DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@Mcinha

A šta da je bio stečaj – za dioničare bolje nego ova cijena!
Pa u bilanci Diokija imovina je knjižena čak ispod likvidacijske vrijednosti imovine!
Pa pogledaj malo cijene po kojima se vodi eoperativna imovina tj zemljište.

Glede priče da je RJ uništio kompaniju radi istine u bilanci vrijedi isto kao i kada je RJ ušao u kompaniju.

A uloženo je oko 1 milijarde kuna u nova postrojenja i projekte!


Ma sve 5, ali sumnjam da će ova cijena ostati, ulaskom ovih igraca u vlasnicku strukturu, što bi rekao Lopina, med i mlijeko.
[/quote]

Ma kojih igrača – nije valjda ovih koji su nam krv na slamčicu pili?
RJ i Uprava će dovsti strateškog partnera i u tome je najveći probitak i boljitak!
Da su to dopustili ranije ovoga svega ne bi ni bilo.

Link:

http://www.poslovni.hr/vijesti/dogovorena-deblokada-diokija-krece-vlasnicko-restrukturiranje-195910.aspx

Izjava:

Također će po hitnom postupku biti pokrenuto vlasničko restrukturiranje tako da će banke i ostali vjerovnici ući u vlasničku strukturu Diokija, nakon čega bi većinski vlasnik Robert Ježić sa sadašnjih 76 posto pao na 5 do 6 posto vlasništva, izjavili su predstavnici radnika.

Koeficijent: 12,6

Book value: 96,98

Podijelit s koeficijentom, dakle novi book: 7,7 kn.

P/B (računajući novi book) = 4,8

Svaka čast kupcima na hrabrosti.





@Mcinha

A šta da je bio stečaj – za dioničare bolje nego ova cijena!
Pa u bilanci Diokija imovina je knjižena čak ispod likvidacijske vrijednosti imovine!
Pa pogledaj malo cijene po kojima se vodi eoperativna imovina tj zemljište.

Glede priče da je RJ uništio kompaniju radi istine u bilanci vrijedi isto kao i kada je RJ ušao u kompaniju.

A uloženo je oko 1 milijarde kuna u nova postrojenja i projekte!


Ma sve 5, ali sumnjam da će ova cijena ostati, ulaskom ovih igraca u vlasnicku strukturu, što bi rekao Lopina, med i mlijeko.
[/quote]

Ma kojih igrača – nije valjda ovih koji su nam krv na slamčicu pili?
RJ i Uprava će dovsti strateškog partnera i u tome je najveći probitak i boljitak!
Da su to dopustili ranije ovoga svega ne bi ni bilo.
[/quote]
Ali sad će dopustiti [pray]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima




@Mcinha

A šta da je bio stečaj – za dioničare bolje nego ova cijena!
Pa u bilanci Diokija imovina je knjižena čak ispod likvidacijske vrijednosti imovine!
Pa pogledaj malo cijene po kojima se vodi eoperativna imovina tj zemljište.

Glede priče da je RJ uništio kompaniju radi istine u bilanci vrijedi isto kao i kada je RJ ušao u kompaniju.

A uloženo je oko 1 milijarde kuna u nova postrojenja i projekte!


Ma sve 5, ali sumnjam da će ova cijena ostati, ulaskom ovih igraca u vlasnicku strukturu, što bi rekao Lopina, med i mlijeko.
[/quote]
Ajmo malo poučak iz osnova ekonomije…
Ako netko pretvara svoje potraživanje u vlasnički udio tako da isti odgovara cijeni dionice od 10kn/dionica (prema pisanju ekipe iz stožera, sindikata, čega sve ne),
tom istom (pretpostavka) trebaju novci,
tko ga sprečava da tako stečeni vlasnički udio proda sada po 30-40-50kn i time zaradi 3-4-5-x puta?
Ja bih osobno to prvi napravio…
I bilo bi mi drago da sam radio za DIOKI.
Jer nema te banke koja bi mi omogučila ovakvu kamatu.
Oprez ljudi!
Danas su jednodnevni trejderi zaradili dosta, a i sutra će.
Hladno je vani. Gurnite glavu kroz otvoren prozor.
Možda razbistri misli.
I odluke.
DIOKIju kao firmi i njegovim djelatnicima želim brz rasplet situacije i pokretanje proizvodnje.
Politika je ku..a.
Ali jedino ona ovo može riješit.





@Mcinha

A šta da je bio stečaj – za dioničare bolje nego ova cijena!
Pa u bilanci Diokija imovina je knjižena čak ispod likvidacijske vrijednosti imovine!
Pa pogledaj malo cijene po kojima se vodi eoperativna imovina tj zemljište.

Glede priče da je RJ uništio kompaniju radi istine u bilanci vrijedi isto kao i kada je RJ ušao u kompaniju.

A uloženo je oko 1 milijarde kuna u nova postrojenja i projekte!


Ma sve 5, ali sumnjam da će ova cijena ostati, ulaskom ovih igraca u vlasnicku strukturu, što bi rekao Lopina, med i mlijeko.
[/quote]
Ajmo malo poučak iz osnova ekonomije…

[/quote]

Iz ekonomije – likvidacijski BV fonda zvanog Dioki je oko 220 kuna po dionici.
Iz prava – Ustav štiti ulaganja i prava koja iz toga proizilaze.
Nemaju vjerovnici ni po ustavu ni po zakonu ni po ekonomskim zakonitostima nikakva prava kojim bi mogli ostvariti to što ti proturaš!

Ma kojih igrača – nije valjda ovih koji su nam krv na slamčicu pili?
RJ i Uprava će dovsti strateškog partnera i u tome je najveći probitak i boljitak!

