DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto nitko drugi od medija nije došao???

Jeli moguće da nisu smjeli???

Obaviješteni jesu…

Šeik Althani istaknuo je interes za ulaganje u energetiku. Je li izdvojio nešto konkretno?

Njegova ekscelencija šeik Althani bivši je ministar ekonomije i član uprave Qatar Petroleuma. Bio je ključni pregovarač u razvoju LNG projekata u Japanu, Južnoj Koreji, Indiji i Italiji, a Qatar je vodeći svjetski proizvođač LNG-a. Također je zainteresiran za projekte u turizmu, ali i neka druga ulaganja.

Stižu pisma namjere

Jesu li najavljena još neka konkretna ulaganja?

Najkonkretniji interes iskazan je za projekte u turizmu i energetici, a nakon foruma počela su stizati i prva pisma namjere za velika ulaganja. Primjerice, za gradnju LNG terminala na Krku za srednju Europu, za što interes pokazuje Macquarie, koji bi u projektu sudjelovao s domaćim javnim tvrtkama. Od nekih stranih ulagača najavljena je i gradnja termoelektrana na plin, čime bismo smanjili ovisnost o uvozu električne energije. Posebno me obradovao nedvosmislen interes za nova ulaganja u proizvodnju i visoke tehnologije, orijentirane na izvoz. Kada nam predstavnik General Electrica javno kaže da ne vidi razlog zašto Hrvatska ne bi bila platforma za proizvodnju i izvoz pojedinih proizvoda na globalno tržište, mislim da trebamo biti zadovoljni.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Samoinicijativni ali dostojanstven skup oko 200 do 300 radnika na Žitnjaku spontano je započeo jutros oko 07.30 sati. Zbog loše organizacije, prvi su se pojavili vatrogasci i nekolicina ljudi s etilena i službe zaštite, a kasnije su im se pridružili ljudi sa polietilena, energane, doki-ja, eps-a, instituta, željezničkog kolosijeka i ostali. Interesantno je kako je upravo najmanji broj prisutnih bio iz upravne zgrade, a dio njih pri dolasku na posao čudio se kada nisu mogli parkirati pred upravnom zgradom. Već u početku javlja se ideja o tome da se radnici (samo)organiziraju, što je učinjeno kasnije.

Oko pola devet ujutro pojavljuje se predsjednica uprave i veliki vođa osobno. Slijede brojni, pomalo neugodni upiti okupljenih o trenutnom stanju u društvu koji traže da se rukovodstvo tvornice izjasni o trenutnom stanju i poduzetim mjerama, kao što je već uobičajeno, gazda uredno svaljuje krivnju na sve druge aktere, HEP, INU, državu i ostale.

Prema njima, stanje u firmi, zbog tri stvari, cijene prirodnog plina, električne energije i nedovoljne količine etana, smatra se dramatičnim i spletom nesretnih okolnosti!

Većinski vlasnik i gđa. Predsjednica uprave nedvosmisleno su upoznati sa činjenicom da ovakvo stanje radnicima nije nimalo prihvatljivo i da će isti, ukoliko se situacija ne riješi uskoro, radnici pokrenuti stečaj ali i mnoge druge akcije.

Primarni cilj svega je NASTAVAK PROIZVODNJE NA LOKACIJI ŽITNJAK. Dan je rok za posljednji pokušaj rješavanja situacije u prostorima MINGORP-a sa svim zainteresiranim stranama u petak 4.11.2011. a za ponedjeljak 7.11.2011. su najavljene dodatne akcije, što znači da ćemo ako zatreba, za početak, spontano izaći na ceste i blokirati promet, što ne isključuje i obližnju Slavonsku aveniju.

Jutros se na Žitnjaku osnovao ‘Pokret otpora’, odnosno koordinacija za obranu tvornice, bez sudjelovanja sindikata i uprave, neki ljudi su imali dramatične trenutke, poput kolege diverzanta, no razum i dostojanstvo je ipak prevladalo, slijedila je zatvorena sjednica Stožera za obranu DIOKI-ja, nakon kojeg su pred TV ekipom RTL Televizije od strane vodstva koordinacije radnika za spas DIOKI-ja pročitani doneseni zaključci!

Gospođa predsjednica uprave dobila je svojih pet minuta da pred okupljenima i ekipom RTL televizije ponovi stajališta uprave tvrtke i ponovi priču o dramatičnim trenucima i spletom nesretnih, već gore navedenih okolnosti!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Šeik Althani istaknuo je interes za ulaganje u energetiku. Je li izdvojio nešto konkretno?

