ivaniću pa s tim dokapitalizirati Dioki.

Nema postrojenja u Diokiju koje nije isplativo – no ako je plin skuplji 50% no u Mađarskoj to je problem.
Ako ti Ina uskrati ugovorene količine etana – 40 k tona u zadnje 3 godine – to je problem.
Samo etilenski lanac može pokriti sve troškove na lokaciji Žitnjak uz ispunjenje gore navedenih uvjeta.
Je li to pproblem?

Dobro bi bilo izuzeti i Molve i Etan.
Država se sprema na raspisivanje koncesija -14 polja u Slavoniji, Međimurju.
Ukoliko izuzme ta dva postrojenja mogla bi potaknuti i velike kompanije da se uključe u natječaj ako im omogući nediskriminirajući pristup ovimpostrojenjima.
I jedno i drugo postrojenje ima višestrko veće kapacitete no što se sada koristi.
Ako s tim dokapitalizira Dioki i stekne 70-ak posto dobiva ono štoje s Inom izgubila.
[/quote]

Ovo bi riješenje osiguralo i zemljište na Krku za LNG i termocentralu.
Vlada bi takvim riješenjem stavila plin pod kontrolu.
Danas je u Vijeću EU razgovor upravo na tu temu – LNG na Krku je po isplativosti i prioritetu na 6. mjestu između 50-ak projekata.
Hrvatski predstavnici na Vijeću EU za transport, telekomunikacije i energetiku

13.02.2012. 15:16
Hrvatsku će predstavljati Tamara Obradović Mazal, zamjenica ministra gospodarstva i Alen Leverić, pomoćnik ministra za industriju, energetiku, i rudarstvo.
http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=2435
[/quote]

Ajde dovucite više taj LNG na Krk.
Da vidimo koliko vrijedi zemljište.

@svima

Pa dečki kaj kompanija nije u preuzimanju, ili bar dio njene imovine?
90% se toga riješilo a vi kukate i zapomažete kao da se nije ništa riješilo.

Dajte bolje kakvvo mišljenje u kojem će pravcu Ina – hoćemo li udružiti resurse ali će nas država udružiti?

Zaboga savo o čemu ti to trabunjaš pa otkad Ina ima ministarstvo ja sam rekao da država mora preko svoih ministarstava riješiti Diokijeve probleme,nisam nigdje ni spomenuo Inu.Kada si već spomenuo Inu točni je da ona ima velika potraživanja ali nažalost nije jedina ustvari znadeš li možda ikoga tko je poslovao sa Ježićevim Diokijem da mu nije ostao dužan.Uništavanjem Diokija Ježić nije uništio najvećeg izvoznika u državi nego i još puno drugih malih firmi koje su poslovale sa Diokijem.

SAVO,

kukamo jer nemamo plaće,nema proizvodnje,NEMA NIČEG!!!!

SRAMI SE!!!!!!!

Da malo pojasnim, u najkraćim crtama… ekspandirajući polistiren za razliku od već ekspandiranog i kasnije prerađenog polistirena u pločama za izolaciju curi između prstiju kada se primjerice drži u zatvorenoj šaci.

Ekspandirajući polistiren, za daljnju preradu, dakle onaj koji je ustvari Dioki-jev proizvod suspenzijske polimerizacije po licenci PST Worldwide, odnosno Industrial Process Group, IPG Inc. u jerdnostupnjevitom postupku, u pogonu EPS-a startanog u zimi 2006., najjednostavnije se može usporediti sa sitnim pijeskom bijele boje veličine približno od 0,3 do 1,00 mm (uglavnom).

Ekspandirani polistiren, nastaje izlaganjem ekspandirajućeg polistirena vrućoj vodenoj pari (100 *C) u napravama koje se zovu predekspanderi, pri niskom tlaku, jer (pre)visoki tlak oštećuje izgled nastale ‘kokice’. Izlaganjem vodenoj pari iz ekspandirajućeg polistirena izlazi pentan, plin ponegdje znan kao i blowing agent, odnosno ono zbog čega kokica ‘buja’. Nakon cca. tri do četiri minute izlaganja vrućoj vodenoj pari, nastale kokice odlaze na sušenje i kondicioniranje 24 sata i sada se u daljnjem postupklu mogu preraditi u blok formi u blok stiropora (slični uvjeti kao i kod predekspandiranja), čijim kasnijim rezanjem vrućim cekas-žicama nastaje ploča ‘stiropora’…

To je za građevinski tip, a jednom drugom prilikom ću o tome kakav EPS, bez HBCD-a ide u automate, primjerice za izradu kašeta za ribu, podložaka za meso, posuda za cvijeće, presadnica, čaša, i ostalih sitnarija od stiropora… a napomeniti ću i što je XPS.

Blok stiropora izgleda primjerice ovako: http://www.dpspanels.com/Quickstart/ImageLib/Block_elevated_edit.jpg
Jedan Dioki-jev dosadašnji kupac: http://www.youtube.com/watch?v=s1wN3ZmfNTo

One plasirane tvrdnje o ‘neisplativosti’ proizvodnje, cijenama transporta stirena itd, itd… rezultat su prije svega propuha u praznom novčaniku tvrtke namijenjenog za nabavu sirovina!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

A da ja pojasnim malo neke stvari glede Žitnjaka i krka.

Zašto se Ina odjedanput zanima za preuzimanje Žitnjaka.
Pa valjda zato što joj je to vrlo profitabilana investicija – etan košta cca 2.800,00 kuna po toni a LDPE oko 9.500,00 kuna po toni.

EDC/VCM na Krku – zadnje cijene na tržištu koje sam pogledao prije cca 2 tjedna – cijena EDC-a je 300 eura po toni a VCM-a 750 eura po toni.

I da se malo pogleda na http://www.consilium.europa.eu/homepage?lang=en vidjeli bi kako je pozicioniran LNG terminal.

Gdje si nasao info da se INA zanima za preuzimanje zitnjaka?

Kako mudro skrivaš izvore svojih informacija? daj taj link di si vidio te cijene? Naravno, murdo prešučuješ.

Ha, da si barem ti u pravu, ja bi bio bogat čovjek. Ali nisi, žao mi je.

Uprao suprotno Ina ne želi barem dobrovoljno ući u vlasničku strukturu Diokija pravdajući se sa nedovoljnom količinom etana 110t za što nije dovoljno za konstantnu proizvodnju na Žitnjaku.

New Report

Close