DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Savo,

možemo mi naručiti i dobit procjenu kakvu god želimo, druga je stvar koliko je netko spreman za to platiti, a tržište je jedini kriterije neke vrijednosti. Ako misliš da vještak bilo koje vrste ili ovlaštena kuća može bit objektivan i imun na političke utjecaje ili mito onda si jako naivan ili misliš da smo mi jako naivni.

Drugo, Dinamarin NIJE dio DIOKI Grupe tako da bi eventualni, a neralni plan, da to netko iz vana preuzme za DIOKI ne bi bio nikakav benefit.

Treće, u to vrijeme je i DINA bila društveno vlasništvo tako da je ta cijela priča bespredmetna.

Cijelo vrijeme poturaš priču o lopovskoj državi (šta ne sporim) koja potrkrada jadni DIOKI i njegovu supersposobnu upravu i vlasničku strukturu, a činjenica je da je DIOKI poslovao zahvaljujući toj istoj politici, a ne usprkos njoj. Nažalost, DIOKI je funkcionalno i poslovno rudiment starog sustava u kojoj i vladaju stari poslušnici i njihovi kadrovi, a govoriti o uspješnom i sposobnom managementu je blago rečeno smiješno.

Evo zapisnika s jučerašnje sjednice radničkog vijeća a tu je i današnji bilten uprave.




VIJEST DANA!!!!
Dogodila se deblokada
Sutra isplata plače i početak proizvodnje
Dva broda iskrcavaju etilen na omišlju
stiren na putu reaktori se griju
juhuuu dionica rasteeee!!!

jel može kakva potvrda ovih vijesti?

[/quote]


Nikakav se etilen ne iskrcava u Omišlju,a kamo li dva !?!?!? Kakve se ovdje sve gluposti pišu,ne mogu vjerovat !!!!!

Kolega je o napisao u kontekstu da se od ovoga svega nevedenog ništa ne događa,odraz trenutnog stanja..
[/quote]
ja sam se malo zamislio i zaželio ovakvog scenaria ali STVARNOST je sasma drukčija,točnije 100%drugačija,i što je najgore nemiče se točke

sa nestrpljenjem cekam objavu

ne mari za male stvari i ostat ce male


sa nestrpljenjem cekam objavu

čega? stečaja? [cry]

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!


sa nestrpljenjem cekam objavu

objavu čega?

14.10. plaća.. dogovor je pao da hep deblokira na 48 sati.. al ćemo vidjet..


Evo zapisnika s jučerašnje sjednice radničkog vijeća a tu je i današnji bilten uprave.

…..15,30-sjednici se priključili V. Miletić Plukavec, predsjednica uprave i T. Tadić, član uprave.
Po dolasku na sjednicu V. Miletić Plukavec, predsjednica uprave je izvjestila nazočne da je prema prvom planu odgovor trebao biti do najkasnije ponedjeljka ali je u međuvremenu Tera nova odustala od doradbenog ugovora radi kompliciranog zakonodavstva pa je odlučila kupiti dionice od većinskog vlasnika i ući kao vlasnik u Dioki pa je stoga potrebno par dana više za formiranje kvalitetne ponude.



Evo zapisnika s jučerašnje sjednice radničkog vijeća a tu je i današnji bilten uprave.

pa je odlučila kupiti dionice od većinskog vlasnika i ući kao vlasnik u Dioki pa je stoga potrebno par dana više za formiranje kvalitetne ponude.

[/quote]

ako formiraju kvalitetnu ponudu u kojem vremenu se te dionice mogu prenijeti i kad bi bilo realno za očekivati da bi proizvodnja krenula?

I dalje je spin vise nego ocit, a kako i danas u jednom tjedniku pise se o bijelim vitezovima, znamo da je opcija dobijanja dioki-a za jednu kn + politicki pritisak, sve manje i manje u igri.
Stoga misljenja sam da je bolje da se ode u stecaj nego da se i dalje kombinira na ovakav nacin, ili da udje stranac u kompaniju i nacini ono sto mora uciniti koliko god to nekom bilo lijepo ili ne.

… već sam jednom napisa … RJ se nudi oko 10 % a on je tražio 25 % pasti će dogovor negdje između .. … treba obavit dokapitalizaciju , završit započete investicije i dovesti tvtku u pozitivno poslovanje …. RJ će imati predstavnika u NO i neće imati utjecaj na operativno poslovanje ..e sad bili ulazak CRODUX bilo dobro il ne teško je reći …. ne kraju će to pruzeti INA tj. MOL …. i svima dobro ..LP

DAJ PET !!!

Ponavljam!
1. Zemljište se tretira kao ekonomska kategorija koje, uz pomoć građevinsko-urbanističkih pravila, daje vrijednost budućem vlasniku – dakle 200.000m3 JANAF-ovi spremišta su osnovica za određivanje ROI tj. povratA investicije. SUDSKI VJEŠTAK JE PROCJENIO ZEMLJIŠTE NA 31 MILIJUN EURA!
2…..Dina has established a company in relation to the planned LNG terminal facility at KrK Island,
expected to be in operation from 2014 and established by 8 foreign and Croatian partners in the energy sector, including INA…..
http://www.orkfin.no/dav/b8c7ffd981.pdf
Tvoj komentar ovog pasusa????
Meni se čini da je pozicija operatera osigurana!
3. Zemljište tj nešto preko 100.000m2 ušlo je u procjenu poduzeća 1995. godine a prijenos je obavljen BEZ NAKNADE! Obzirom da je u vrijeme procjene cijena određena na 30DEM/m2 poklonili smo oko 12 milijuna kuna!

Znači li to da ja mogu nešto prodati za 1 kunu što vrijedi 100kuna i da mi se onda porez na promet obračuna za 1 kunu!
Porezna uprava izmeđuostalog je dužna kontrolirati kupoprodajne ugovore zbog poreza na promet!

Članak 9a.
(1) Ako se radi o nekretnini za koju nema usporednih podataka prema članku 9. stavku 6. ovoga Zakona, niti se radi o postupcima stjecanja nekretnine iz članka 9. stavka 7. ovoga Zakona, procjena tržišne vrijednosti nekretnine provodi se vještačenjem stručne osobe koju imenuje pročelnik područnog ureda Porezne uprave.
Ako je dakle procjena sudskog vještaka veća za 13 milijuna eura ispada da je država oštećena za 650 tisuća eura poreza na promet!!!!

Po točkom 2. glede LNG terminala jasno ti sve piše da se radi o kmpaniji koju je izmeđuostalog osnovala Dina Petrokemija.

Pod točkom 3. pogledaj gruntovnicu i vidjeti ćeš da je toliko prenijeto i to bez naknade!

New Report

Close