Njegova ekscelencija šeik Althani bivši je ministar ekonomije i član uprave Qatar Petroleuma. Bio je ključni pregovarač u razvoju LNG projekata u Japanu, Južnoj Koreji, Indiji i Italiji, a Qatar je vodeći svjetski proizvođač LNG-a. Također je zainteresiran za projekte u turizmu, ali i neka druga ulaganja.

Stižu pisma namjere

Jesu li najavljena još neka konkretna ulaganja?

Najkonkretniji interes iskazan je za projekte u turizmu i energetici, a nakon foruma počela su stizati i prva pisma namjere za velika ulaganja. Primjerice, za gradnju LNG terminala na Krku za srednju Europu, za što interes pokazuje Macquarie, koji bi u projektu sudjelovao s domaćim javnim tvrtkama. Od nekih stranih ulagača najavljena je i gradnja termoelektrana na plin, čime bismo smanjili ovisnost o uvozu električne energije. Posebno me obradovao nedvosmislen interes za nova ulaganja u proizvodnju i visoke tehnologije, orijentirane na izvoz. Kada nam predstavnik General Electrica javno kaže da ne vidi razlog zašto Hrvatska ne bi bila platforma za proizvodnju i izvoz pojedinih proizvoda na globalno tržište, mislim da trebamo biti zadovoljni.
Vaš link

To je ova lokacija…..
http://www.zavod.pgz.hr/docs/zzpuHR/documents/284/Original.pdf
Pa ovi australci su 3. ili 4. koji žele na Omišalj!
A IGS – dakle i Dina – bi mogli uskoro proizvoditi PVC!
http://www.piunotizie.it/news/pagina1022907-387.html

A ovaj plamen i isparavanja u Zagrebu – da li se to krenulo u proizvodnju?

A ovaj plamen i isparavanja u Zagrebu – da li se to krenulo u proizvodnju?

NE NE NE NE nije se krenulo u proizvodnju, više si dosadan sa tim podbadanjima.


Samoinicijativni ali dostojanstven skup oko 200 do 300 radnika na Žitnjaku spontano je započeo jutros oko 07.30 sati. Zbog loše organizacije, prvi su se pojavili vatrogasci i nekolicina ljudi s etilena i službe zaštite, a kasnije su im se pridružili ljudi sa polietilena, energane, doki-ja, eps-a, instituta, željezničkog kolosijeka i ostali. Interesantno je kako je upravo najmanji broj prisutnih bio iz upravne zgrade, a dio njih pri dolasku na posao čudio se kada nisu mogli parkirati pred upravnom zgradom. Već u početku javlja se ideja o tome da se radnici (samo)organiziraju, što je učinjeno kasnije.

Oko pola devet ujutro pojavljuje se predsjednica uprave i veliki vođa osobno. Slijede brojni, pomalo neugodni upiti okupljenih o trenutnom stanju u društvu koji traže da se rukovodstvo tvornice izjasni o trenutnom stanju i poduzetim mjerama, kao što je već uobičajeno, gazda uredno svaljuje krivnju na sve druge aktere, HEP, INU, državu i ostale.

Prema njima, stanje u firmi, zbog tri stvari, cijene prirodnog plina, električne energije i nedovoljne količine etana, smatra se dramatičnim i spletom nesretnih okolnosti!

Većinski vlasnik i gđa. Predsjednica uprave nedvosmisleno su upoznati sa činjenicom da ovakvo stanje radnicima nije nimalo prihvatljivo i da će isti, ukoliko se situacija ne riješi uskoro, radnici pokrenuti stečaj ali i mnoge druge akcije.

Primarni cilj svega je NASTAVAK PROIZVODNJE NA LOKACIJI ŽITNJAK. Dan je rok za posljednji pokušaj rješavanja situacije u prostorima MINGORP-a sa svim zainteresiranim stranama u petak 4.11.2011. a za ponedjeljak 7.11.2011. su najavljene dodatne akcije, što znači da ćemo ako zatreba, za početak, spontano izaći na ceste i blokirati promet, što ne isključuje i obližnju Slavonsku aveniju.

Jutros se na Žitnjaku osnovao ‘Pokret otpora’, odnosno koordinacija za obranu tvornice, bez sudjelovanja sindikata i uprave, neki ljudi su imali dramatične trenutke, poput kolege diverzanta, no razum i dostojanstvo je ipak prevladalo, slijedila je zatvorena sjednica Stožera za obranu DIOKI-ja, nakon kojeg su pred TV ekipom RTL Televizije od strane vodstva koordinacije radnika za spas DIOKI-ja pročitani doneseni zaključci!

