DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Datum Miloševićeva intervjua u Večernjem je također 21.listopad 2011.!!1

Ključni pregovarač s RH strane bio je RJ ili još netko drugi iz Diokija s njim prije dvije godine u Kataru!
Stoga se i čini da su ovi veliki pritisci i rezultat te specifične ulogu u Kataru ali i u LNG konzorciju.
Ako se ispune očekivanja gelede ostalih partnera LNG terminal bi trebao biti u pogonu do 2014.
A to bi značilo da se prodaje Ćuf doo.
A da je to tu negdje pokazuje i ogroman interes s svih strana svijeta za ovaj projekt.

i sad još objasni kakve veze to ima sa diokijem?!
prodali smo i janafu zemlju pa što od toga imamo, prodali smo zemlju i mandiju pa zbog toga nismoimali popuste.
LNG terminal je investicija onog tko uloži a mi nemamo da bi mogli održavati ni hladan pogon a priče ako bude biće i da baba ima k… bila bi deda su stare stoljećima!


i sad još objasni kakve veze to ima sa diokijem?!
prodali smo i janafu zemlju pa što od toga imamo, prodali smo zemlju i mandiju pa zbog toga nismoimali popuste.
LNG terminal je investicija onog tko uloži a mi nemamo da bi mogli održavati ni hladan pogon a priče ako bude biće i da baba ima k… bila bi deda su stare stoljećima!

U mandiju nema etana a ovdje će ga biti oko 1,5 milijuna tona godišnje plus oko 1,2 milijuna tona LPG-a!
A nije na odmet i nešto crkavice od prodaje zemljišta.
Valjda će se moći dobit oko 25 milijuna eura.
Još toliko od NL i 25 od Kijca i evo nas debelo iznad vode.
Ja to tako gledam – i nsu neke velike cijene da su neostvarive.

Ne moraš se bojati, nisam ja na ničijem ‘meniju’. Sindikalci su poput političara, nije im vjerovati. Vidio sam daleko veća ‘govna’ i ‘dupelisce’ od ljudi, oprostite na izrazu cijenjeni kolege, od dotičnog, tako da ti ta konstatacija ne stoji u potpunosti.

No priznajem, za pojedine članove EKN-ovog sindikalnog vodstva u DIOKI-ju, možda si doista u pravu, jer s kim si takav si…

Konačno, svi se na žitnjaku međusobno poprilično dobro poznajemo, točno se zna tko je kakav, tu sam gotovo dva desetljeća i zato nemoj se opterećivati tko je i gdje jučer bio, jer bi mogao shvatiti da bi i ti i ja i svi drugi ljudi na žitnjaku uskoro mogli biti potjerani doma silom prilika, jer je takva odluka već napisana, danas privremeno suspendirana, no nakon ‘usklađivanja’ u trenu se može primijeniti.

Potrebno nam je jedinstvo i pritisak na sve strane da uspijemo sačuvati radna mjesta, no vrijeme prolazi i ono definitivno kao i sve drugo, nije na našoj strani. Uostalom još uvijek ne znamo tko nam je ‘glavni neprijatelj’ jer ima tu jaaako puno magle!

Sutra je dan ‘D’ nakon kojeg ćemo znati idu li kola DIOKI-ja uzbrdo ili nizbrdo…. Inercija nas gura prema dolje pa bi svu pozitivnu energiju koju imamo trebalo upotrijebiti – ne na međusobna prepucavanja već na izvlačenje iz blata!

U moru loših vijesti, neka neslužbena najava uprave oko isplate dijela plaće za rujan daje trunku nade!

Pozdrav mojim kolegama, radnicima DIOKI-ja!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

U moru loših vijesti, neka neslužbena najava uprave oko isplate dijela plaće za rujan daje trunku nade!
Da počelo se šuškati o tome ,samo neka nešto uplate jer su banke bez osjećaja,što se tiče stambenih kredita,o nenamjenskim da i ne govorim…

Nama za početak treba samo cca 7 mil kn za plače, nakon toga dogovarajte se što god hočete cca 20 dana, zatim opet 7 mil kn pa se nastavite dogovarati, i možemo tako do 2050 godine ako se ne uspiju dogovoriti.


