DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema tu druge ozbiljne ponude, čak ni nema druge ponude , a država kao i vjerovnici baš i nisu nešto zainteresirani jer da jesu, odavno bi stjerali fimu u stečaj i ušli a ne puštali nekoga da uđe.
Pa ko je lud da uđe u firmu koja je propala, uništena, pod hipotekom – lokacija žitnjak, a Krk nikad ni nije bio profitabilan da je mogao ostati solo, bez lokacije ZG nikad ne bi ni radili, o znaju svi koji poznaju jako dobro dioki i odradili su životni vijek tamo, nažalost i ja sam u toj skupini koja sad mora na cestu

savo ti jedini dižeš moral
znači sada je ovdje samo pitanje postati pokojnik ili pukovnik? sve sam uvjereniji pokojnik [cry]

Kune nisu problem, kuna nema

Ako RJ ide u Švicarsku znači da je deal zgotovljen – s žutim bjelim ili crnim – svejedno!
Dioki Holding AG je u Švicarskoj a ne u Zagrebu!
A deal znači nešto dobro a ne loše za Dioki.




A šta je tu novog i neočekivanog?!

U pon se bude saznalo da se kroz koji dan bude saznalo da će se saznati sve ono što znamo….

A sad Savin komentar HA HA 🙂

Možemo reći da nije neočekivano, ali treba se i zahvaliti kako kanađanima tako i predstavnicima radnog viječa što su ovaj put za razliku od dosada reagirali dosta brzo.

[/quote]

Tri tjedna rade dubinsko i onda ti tvrdiš da nije neočekivano?
Uostalom vidjeti će se po očitovanju RJ i Uprave.
U igri su bile stalno dvije ponude – možda je ova domaća bolja za Dioki.
Ali svakako da je odlično da se počne raditi a prihvaćanje bilo koje ponude znači da se kreće raditi!

[/quote]

Da, budući da znam u kakvim smo dubiozama i budući da živim u Hrvatskoj, za razliku od kanađana, i s obzirom na cijeli slijed događaja mogu tvrditi da meni osobno nije neočekivano. Već su i mnogi drugi napisali da R.J. samo kupuje vrijeme, a i sa vlastitim ušima sam čuo što je rekao na skupu radnika.

Najgore što se može dogoditi za radnike je da se ništa ne događa, bolje je i zatvoriti firmu odmah nego za 5-6 mjeseci.

Najbolje za radnike je da se već sutra startaju kotlovi, peći, kompresori itd. a tko će preuzeti firmu dali kanađani ili vjerovnici to je manje bitno no ne i nebitno. Svjestan sam da je to za sutra nemoguće ali idući tjedan je već realno za očekivati da će se znati dali startamo ili ne.

Tko je kriv za cijelu ovu situaciju to radnike baš i nije nešto previše briga, zna se tko je vodio i tko treba preuzeti odgovornost za svoje postupke.

Dali je dioki odnosno R.J. oštetio Hep i Janaf ili je bilo obrnuto time neka se bave odvjetnici i sudovi, državno odvjetništvo, uskok ili koja već institucija je nadležna za to.

Radnici žele raditi jer to znaju i jer od toga žive, a uprave i vlasnici ako neznaju ili nemogu neka se maknu onima koji to možda znaju i mogu.

Na kraju sve će se saznati, kako se saznalo za dr. Ivu tako će i ovdje.

A kak bu ga on potpisal u ponedjeljak?! "Teleport-potpisom"? Stavit će iksića netko mesto njega?

zaprudjanec


Ako RJ ide u Švicarsku znači da je deal zgotovljen – s žutim bjelim ili crnim – svejedno!
Dioki Holding AG je u Švicarskoj a ne u Zagrebu!
A deal znači nešto dobro a ne loše za Dioki.

možda je deal dobar za DIOKI kao firmu
možda je deal dobar za radnike
možda je deal dobar i za državu
ali čini mi se da će u tom dealu opet nahebati mali dioničari [cry]

moji postovi su moje osobno mišljenje,nisu investicijski savjeti niti poziv na trgovanje dionicama!!!

…..Slijedom te informacije, u tijeku su intenzivni razgovori oko nastavka započetog i
usuglašenog restrukturiranja Društva
, a koje je prije zaprimanja indikativnog pisma namjere
MFC Industrial Ltd podržano od strane ključnih vjerovnika, zaposlenika te ostalih uključenih
strana
…..

Ispada da je kada je zapelo u razgovorima s ekipom iz kuće upao MFC Industrial Ltd!
I sada odjednom sve štima!

Sada su svi ponovo OK – očito im je trebao netko da pogura čitavu priču.

Sad dolazi onaj završni dio . Restrukturiranje koje podrazumjeva ubrzano pokretanje proizvodnje .
Kad krene proivodnja tek tada će se vidjeti da problemi u poslovanju i nisu toliko ne riješivi koliko je politikanstvo i kriminal zlo .
Svaka čast kanađanima jer su ovim pokazali da su prava svijetska firma .
Sad su i oni svatili da je u voj državi i ono dobro počelo trunuti jer zakone krše oni koji bi ih trebali donositi i sprovoditi .

Gdje je tu logika prepustiti LNG terminal stranoj firmi.
Ili da ti sada netko novi radi kogeneracije po HR a ne HEP.
Ili da ideš u rekonstrukciju Sisaka a ne znaš gdje s destilatima.

A problemi nisu toliko veliki da su nerješivi – dapače vrlo su definirani i vrlo lako rješivi.

… nešto slično se dešavalo i s pevecom …..samo je glupo da se ponovi…iako bahatost,glupost itd nemaju granica… e sad ako je savi virovat i njegovi 190 kuna onda ovo ide u stečaj

DAJ PET !!!

Sve je moglo biti rješeno još davnih dana da netko nema preveliki ego. Sad je pitanje koliko će dobiti ali i za to me zabole neka stvar.

Dok se pojavil onaj Čermak, dijonica je lepo poskočila.
A pošto mi imamo generali kolko oćeš, ja verujem da bu "po Dijokiju tekel med i mleko".
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

New Report

Close