DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dioki nikad nece prestat postojati u to sam 100% siguran, mislim da su zavrzlame vise politicke i puno prstiju je u medu, pa se to rijesava da neki dobiju po prstima dok drugi cijelu medaru, rijesit ce oni to do kraja 10mj. moje misljenje znaci jos samo 5 dana

Pokušajte u tih pet dana razjasniti što je Dioki d.d., što je to vlasništvo, što upravljačka prava…

Jel Đakovština još postoji? Postoji.
Jel postoji DKVS-R-A? Ne postoji. Iako se trguje na ZSE.

Nemojte si dopustiti da takve jednostavne lekcije morati naučiti na vlastitim dionicama jer iskustvo bez slobodnog kapitala za ulaganje neće vam puno vrijediti.

DIOKI uspoređivati s PEVECOM je nemoguće jer nemaju niti jednu zajedničku poveznicu pa mi je glupo to uopće objašnjavati .
Još mi je nevjerojatnija i apsurdnija teze o brisanju iz sudskog registra tj. gašenja firme .
S kolegom airfire se u načelu slažem ali riješenje za 5 dana mi je previše bajkovito , ali cijela ova igra u posljednje vrijeme je kao iz bajke , pa stoga me više ništa ne iznenađuje . [sad]


Ali evo sad i crno na bijelo – kad stečajni preuzme kontrolu nad Diokijem, Ježiću slijedi najmanje jedna kaznena prijava za zlouporabu ovlasti i sve slično što je išlo Zdravko i Višnji Pevec.

plus još barem 800 u ime radnika 🙂



dioki nikad nece prestat postojati u to sam 100% siguran, mislim da su zavrzlame vise politicke i puno prstiju je u medu, pa se to rijesava da neki dobiju po prstima dok drugi cijelu medaru, rijesit ce oni to do kraja 10mj. moje misljenje znaci jos samo 5 dana

Pokušajte u tih pet dana razjasniti što je Dioki d.d., što je to vlasništvo, što upravljačka prava…

Jel Đakovština još postoji? Postoji.
Jel postoji DKVS-R-A? Ne postoji. Iako se trguje na ZSE.

Nemojte si dopustiti da takve jednostavne lekcije morati naučiti na vlastitim dionicama jer iskustvo bez slobodnog kapitala za ulaganje neće vam puno vrijediti.
[/quote]
Kolega znam da bi ti rado kupovao i na nižoj cijeni kao i ja ali za razliku od tebe ja ču i dalje govoriti i pisati što zaista znam ili mislim da je realno a ne kako bih nekoga navukao da mi proda za bagatelu .

Neće dioki samo tako nestati, to budi siguran, Krk bude preživio a žitnjak je jako jako upitan jer u planu rekostruiranja kaže se da dioki opstaje ukoliko cijena plina ide dole kao i isporuka 150t i cijen struje dole, kad bilo koji od tri ta faktora nije OK, onda je kao neisplativo no tamo su i rekli da se ide u postepeno gašenje lokacije a postepeno kad pogledaš godinu unazad znači prestanak rada eps-a evo godinu dana za koji dan, pa doki, pa evo sada prestao i etilen i polietilen, dakle u principu sve stoji, da li će se svi pogoni pokretati ili ne bude se vidjelo.
No kad god smo mislili pa mora se rjeiti to ovaj mj prešli smo u drugi, a sada se mora ali i ne mora, ljudi su ipak na koncu dobri, nismo u dnevniku, ne prosvjedujemo i šutimo i nadamo se dok sa druge strane nemamo za život ali ipak utimo i nadamo se, no kad puknemo a mislim da budemo i to uskoro….ko god misli čekati izbore i da se onda vidi tko bude tko ne bude, gadno se prevario jer to izbora su još barem jedne ako ne i dvoje režije 🙁


DIOKI uspoređivati s PEVECOM je nemoguće jer nemaju niti jednu zajedničku poveznicu pa mi je glupo to uopće objašnjavati .

Nemaju, ha? Kao, Pevec nije svoj stečaj zavlačio tajanstvenim strateškim partnerom. Ajde napravi nešto pametno za sebe dok ti portfelj nije izgubio još jedn o 66% u roku od mjesec dana, pa se raspitaj malo što je to knjigovodstvena vrijednost, kako se ona računa, zašto je to mjerilo važno i kakve to ima veze s ovom dionicom.

Vas sve sava vodi kao u onom partizanskom filmu…. Svi ćete vi, da citiram tog junaka, preko vode do slobode…

Cijela situacija u Dioki-ju je vrlo čudna.
Zagreb hrani Krk sve ovo vrijeme a oni tamo znaju se praviti pametni dok im je žitanjak davao za plaću…

Gazda bi malo proizvodio pa malo ne bi proizvodio… kao da misli samo jedno: dokle ide, ide ili tko je jamio, jamio.

U Zagrebu, jedino je polietilen imao kakav-takav kontinuitet proizvodnje do remonta, Doki ne radi 5 mjeseci a Eps 11 mjeseci. Broda sa stirenom za te pogone niotkuda. Dina malo radi, malo ne radi.

Pitam se kakav je to vlasnik ili tek frontmen nekog drugog tko je ustvari vlasnik koji svaki dan zastoja puši 2 milijuna kuna ili više, tko sam sebi na neki način uskraćuje zaradu.

