DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MFC Industrial Ltd – odluka se ičekuje slijedeći tjedan, a po govoru tijela ozbiljno su zagrizli!
A i na NASDAQ volumeni MIL su poludjeli!
http://www.nasdaq.com/symbol/mil
http://www.nasdaq.com/symbol/mil/after-hours

Nisam ja izgleda bio bedast kad sam spominjao Dioki i NYSE!
Volumeni sugeriraju da neke info u prilog dealu već kolaju.

a to što cijena pada? koliko vidim od početka mjeseca pad od cca 10%?

da se nisu investitori uplašili kad su čuli da ovi misle investirati u Hrvatskoj,

jel znate onaj vic o malom vražičku sa koferčićom kako je išao po europi sa namjeroma da krade, na svakom aerodromu su ga slali dalje jer se kod njih nesmije krasti sve dok nije došao u Hrvatsku gdje su mu na aerodromu maznuli koferčić 🙂

A šta je Ježić rekao jučer na sastanku?
Da je sve gotovo slijedećeg tjedna – ili Kanađani ili naši.
Tko da bolju ponudu ulazi i počinje se raditi.
No onzirom na promete u NY nekako se čini da su stranci bolja opcija.


A šta je Ježić rekao jučer na sastanku?
Da je sve gotovo slijedećeg tjedna – ili Kanađani ili naši.
Tko da bolju ponudu ulazi i počinje se raditi.
No onzirom na promete u NY nekako se čini da su stranci bolja opcija.

Isto tako rekao je i da lokacija žitnjak sa ovakvim uvjerima poslovanja im baš i nije zanimljiva…


A šta je Ježić rekao jučer na sastanku?
Da je sve gotovo slijedećeg tjedna – ili Kanađani ili naši.
Tko da bolju ponudu ulazi i počinje se raditi.
No onzirom na promete u NY nekako se čini da su stranci bolja opcija.

Evo nešto s radničkog vijeća:

dakle, hrvatska javnost treba traziti jeftiniju struju, jeftiniji plin i jeftiniji etan za hr industriju i tocka. ako ne, mozda radnici diokia trebaju pisati angeli merkel da im ona javi kako to rijesiti. ne kuzim, kako to da se javio samo taj jedan partner…pa zar ne bi 20ak svjetskih igraca trebalo stajati u redu za dioki, ako se isplati naravno? evo cujem na vijestima da je HEP krenuo u kredit od 123 mil eura za investiciju u HE Ombla kontra cega je vecina strucnjaka, a povrat investicije je 39% nakon 25 godina (tako kazu na radiju) 🙂



A šta je Ježić rekao jučer na sastanku?
Da je sve gotovo slijedećeg tjedna – ili Kanađani ili naši.
Tko da bolju ponudu ulazi i počinje se raditi.
No onzirom na promete u NY nekako se čini da su stranci bolja opcija.

Evo nešto s radničkog vijeća:
[/quote]
Iz ovoga zapisnika mogu zaključiti , što mi je i do sada biko jasno , da je jedini problem ova nesposobna vlada . Ona je ta koja diktira cijene energenata čime direktno ugrožava rad DIOKI-ja i dovodi u pitanje tolika radna mjesta , a radnici DIOKI-ja kao i mnogi prije njih vršr pritisak na krivu adresu . Za radnike je jedina sreča što ovi lop… uskoro odlaze i ono najgore će se izbjeći (stečaj) .




A šta je Ježić rekao jučer na sastanku?
Da je sve gotovo slijedećeg tjedna – ili Kanađani ili naši.
Tko da bolju ponudu ulazi i počinje se raditi.
No onzirom na promete u NY nekako se čini da su stranci bolja opcija.

Evo nešto s radničkog vijeća:
[/quote]
Iz ovoga zapisnika mogu zaključiti , što mi je i do sada biko jasno , da je jedini problem ova nesposobna vlada . Ona je ta koja diktira cijene energenata čime direktno ugrožava rad DIOKI-ja i dovodi u pitanje tolika radna mjesta , a radnici DIOKI-ja kao i mnogi prije njih vršr pritisak na krivu adresu . Za radnike je jedina sreča što ovi lop… uskoro odlaze i ono najgore će se izbjeći (stečaj) .
[/quote]

Strah za lokaciju Žitnjak je neopravdan iz par razloga:
1. Dioki će dobiti povoljnije cijene energenata ili sada ili s novom Vladom;
2. Prodajom dijela lokacije Žitnjak za npr spremnike derivata Lukoila ili OMV-a može se zatvoriti financijska konstrukcija do starta kogeneracije za par godina;

Dok je god Žitnjak u rukama Diokija MOL ne može mirno spavati te bi trebao itekako razmisliti o svojim planovima na moru i kontinentu Hrvatske.
Stoga je RJ i Uprava i napravila održiv projekt ulaganja u modernizaciju Žitnjaka.
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Stern-Drago-mi-je-da-je-Mol-za-sisacku-rafineriju-to-treba-i-napisati

Integracija Žitnjaka i RN Sisak daje kvalitetu više glede proizvodnje polimera i derivata ali i sprečava daljnju infiltraciju drugih dobavljača na područje Zagreba.

Ina treba brze odluke donositi – nema se tu šta puno čekati.

A i Adria LNG projekt je ogroman zaklon za Žitnjak.
Ma nek se samo Sabor raspusti…..

Neće valjda naši dopustiti da im i LNG izmakne – Diokijevci su jedini bili u Qataru.
Ako imaju kakav opipljiv dogovor…..i šta MINGORP traži od Ježića da potpiše?
Nešto u svezi LNG-a ili u svezi mogućih tužbi za pričinjenu štetu od strane JNAF-a, HEP-a, HBOR-a….

LNG Hrvatska je prošle godine investirala u sendviže a Adria LNG koja je kao zatvorila ured u HR potrošila preko 9 milijuna kuna – sveukupno preko 110 milijuna kuna!

bojim se da je ova dionica klasična kocka već jedno duže vrijeme i apsolutno nitko ne može biti siguran kako će ovo završiti.

Završiti će tako da će ga preuzeti MFC Industrial ili naši – a nakon toga će se raditi kao da ništa nije bilo!
Po Zapisniku od neki dan nema nikakvih dvojbi glede pozitivnog razrješenja sadašnje situacije.
Dilema je cijena – ali teško da će ići ispod BVPS DIOK-R-A!

Ak ga preuzme MFC mogli bi zavrsit kao zeljezara Sisak a zbog nasih.
Ak ga preuzmu nasi nece su tu nista puno promjenit.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close