DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pogledajte kako je IGS u Ravenni za PVC tvornicu uspio dobiti cijene energenata koji su konkurentni u branši u EU! Da se može početi ponovno proizvoditi!! Da se ljudi – oko 50-ak radnika – vrate na posao!
I to od ENI-a i njegovih kompanija!
Kako se to ne može u HR – jesmo li mi stvarno nesposobni da išta imamo?

Mafija susjed, mafija

savu za predsjednika!


Takodjer u Grckoj, sto mislite koliko ima plina u dnu Jonskog mora? Eh eh….bogate zemlje.

"Koliko je poskupljenje plina za industriju utjecalo na vaš dug prema Ini?

U tome i jest problem. Nevjerojatno je da RH kao zemlja s vlastitom proizvodnjom plina to ne koristi kao snažnu polugu kojom će poticati vlastitu industriju. 
Mi stranim kompanijama dopuštamo da iskorištavaju monopolistički položaj i ucjenjuju naše proizvođače dok potiču svoje kompanije koje su nam konkurenti na međunarodnom tržištu."

Ina je u HR u prvih 9 mjeseci ostvarila dobit u E&D od 4,887 milijardi kuna!!!!!
Ili ravno oko 70% što ne ostvaruje ni jedna kompanija u svijetu!!!!!!
Ina je najbolja komapnija u svijetu u državi koja ne naplćuje NIŠTA od svojih prava na energetske resurse!
Da Ina ima duplo manje zarade u ovom segmentu to bi značilo da gospodarstvo ima prostora za poslovanje, zapošljavanje, investicije…..Puno manje nezaposlenih – puno veči izvoz!
Nova Vlada samo na struji, nafti i plinu može gospodarstvu ostaviti 5 milijardi kuna kojima se onda može početi niv razvojni ciklus – nova zapošljavanja u industriji –

ima jedna zemlja gdje ce zene tek uskoro prvi put glasati, gdje ne smiju voziti auto. takodjer kazu da ta zemlja drzi oko 7% US kapitala, a btw dizali su "royality" sve do 50%. ponavljam 50%.

Poštovani outsider1,
U Hrvatskoj se nedobiva bitka za zelenim stolom,nego negdje drugdje,da je to tako,onda bi se slučaj Diokia riješio tamo,za zelenim stolom.
Po meni je,a to je samo moje mišljenje bezpredmetno razgovarati o R.J koji je bacio na koljena ovu kompaniju koja je bila među najvećim izvoznicima u državi.Gdje su novci od od tona polietilena,a nije se plaćalo niti dobavljača,dalje da ne nabrajam šta se nije plaćalo,sjetite se da je prije godinu dana u posjeti DINI na Krku bio i predsjednik Josipović koji je rekao…..citiram "drago mi je da sam u kompaniji koja može biti primjer svima u Hrvatskoj"!

Poznavao sam i ja slične tebi,ali opet to je samo moje mišljenje,a takve koje sam ja samo poznavao su još uvijek u kompaniji gdje sam i ja,samo za razliku od mene oni su puno toga odlučivali ŠTETNO za ovu kompaniju koja je bila primjer za Hrvatsku kako je rekao predsjednik Josipović.

Poštovanje
radnik Diokia-Dine

Poštovani kolega mutna rijeko Savo vaše je pravo da piseš hvalospjeve o RJ a možeš i o sindikatu koji ga zdušno podržava i kupuje vrijeme za njega.Pričati da je Dioki zapao u krizu zbog preskupih energenata a zna se da smo blokirani zato što nisu ni plaćani to je suludo kako nešto može biti skupo ako to isto i neplaćate. Pošto govorite o neprofitabilnosti lokacije Žitnjak recite mi otkud je prošle godine dala 30 000 000 kuna Dinamarini i u koju svrhu i jeli možda taj novac vraćen.LGN terminal na Krku se gradi zasad samo u vašoj glavi a da se i gradi kake to ima veze sa Diokijem.Sada kad radnici Diokija krvare i traže bilo kakvu informacije od pojedinih povjerenika Samostalnog sindikata dobivaju dezinformacije(naravno ako ih mogu pronaći).

Kako će tipovi poput tebe i sličnih spasiti – ha, ha, ha – ili nešto dobro učiniti za svoju firmu – ako ne shvaćaju osnovnoškolsku matematiku koja kaže slijedeće:
– Ina plin crpi po cijeni od 0,15kn/m3
– Ina trenutno – nakon što je cijena spuštena cca 20% – taj isti plin prodaje HR industriji po cijeni od 1,7kn/m3!
Dakle – koeficijent je 11!!!!!