Gospođa predsjednica uprave dobila je svojih pet minuta da pred okupljenima i ekipom RTL televizije ponovi stajališta uprave tvrtke i ponovi priču o dramatičnim trenucima i spletom nesretnih, već gore navedenih okolnosti!


Poštovani kolega,
eto Vaš post me natjero da se prijavim na forum i komentiram Vaše pisanje, što inače u pravilu ne činim.
Dakle, iako mi je vrlo bliska i simpatična borba zaposlenika za njihova prava (neovisno o poslodavcu), a sagledavajući trenutni društveno -politički trenutak ne mogu se oteti slijedećem dojmu i zaključcima:
1. "spontani skup" 200-300 radnika sve je prije samo ne spontani (ako na lokaciji ukupno radi cca 400-500 ljudi).
2. primarni cilj – nastavak proizvodnje – POŠTUJEM i za ovo se treba boriti!DIOKI je manje više zadnji stup obrane ozbiljne industrijske proizvodnje s vrlo velikim udjelom izvoza.
3. "Pokret otpora" – vrlo isfurane konstrukcije. Trebate definirati konkretne ciljeve i protivnike. S velikim riječima nitko se nije pomogao, pa na žalost ni radnici KIO Orahovice
4. "…neki ljudi su imali dramatične trenutke, poput kolege diverzanta, no razum i dostojanstvo je ipak prevladalo,…" – kolega – većina nas je 1991-1995 bilo "negdje" u obrani mile nam i jedine HR (uključujući moju malenkost kao aktivnog sudionika na bojišnici). Žalosno je što smo danas tu gdje jesmo. Razne "diverzante" treba jako držati pod kontrolom jer bi u vašem slučaju (petrokemija) posljedice mogle biti prestrešne, a "pokret otpora" će snositi pravne posljedice (uključivo i 1 M stanovnika ZG najmanje).
5. RJ – to je doduše priča za sebe, ali zar nije do današnjeg dana sačuvao DIOKI kao cjelinu, investirao u razvoj, zadržao postojeći broj zaposlenika i sl. (

6. Žalosna je činjenica da Vašu neisplatu plaća direktno uzrokuje HEP kao državna kompanija, a s kojom se pregovaralo o cijeni struje, kupovini nekretnina i sl. i koji Vas lihvare sa 17% kamata godišnje ( na njihovom mjestu meni bi bilo stalo samo da mi uredno plaćate kamatu, jer to ne mogu dobiti nigdje u EU, ali ni na Svijetu)
7. potezi uprave – dozvolite da zbog tajnosti pregovaranja oko novih investicija ne možete dobiti informacije o baš svemu (ja prvi na to ne bih pristao). Terra Nova je bila jako dobar projekt, ali je i ona, a bojim se i drugi će, pokleknula zbog POLITIČKIH okolnosti, ne ekonomskih!
8. zazivanje stečaja – NEMOJTE, ali NIKAKO NEMOJTE pribjegavati stečaju. To bi doslovno trebao biti poslijednji korak. Zar mislite da radnici Kamenskog, Dalmatinke, KIO Orahovica, Željezare Split i dr. danas ne bi postupili drugačije?
Shvaćam isfrustriranost radnog čovjeka, ali budimo realni – koliko plaća Vam nije isplaćeno? Jedna, dvije?
U stečaju ćete biti posljednji u nizu (obzirom na sadašnje blokade) i Vaš trenutni korak samo će se iskoristiti kao instrument pritiska (kao što Vas je Čermak trebao preuzeti). Izaberite kvalitetno i dugoročno rješenje, ma kako to bolno za pojedince bilo.
9. Želim Vam svima svako dobro i da se ova saga sretno završi, jer bih želio u budućim razumnim odlukama politike (bez koje se ovo neće riješiti – dakle to Vam je prava adresa) prepoznati nove vjetrove u HR i zemlju za koju sam se i ja borio.
10. nemam više što dodati, ali fali mi 10-ta točka za kraj.
ZDS

pametan komentar. slazem se. mozda da radnici odu ispred lukoviceve i prkine kuce, moze i kod onog inzenjera poslovne informatike, koji je na celu energetskog sustava RH. Mozda i ispred agronoma koji upravalja infrastrukturom RH. Ajmo sada pokazati solidarnost, pa zaboga gdje su sdp-ovci. lesari, jadranke i popijaci (k…., p….) pa da svatko da po 100-200 kn, premostili bi se problemi. zasto cobankovic ne ide protestirati ispred HEP-a s recenicom (rade je primao placu a nije radio, a diokievci rade a ne primaju placu, pa hep je drzavna firma…). ovaj a fondovi (kako to da se niti jedan fond nije ponudio uci u dioki)? pa imaju mjesecno nekih 300 mil kn prihoda od placa?

