DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Savo ne pričaj bajke,pitao sam kada će plaća?

mene smeta što nema plaće,što nema sirovine,što nema proizvodnje,a ne ovo tvoje nabrojeno!!

Radim u Dini i jako mi je stalo da radimo,,,SHVATI!!!!!

non stop pišeš sve najbolje o firmi,a stvarnost je jako ružna!!!

Pozdrav svima. Dugo vas tu pratim i došlo mi da i ja nešto kažem na ovu temu prvenstveno ponukan širenjem raznim polu i lažnih informacija čiji je jedini cilj navući nedovoljno informirane. Tu prvenstveno mislim na Savu i par njegovih istomišljenika. Toliko je toga napisano pa ćemo krenuti polako u raskrinkavanje njihovih spinova.

Jednostavno se moram osvrnuti na tvrdnju kako je ADRIA LNG konzorcij ishodio lokacijsku dozvolu za projekt LNG terminala u Omišlju. To je NOTORNA LAŽ. Izvor koji Sava navodi da je lokacijska ˝was granted˝ šta se može različito protumačiti, tj. onako kako njemu odgovara. Činjenica je da nadležno ministarstvo NIJE izdalo takvu dozvolu, govorimo o MZOPUG-u. Ako sam u krivu neka me Sava ispravi tj. pokaže nam takav dokument. Neću ni ulaziti dublje u samu problematiku, koncesiju za luku Sepen i ostale faktore u priči, a da ne spominjem financijske i političke faktore.



ja mislim da je r.j. htio to razj…. da bi on to napravio prije dok je imao politicku moc iza sebe, uzeo paru a vi ostali jeb… se, barem bi ja tako napravio ako zelim doc do love a jeb. mi se za ljude, sa cinom sto je ostao to je moralno ispravno, tako da mislim da ga je.. ove propuhe iz …-a, i ostali kos……. dupelisci, nitko osim njih nezna sta je sve tu posrijedi, da firma vrijedi to se zna ima i interesa za nju sa svih strana, zasto su oni napali firmu pola godine prije izbora, jel to zato sto je r.j. dobar sa ovima iz sdp-a, sto je sponzorirao josipovicevu kampanju, ili zato sto je oprao lovu za hdz, ko ce ga znat jednom cemo saznat istinu ali u ovom trenutku treba mislit i na ljude koji rade te bi duro trebao otpustit kocnice i dat da se placa isplati,
ja da sam na mjestu r.j. rekao bi radnicima jebiga to je kraj evo glasajte za h.., oni su vas doveli do toga da nemate za placu a sada mozete kucama neka banke preuzmu sve i neka raskomadaju i prodaju, barem bi ja tako postupio ( sve ovo je moje misljenje)

Imaš i moj ne samo glas već i ptpis .
Samo na žalost kad se dođe na biralište glasovi odoše ¨zna se" …
[/quote]

hajde se malo zbrojite i ponovite gradivo. jel robert jezic bio clan sdp-a ili hdz-a? koliko ja znam, hdz. aj bok(g) i veliki hrvati.

Pa nisam valjda ja izmislio i čitavi projekt Adria LNG-a!

1. U tekstu se navodi da je Adria LNG prioritetni projekt za EU – a što je i potvrđeno direktno od strane EC uvrštavanjem projekta u plinski projekt od najvećeg interesa – interkonekcije na Mađarsku, Sloveniju, Slovačku….5GL projekt kojim se povezuje na Bavarsku i Češku, Italiju na Casal Borgetti!
2. Ako ti ne prihvaćaš činjenicu da je netko negdje izjavio da je dozvola odobrena ili ako imaš neke druge info slobodno ih iznesi.
3.Glede koncesije – pregledaj NN …VLADA REPUBLIKE HRVATSKE

Na temelju članka 80. stavka 3. točke 2. Zakona o pomorskom dobru i morskim lukama (»Narodne novine«, broj 158/2003), Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 20. siječnja 2005. godine, donijela
ODLUKU O KONCESIJI POMORSKOG DOBRA U SVRHU GOSPODARSKOG KORIŠTENJA LUKE POSEBNE NAMJENE – INDUSTRIJSKE LUKE SEPEN

Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja, a objavit će se u »Narodnim novinama«.

Klasa: 934-01/03-01/08
Urbroj: 5030116-05-1
Zagreb, 20. siječnja 2005.

Vidi GIS PGZ-a!!!

Ni JANAF nema luku posebne namjene!!!!!!

