DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledaj kolega, da ti razjasnim nešto, lijepo!

U ovom trenutku u DIOKI-ju i DINA-i nitko ništa ne radi!

Oni koji su doveli do ovog stanja neka se sada znoje,

ako ne uspiju, trebaju otići., to znaš i sam.

Već mjesecima ne uspijevaju u tome,

jer proizvodnje nema ili je ima sve manje.

Kad je bude, i ti i ja imati ćemo posla, bez brige, ionako nas je malo ostalo

Sjećaš li se onog stiha… ‘Večeras treća smjena vraća tudji dug…"

Ja ti nisam ‘spamer foruma’ a nisam ni bot, ni automatizirani odgovor

Ja sam ti jedna mala ali snažna karika, jedan kotačić u ovom mehanizmu

sitan kotačić ali od vrlo tvrdog materijala

I ima nas još, i mnogi će polomiti zube na nama,

u FIRMI, među nama, ne u nekoj VLADI

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

– cijeli dioki…70% je super kroz koji tjedan,,..
sretno svina

;;;;;;;;;; IVANO7 ;;;;;;;;;;;;

Di je onaj car koji je htio kupiti 4000 dionica po 1 kunu 🙂 🙂

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

sportri misliš na puntača, htio je on i đure isto za te novce ali nije išlo
dobra stvar je što je cca 3400 kom skidano s aska a ostatak po bidu

pepe7


Nije da je u ovoj euforiji bitno, ali zanimaju li nekoga od silnih ulagača poslovna izvješća Diokija za prvih devet mjeseci? Nije ni da su objavljena.

Kako da nas ne zanimaju – to je najvažnije – naravno da je važan i business i perspektive businessa kojim se Dioki bavi.
Evo recimo ova prodaja LNG lokacije će vrlo pozitivno utjecati na poslovanje Diokija – iz gubitaka bi mogao u dobitak i to je odlično.
A i ostala neoperativna imovina – NL, Kijac, dio lokacije na Žitnjaku – kako će tek to ubitačno pozitivno dejstvovati na RDG Diokija.
Moglo bi tu biti nekoliko stotina milijuna kuna dobiti!!!

A obzirom da nam je i Odgođena porezna imovina dosta visoka čak ni porez se na tu dobit neće platiti!
Sve nama!!!



bumo videlo kolko je to po dionici, mislim ovo zemljište za LNG – 20-30-40-50….kuna po dionici!!!

koje gluposti! dioničari neće vidjeti ni kune od tog novca jer će sve otići na plaće radnicima, otplatu ogromnih dugova i pokriće nagomilanih gubitaka koje ste ti i tvoji napravili!!
[/quote]

E to je ono što cca 900 radnika želi čuti odnosno osjetiti, za tu sitnicu koju nazivamo plača potrebno je cca 21milion kuna kako bi se dugovi prema radnicima zatvorili. Ako se to dogodi sve ovo će biti zaboravljeno (ali ne i oprošteno) i možemo krenuti proizvoditi robu. Jedino sa proizvodnjom će i dioničari vidjeti nekakvu lovu.

Končar i Ježić dogovorili su plan daljnjih aktivnosti oko konačnog aktiviranja projekta LNG terminala i kogeneracijske elektrane na otoku Krku. Danko Končar je Novom listu potvrdio da je tijekom pregovora precizirano njegovo preuzimanje LNG terminala i kogeneracijske elektrane kroz konkretne poteze koji će dovesti do krajnjeg rješenja.
– To je istina. Nalazimo se u završnoj fazi dogovora – kratko je potvrdio Danko Končar. (www.novilist.hr)


No kao i do sada opet se čeka petak, sastanak će vjerojatno trajati do cca 15-16h, tek u ponedjeljak će radnici saznati rezultate pa će kordinacija donijeti odluku što i kako dalje i vrijeme bespovratno curi a dugovi radnika a i same tvrtke se samo gomilaju.

Samo mali podsjetnik, sad je 15hi 14minuta, dali su radnici saznali što je bilo na sastanku, dali je sastanak uopče održan???

ZAGREB, 04.11.2011. 15,00 sati

INFORMACIJA ČLANOVIMA.

Na današnjem sastanku u Ministarstvu gospodarstva koji je sazvao državnik tajnik na inicijativnu sindikata EKN-a, predsjednika I. Tomca nazočili su svi veći vjerovnici, uprave Diokija i Dine, većinski vlasnik R. Ježić te predstavnici svih sindikata koji djeluju na obje lokacije.
Zahtjev našeg sindikata je bio da se osigura isplata plaće za rujan što skorije a do kraja mjeseca i plaća za listopad.
Da se od strane vjerovnika prihvati program restrukturiranja jer je to jedini način da nas odblokiraju i da se pokrene proizvodnja.
Većinski vlasnik je na sastanak došao sa predstavnikom tvrtke Kermas, N. Končarem koji je zainteresiran za kupnju dijela neoperativne imovine na Dini a radi se o cca 600 000 metara četvornih za LNG terminal i termoelektranu. Iznos koji bi dioki dobio za to zemljište po njihovim riječima je još poslovna tajna.
Vjerovnici su iskazali nezadovoljstvo sa iznesenim i očekivali su potpisano barem pismo namjere, prijedlog poslovnog plana, prijedlog raspodjele novca i ostalo.
Na naše inzistiranje svi su spremni da ponovno izvrše odblokadu računa za isplatu plaće ali da prije toga Uprava osigura novac. Uprava je to prihvatila i obećala najkasnije isplatiti plaću za rujan do 14.11.2011. godine a plaću za listopad do kraja mjeseca.
Uprava je obvezna do kraja ponedjeljka vjerovnicima dostaviti ponudu Končara ali i poslovni plan ukoliko očekuje da vjerovnici razmotre mogućnost deblokade na 30 do 60 dana u kojem roku bi se pokrenula proizvodnja.
Što se nas, sindikata EKN-a tiče nas zanima isplata plaće i početak rada a restrukturiranje je ubuduće posao uprave, vlasnika i vjerovnika.
Kako bi se naši članovi očitovali o ovim zaključcima sazivamo Skupštinu podružnice SS EKN Dioki za 11,00 sati u ponedjeljak u K-objektu. Svi članovi skupštine će biti pozvani putem telefona u ponedjeljak u jutro.

Srdačan pozdrav,
J. Pavelić, predsjednik podružnice

Samo siromašni znaju da ima i siromašnijih od njih. Bogati vide samo bogatije od sebe.

"Končar i Ježić" "dogovorili" "preuzimanje LNG terminala" "kogeneracijske elektrane" "konkretne poteze"
"do krajnjeg rješenja".

Tko je koncar? zasto drzava nije umjesto koncara? koncar ima vise novca od drzave? LNG jezicev projekt? Hm, a ja mislio da se radio o EON-u i ostalima u Adria LNG. Koje ludosti, ovo je smijesno. Drzave je u ime 5 milijuna drzavljana RH isla prodati tri (3) brodogradilista jednom covjeku. Mozda je Danko 15 milijuna puta sposobniji i novcano i umno od prosjecnog rvata?


vidimo se na 100-tki do Božića…………… [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Kak je krenulo , Ti bi mogao biti u pravu . Kralj kroma nije mačiji kašalj .



vidimo se na 100-tki do Božića…………… [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Kak je krenulo , Ti bi mogao biti u pravu . Kralj kroma nije mačiji kašalj .
[/quote]
Pa u utorak će biti dobar razlog za malo značajniji skok [thumbsup]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close