Tu su i gomile pogrešnih odluka, kao i nedostatak odgovornosti za počinjeno, kao i neki veći ili manji mutni poslovi (cjevovodi, osmoza, otpadne vode, preseljenje labosa ex. instituta, neki cjevovodi). Dio kadra koji je imao mozga u glavi već je dao petama vjetra ili se sprema.

Misle li oni u upravi što će biti sa stručnim kadrom koji će se razbježaati poput rakove djece, primjerice da bilo tko može voditi proces u reaktoru na 2450 bara ili šaržirati šaržu eps-a u uvjetima suspenzijske polimerizacije… ima i takvih, vjerujte, a među njima podosta i onih koji ne znaju gdje je koji pogon smješten!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Nemoze se reci bas 100 posto ali nije daleko. Sto se tice mojih komentara nikad i niste bas uzimali zdravo za gotovo, cak i onaj s kanadjanima kada sam lijepo poveco font vazne rijeci. Davno se je znalo rjesenje toga snimanja i davno je RJ imo toga asa u rukavu, zele ga maknut, ali ne mogu radi povezanosti drugih odnosno "svih".
I dalje je jedan korak ispre ostalih,ali neznam do kada.
Ono vaznije u poruci je to da idalje igraju veliki. Dioki grupe ce i dalje biti, tu je luka i teren najbitniji, a sada koja ce im djelatnos vaznija bit to ce se odlucit i jos vaznije za sada mali dionicari jako lose prolazu, rizik jako veliki ali i moguca velika dobit u ovom trenutku 10%
Savo nemoze te se osporit u cinjenicam vrijednosti diokia. Dosta je velika ali opet kazem UOVOM TRENUTKU NE ZA MALE DIONICARE.
OVO NIJE NAGOVO NI NA KUPNJU NI NA PRODAJU

kratko pitanje: prodaje/kupuje li se Dioki trenutno sa diskontom ili sa premijom?
BVPS 5,83 Kn
http://www.mojedionice.com/fund/dionica.aspx?sifSim=DIOK-R-A


DIOKI uspoređivati s PEVECOM je nemoguće jer nemaju niti jednu zajedničku poveznicu pa mi je glupo to uopće objašnjavati .
Još mi je nevjerojatnija i apsurdnija teze o brisanju iz sudskog registra tj. gašenja firme .
S kolegom airfire se u načelu slažem ali riješenje za 5 dana mi je previše bajkovito , ali cijela ova igra u posljednje vrijeme je kao iz bajke , pa stoga me više ništa ne iznenađuje . [sad]

mislim da se negdje spominjao datum 1.11.2011, mislim da do tog datuma ili rijesenje ili stecaj, a to nezele ni jedna ni druga strana, sto se tice r.j. gubitak kapitala i vjerovatno zatvor, sto se tice hdz-a, afere na kvadrat i predizborno vrijeme, tako da kontam da je sve ovaj tjedan gotovo, a sada tko prezivi pricat ce (sve je ovo moje misljenje) [proud]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Sve ti je to već dogovoreno – Uprava ti je u petak priopćila po prvi put da je Program restrukturiranja PRIHVAĆEN – do sada su uglavnom govorili da je to na razini vjerovnika i vlasnika ali ovaj put su nas obavjestili i da su oni UPOZNATI s činjenicama restrukturiranja.
A restrukturiranje isključuje stečaj ili šta ti ja znam neke forsirane poteze.

—-Slijedom te informacije, u tijeku su intenzivni razgovori oko nastavka započetog i
usuglašenog restrukturiranja Društva, a koje je prije zaprimanja indikativnog pisma namjere
MFC Industrial Ltd podržano od strane ključnih vjerovnika, zaposlenika te ostalih uključenih
strana
—–
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/LpS16BbODwlwidYUbA05nQ==.pdf
Stoga je ponovno dionica u segmentu promatranja iako bi bilo logičnije da se od HANFA-e ili ZSE traži više detalja oko činjenica s kojima je upoznata Uprava,
http://www.zse.hr/UserDocsImages/segment/segment_hr.xls

Dakle možemo strpljivo pričekati da vidimo kako je to riješeno.
I da napokon vidimo kakvi su to Sudjelujući interesi od oko 146 milijuna kuna.
Jesu li to dionice PIF-ova koje sada idu vjerovnicima?

ZZtop – BVPS je oko 190 kuna za DIOK-R-A!




Imate li dovoljno i struje i energije da vam šljaka piroliza etana?
I baklja vam gori od kada ste završili s remontom – to su te činjenice.
Spaljujete etilen – zašto ga ne transportirate na Krk?

[/quote]

Čisto sumnjam da ima dovoljno struje, a sve i da imamo dosta za pirolizu nema koristi kad nema sirovine Etana, da bi piroliza radila cijeli Etilen mora raditi, 3 kompresora i hrpa pumpi, no sve i da to sve može raditi Polietilen nemože raditi, zaboravih da niti plina za rad peći tkzv. Metana također nema jer ga je blokirao tko? pa Ina naravno

[/quote]

Otkud ti to da cijeli etilen mora raditi ako radi piroliza!
Pa tamo su 4 peći!!!
To su procesI koji se mogu ali ne nužno istvovremeno odvijati.
Zato postoje spremnici Etilena – oko 2 tisuće tona kapaciteta.

INA se kune da Vam nisu ništa uskratili!
[/quote]

Savo jesmo li apsorbirali ovaj dio teme? Jel i dalje misliš da etilen može raditi djelomično?

New Report

Close