Otkud tebi sada ova informacija tj. ideja?



Ma sve 5, ali sumnjam da će ova cijena ostati, ulaskom ovih igraca u vlasnicku strukturu, što bi rekao Lopina, med i mlijeko.


Ajmo malo poučak iz osnova ekonomije…

[/quote]

Iz ekonomije – likvidacijski BV fonda zvanog Dioki je oko 220 kuna po dionici.
Iz prava – Ustav štiti ulaganja i prava koja iz toga proizilaze.
Nemaju vjerovnici ni po ustavu ni po zakonu ni po ekonomskim zakonitostima nikakva prava kojim bi mogli ostvariti to što ti proturaš!
[/quote]
OK,
imam x00 dionica DIOKIja koje sam ti spreman prodati u 1/2 cijen BV-a (110 kn/dionica) – inače sam ih kupovao po puno većoj cijeni i od tvog BV-a.
Obzirom da to smatraš vrlo dobrom / odličnom investicijom, molim te dostavi mi svoje podatke, potvrdu o uplati i ostalo na PP.
Prijenos dionica je vrlo jednostavna procedura kod javnog bilježnika, poreza nema, trošak JB snosim ja 🙂
Ak ćeš ti to pokupovat možda isplatiš i RJ.
Pusti ustav, pusti pravo…
Molim te vidi stavku mog posta o hladnoći i prozoru…

[/quote]
OK,
imam x00 dionica DIOKIja koje sam ti spreman prodati u 1/2 cijen BV-a (110 kn/dionica) – inače sam ih kupovao po puno većoj cijeni i od tvog BV-a.
Obzirom da to smatraš vrlo dobrom / odličnom investicijom, molim te dostavi mi svoje podatke, potvrdu o uplati i ostalo na PP.
[/quote]
A zašto bi itko kupovao od tebe po 110 kuna, kad sada može po 38…



OK,
imam x00 dionica DIOKIja koje sam ti spreman prodati u 1/2 cijen BV-a (110 kn/dionica) – inače sam ih kupovao po puno većoj cijeni i od tvog BV-a.
Obzirom da to smatraš vrlo dobrom / odličnom investicijom, molim te dostavi mi svoje podatke, potvrdu o uplati i ostalo na PP.
[/quote]
A zašto bi itko kupovao od tebe po 110 kuna, kad sada može po 38…

[/quote]
e vidiš – zato stavka o hladnoći i prozoru…
A ti i zvuci daljnji zaključak.

OK,
imam x00 dionica DIOKIja koje sam ti spreman prodati u 1/2 cijen BV-a (110 kn/dionica) – inače sam ih kupovao po puno većoj cijeni i od tvog BV-a.
Obzirom da to smatraš vrlo dobrom / odličnom investicijom, molim te dostavi mi svoje podatke, potvrdu o uplati i ostalo na PP.
Prijenos dionica je vrlo jednostavna procedura kod javnog bilježnika, poreza nema, trošak JB snosim ja 🙂

A zašto bi netko kupovao od tebe po 110 kuna i još se gnjavio s javnim bilježnikom kad može vrlo jednostavno na burzi kupiti po 38 😉

P.S.
Ispravak neispravnog citiranja u prethodnom postu 😉


Link:

http://www.poslovni.hr/vijesti/dogovorena-deblokada-diokija-krece-vlasnicko-restrukturiranje-195910.aspx

Izjava:

Također će po hitnom postupku biti pokrenuto vlasničko restrukturiranje tako da će banke i ostali vjerovnici ući u vlasničku strukturu Diokija, nakon čega bi većinski vlasnik Robert Ježić sa sadašnjih 76 posto pao na 5 do 6 posto vlasništva, izjavili su predstavnici radnika.

Koeficijent: 12,6

Book value: 96,98

Podijelit s koeficijentom, dakle novi book: 7,7 kn.

P/B (računajući novi book) = 4,8

Svaka čast kupcima na hrabrosti.

Škvadra ti to ovdje ne kuži baš Leb, odnosno malo su spori.
Ovdje će biti ista stvar kao i sa MODEL C firmama ala Badel ili kao sa INGRA-om – višestruko povećanje broja dionica dovest će do smanjenja nekih dugova ali ne i prenesenog gubitka kojeg DIOKI broji u milionima miliona, i na kraju krajeva do višestrukog smanjenja BOOK-a i samim time i tržišne cijene.
Kome nije jasno neka pogleda malo BADEL – zahvaljujući modelu C "rastao" je sa 80ak kn na 36 kn.

Ingra je pak zahvaljujući povećanom broju dionica "otišla" sa 18 kn na 7 kn, a sada dalje "grunula" do 4,9 kn

A manje je zadužena i zdravija od DIOKI-a, da ne pričamo da ovdje država duguje kompaniji a ne obratno.

Kako god bilo DIOKI je na ovoj cijeni teška pushiona, i to je svakom iole boljem poznavatelju tržišta jasno.

Povijest ZSE nam pokazuje brojne takve primjere, i u baš svakom , cijena se naposlijetku ispuhala.
30ak kn će se vrtiti neko vrijeme, pod uvjetom da HEP doista i deblokira račun.

Normalno, svi koji nastave kupovati sutra će izgubiti svoje novce, to je neminovno.

Kressho

Po riječima predsjednika Nezavisnih hrvatskih sindikata Krešimira Severa, izgleda da je ministar financija Slavko Linić uspio dogovoriti s najvećim vjerovnicima – bankama – ‘skidanje’ blokade, a još traju pregovori s HEP-om i Inom.

Podsjetimo se, HEP-čini duguju ni manje ni više nego 180 000 000 kn [thumbsup]

Kressho

New Report

Close