DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Danko-Koncar-kupuje-Diokijevo-zemljiste-za-LNG-terminal

Ajmo rekonstruirat:

Dakle, prije točno dva tjedna, Dankec je došao na investicijski forum u Zagreb. Tamo mu je netko rekao za LNG na Krku. I onda je tip koji je kupovao zemljište u Istri za turizam i brodogradilišta nakon temeljitog dubinskog snimanja koje je obavio u roku od sedam sekundi zaključio da će uložiti 1,1 milijardu eura. Odmah je kazao Diokiju da otkanta Kanađane, što su ovi i učinili.

I sad će se vrlo skoro znati hoće li Dankec kupiti zemljište Diokija.

Ljudi moji, tako se ne kupuje ni polovna golf dvojka.

Sretno današnjim kupcima, a prodavateljima čestitka. Ovo će Dankec demantirati brže od generala. 😀

ajmo rekonstruirati:

dankec nije dosao na ideju da kupi dioki i zemljiste jel ga boli k…., za dioki i zemljiste, ali njegovi prijatelji koji su mu prije posudili oko 400 mil. eura su dosli na ideju da im treba dioki da europa nebi mogla dobijati plin od nekog arapa nego od rusije ( moje misljenje)

ne mari za male stvari i ostat ce male


ajmo rekonstruirati:

dankec nije dosao na ideju da kupi dioki i zemljiste jel ga boli k…., za dioki i zemljiste, ali njegovi prijatelji koji su mu prije posudili oko 400 mil. eura su dosli na ideju da im treba dioki da europa nebi mogla dobijati plin od nekog arapa nego od rusije ( moje misljenje)

Da ti i sava svoju maštu upotrijebite na pravi način dobili biste nobelovu nagradu.

braća grim im nisu ravna , nego savo je možda vidio jučer crvenu jahu od dankeca? nego nekako mi tu na pogonu u to više ništa ne vjerujemo a kako i bi kad te netko više puta tako z…. uglavnom sutra se sve bude znalo pa po rasporedu, možemo konstatirati da je dan manje od onih 8 i držati sindikate za riječ, jer mislim da je ovaj puta jako jako tijesno!



ajmo rekonstruirati:

dankec nije dosao na ideju da kupi dioki i zemljiste jel ga boli k…., za dioki i zemljiste, ali njegovi prijatelji koji su mu prije posudili oko 400 mil. eura su dosli na ideju da im treba dioki da europa nebi mogla dobijati plin od nekog arapa nego od rusije ( moje misljenje)

Da ti i sava svoju maštu upotrijebite na pravi način dobili biste nobelovu nagradu.
[/quote]

hvala

ne mari za male stvari i ostat ce male

Evo da se i ja javim.Koliki je BVPS?Tko je upropastio Dioki?R.J?Vlada R Hrvatske?Netko drugi tesko.Za mene su to nebitna pitanja.Ja kao dinicar kupujem buducnost firme(koju imamo ali hoce li nam dozvolit da radimo ili ce biti kao i sa svakom firmom koja iole vrijedi-upropasti i prodaj rođaku za kunu).Odakle se sad pojavio Koncar?Kad je prije godinu dana,i nesto vise,kompanija(poznata svima na ovom forumu i ne zelim imenovat,ali i dalje je u igri,mozda)trazila da financira cijeli projekt LNG na Krku,od Vlade ni rijeci.I dan danas se ta Vlada oglusuje,a priča kako je otvorena za ulazak stranog kapitala.Gospodo iz Vlade,iz Diokija,ne treba sve prodavat,postoje i koncesije.Kazu izvozit cemo vodu?Sve je to bilo predstavljeno od xy kompanije:Mi vama LNG,vi nama vodu,naravno uz nadoplatu.Ja se pitam:Kome je stalo do toga da unisti Dioki?Ne vjerujem da je R.J.(onda je i….ot).Nadam se da ce skori izbori rijesit ovu trakavicu.Autor ovog teksta posjeduje povecu kolicinu dionica i nada se dokupu.

Jedini veliki projekt u HR koji ima sve papire i dozvole je projekt LNG terminala – sinergijski učinak s pratećom plinsko – petrokemijsko – elektroenergetsom – brodarskom infrastrukturom je cirka 4-5 milijardi eura!!!!!

Nema ni jednog investicijskog foruma u zadnjih pola godine a da se nisu davale ozbiljne ponude za realizaciju projekta.

Arapi – pa njima bi se bzirom na kratkoću rute i manji broj potrebnih carriera isplatilo pokloniti terminal.
Koreanci su iskazali ozbiljan interes prije mjesec dana.
EU je Adria LNG proglasila projekt od najvećeg prioriteta.

Končar. a za pretpostaviti da je to Adris, je treći koji je javno zainteresiran za Ćuf doo-
Prvi su Adria LNG – koji bi vrlo brzo mogli donijefi FID – i LNG Hrvatska.

Svakako je dobro da se iskazuju interesi jer to znači i veću cijenu zemljišta.
330k m2 po 80 eura je 26,4 milijuna eura!

Čudno u svemu je ponašanje Ine – mrtvi – hladni, NO i Štern također trebaju vrlo brzo definirati pravac u kojem ide kompanija. Npr Talijani planiraju zatvoriti 6 od 16 rafinerija jer očito se predviđa da će doći do pada potražnje za nafom i porasta potražnje za plinom.

Ne zaboravite da je Dina dio konzorcija Adria LNG a i činjenicu da je RJ ili netko od direktora prije dvije godine bio u Qataru glede suradnje na projektu LNG-a i dugoročnih dobavnih ugovora.

Meni se čini da je ovo samo početak tiltavanja koje očekujem ovdje…
[cool]

;;;;;;;;;; IVANO7 ;;;;;;;;;;;;

Jučer na Žitnjaku okupila se ekipa Ježić, Linić i Končar. [huh]

U to se uklapa i Vidonija Miletić-Plukavec ( budući Samodol?) te ako je Adris u pozadini ( odgovor na rješenje AZTN )…..
Jučer Komadina traži Javni natječaj za LNG terminal – ne bu tu bilo jeftine prodaje lokacije!
Možda i u kompletu bude ponuda za neoperativnu imovinu?

I je li Mimmo bio u Sepenu ili nije?

planova ko u priči, moguće love još i više a radnici svoje crkavice mogu samo sanjati…. Žalosno

jel na kraju bio brod na krku ili ne i ako je što je radio tamo?

Samo strpljivo…
[thumbsup] [cool]

;;;;;;;;;; IVANO7 ;;;;;;;;;;;;

New Report

Close