Glede LNG terminala – da ga sada HR ima plin bi bio još 15-20% jeftiniji!

Ja zaista nemam namjeru niti potrebu polemizirati sa nikim a ponajmanje sa tobom ti i dalje sanjaj i živi u svojim snovima, ja i dalje nemam namjeru nikomu lagati a ponajmanje samom sebi.Ja nemam problema sa matematikom. Da prijatelj tvog idola RJ-ća dokror Ivo nije otjerao Šeika možda bi LNG i bijo na Krku.Znaš li onu narodnu da koza ima dug rep.Ja niti mogu niti imam iluzije da ću spasiti Dioki ali nemožeš ni ti naročito sa svojom bujnom maštom o LNG-ju.

Hraćkaš po svemu a nemaš pojma ni o čemu.
Zašto Dioki plaća 5 lipa po kubiku za skladištenje ako ni jedan kubik ne skladišti?
Zašto se Plinacrou plaća 20 lipa po kubiku ako je npr u Sloveniji to duplo manje?
Koliko je skuplja struja u HR nego npr u Mađarskoj iako HEP od države dobiva povlaštenu tarifu za plin, vjerojatno i za mazut i lož ulje.
Pitaš za plaću a ne reagiraš kad ti netko u samo godinu dana troškove struje i plina digne za 90 milijuna kuna:
Ina godinama bojkotira proizvodnju smanjenjem sirovine – šuti se-
4 godine čekate lokacijsku za kogeneraciju – u svijetu se to dobije za 30-60 dana!
I sada je sve kriv RJ i Uprava.
To je kao da Uprava kaže da su krivi radnici.

LNG terminal će definitivno krenuti i točka.
A o kakvoj investiciji i potencijalu se radi dovoljno je reći da se na terminalu može ekstrakcijom dobiti 1,5 milijuna tona etana i 1,2 milijuna tona propana i butana!
Oko 24 milijuna boe – pa ti sada računaj što to znači na samo za Dioki nego za čitavu HR.
I to ide tako godinama . nitko se ne buni!

Savo,

kada će zaostale plaće i daj više odrasti?!

Pa valjda svako pametan osim tebe zna da je RJ prodao rezervarski prostor i da zato plaća skladišta plina samo "nitko"nezna gdje su pare od prodaje.Rezervar za skladištenje stirena plaća se i danas iako pogon neradi gotovo godinu dana , pa tko je trebao otkazati najam? Pa valjda nesposobna uprava.Ja neznam odkod tebi da kukam za plaćon i po čemu si to skužijo ali zato je jako vidljivo da ti strašno kukaš za svoih par dionica i zato cijelo vrijeme pišeš nebuloze.Pa kada te je tako naljutio moj odgovor na tvoju prozivku zašto ignoriraš pitanje o novcima koji su otišli u Dinamarinu.


Pogledajte kako je IGS u Ravenni za PVC tvornicu uspio dobiti cijene energenata koji su konkurentni u branši u EU! Da se može početi ponovno proizvoditi!! Da se ljudi – oko 50-ak radnika – vrate na posao!
I to od ENI-a i njegovih kompanija!
Kako se to ne može u HR – jesmo li mi stvarno nesposobni da išta imamo?

Vjerujem da ti je ovo retoricko pitanje… mala smo drzava i umjesto da svi zajedno stremimo prema istom cilju, gleda se da svatko svakog zahebe i pokrade. Pogledaj samo brodogradilista, HZ, gradnju autocesta pa onda ovo tvoje odnos INE, HEP-a prema industriji itd.

Ekipa na vlasti (pod ovim ne mislim ni na jednu stranku određeno) zdušno radi na tome da pokrade i uništi, a ne da nešto stvori, kao da smo si najgori neprijatelji. Zato se ne moramo čuditi kako da je plin po ovoj ili onoj cijeni, kako to da se LNG gradi vec 7 godina a jos nije ni poceo, kako to da propada jedna tvrtka za drugom, a sve po istom kljucu (citaj kradje i nesposobnost) i to vec godinama pa i desetljecima itd.

Zato pretpostavljam da je ovo tvoje pitanje ustvari retoricko pitanje…

New Report

Close