DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moram opet reagirati na napisane izmišljotine.

Projekt LNG terminala NEMA sve potrebne dozvole, stvar je stala prije izdavanja lokacijske dozvole.

Drugo, DINA-Petrokemija NIJE dio konzorcija ADRIA LNG.

Laži, laži, laži me, ti to radiš najbolje…

Budem to rekao banci kad me nazove i upita kada ću uplatiti ostatak dugovanja.

Na sastanku sindikata i državnog tajnika dogovoren novi sastanak, da mi je po kuna od svakog sastanka bio bih bogataš…

Što kaže na ove nove informacije lokacija Krk?

Žitnjak bu izgleda spavao zimskim snom po pitanju sindikata i njihovog angažmana.

Budem to rekao banci kad me nazove i upita kada ću uplatiti ostatak dugovanja.

Na sastanku sindikata i državnog tajnika dogovoren novi sastanak, da mi je po kuna od svakog sastanka bio bih bogataš…


zna li se kakav detalj….

A šta bi danas na sastanku radničkog vijeća?! Štanga nadalje?!

zaprudjanec


Moram opet reagirati na napisane izmišljotine.

Projekt LNG terminala NEMA sve potrebne dozvole, stvar je stala prije izdavanja lokacijske dozvole.

Drugo, DINA-Petrokemija NIJE dio konzorcija ADRIA LNG.

Laži, laži, laži me, ti to radiš najbolje…

Dina has established a company in relation to the planned LNG terminal facility at KrK Island,
expected to be in operation from 2014 and established by 8 foreign and Croatian partners in the energy sector, including INA.

http://www.orkfin.no/dav/b8c7ffd981.pdf
LNG terminal Croatia: The investment decision by the Adria LNG Consortium has been postponed to 2012; the location permit was granted and the ESIA approved by the Croatian Government in 2010; However, Croatia independently submitted the application for the FS & ESIA for LNG terminal with smaller capacity, as kind of pre-terminal for transitional period till the big LNG terminal will be built.
http://www.energy-community.org/pls/portal/docs/1028182.PDF

Istog dana ministar Jandroković održao je sastanak i sa državnim ministrom energetike i industrije Mohamedom Salahom Al Sadom na kojem su sudjelovali i prezentirali vlastite poslovne mogućnosti i predstavnici „Diokija“, „Geofizike“, Brodarskog instituta te tvrtke „CMC Sisak“. Sugovornici su se složili s ocjenom da gospodarska suradnja pruža još mnogo prostora za napredak. Tijekom razgovora detektirana su i zajednička interesna područja gospodarske suradnje te je ministar Jandroković takvima ocijenio infrastrukturne radove, posebno radove na izgradnji energetskih postrojenja i distribucije energije, zatim naftno-plinsku industriju, prehrambenu industriju, metalurgiju, brodogradnju, turizam, kemijsku i drvno-prerađivačku industriju.
http://hgd.mvpei.hr/news.aspx?id=56&newsId=4445

Vrti se tu puno toga oko LNG terminala – posebice novaca – interesenata…..
Ja sam pokušao samo na utemeljenim podatcima donesti neke zaključke glede projekta.

Najnovije propćenje radničkog vijeća DIOKI-ja, izvorni tekst, tek lektoriran s moje strane

SAMOSTALNI SINDIKAT EKN HRVATSKE – PODRUŽNICA DIOKI,
SINDIKAT RADNIKA PETROKEMIKALIJA I PLASTIČNIH MASA,
RADNIČKO VIJEĆE DIOKI

INFORMACIJA RADNICIMA – 28.10.2011.