Dragi Sava,

ja ne sporim da projekt LNG postoji, postoji tona drugih projekata. Ja samo konstatiram činjenice, a u špekulacije i želje neću ni ulaziti. Dakle, lokacijska dozvola za LNG terminal u Omišlju NIJE izdana. To što je neko negdje iz nekog razloga, kao šta i ti svašta izjavljuješ, to rekao/napisao to ne znači da je to istina. Postupak ishođenja je krenuo, došlo se do konferencije za izdavanje i nakon toga je cijela priča stopirana.




ja mislim da je r.j. htio to razj…. da bi on to napravio prije dok je imao politicku moc iza sebe, uzeo paru a vi ostali jeb… se, barem bi ja tako napravio ako zelim doc do love a jeb. mi se za ljude, sa cinom sto je ostao to je moralno ispravno, tako da mislim da ga je.. ove propuhe iz …-a, i ostali kos……. dupelisci, nitko osim njih nezna sta je sve tu posrijedi, da firma vrijedi to se zna ima i interesa za nju sa svih strana, zasto su oni napali firmu pola godine prije izbora, jel to zato sto je r.j. dobar sa ovima iz sdp-a, sto je sponzorirao josipovicevu kampanju, ili zato sto je oprao lovu za hdz, ko ce ga znat jednom cemo saznat istinu ali u ovom trenutku treba mislit i na ljude koji rade te bi duro trebao otpustit kocnice i dat da se placa isplati,
ja da sam na mjestu r.j. rekao bi radnicima jebiga to je kraj evo glasajte za h.., oni su vas doveli do toga da nemate za placu a sada mozete kucama neka banke preuzmu sve i neka raskomadaju i prodaju, barem bi ja tako postupio ( sve ovo je moje misljenje)

Imaš i moj ne samo glas već i ptpis .
Samo na žalost kad se dođe na biralište glasovi odoše ¨zna se" …
[/quote]

hajde se malo zbrojite i ponovite gradivo. jel robert jezic bio clan sdp-a ili hdz-a? koliko ja znam, hdz. aj bok(g) i veliki hrvati.
[/quote]

h.. naravno ali je dobar sa s..-om, zasto je josipovicu dao lovu za kampanju, to su sve mucke stranacke, i situacija i je ovakva zbog politike ne zbog ljudi, ljudi hoce radit imaju postrojenje kad se radi redovno se isplacuju place i dugovi, e sada zasto odjedamput se pocelo je… jezica na to cemo morati pricekati da vidimo, meni je bitno da je "roba"(dioki) trazena, dali ce kupit kanadanin, njemac, ili amer to je nebitno, bitno je da se pocne raditi kako spada bez prekidanja i reketarenja po cijeni energenata, tada dioki dobija ponovo svoj sjaj.
kao sto poslovica kaze "noc je najcrnja pred zoru" a upravo je sada najcrnija, tako da smatram se sada i treba kupovat dionica, ne kad "svane"
cijena dionice je potucena na koljena, i duro, cermak, hep, banke nitko ne zeli prekinuti proizvodnju to su svi javno i jasno izrekli pitanje je samo vlasnistva, koje po mom misljenju ce se rijesiti do kraja 10 mj. a onda ko je kupio, kupio je

ne mari za male stvari i ostat ce male

@Savo,
ili bolje rečeno @Savo LAŽOV ( nastavno na tvoje tvrdnje da ja pišem budalaštine u vezi sa isključenjem struje).

LOKACIJSKA DOZVOLA za LNGE kao što vrlo dobro znaš još uvijek nije izdana, a što spada u mnogobrojne "zasluge" državne administracije. Ono o čemu ti govoriš je da je Vlada RH temeljem preporuke državne komisije ODOBRILA LOKACIJU na zemljištu DINE ili preciznije ĆUF d.o.o.

Dakle nije LOKACIJSKA DOZVOLA!

Postavio si pitanje kada će prestati napadi na RJ i natjerao me na razmišljanje.

Odgovor je jednostavan: KADA GA OVAKVI KAO TI PRESTANU BRANITI!

ili još bolje cjeneći po vremenu koje provedeš na forumu KADA TAKVE PRESTANE PLAĆATI!

Šta se firme kao firme tiče, DIOKI je klasičan primjer privatizacije na hrvatski način, jedina razlika je što nije rasprodan i uništen. Naime, DIOKI je nakon ˝izvlačenja˝ iz Ine poslužio kao savršen način za izvlačenje love građana RH iz državne firme. Naime, DIOKI je od do prošle godine imao dugoročni etanski ugovor sa jako jako povoljnom cijenom, odličnu cijenu prirodnog plina (dakle dvije glavne strateške sirovine na lokaciji Žitnjak) te se ostvarivala velika dobit. Novci su izvlačeni način na sve moguće načine, a firma je konstantno prikazivala gubitak. Dignuti su također veliki krediti za propale investicije u Omišlju koji NISU vraćeni, a ostala su ogromna dugovanja prema izvođačima projekata. Polietilen jedini kvalitetno funkcionira, VCM je ugašen zbog užasne nerentabilnosti, a PVC je samo komad livade sa iskopanim temeljima. Novci koji su kao potrošeni za te projekte su nestali, a dugovanja i dalje opterećuju DINU i DIOKI. Već odavno su DIOKI i DINA prezaduženi tj. obveze im premašuju vrijednost imovine. To što se knjigovodstveno prikazuje nešto drugo, to je druga stvar.
Firma je na koljenima, iz nje je izvučeno sve što se moglo izvući, veliki broj stručnih kadrova je otišao, a političke veze na kojima je to sve funkcioniralo lagano pucaju. Čeka se trenutak da to preuzme nova garnitura ljudi iz sjene, a tko će biti frontman to tek predstoji da vidimo.

