DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da ipak malo previše očekujete od sindikata,

U predstavnike EKN sindikata u DIOKI-ju (Zagreb) osobno nikada nisam imao previše povjerenja, izuzev jednog čovjeka, koji je sindikalni povjerenik EKN-a za EPS (i kemikalije ranije).

Čast iznimkama, skidam kapu, Štef!

(podaci poznati radnicima lokacije Žitnjak)

ZATO SAM OSOBNO PROTIV PODJELA, ZA ANGAŽMAN SVAKOG RADNIKA U OVOJ BORBI I ZA JEDINSTVO SVIH ZAPOSLENIH, KOJE SMO DANAS ITEKAKO POKAZALI!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Ispali iz Top 10:
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./FILIPOVIĆ MARIJAN

Hypo banka očito je procijenila da je bolje dobiti 34 k po dionici nego ništa [undecid]

Kune nisu problem, kuna nema

Evo i priloga iz glavnog RTLovog dnevnika u 18:30h. Zanimljivo da je prilog kraći nego u vijestima u 17:00h…

Vaš link


Ispali iz Top 10:
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./FILIPOVIĆ MARIJAN

Hypo banka očito je procijenila da je bolje dobiti 34 k po dionici nego ništa [undecid]

to je skrbnicki od marijana, on prodaje ali on stalno prodaje
mislim da ovo sa hdz-om nije bolje moglo ispasti za vas radnike, kontam da ce netko uletiti blizak sdp-u dat neku lovu i cekat poslje izbora pa ce biti smjene i u hep-u, ini, i drugim drzavnim firmama, nema vise sta da se pokrade ovi su pocistili do jaj., tako da sada netko mora i stvoriti nesto da bi se moglo krast, sto se tice r.j. ja osobno bi ga za jaj. objesio ako se dokaze da je isisavao novce i pustio dioki da propadne do 10% novca da ode na privatne depove razumijem ali sve vise je teski lopovluk, mislim da si nitko nece dopustiti propast firme u ovo vrijeme i ovako im je dosta afera, sto se tice place suosjecam sa vama nisam dvije vec dobio ali kazu ljudi bit ce bolje e da im sada jeb.. majkicu [lol] (malo humora)

ne mari za male stvari i ostat ce male

Sindikalni povjerenik EKN-a (kemikalija ranije) nije povjerenik EPS-a nego je sasvim druga osoba.Taj tvoj sindikalni povjerenik kojem skidas kapu nije se odazvao na skup zaposlenika, a nas zaposlenike koji smo bili na tom skupu naziva grupom budala koji govore o svojim kreditima koje nemogu placati. Vaznije mu je da spremi dobar gablec odabranim ljudima na EPS-u a vjerovatno si i ti na njegovom meniju. Moj ti je savjet da svoju kapu ostavis na glavi i prije nego li je skines provjeris dali ti je to pametno.


Mislim da ipak malo previše očekujete od sindikata,

U predstavnike EKN sindikata u DIOKI-ju (Zagreb) osobno nikada nisam imao previše povjerenja, izuzev jednog čovjeka, koji je sindikalni povjerenik EKN-a za EPS (i kemikalije ranije).

Čast iznimkama, skidam kapu, Štef!

(podaci poznati radnicima lokacije Žitnjak)

ZATO SAM OSOBNO PROTIV PODJELA, ZA ANGAŽMAN SVAKOG RADNIKA U OVOJ BORBI I ZA JEDINSTVO SVIH ZAPOSLENIH, KOJE SMO DANAS ITEKAKO POKAZALI!

Sindikalni povjerenik EKN-a (kemikalija ranije) nije povjerenik EPS-a nego je sasvim druga osoba.Taj tvoj sindikalni povjerenik kojem skidas kapu nije se odazvao na skup zaposlenika, a nas zaposlenike koji smo bili na tom skupu naziva grupom budala koji govore o svojim kreditima koje nemogu placati. Vaznije mu je da spremi dobar gablec odabranim ljudima na EPS-u a vjerovatno si i ti na njegovom meniju. Moj ti je savjet da svoju kapu ostavis na glavi i prije nego li je skines provjeris dali ti je to pametno.

ZATO SAM I JA OSOBNO PROTIV PODJELA, ZA ANGAŽMAN SVAKOG RADNIKA U OVOJ BORBI I ZA JEDINSTVO SVIH ZAPOSLENIH, KOJE SMO DANAS ITEKAKO POKAZALI!