Na danas održanom sastanku sa državnim tajnikom J. Saračem pokusali smo otvoriti pitanje obnove programa restrukturiranja Dioki d.d. s ciljem ostvarivanja uvjeta za normalan nastavak proizvodnje i redovitu isplatu plaća a nakon sto je većinski vlasnik konačno potpisao specijalnu punomoć kojom bi po našem mišljenju bilo moguće realizirati program.
Sastanku su uz državnog tajnika bili nazočni predstavnici Radničkih vijeća, i sindikata koji djeluju u Dioki-ju i Dini te predstavnici sindikalnih središnjica I. Tomac – SS EKNH i D. Jakuš – URSH.
Zatražili smo ujedno od državnog tajnika da nam omogući deblokadu računa od strane HEP-a posto već par tjedana nemaju naplatu, a mi bismo nastavili proizvodnju jer je to jedini izgledan način da zaradimo kako za zaostale tako i za nove plaće.
Tražili smo također da dok čekamo razvoj događaja dobijemo od HEP-a potreban napon da nam se omogući ispitivanje postrojenja jer to nakon remonta nismo mogli napraviti i također smo tražili da se omogući rad barem Dini koja je blokirana samo od HEP-a a u pitanju je i doradbeni ugovor za VCM.
Potvrđena je mogućnost povećanja napona za Dioki sto treba pisano obrazložiti ali također treba obrazložiti i stanje u Dini te tajniku predstaviti poslovni plan kako ne bismo izgubili doradu na VCM-u.
Po riječima g. Sarača jedan od vjerovnika se već izjasnio da nije spreman podržati dosadašnji program po kojemu će samo neki od vjerovnika pretvoriti svoje potraživanje u vlasništvo a za ostale još ne zna.
Nakon rasprave zaključeno je:
Državni tajnik će za slijedeći tjedan, s naglaskom na čim prije zakazati sastanak na kojega treba pozvati sve veće vjerovnike, opunomoćenika većinskog vlasnika, predstavnike sindikata i obje uprave kako bi utvrdili da li su svi za program restrukturiranja.
Na tom sastanku će se, ukoliko vjerovnici odbiju restrukturiranje, dogovoriti pokretanje stečaja s namjerom da se u predstečajnom postupku izvrši vlasničko restrukturiranje, čime svi ostajemo bez dionica ali će se barem po hitnom postupku pokrenuti proizvodnja.
U nadi da će se naći najbolje rješenje za sve radnike,
srdačan pozdrav.

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Navodno su svi veći vjerovnici suglasni s restrukturiranjem osim jednog, te da bi se trebali usuglasiti do kraja idućeg tjedna.

drugi tjedan moguče ispitivanje pokretanje proizvodnje ,da se vidi u kakovoj su kondiciji postrojenja
moguče da su postrojenja obzirom na stajanje u komi(sumljam )ali??

Još jedan sastanak u nizu koji ništa nije rješijo,još jedan sastanak poslje kojega ostaje samo gorčina u ustima i kontradiktorne izjave učesnika.Sindikati koji fol zastupaju radnike a u stvari kupuju vrijeme za vlasnika uglavnom obćavaju ljudima koji su im dali povjerenje da će se problem rješiti od Ponedeljka do Petka i obrnuto.Zato je kjajnje vrijeme da poduzmu radikalnije mjere.

Sumnjam u taj plan restrukturiranja pošto je Ježić dobio na vremenu, a do kraja idućeg tjedna ili čak i duže, koalicija Končar ,Linić i Ježić već ima spreman protuodgovor. Previše je tu para u igru da bi se olako predalo drugome.

Vaš link

Prema informaciji koju je potvrdio i Nenad Končar, direktor tvrtke Jadranska ulaganja u sastavu Kermas grupacije, Danko Končar voljan je u gradnju LNG terminala uključiti i investicijske partnere. No kako je projekt još u fazi razrade, odbio je precizirati koje su tvrtke zainteresirane za ulaganje u budući terminal.

Ništa manje važna nije ni činjenica da će prodaja zemljišta na Krku, postignu li Dioki i Kermas grupacija konačan dogovor, omogućiti većinskom vlasniku Dioki grupe Robertu Ježiću da novcem od prodaje podmiri nagomilane dugove Diokija i Grupu “na samrti” vrati među žive. (business.hr)

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close