DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… za gradnju LNG terminala ključni su plinski distributeri u mađarskoj, češkoj,slovačkoj,austriji … mađari su ključni a sad s MOL-om imamo sukob pa nam to ne ide na ruku jer bez njih od toga ne bu niš … LNG će gradit oni koji budu prodavali krajnjim korisnicima … ono ko ima rafineriju ima i benzinske … u biti dioki se treba vratit u sastav ine od koje se nije ni treba odvajat a ina se nije ni trebala prodavat…

DAJ PET !!!

Na tom sastanku će se, ukoliko vjerovnici odbiju restrukturiranje, dogovoriti pokretanje stečaja s namjerom da se u predstečajnom postupku izvrši vlasničko restrukturiranje, čime svi ostajemo bez dionica ali će se barem po hitnom postupku pokrenuti proizvodnja.
U nadi da će se naći najbolje rješenje za sve radnike

eto i to je tih 10kn drugim riječima po dionice, kako god, da se i proda zemlja i kako se priča za 100 000 E, pola toga ode odmah na blokadu jer otprilike toliko sjedi na tome, kupi se sirovina, pokrene posao i onda sa druge strane nisu dobre margine, pitanje je koliko bude struja i koliko će se isporučivati plina te ono najbitnije jel i dalje budu vodili isti ljudi?


Vaš link

Prema informaciji koju je potvrdio i Nenad Končar, direktor tvrtke Jadranska ulaganja u sastavu Kermas grupacije, Danko Končar voljan je u gradnju LNG terminala uključiti i investicijske partnere. No kako je projekt još u fazi razrade, odbio je precizirati koje su tvrtke zainteresirane za ulaganje u budući terminal.

Ništa manje važna nije ni činjenica da će prodaja zemljišta na Krku, postignu li Dioki i Kermas grupacija konačan dogovor, omogućiti većinskom vlasniku Dioki grupe Robertu Ježiću da novcem od prodaje podmiri nagomilane dugove Diokija i Grupu “na samrti” vrati među žive. (business.hr)

R.J NIJE U INTERESU SPAŠAVATI DIOKI I DINU ! PITAM VAS GDJE JE TU LOGIKA , ( opljačkati pa zatim ulagati u isto hahaha moš mislit )? BUDITE SIGURNI DA JEŽIĆ neće spašavati firme koje je opljačkao zajedno s upravom i političkom klikom . on se nada da će izvući još nešto novca iz cijele ove situacije. hdz je ispao iz igre ( sad i u javnosti poznata kao zločinaćka organizacija ) , znaći ostaje mu linić ( a i taj za sobom vuće brdo afera I SAMO JE PITANJE VREMENA KAD ĆE GA POTOPITI ). OBJAVOM STEČAJA OD STRANE RADNIKA MOGLI BI IM SE GADNO POMRSITI RAČUNI ! GOSPODO DRAGA UREDNO UPLAČUJTE PLAĆE RADNICIMA , PA SE ONDA DOGOVARAJTE JOŠ PET LET AKO HOĆETE !!!


Vaš link

Prema informaciji koju je potvrdio i Nenad Končar, direktor tvrtke Jadranska ulaganja u sastavu Kermas grupacije, Danko Končar voljan je u gradnju LNG terminala uključiti i investicijske partnere. No kako je projekt još u fazi razrade, odbio je precizirati koje su tvrtke zainteresirane za ulaganje u budući terminal.

Ništa manje važna nije ni činjenica da će prodaja zemljišta na Krku, postignu li Dioki i Kermas grupacija konačan dogovor, omogućiti većinskom vlasniku Dioki grupe Robertu Ježiću da novcem od prodaje podmiri nagomilane dugove Diokija i Grupu “na samrti” vrati među žive. (business.hr)

moram priznati da mi se kao gradjaninu hrvatske "zivo j…" za volju kermasa i danka koncara. ja sam takodjer voljan ulagati u LNG, nek nam vlada svima digne od place 2 tis kn na razini dvije godiine, dakle 80 kn mjesecno i nek u ime gradjana uloze 2 milijarde kuna, jer nas ima valjda milijun zaposlenih, te nek to ulaganje adresiraju kao vlasnistvo svakog gradjanina RH, jer drzava to smo svi mi, djeca, umirovljenici itd…sramota za RH kakve skandalozne teze se provlace kroz medije. nek ulaze u sto god hoce, ali zar nije sramota da vlada nema model kojim cini svakog svog gradjanina jacim? ne, nasa Vlada radi pojedince jacima?


