DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na znakovitoj strani 1500, pogledom na sve mislim da smo od dna odmakli koji postotak i da samo sljedi rast uz pokoju korekciju koja je zdrava (moje misljenje)

ne mari za male stvari i ostat ce male


na znakovitoj strani 1500, pogledom na sve mislim da smo od dna odmakli koji postotak i da samo sljedi rast uz pokoju korekciju koja je zdrava (moje misljenje)

svaki dan šalješ svoje umotvorine na temu DIOK i svaki put promašiš…pa kako ti više ne dosadi igrati se proroka???

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!



na znakovitoj strani 1500, pogledom na sve mislim da smo od dna odmakli koji postotak i da samo sljedi rast uz pokoju korekciju koja je zdrava (moje misljenje)

svaki dan šalješ svoje umotvorine na temu DIOK i svaki put promašiš…pa kako ti više ne dosadi igrati se proroka???
[/quote]

nepisem svaki dan (bar mislim), mislim da sam vecinom u pravu, normalno i da grijesim koji put ali to je normalno, nemoj da se sekiras ako si prodao dionice, nisi imao zivaca to je normalno

ne mari za male stvari i ostat ce male


Do kraja tjedna stižu brodovi s etilenom u Omišalj, počinje proizvodnja polietilena te doradbeni ugovor s Arcemom za VCM vrijedan milijardu kuna.

Hoce li se sto zaraditi na tom doradbenom ugovoru ili je to pretakanje iz supljeg u prazno?



Do kraja tjedna stižu brodovi s etilenom u Omišalj, počinje proizvodnja polietilena te doradbeni ugovor s Arcemom za VCM vrijedan milijardu kuna.

Hoce li se sto zaraditi na tom doradbenom ugovoru ili je to pretakanje iz supljeg u prazno?

[/quote]

U Europi zarada na PVC-u je oko 200 eura po toni.
A zasigurno će dio toga završiti i u Dininom VCM-u.




Do kraja tjedna stižu brodovi s etilenom u Omišalj, počinje proizvodnja polietilena te doradbeni ugovor s Arcemom za VCM vrijedan milijardu kuna.

Hoce li se sto zaraditi na tom doradbenom ugovoru ili je to pretakanje iz supljeg u prazno?

Savo do kada ti misliš LAGATI OVAJ NAPAĆENI NAROD, SAD BI TE IZVRIJEĐO KO ZADNJE S…E ALI ZNAM DA MI NEĆE PROĆI KOMENTAR.

PVC VCM JE KRIMINALNI PROJEKT KOJI USKOK I DORH MORAJU ISTRAŽITI. HALO LJUDI PROBUDITE SE. Za krivo parkiranje moraš platiti kaznu, ali za kriminalni projekt NEE???

evo TI vijesti iz ICISa od jučer:

Oltchim’s Q3 net loss increases to New Lei 109m, output cut further
14 November 2011 15:07 [Source: ICIS news]

LONDON (ICIS)–Oltchim suffered a net loss of Romania New Lei (New Lei) 109m in the third quarter compared with a loss of New Lei 1m a year ago, with production restricted because of financial difficulties, the company said on Monday.

Sales revenue fell by 7% year on year to New Lei 342m ($107.9m, €78.1m), while the operating loss grew to New Lei 62m from New Lei 2.6m, the Romanian company added.

In tandem with the release of its latest quarterly results, Oltchim also announced that it would be further cutting production and extending the technical unemployment of 1,025 of its 3,454 employees because it could not finance its working capital to buy raw materials.

In August, Oltchim cut overall output to 30% of installed capacity, while in late October it temporarily suspended all its polyvinyl chloride (PVC) production. Oltchim did not specify by how much more production will now be reduced.

In August employees were placed in technical unemployment for one month, but that period has been extended several times, with the latest announced extension taking it to 30 November.

Each affected employee would continue to receive 75% of their salary, Oltchim said.

The main shareholder in Oltchim is the Romanian state, which owns 54.8% of the firm.

The government said it intends to privatise the stakeholding during 2012.

Oltchim’s main products are PVC, polyols, dioctyl phthalate (DOP) and caustic soda.

($1 = New Lei 3.17, €1 = New Lei 4.38)

For more on PVC and caustic soda visit ICIS chemical intelligence

[/quote]

U Europi zarada na PVC-u je oko 200 eura po toni.
A zasigurno će dio toga završiti i u Dininom VCM-u.