OVIM SKUPOM POKAZALI SMO SVIMA DA NISMO OVCE I DA NEĆEMO TIHO OTIĆI U MRAK.

NE BRINITE SE ZA DIVERZANTE I ‘DIVERZANTE’, IMA JOŠ RAZUMNIH LJUDI NA OVOM SVIJETU.

FRONTMAN R.J. NIJE ‘PEDRO’ DA TREBA ‘VISITI’ NO NETKO SVOJ POSAO NIJE RADIO ILI JE ODRADIO LOŠE A PRIMAO JE PLAĆU I ŠTOŠTA ZA TO DOSADA, KAO ŠTO SE VIDI IZ PRILOŽENOG I ZA TO TREBA KONAČNO ODGOVARATI!

SVE DRŽAVE IMAJU MAFIJU, NO SAMO U HRVATSKOJ MAFIJA IMA DRŽAVU, A R.J. JE BLIZAK NJIMA, NIJE MOJ/TVOJ POKOJNI DJED/PRADJED!

POLITIKA JE DO GRLA U OVOJ FIRMI A TAMO JOJ NIKAKO NIJE MJESTO, KAO ŠTO SE VIDI IZ PRILOŽENIH REZULTATA.

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


6. Žalosna je činjenica da Vašu neisplatu plaća direktno uzrokuje HEP kao državna kompanija, a s kojom se pregovaralo o cijeni struje, kupovini nekretnina i sl. i koji Vas lihvare sa 17% kamata godišnje ( na njihovom mjestu meni bi bilo stalo samo da mi uredno plaćate kamatu, jer to ne mogu dobiti nigdje u EU, ali ni na Svijetu)

To je taj katastrofalni HR voluntarizam koji je rezultat totalo promašene gospodarske politike.
Imamo E&D Ine, HEP, Plinacro, Podzemno skladište doo….i niz drugih javnih firmi državnog i lokalnog značenja koje u ovoj krizi ostvaruju ogromne profite dočim industrija trpi zbog nerealnih cijena – stagnira proizvodnja a broj zaposlenih je sve manji.
Zar se puno veći efekt za HR gospodarstvo ne bi ostvario da se tih 5 milijardi kuna godišnje ostavi HR Industriji?
Zadigurno bi – i kroz zapošljavanje i kroz poreze na promet i dobit država bi prošla puno bolje nego u ovakvoj situaciji kakva jeste sada!
I glede PVC -a jer neki tvrde kako je to loš projekt!
Trasformazione di PVC in Italia: prospettive e crisi mondiale
http://www.polimerica.it/index.php?option=com_content&view=article&id=9632%3Atrasformazione-di-pvc-in-italia-prospettive-e-crisi-mondiale&catid=74%3Apvc&Itemid=91

Dina ima supermoderne pogone i tržište koje je gladno tog proizvoda.
Zašto se oduovlači s završetkom investicije?

Mislim da bi za upravu bilo najpametnije da raspiše neku vrstu IPO (ako je to moguće).
Ako je zaposlenicima stalo očuvati tvrtku i dodatno sudjelovati u kapitalu upisat će svatko.
Plus ostali zainteresirani investitori.
npr 500.000.000,00 (500 milja kn) – uposlenici i mali investitori mogu vjerojatno pokriti bar pola.
Ostalo bi za neki fond ili dva trebalo biti "peace of cake".
Totalni "RESET".
Vrate se dugovi, pokrene proizvodnja, završi investicijski ciklus.
Isto vrijedi i za proket LNG-a, uz napomenu da bi to bio izutzetno velik zamah razvoju regije i cijele HR.
A da ne govorimo o očuvanju nacionalnih interesa.
Samo je pitanje da li bi trenutni većinski vlasnik dozvolio ulazak dodatnog kapitala i time smanjenje svog % u vlasničkom udjelu.
Ali da se mene pita, radije bih imao x0 % od nečega nego 0 % ničega.
Osobno, prvi sam u redu za ovakvo rješenje.


@insider007
– samo polako. Na žalost suradnja s RJ Vam je svima u interesu, samo to treba pravilno kanalizirati. Bez teških riječi, ishitrenih akcija i nasilja – za to uvijek ima vremena.

Odlučite sami s čime se možete poistovijetiti…

SUPERMODERNI POGONI

vs.

UGROŽENA EGZISTENCIJA

Netko je ovdje lud…

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

New Report

Close