… za gradnju LNG terminala ključni su plinski distributeri u mađarskoj, češkoj,slovačkoj,austriji … mađari su ključni a sad s MOL-om imamo sukob pa nam to ne ide na ruku jer bez njih od toga ne bu niš … LNG će gradit oni koji budu prodavali krajnjim korisnicima … ono ko ima rafineriju ima i benzinske … u biti dioki se treba vratit u sastav ine od koje se nije ni treba odvajat a ina se nije ni trebala prodavat…

Adria LNG je bio MRTAV projekt dok se nije uključio RJ ( Dioki ) – u konzorcij je 2006. doveden E.ON Ruhrgas koji je preko svoje kompanije registrirane u HR, UPP doo, dobio od Diokija opciju kupnje zemljišta na Krku te je na temelju toga stekao 31,15% udjela u budućem terminalu! Tek tada se pokreće projekt u HR ali počinju i opstrukcije u HR od onih kojima LNG terminal nije bio u interesu. Kojima nije bio u interesu – opravo onima koji su sada doveli Dioki u ovakvu situaciju – podizanjem cijena energenata, uskraćivanjem kredita, blokadama….
Dina Petrokemija trenutno ima u vlasništvu 18,57% Ćuf doo, a ostalo je u vlasništvu Adriaoil SPA!
Ja sam čvrst u stavu da se ovih 18,57% NI POD PRIJETNJOM SMRTI ne smijemo odreći!
To je naša budućnost. I energetska i sirovinska!
A to kako će proći Mađari ili Ina ili HEP nije me uopće briga – pa iz činjeničnog stanja HR energetike u zadnjih 10-ak godina vidiš da su bili totalno nezainteresirani i ne mogu se sada vaditi na tzv STRATEŠKE interese.
RJ ili netko iz Diokija je bio u Qataru – dogovarao plin – gdje su bili Ina, HEP……
I većina plina s terminala ide preko Slovenije u Austriju, Češku, Njemačku…..sve do Baltika.

OK, mene samo zanima onda gdje je logika sa DIOKI-jem jer šta mi imamo od toga ako neko na našoj zemlji nešto sagradi, kupi zemlju i sagradi bilo šta, mi prodamo zemlju i nismo uključeni u izgradnju i dio kolača, pa prodali smo Janafu npr. skladište i šta mi sada imamo od toga?! Dobro je da imamo na Krku plin i sirovinu onda ali u ZG niko lud neće gradii kogeneraciju jer šta će nekom kogeneracija ako nema firme više tamo a da bi firma opstala zna se šta nam treba, zar ne?! Trenutne margine su recimo da prodajemo proizvod po 1000-1050 E po toni skroz neisplative jer drugi mogu i po 950 da zarade, a mi i sa 1050 nemamo dobitak, a njima jeftinija i struja i sirovina i sve, moderniji pogoni a u naše se 30 god nije ulagalo , tko će tu doći i uložiti toliko love da se malo i modernizira, mislim da jako jako teško u ZG da se bude održala proizvodnja a svi dobro upučeni znaju koliko bi Dina opstala bez žitnjaka.

I ako neko pametan može prokomentirati slj:

"Na tom sastanku će se , ukoliko vjerovnici odbiju restrukturiranje, dogovoriti pokretanje stečaja s namjerom da se u predstečajnom postupku izvrši vlasničko restrukturiranje, čime svi ostajemo bez dionica ali će se barem po hitnom postupku pokrenuti proizvodnja.

U nadi da će se naći najbolje rješenje za sve radnike,

srdačan pozdrav."