Al stvarno frajer radi dobar gulaš, nema šta!

zaprudjanec


Današnji skup zaposlenika Diokija razotkrio je je još jednu bolnu činjenicu da vodstvu Samostalnog sindikata nije stalo do njihovog članstva i da ih nezatupaju u borbi za njihovu egzistenciju .Dok su radnici Ježić postavljali razna pitanja , a on ih u više navrata upućivao na sindikat pokazivajući rukom prema presjedniku on je u isto vrijeme kao da se to njega ništa netiče razgovarao sa par sindikalnih povjerenika sebi odanih.Zato bi bilo krajnje vrijeme da članstvo dobro razmisli o povjerenju tom vodstvu dali su ih birali da zastupaju njih ili vlasnika Diokija.

Sindikat je direktno uključen u postupak restrukturiranja kojeg je priredila Uprava i KPMG Croatia doo i šta se tu ima dodati ili oduzeti.
Žitnjak je u tom scenariju pred rekonstrukcijom i izgradnjom kogeneracije – sve uz uvjet realnih cijena električne energije i plina. Bez toga je poslovanje na lokaciji Žitnjak neodrživo.
Sjetite se Z.Beloševića i njegove izjave da je izgleda nekome cilj Žitnjak pretvoriti u još jedan trgovački centar.

Dioki ima kapacitet da s PVC-om na Krku bude oslonac gospodarstva u RH a ako netko misli da nam ne treba industrija Polimera neka se javno očituje.

A LNG terminal – sama ektrakcija C2,C3,C4 komponenti je financijski izdašna kao ukupni upstream Ine!!! 24 milijuna boe nafte!!!
S tim HR i Dioki ali i ostali sudionici mogu postati najjači subjekt na Mediteranu i ovom dijelu Europe.
RJ je dovukao priču o LNG terminalu u RH i neka sada to odradi do kraja kako je zamislio.

Uostalom nije mu stran ni izlazak iz kompanije ali ne na način kako je otišao Z. Belošević – možda ne na takav način ali na način da bude kriv za nečije promašene politike, posebice politike cijena energenata i sirovine.
Zar još ima naivnih da se nije znalo kada se počelo dizati cijene plina tko će nahebati.
Sve se znalo i to je bio i cilj, isto kao i zatvaranje RJ na 4,5 mjeseci u najkritičnijim trenutcima za poslovanje tvrtke.
Zna li još itko u RH zašto je bio u pritvoru?
Briga li koga više na koji je način došlo do neplaćanja HEP-u – i po kojoj je cijeni prodan terminal na Žitnjaku.

I to su pitanja na koje trebaju dati odgovorni.
I to što prije jer isključivo o tom ovisi status zaposlenika na Žitnjaku a Krk nije i niti će biti upitan.
Ali bez solidarnosti Krka i Žitnjaka neće se uspjeti.
Bez zajedništva radnika i Uprave nema dugoročnih rješenja.

Prije cca mjesec dana naš vrli ministar Đuro je rekao kratko i jasno da R.J. mora van, jučer smo čuli državnog tajnika da govori kako su trenutni vlasnik i uprava nesposobni.

Prema tome suludo je očekivati da će ministarstvo pomagati diokiju dok god je R.J. vlasnik, a on se svim silama neda van.

Znači ili nek R.J. sam osigura sredstva koja su potrebna za nastavak proizvodnje i plače radnika ili neka se odmah makne.

Sad će netko reći da ga se ucjenjuje itd itd… Ma zaboli nas radnike tko tu koga hebe i zašto, zna se vrlo dobro, tko jači taj kači.

I neće radnici podržavati R.J. i za njega lobirati pred ministarstvom ili na Markovu trgu. Jučer mu je jedan radnik lijepo rekao nakon njegovih stalnih izjava mi moramo ovo mi moramo ono, ajde prošeči se do Čulinećke a mi ćemo te svi pratiti, budi na čelu povorke.

No kao i do sada opet se čeka petak, sastanak će vjerojatno trajati do cca 15-16h, tek u ponedjeljak će radnici saznati rezultate pa će kordinacija donijeti odluku što i kako dalje i vrijeme bespovratno curi a dugovi radnika a i same tvrtke se samo gomilaju.

