DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pokušao sam kupiti EPS kada smo za bratovu građevinsku firmu kupovali veelike količine izolacijskih materijala. Čisto da probam dati na obradu i tako proći jeftinije.

Jeftinije mi je bilo kupiti gotov njemački ili austrijski gotov proizvod, ploče, nego u Hrvatskoj kupiti odgovarajuću količinu granulata. Kako to objašnjavaš?


EPS je uvijek bio preskup.

Što je preskupo? Proizvodnja ekspandirajućeg polistirena, proizvodnja ekspandiranog polistirena, otpresak ekspandiranog polistirena, zrnje ekspandirajućeg polistirena? Ne razumijem tvoju tvrdnju. Budi točniji.

Sve od navedenog, sve iz Diokija je preskupo. Jeftiniji ti je strani etpresak nego domaće zrnje.


Pokušao sam kupiti EPS kada smo za bratovu građevinsku firmu kupovali veelike količine izolacijskih materijala. Čisto da probam dati na obradu i tako proći jeftinije.

Jeftinije mi je bilo kupiti gotov njemački ili austrijski gotov proizvod, ploče, nego u Hrvatskoj kupiti odgovarajuću količinu granulata. Kako to objašnjavaš?


Zašto bi ti kao krajnji kupac kupovao granulat osim ako nemaš postrojenje za preradu? Ne misliš valjda u ekspres loncu to raditi?

Ina ponovno gomila dugove prema državi pa ne bi bilo loše da država – kao jednu od opcija – prebije dug s Etanom u Ivaniću pa s tim dokapitalizirati Dioki.

Nema postrojenja u Diokiju koje nije isplativo – no ako je plin skuplji 50% no u Mađarskoj to je problem.
Ako ti Ina uskrati ugovorene količine etana – 40 k tona u zadnje 3 godine – to je problem.
Samo etilenski lanac može pokriti sve troškove na lokaciji Žitnjak uz ispunjenje gore navedenih uvjeta.
Je li to pproblem?

Jedno pitanje ako mi može tko odgovoriti Dioki je krenuo putem Ingre rušenjem cijene dionice gdje je dno i dali je moguće da i Dioki završi na 3 kune ?



EPS je uvijek bio preskup.

Što je preskupo? Proizvodnja ekspandirajućeg polistirena, proizvodnja ekspandiranog polistirena, otpresak ekspandiranog polistirena, zrnje ekspandirajućeg polistirena? Ne razumijem tvoju tvrdnju. Budi točniji.
[/quote]

Nema on pojma o čemu ti govoriš i što Dioki ustvari proizvodi (odnosno proizvodio je)…. što je ekspandirajući a što ekspandirani PS!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Tako ti je to kad se hrpa kojekakvih uključila u raspravu a ne znaju uopće koji core bussines diokija.

Da, zovu se "dioničari", srljaju u nešto kao guske u maglu…. sve im je EPS, pričaju o tome a ne znaju uopće što je to, i tako sve od VZ zrnja, NTC faze procesa do blok forme

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Ina ponovno gomila dugove prema državi pa ne bi bilo loše da država – kao jednu od opcija – prebije dug s Etanom u Ivaniću pa s tim dokapitalizirati Dioki.

Nema postrojenja u Diokiju koje nije isplativo – no ako je plin skuplji 50% no u Mađarskoj to je problem.
Ako ti Ina uskrati ugovorene količine etana – 40 k tona u zadnje 3 godine – to je problem.
Samo etilenski lanac može pokriti sve troškove na lokaciji Žitnjak uz ispunjenje gore navedenih uvjeta.
Je li to pproblem?

Dobro bi bilo izuzeti i Molve i Etan.
Država se sprema na raspisivanje koncesija -14 polja u Slavoniji, Međimurju.
Ukoliko izuzme ta dva postrojenja mogla bi potaknuti i velike kompanije da se uključe u natječaj ako im omogući nediskriminirajući pristup ovimpostrojenjima.
I jedno i drugo postrojenje ima višestrko veće kapacitete no što se sada koristi.
Ako s tim dokapitalizira Dioki i stekne 70-ak posto dobiva ono štoje s Inom izgubila.


Tako ti je to kad se hrpa kojekakvih uključila u raspravu a ne znaju uopće koji core bussines diokija.

ajde se vas dva majstora držite tlakova, ventila i šarafa a ostavite pametne ljude ovdje. dovoljno govori tvoj pokušaj pametnog izražavanja, ali business se ne piše kako ti misliš.

bolje se držite tamo proizvodnje, dovoljno imate svojih problema.

Mi bi se držali proizvodnje, da je ima, baš o tome i pišemo tu! Ak’ sam ja dobro shvatil

zaprudjanec

New Report

Close