Ne znam zašto se pjeniš – je li razlog taj što je prihvaćen plan od svih strana????
To se tebi ne uklapa kai ni izjava nekog iz MINGORP-a glede situacije s lokacijskom dozvolom – štaviše ja mislim da Adria LNG ima i rješenje za građenje.

2. LNG terminal Croatia: The investment decision by the Adria LNG Consortium has been postponed to 2012; the location permit was granted and the ESIA approved by the Croatian Government in 2010; However, Croatia independently submitted the application for the FS & ESIA for LNG terminal with smaller capacity, as kind of pre-terminal for transitional period till the big LNG terminal will be built.

ODOBRENA i VELIKI TERMINAL ĆE SE IZGRADITI!
To je dovoljno čak i previše i nije problem shvatiti – kao i činjenica da bez tih papirića Plinacro NIKADA ne bi dobio novce iz WBIF-a za interkonekcijski plinovod.
I šta će im interkonekcijski plinovod tog kapaciteta ako neće graditi terminal?

I neki dan su korejci toliko zapeli za Adria LNG a sljedeći tjedan ti je u Westinu i Al-Thani.
Šta još treba….

Planiranom izgradnjom LNG terminala i Jadransko-jonskog plinovoda Hrvatska
će postati regionalni lider u pripremi, a uskoro i u realizaciji povezivanja
svih transportnih sustava na jugoistoku Europe.
Nakon izgradnje interkonektora s Mađarskom i Slovenijom nastavit ćemo povezivanje
plinskog sustava sa susjednim zemljama izgradnjom interkonektora
s BiH, Srbijom, Crnom Gorom i novog interkonektora sa Slovenijom, te time
u potpunosti osigurati stabilnu opskrbu hrvatskog tržišta plina i postati transportni
koridor od sjevera prema jugu i istoka prema zapadu.


Ne znam zašto se pjeniš – je li razlog taj što je prihvaćen plan od svih strana????
To se tebi ne uklapa kai ni izjava nekog iz MINGORP-a glede situacije s lokacijskom dozvolom – štaviše ja mislim da Adria LNG ima i rješenje za građenje.

2. LNG terminal Croatia: The investment decision by the Adria LNG Consortium has been postponed to 2012; the location permit was granted and the ESIA approved by the Croatian Government in 2010; However, Croatia independently submitted the application for the FS & ESIA for LNG terminal with smaller capacity, as kind of pre-terminal for transitional period till the big LNG terminal will be built.

ODOBRENA i VELIKI TERMINAL ĆE SE IZGRADITI!
To je dovoljno čak i previše i nije problem shvatiti – kao i činjenica da bez tih papirića Plinacro NIKADA ne bi dobio novce iz WBIF-a za interkonekcijski plinovod.
I šta će im interkonekcijski plinovod tog kapaciteta ako neće graditi terminal?

I neki dan su korejci toliko zapeli za Adria LNG a sljedeći tjedan ti je u Westinu i Al-Thani.
Šta još treba….

Planiranom izgradnjom LNG terminala i Jadransko-jonskog plinovoda Hrvatska
će postati regionalni lider u pripremi, a uskoro i u realizaciji povezivanja
svih transportnih sustava na jugoistoku Europe.
Nakon izgradnje interkonektora s Mađarskom i Slovenijom nastavit ćemo povezivanje
plinskog sustava sa susjednim zemljama izgradnjom interkonektora
s BiH, Srbijom, Crnom Gorom i novog interkonektora sa Slovenijom, te time
u potpunosti osigurati stabilnu opskrbu hrvatskog tržišta plina i postati transportni
koridor od sjevera prema jugu i istoka prema zapadu.
[/quote]

Ovo zadnji pasus je iz programa HDZ-a za 2011-2015.
Valjda oni znaju šta se planira raditi u RH.
http://www.hdz.hr/static/media/attached_files/attachedfileitem/Program/program_HDZ_1.pdf

Savo može li jedno pitanje na koje bi želio potpuno iskren odgovor.
Predpostavljam da ste investitor, pa me zanima zašto pišete na forumu i gubite vrijeme umjesto da mirno ulažete u ovu dionicu i čekate bogaćenje na njoj.
Je li vaše pisanje Vama fetiš, hobi, altruizaim ili bilo što drugo…. volio bi znati čisto onako privatno
Lijepi pozdrav

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


Ovo zadnji pasus je iz programa HDZ-a za 2011-2015.
Valjda oni znaju šta se planira raditi u RH.

naravno jer " "HDZ ZNA" "! a kako "znaju" pokazali su zadnjih 8 godina na vlasti! ne znam koja je od tih godina bila lošija za hrvatske građane!!!

New Report

Close