A da ne spominjem da se radi o PETROKEMIJSKOM kompleksu koji je sam po sebi opasan i kad je sve u redu.


Prije cca mjesec dana naš vrli ministar Đuro je rekao kratko i jasno da R.J. mora van, jučer smo čuli državnog tajnika da govori kako su trenutni vlasnik i uprava nesposobni.

Prema tome suludo je očekivati da će ministarstvo pomagati diokiju dok god je R.J. vlasnik, a on se svim silama neda van.

U RH postoje određeni zakonodavni okviri koji ne bi trebali biti DISKRIMINIRAJUĆI JER TO JE PROTIVNO POVELJI I DUHU ZAKONODAVNIH OKVIRA eu.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2009_05_56_1327.html

Umjesto da podupire gospodarstvo MINGORP ovdje nije poduzeo ništa iakko je imao instrumente po nekoliko točaka.
Npr PVC na Krku – fond za zaštitu okolišta, ili EPS na Žitnjaku.
Kao i kogeneracija.
Sve to postoji i sve se moglo staviti u funkciju na naćin da se izbjegme situacija koja je trenutno opterećujuća za poslovanje Diokija.
Prvenstveno cijene energije i količine etana.
Evo ti svih odluka Vlade RH – vidiš li da je išta išlo Diokiju?
http://www.aztn.hr/rezultati-odluke-drzavne-potpore/?casenumber=&dateearlier=&datelater=&area=dp&text=&submit_odluke=

RJ je sve ovlasti prenio na Hanžekovića – dakle IZAŠAO je iz firme ali ne na način da ga više nije briga za Dioki.

Prevelike su tu stvari na stolu i ne može se tako lako to prepustiti nečijem voluntarizmu.


RJ je sve ovlasti prenio na Hanžekovića – dakle IZAŠAO je iz firme ali ne na način da ga više nije briga za Dioki.

Prevelike su tu stvari na stolu i ne može se tako lako to prepustiti nečijem voluntarizmu.

ODLUKU

O OSNIVANJU VELEPOSLANSTVA REPUBLIKE HRVATSKE U DRŽAVI KATAR, SA SJEDIŠTEM U DOHI

Osniva se Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Državi Katar, sa sjedištem u Dohi, na čelu s izvanrednim i opunomoćenim veleposlanikom.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.

Klasa: 018-07/11-01/07

Urbroj: 71-05-03/1-11-6

Zagreb, 21. listopada 2011.

Predsjednik
Republike Hrvatske
prof. dr. sc. Ivo Josipović, v. r.

Milijarde su tu u pitanju – LNG je ključ jedne velike priče.
Milošević je neki dan rekao da su stvari stavljene na svoje mjesto.



RJ je sve ovlasti prenio na Hanžekovića – dakle IZAŠAO je iz firme ali ne na način da ga više nije briga za Dioki.

Prevelike su tu stvari na stolu i ne može se tako lako to prepustiti nečijem voluntarizmu.

ODLUKU

O OSNIVANJU VELEPOSLANSTVA REPUBLIKE HRVATSKE U DRŽAVI KATAR, SA SJEDIŠTEM U DOHI

Osniva se Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Državi Katar, sa sjedištem u Dohi, na čelu s izvanrednim i opunomoćenim veleposlanikom.

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja.

Klasa: 018-07/11-01/07

Urbroj: 71-05-03/1-11-6

Zagreb, 21. listopada 2011.

Predsjednik
Republike Hrvatske
prof. dr. sc. Ivo Josipović, v. r.

Milijarde su tu u pitanju – LNG je ključ jedne velike priče.
Milošević je neki dan rekao da su stvari stavljene na svoje mjesto.
[/quote]
Šeik Althani istaknuo je interes za ulaganje u energetiku. Je li izdvojio nešto konkretno?

Njegova ekscelencija šeik Althani bivši je ministar ekonomije i član uprave Qatar Petroleuma. Bio je ključni pregovarač u razvoju LNG projekata u Japanu, Južnoj Koreji, Indiji i Italiji, a Qatar je vodeći svjetski proizvođač LNG-a. Također je zainteresiran za projekte u turizmu, ali i neka druga ulaganja.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Datum Miloševićeva intervjua u Večernjem je također 21.listopad 2011.!!1

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close