DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo vam je snimak emisije RTL danas u 18:30h. Neznam dokad će biti tu, tj. koliko ih RTL drži na serveru….

Od devete minute nadalje…

http://www.rtl.hr/rtl-sada/rtl-danas/21376/


Jel netko snimio istup Rumenovića u Hrvatskoj danas?

Uploada se. Biti će sutra. Ali nažalost samo zadnje tri minute, slučajno sam ga "ulovio".

Sam Ježić, koji nam je jučer potvrdio takav dogovor, nije i razočaran tim rješenjem, premda mu se dugo vremena, barem prema tankim informacijama koje su u javnost izlazile oko rješavanja krize u Diokiju, i sam bio protivio. "Apsolutno sam zadovoljan postignutim rješenjem za koje vjerujem da je put izlaska iz sadašnje krize i da može garantirati opstanak tvrtke", prokomentirao je Ježić, dodajući kako mu u ovom trenutku nije problem BROJ DIONICA koje ima u svom vlasništvu. "Jedini je prioritet opstanak tvrtke i nastavak proizvodnje"

iz poslovnog

http://www.poslovni.hr/vijesti/dioki-ce-biti-deblokiran-bankari-popustili-pod-pritiskom-195975.aspx

RTL snimku imam, kompletnu, slijedi upload idućih sati 🙂

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Evo i Rumenovića

Vaš link

Neka zanimljiva pitanja otvorio je i bivši predsjednik Skupštine PGŽ-a Marinko Dumanić , koji je naveo kako terminal na Krku idealnu poziciju treba imati uz JANAF i budući LNG terminal.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Ma kojih igrača – nije valjda ovih koji su nam krv na slamčicu pili?
RJ i Uprava će dovsti strateškog partnera i u tome je najveći probitak i boljitak!

Otkud tebi sada ova informacija tj. ideja?
[/quote]

To je izjava Zdravka Rumenovića – predstavnika radnika u NO Diokija.
U vlasničku strukturu trebaju ući Ina i HEP – banke – strateški partner.
Dakle ako je rijeć o strateškom partneru onda se radi o preuzimanju oko 25% plus 1 dionice.
Drugi bloks istim udjelombi bio Ina i HEP.
Treći su Banke.
Četvrti RJ s 5-10%.

svi pametuju oko restrukturiranja, ali nitko da odgovori na pitanje:
u kojem omjeru tj. po kojoj cijeni za 1 dionicu će dug biti pretvoren u vlasnički udio???
ovo je izuzetno bitno jer će sve dionice imati tu novu vrijednost, a vjerovnici će dionicama moći raspolagati tj. prodavati ih na burzi. Ako obračun bude rađen po vrijednosti dionice od spominjanih 10 kn, jasno je da će se dogoditi isto što i s Ingrom kad je cijena pala s 23 na sadašnjih 5 kuna po dionici!

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


svi pametuju oko restrukturiranja, ali nitko da odgovori na pitanje:
u kojem omjeru tj. po kojoj cijeni za 1 dionicu će dug biti pretvoren u vlasnički udio???
ovo je izuzetno bitno jer će sve dionice imati tu novu vrijednost, a vjerovnici će dionicama moći raspolagati tj. prodavati ih na burzi . Ako obračun bude rađen po vrijednosti dionice od spominjanih 10 kn, jasno je da će se dogoditi isto što i s Ingrom kad je cijena pala s 23 na sadašnjih 5 kuna po dionici!

Ovo boldano nikako ne stoji. Dogovorenu cijenu ne znam, ali vjerujem da će biti viša od trenutne tržišne koja je daleko od realne cijene. U trenutnu cijenu je uračunata agonija koja traje nekoliko godin, akoja je uzrokovana zakulisnim igrama a nema veze sa profitabilnošću tvrtke. Jučerašnji lagani oporavak je rezultat samo jedne pozitivne vijesti, a kad se proizvodnja ponovo pokrene i zahukta, vrijednost dionica će vrlo brzo na realne razine.
Također se ne slažem sa pretpostavkom da bi vjerovnici navalili s prodajom dionica koje su dobili jer bi na taj način rušili vrijednost tvrtke u kojoj imaju dobar dio vlasništva.


svi pametuju oko restrukturiranja, ali nitko da odgovori na pitanje:
u kojem omjeru tj. po kojoj cijeni za 1 dionicu će dug biti pretvoren u vlasnički udio???
ovo je izuzetno bitno jer će sve dionice imati tu novu vrijednost, a vjerovnici će dionicama moći raspolagati tj. prodavati ih na burzi. Ako obračun bude rađen po vrijednosti dionice od spominjanih 10 kn, jasno je da će se dogoditi isto što i s Ingrom kad je cijena pala s 23 na sadašnjih 5 kuna po dionici!

Vidiš hodor, ja sam o tih 10 kuna davno pričao, problem je šta se jednostavno drugačije ne može razrješit vlasnički udjel a da vrijednost dionice ne bude 10 kuna ( il niže). Svi su stalno drobili o ovom i onom, a nikako da se drže osnovnih postulata kod pretvaranja duga u dionice.

Al eto očito je drukanje pojedinaca i nezdrav razum prevladao pa su to neki iskoristili za zadnje iskrcavanje.

Još jednom ovaj spominjani graf gdje svaki rast služi isključivo za iskrcavanje nakon čega nastaje novo dno…ovog puta novo dno će bit oko 10 kuna, pitanje samo da li prije il kasnije.

Inače, dionica će po meni bit pravi hit na duži period ulaganja, al planiram ovdje uletit tek za godinu dvije. A do tad će cijena vjerojatno doć na razine gdje je sad spominjana ingra.

never surrender


Sam Ježić, koji nam je jučer potvrdio takav dogovor, nije i razočaran tim rješenjem, premda mu se dugo vremena, barem prema tankim informacijama koje su u javnost izlazile oko rješavanja krize u Diokiju, i sam bio protivio. "Apsolutno sam zadovoljan postignutim rješenjem za koje vjerujem da je put izlaska iz sadašnje krize i da može garantirati opstanak tvrtke", prokomentirao je Ježić, dodajući kako mu u ovom trenutku nije problem BROJ DIONICA koje ima u svom vlasništvu. "Jedini je prioritet opstanak tvrtke i nastavak proizvodnje"

iz poslovnog

http://www.poslovni.hr/vijesti/dioki-ce-biti-deblokiran-bankari-popustili-pod-pritiskom-195975.aspx

Izjava RJ je dobar siglal na koji način će se riješiti vlasnička enigma.
Ina i HEP – Strateški partner – Banke – RJ —–Dioki Holding AG!!!!!

E pa onda mogu usitniti dionice u GDR-e i lijepo s njima na Milansku burzu.


@Mcinha

Linić je jučer HEP naveo kao motori generator gospodarskog oporavka i to kroz nove investicije.

Trenutno u HR stoje desetci projekata OIEKPP.
Treba im graditi nove i obnavljati stare proizvodne pogone – dakle bez kogeneracije na Žitnjaku i Omišlju nema novih vjetroelektrana.

Stoga špekulant s zemljištem nije razumio cijenu od 80 milijuna eura jer očito ne zna što je procjena nekretnine Metodom najbolje uporabne vrijednosti.

Za kogeneracije treba plin – plinovod – LNG terminal!

@sava

Misliš li da je moguće u ovom kratkom periodu da RJ rješi Omišalj za budući LNG i da će se tu ukazati taj strateški?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close