Srećom ja sam svoje dionice prodao skoro po največoj cijeni pa me se ovo ne tiće ali govorio sam vam cijelo vrijeme o vrijednosti dionice, školski primjer kako izgubiti novac , dakle jel dionica bude 10kn ili 2kn ili kud idu dionice ?! u propast vjerojatno 🙁



… za gradnju LNG terminala ključni su plinski distributeri u mađarskoj, češkoj,slovačkoj,austriji … mađari su ključni a sad s MOL-om imamo sukob pa nam to ne ide na ruku jer bez njih od toga ne bu niš … LNG će gradit oni koji budu prodavali krajnjim korisnicima … ono ko ima rafineriju ima i benzinske … u biti dioki se treba vratit u sastav ine od koje se nije ni treba odvajat a ina se nije ni trebala prodavat…

Adria LNG je bio MRTAV projekt dok se nije uključio RJ ( Dioki ) – u konzorcij je 2006. doveden E.ON Ruhrgas koji je preko svoje kompanije registrirane u HR, UPP doo, dobio od Diokija opciju kupnje zemljišta na Krku te je na temelju toga stekao 31,15% udjela u budućem terminalu! Tek tada se pokreće projekt u HR ali počinju i opstrukcije u HR od onih kojima LNG terminal nije bio u interesu. Kojima nije bio u interesu – opravo onima koji su sada doveli Dioki u ovakvu situaciju – podizanjem cijena energenata, uskraćivanjem kredita, blokadama….
Dina Petrokemija trenutno ima u vlasništvu 18,57% Ćuf doo, a ostalo je u vlasništvu Adriaoil SPA!
Ja sam čvrst u stavu da se ovih 18,57% NI POD PRIJETNJOM SMRTI ne smijemo odreći!
To je naša budućnost. I energetska i sirovinska!
A to kako će proći Mađari ili Ina ili HEP nije me uopće briga – pa iz činjeničnog stanja HR energetike u zadnjih 10-ak godina vidiš da su bili totalno nezainteresirani i ne mogu se sada vaditi na tzv STRATEŠKE interese.
RJ ili netko iz Diokija je bio u Qataru – dogovarao plin – gdje su bili Ina, HEP……
I većina plina s terminala ide preko Slovenije u Austriju, Češku, Njemačku…..sve do Baltika.

[/quote]

Jedno jednostavno pitanje i odgovor – znate li koliko se količine etana, propana i butana može ekstrahirati iz 13,5 milijuna tona Qatarskog LNG-a – toliko bi ga trebalo dopeljati za 15 milijardi m3 metana.

– oko 1,5 milijuna tona etana
– oko 730k tona propana
– oko 460k tona butana

To je HR budućnost – ako se ima pameti!!!!!

Na Žitnjaku gori mali plamenčić a okolo se ispušta para.
Je li se to počelo raditi?

Savo, a i ostali, budite sigurni da ćim/ako Žitnjak proradi da ćete biti obaviješteni. Za sad ne radi, a bez uplate na tekući neće niti raditi sve i da nas Hep odblokira, a Ina da sirovinu i lož plin.

Scenarij a) …Vjerovnici krajem idućeg tjedna prihvaćaju plan restrukturiranja po točno specificiranoj specijalnoj punomoći prenesenoj na odvjetničku kuću Hanžeković. Rok zadan sazivanjem izvanredne Skuštine dioničara, znači 30 dana.
Scenarij b)… Vjerovnici ne prihvaćaju plan restrukturiranja, netko pokreće zahtjev za stečaj (po Ježića idealno da pokrenu radnici pošto su njihova potraživanja manja u odnosu na veće vjerovnike), ali svejedno, rok za prvo ročište na trgovačkom sudu minimalno 30 dana. Do ročišta mogu se povući zahtjevi za stečaj ili nestati razlozi za isti.
U međuvremenu odobreno je povečanje snage el. energije te min. metana za pokretanje jednog kotla, sve u svrhu održavanja tople pripreme radi izbjegavanja smrzavanja pogona i samim time nesagledive štete.
Nameće se zaključak da je za „partnere i Ježića“ prihvatljiviji scenarij b) pošto dobivaju više na vremenu jer je očigledno da se nedaju vani nipošto.

Radnicima odgovara samo nastavak proizvodnje i redovna isplata plaće i to pod hitno. Ovo dugovlačenje s restrukturiranjem ili stečaj su koma opcije za radnike. I zato čekati najdalje do petka. Nakon petka krajnji je čas za prosvjede!


Savo, a i ostali, budite sigurni da ćim/ako Žitnjak proradi da ćete biti obaviješteni. Za sad ne radi, a bez uplate na tekući neće niti raditi sve i da nas Hep odblokira, a Ina da sirovinu i lož plin.

VJERUJ PRIJATELJU, DA ZA TO NA ŽITNJAKU NITKO MUDA NEMA!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

New Report

Close