[/quote]

Evo google translator ko ne razumije šta piše:

Oltchim je Q3 neto gubitak povećava na New Lei 109m, izlaznog izrezati dalje
14 studeni 2011 15:07 [Izvor: ICIS vijesti]

LONDON (ICIS) – Oltchim pretrpio neto gubitak od Rumunjske New Lei (New Lei) 109m u trećem tromjesečju u usporedbi s gubitkom u New Lei 1m prije godinu dana, s proizvodnjom ograničeno zbog financijskih poteškoća, tvrtka je rekao u ponedjeljak.

Prihodi od prodaje pao je za 7% na godišnjoj razini u New Lei 342m ($ 107.9m, € 78.1m), dok je operativni gubitak porastao u New Lei 62m od New Lei 2,6, rumunjske tvrtke dodan.

U tandemu s izdavanjem svoj ​​najnoviji tromjesečne rezultate, Oltchim je također najavio da će biti dodatno rezanje proizvodnje i proširenje tehničkih nezaposlenosti 1.025 svojih zaposlenika, jer 3.454 nije mogao financirati svoju obrtnog kapitala za kupnju sirovina.

U kolovozu, Oltchim smanjiti ukupne proizvodnje 30% instaliranih kapaciteta, dok je krajem listopada privremeno obustavljen sve polivinil klorida (PVC) proizvodnje. Oltchim nije precizirao za koliko više proizvodnih sada će se smanjiti.

U kolovozu zaposlenici su bili smješteni u tehničkim nezaposlenosti za mjesec dana, ali to razdoblje je produžen nekoliko puta, s najnovijim najavio proširenje ga uzimati do 30. studenoga.

Svaki zaposlenik utjecati će i dalje primati 75% svoje plaće, Oltchim, rekao je.

Glavni dioničar u Oltchim je rumunjski država, koja posjeduje 54,8% poduzeća.

Vlada je priopćila da namjerava privatizirati stakeholding tijekom 2012.

Oltchim je glavni proizvodi su PVC, poliola, dioktil ftalata (DOP) i kaustična soda.

($ 1 = Novi Lei 3,17, € 1 = Nova Lei 4,38)

možda krk i krene AKO radnicima isplate zaostale plače(bila najava za juče ili danas,ali od tog ništa biti neče) tako da če kretanje krka malo pričekati
na žitnjaku hoda glavni domači investitor CIOS,"prikupljaju se ponude za otpremninu,i tu je PRIČI KRAJ
čea se da dragi bog u obliku minusa učini svoje i onda kao u "gruntovčanima" BOŽJA VOLJA-AMEN




Do kraja tjedna stižu brodovi s etilenom u Omišalj, počinje proizvodnja polietilena te doradbeni ugovor s Arcemom za VCM vrijedan milijardu kuna.

[/quote]

U Europi zarada na PVC-u je oko 200 eura po toni.
A zasigurno će dio toga završiti i u Dininom VCM-u.

[/quote]
http://www.deloitte.com/assets/Dcom-Russia/Local%20Assets/Documents/Energy%20and%20Resources/dttl_PVC-markets-of-Europe-and-South-EastAsia_EN.pdf

Nova su postrojenja pa se to može transferirati u niže troškove.

U Europi zarada na PVC-u je oko 200 eura po toni.
A zasigurno će dio toga završiti i u Dininom VCM-u.

Cista zarada ili razlika u cijeni sirovine i gotovog proizvoda? To je velika razlika. Upravo zato pitam hoce li se sto ZARADITI na tom doradbenom ugovoru za VCM. Doradbeni ugovori uglavnom pruzaju minimalnu zaradu, ako uopce.

Savo,
kada već pričaš i pišeš bajke,daj jednu napiši kada će plaće za 9,10 mjesec,ali i sa doprinosima!!!???





Do kraja tjedna stižu brodovi s etilenom u Omišalj, počinje proizvodnja polietilena te doradbeni ugovor s Arcemom za VCM vrijedan milijardu kuna.

[/quote]

U Europi zarada na PVC-u je oko 200 eura po toni.
A zasigurno će dio toga završiti i u Dininom VCM-u.

[/quote]
http://www.deloitte.com/assets/Dcom-Russia/Local%20Assets/Documents/Energy%20and%20Resources/dttl_PVC-markets-of-Europe-and-South-EastAsia_EN.pdf

Nova su postrojenja pa se to može transferirati u niže troškove.

[/quote]

Daj prestani lagat ovaj napaćeni narod, nećeš razbojniče, to je staro željezo iz Polikema u Zadru. Kako transferirati u niže troškove?

New Report

Close