U moru loših vijesti, neka neslužbena najava uprave oko isplate dijela plaće za rujan daje trunku nade!
Da počelo se šuškati o tome ,samo neka nešto uplate jer su banke bez osjećaja,što se tiče stambenih kredita,o nenamjenskim da i ne govorim…

to što se šuška je vjerojatno samo jedan žešči spin da se radnici malo smire, podsječam na izjavu predsjednice uprave da sredstava više nema, jedino od kud bi mogla doći sredstva su sa privatnog računa R.J. jer trenutno on jedini u diokiu ima tolika sredstva, koliko je to vjerojatno prosudite sami, mada čitajuči kolegu Savu to nebi uopče trebalo biti upitno jer u pitanju su buduće milijarde kuna…


ej outsider1,
ti mora da si neki špijun,braniš kriminalca i lopova!!!
tvoj r.j je upropastio zajedno sa nesposobnom upravom ovu firmu,
to je istina,govoriš da treba biti hladne glave,a plaće nema 3 mjeseca,radnici nemaju za kruh,a ti govoriš o hladnim glavama.

Srami se!!!!!!


Poštovani g. Planina,
upravo zbog ovakvih izljeva nisam želio niti sam ikad komentirao diskusije na ikojem forumu.
Molim te pažljivo pročitaj moje postove i otkrit ćeš nepobitnu činjenicu da podržavam borbu radnika za njihova prava, naročito isplatu zaostalih plaća, jer smatram da u ovom trenutku svatko od nas se doslovno bori kako bi sutra pokrio osnovne životne potrebe.
Što se tiče RJ – daleko od toga da mi je prirasao srcu i stoga me tvoje kategoriziranje "špijunom" stvarno boli (osnovni razlog zašto odgovaram). Ako se pokaže da je nemilo isisavao novce iz sustava – neka Pedro visi. Ali to je stvar budućnosti. Međutim, da sam Vam ja gazda po defaultu bih Vas otpustio 20%, s tim da bih zadržao ukupnu masu plaća i to raspodijelio na ostale. Pa da vidimo tko je radnik, a tko neradnik.
Mislim da je smisao foruma izlaganje različitih stajališta, a na čitateljima je da procijene tko, što, gdje i kako. Tim više uvredama ovdje ne bi trebalo imati mjesta. Poznavao sam takve kao ti, s naglaskom na poznavao jer ih na žalost danas više nema među nama.
Želio sam samo iznijeti svoje viđenje uz naglasak da akcije djelatnika trebaju biti SMISLENE I KOORDINIRANE, bitka se uvijek dobiva za "zelenim stolom".
Kako vidim da poneki zlonamjerno doživlavaju moje komentiranje, a ionako sam bio na rubu da li se uopće javiti ili ne, ovo je moj poslijednji post (nemam namjeru dalje reagirati na bilo pozitivne bilo negativne komentare).
DIOKIju i njegovim djelatnicima još jednom želim bolje sutra i nastavak proizvodnog ciklusa jer, ponavljam, želim da takva tvrtka opstane. Ne zbog sebe, već zbog svoje djece. Naime, obzirom da mislim da je ključ u političkom rješenju, zadržavanje na životu ovakve tvrtke na životu ukazivalo bi na put opstojanja ozbiljnosti ekonomskog dijela programa bilo sadašnje, bilo buduće Vlade RH, bilo nekoga kome je stalo.
Toliko.
Over and out.
ZDS

Kolega outsider 1, žao mi je što se povlačite jer svako mišljenje je vrijedno,

što se tiče tvrdnje da se bitke uvijek dobijaju na zelenom stolu, nažalost slažem se, no međutim mi smo uglavnom "samo" radnici i nismo dorasli pravnicima i mafijašima kad se sjedne za stol, isto kao što niti oni nama nisu ravni kada treba raditi. Stoga bojim se da je ovo bitka koju radnici za stolom nemogu dobiti nego isključivo i samo na cesti. No treba pričekati i OVAJ PETAK (kako sam sebi zvučim glupo) a nakon njega ukoliko nebude dogovora onda draga gospodo mislim da ćete morati doći na Slavonsku aveniju.


