DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zna li itko kada bi se trebalo odrediti gdje će biti smješten LNG terminal??

[smiley5]

OPORTUNIST, 10.09.2007. u 12:58
Zna li itko kada bi se trebalo odrediti gdje će biti smješten LNG terminal??

Odluka je trebala biti donesena do 20.06…struka je svoje rekla( Omišalj), ali se čeka još politička…..vjerojatno nakon izbora.Međutim najbitnija stvar je da se projekt LNG realizira ,bez obzira na lokaciju,jer osigurava sirovinsku bazu za dioki.

Trebala je biti donesena odluka o lokaciji LNG-a u prvom kvartalu ove godine po riječima Vukelića.Politika,politika,politika….

Novac je kisik burze!

Šta paničarite toliko? Pa toliki paničar čak nisam niti ja..
Ja mislim da će odluka javnosti biti predstavljena ovisno o ritmu izbora, kampanje i ostale kumpanije koja dolazi uz to.
Ako je HDZ spenkao riječki SDP zbog njihovog onog inata (ako se sjećate) sa početka tekuće godine kada je SDP izjavio da neće tešku industrijsku mašineriju u svom dvorišću pa je HDZ rekao: “Nećete? Dobro, nema problema. Nećete vi, hoće IDS.” pa je IDS naivno zagrizao na navlakušu…
E pa, shodno tome (HDZ-ovoj procijeni oportunističkog uleta) i vijest o odabiru će biti prezentirana javnosti. “Sve u interesu naroda, a ne izbornoga lobiranja”, naravno.
Omišalj mora riješiti do veljače svoje katastarske čestice, dakle moglo bi to biti i prije. Možda za Božić i Novu Godinu nešto dobijemo pod borić.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


Šta paničarite toliko? Pa toliki paničar čak nisam niti ja.. Ja mislim da će odluka javnosti biti predstavljena ovisno o ritmu izbora, kampanje i ostale kumpanije koja dolazi uz to. Ako je HDZ spenkao riječki SDP zbog njihovog onog inata (ako se sjećate) sa početka tekuće godine kada je SDP izjavio da neće tešku industrijsku mašineriju u svom dvorišću pa je HDZ rekao: “Nećete? Dobro, nema problema. Nećete vi, hoće IDS.” pa je IDS naivno zagrizao na navlakušu… E pa, shodno tome (HDZ-ovoj procijeni oportunističkog uleta) i vijest o odabiru će biti prezentirana javnosti. “Sve u interesu naroda, a ne izbornoga lobiranja”, naravno. Omišalj mora riješiti do veljače svoje katastarske čestice, dakle moglo bi to biti i prije. Možda za Božić i Novu Godinu nešto dobijemo pod borić.

O, pa to bi bilo krasno! [smiley2]
Ne bih imao ništa protiv objave ove informacije i u predblagdansko vrijeme.
Ako ste čitali intervju sa Zdenkom Beloševićem u Businessu.hr, novinar je lijepo napomenuo:
(citiram): “Na budućnost diokija znatno će utjecati prije izbora očekivana odluka o tome gdje će biti terminal za LNG…”
Svi znamo, očekivanja su jedno, politika je drugo, ali sve će doći u svoje vrijeme. Strpljen, spašen = bogat! [smiley2]

La vita e bella!

ne brinite za dioki. vidjet ćemo gdje će biti za godinu dana….[smiley1]

Ne znam sjećate li se jednom mog maila gdje sam pisao da velike kompanije (a Dioko to već polako je) imaju dovoljno strpljenja da ne trče za dobiti nego su spremne prije toga investirati, pozicionirati itd., točno je to govorio Belošević u intervjuu. 2010 bi već trebala biti jedna jako dobro godina, ali kad pogledamo najkratkoročnije – naizgled pušionica, rekao je da će prihod ove god. biti tek ca dvije mlrd. kn zbog velikog remonta u Zg. i Krku.
Dakle, očekivanja od izvješća za naredna dva kvartala – lagana pušionica.[smiley8]
Dioki je za one koji imaju strpljenja, ja ga imam…[smiley1]


Ne znam sjećate li se jednom mog maila gdje sam pisao da velike kompanije (a Dioki to već polako je) i

Dioki ne da vec polako je velika kompanija, nego je to odavno bio, jedna od ponajboljih firmi (INA-OKI) u cijeloj bivsoj jugi, skoro su ju 90-tih unistili do kraja, ali ona tri zdrava pogona sto su bila preostala na zitnjaku (etilen-polietilen i polistiren-doki) + ovo sto su ponovno pokrenuli polako ali sigurno se vraca na staru slavu…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

ja ću i dalje dioki samo dokupljivati. odlučio sam pošteno zagristi u ovu dionicu. pritom meni kao niti dosad cijena od 10 kuna gore ili dolje uopće ne igra nikakvu ulogu. nemam ja vremena za za…..nciju i čekanje hoće li ili neće. kad kupujem, kupujem muški. na žalost, ne mogu baš sve ovamo jer sam pred nekim drugim investicijama trenutno, ali kupovat ću ga stalno (tj. već ga kupujem)

hm, hm

Neki dan sam prolazio Slavonskom pored DIOKI-ja i vidio da se tamo gradi novi shoping centar MANDI ili tako nešto. Jeli to ispred DIOKI-ja ili na zemljištu od DIOKI-ja?. Znam da ispred nema mjesta.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

the profa

OPORTUNIST, 10.09.2007. u 22:21
Neki dan sam prolazio Slavonskom pored DIOKI-ja i vidio da se tamo gradi novi shoping centar MANDI ili tako nešto. Jeli to ispred DIOKI-ja ili na zemljištu od DIOKI-ja?. Znam da ispred nema mjesta.

Na zemljištu DIOKI-ja, koji je prodan cca 15-16 000 m3.

New Report

Close