DIOKIju i njegovim djelatnicima još jednom želim bolje sutra i nastavak proizvodnog ciklusa jer, ponavljam, želim da takva tvrtka opstane. Ne zbog sebe, već zbog svoje djece. Naime, obzirom da mislim da je ključ u političkom rješenju, zadržavanje na životu ovakve tvrtke na životu ukazivalo bi na put opstojanja ozbiljnosti ekonomskog dijela programa bilo sadašnje, bilo buduće Vlade RH, bilo nekoga kome je stalo.
Toliko.
Over and out.
ZDS

I ne samo djece nego i unuka i praunuka!!!

…..The highlight of Milkovic’s presentation focused on Croatia’s Drava Depression. The eastern part of the Drava depression – located in the northern part of the country – is an area with extensive source rock distribution in the Miocene formation. Source rock maturity has been determined from formation resistivity. Current estimates range from 6 to 10 Tcf of gas existing primarily in tight gas formations and unconventional shales at depths ranging from 11,200 to 14,000 ft (3,400 to 4,400 m). Milkovic said, “We are convinced there is much more.”……
http://www.epmag.com/2010/June/item61686.php
HR je energetski eldorado glede plina a taj plin će netko trebati i pretvarati u nešto puno skuplje i nešto puno vrijednije od pukog spaljivanja i zadovoljenja osnovnih energetskih potreba!
Zar nam nije jasno kakva se tu prelijepa prilika u budučnosti nudi?



DIOKIju i njegovim djelatnicima još jednom želim bolje sutra i nastavak proizvodnog ciklusa jer, ponavljam, želim da takva tvrtka opstane. Ne zbog sebe, već zbog svoje djece. Naime, obzirom da mislim da je ključ u političkom rješenju, zadržavanje na životu ovakve tvrtke na životu ukazivalo bi na put opstojanja ozbiljnosti ekonomskog dijela programa bilo sadašnje, bilo buduće Vlade RH, bilo nekoga kome je stalo.
Toliko.
Over and out.
ZDS

I ne samo djece nego i unuka i praunuka!!!

…..The highlight of Milkovic’s presentation focused on Croatia’s Drava Depression. The eastern part of the Drava depression – located in the northern part of the country – is an area with extensive source rock distribution in the Miocene formation. Source rock maturity has been determined from formation resistivity. Current estimates range from 6 to 10 Tcf of gas existing primarily in tight gas formations and unconventional shales at depths ranging from 11,200 to 14,000 ft (3,400 to 4,400 m). Milkovic said, “We are convinced there is much more.”……
http://www.epmag.com/2010/June/item61686.php
HR je energetski eldorado glede plina a taj plin će netko trebati i pretvarati u nešto puno skuplje i nešto puno vrijednije od pukog spaljivanja i zadovoljenja osnovnih energetskih potreba!
Zar nam nije jasno kakva se tu prelijepa prilika u budučnosti nudi?

[/quote]

Budući da je godišnjica smrti ZB evo da se podsjetimo njegovih riječi!

Stečaj je, dakle, realna opcija?

Jest, realna je. Izgubilo bi se petsto radnih mjesta na zagrebačkoj lokaciji. Da budemo ironični, u cijeloj priči postoji i pozitivna strana jer bi netko na lokaciji Diokija na Žitnjaku mogao izgraditi novi Avenue Mall.

http://www.vecernji.hr/biznis/diokiju-zbog-ine-prijeti-stecaj-a-bez-posla-bi-moglo-ostati-500-ljudi-clanak-142565

Radnici naivno misle da je problem u ZB. VMP, RJ, EKN…..

Dečki problem je jedino što doslovno ležite na vrhunskim nekretninama – problem je jer radite u branši koja se nalanja na energetsku – problem je u LNG terminalu – problem je u HR energetskim resursima prvenstveno plinskim!

Ako to prihvatite dobili ste rat!

Takodjer u Grckoj, sto mislite koliko ima plina u dnu Jonskog mora? Eh eh….bogate zemlje.

"Koliko je poskupljenje plina za industriju utjecalo na vaš dug prema Ini?

U tome i jest problem. Nevjerojatno je da RH kao zemlja s vlastitom proizvodnjom plina to ne koristi kao snažnu polugu kojom će poticati vlastitu industriju. 
Mi stranim kompanijama dopuštamo da iskorištavaju monopolistički položaj i ucjenjuju naše proizvođače dok potiču svoje kompanije koje su nam konkurenti na međunarodnom tržištu."

New Report

Close